Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Daffodil
To ja jeszcze wrzucam parę zdjęć moje dziada :)
Jak już ładnie sam siedzę u mamy na kolanach i jak próbuję raczkować, szkoda tylko, że ryję buźką po ziemi :hahaha:

[ATTACH]16812[/ATTACH] [ATTACH]16813[/ATTACH] [ATTACH]16814[/ATTACH] [ATTACH]16815[/ATTACH] [ATTACH]16816[/ATTACH]

sliczne fotki :hot over you: Kuba jak stopke slodziuchno trzyma. A na golaska to najwieksza radocha :))
Toska tez tak ryje nosem w podloge jak probuje pelzac :))

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Właśnie Gabi była żeby dostać coś do picia, nasmarowałam ja vick i zobaczymy oby spokojnie noc przespała ........ oby tylko Adaś sie nie zaraził bo ostatnio w ciągu dnia to Kinga go kładła spać i mu śpiewała normalnie oszaleć można

a te konowały tutaj to tak panikuja z ta świńską grypą ze powiedzieli mi - jak nie przejdzie tylko będzie gorzej to do szpitala bo my tu nic im nie pomożemy- kretyni

http://www.suwaczek.pl/cache/81f6d70ef3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/b444194b7a.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/de95d1bd24.png

Odnośnik do komentarza

pat-k
gunia43
Daffodil

To że macie takie zdanie o Kubie chyba wynika raczej z mojego charakteru, po prostu nie mam skłonności do marudzenia :) A Kuba jak każde dziecko potrafi dać w dupę, tak że wieczorem tylko można paść na pysk :) Byłyście zdziwione, że nie lubię karmić piersią, bo nie rozwodziłam się nad tym. Napisałam może dwa razy co mnie doprowadza do szału i skończyłam temat z założeniem, że skoro karmię z własnego wyboru, to nie będę jojczeć :) A Kubę wolę pochwalić niż na niego narzekać, więc ma opinię aniołeczka ten mój diablik :)
A co do karmienia to jakos tak intuicyjnie wyczulam, ze to bylo raczej dla Kubusia niz sama dla Ciebie w sobie przyjemnosc (raczej poswiecenie byloby lepszym slowem ;-)).
Moze dlatego, ze u mnie bylo tak samo.

a ja od kiedy tosia skonczyla 3 miesiace pokochalam karmienie. glownie dlatego, ze przestalam czuc przymus. Ale butla tez sie fajnie karmi :) Zabawne, jak Tosce oczy sie smieja na sam widok butelki a potem tak pracowicie wcina, ze nos jej sie poci :))
dziewczyny a kiedy chcecie zaczac przyuczac dzieci do picia z kubeczka?

My trenujemy niekapka. Mamy taki z miękkim ustnikiem od 6. miesiąca. Kuba się męczy z tym strasznie, kiepsko mu idzie. Daję mu to jak mu się pić nie chce, bo inaczej to by wrzask był. Ostatnio sama próbowałam coś z tego pociągnąć i dramat :36_2_21: Za chiny bym z tego nic nie wydoiła.
Nie wiem czy nie spróbuję mu takiego z rurką kupić.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
pat-k
gunia43

Patka- Oskrob marchewke, ziemniaka, pietruszke, cukinie, brokul albo inne warzywo dozwolone ;-) i podgotuj to razem do 15 minut gora.- Potem blender idzie w ruch i dodatek masla (oliwa zdrowsza) gwaratuje super smak. Mieso to delikates, ostatecznie mozesz dodac ze sloiczka raz na jakis czas.

dzieki!
ale te warzywa trzeba jakos pojedynczo wprowadzac do diety? bo my z tym w lesie jestesmy. wszystkie jarzyny be

Pierwsze warzywko pojedynczo, a jeśli po paru dniach reakcji nie będzie, to można do tego dodawać następne. Oczywiście też po jednym.

no to w tym tempie, zupke jarzynowo bede mogla podac Tosi za miesiac... do tego czasu juz sie chyba naucze :P

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

pat-k
gunia43
Daffodil

To że macie takie zdanie o Kubie chyba wynika raczej z mojego charakteru, po prostu nie mam skłonności do marudzenia :) A Kuba jak każde dziecko potrafi dać w dupę, tak że wieczorem tylko można paść na pysk :) Byłyście zdziwione, że nie lubię karmić piersią, bo nie rozwodziłam się nad tym. Napisałam może dwa razy co mnie doprowadza do szału i skończyłam temat z założeniem, że skoro karmię z własnego wyboru, to nie będę jojczeć :) A Kubę wolę pochwalić niż na niego narzekać, więc ma opinię aniołeczka ten mój diablik :)
A co do karmienia to jakos tak intuicyjnie wyczulam, ze to bylo raczej dla Kubusia niz sama dla Ciebie w sobie przyjemnosc (raczej poswiecenie byloby lepszym slowem ;-)).
Moze dlatego, ze u mnie bylo tak samo.

a ja od kiedy tosia skonczyla 3 miesiace pokochalam karmienie. glownie dlatego, ze przestalam czuc przymus. Ale butla tez sie fajnie karmi :) Zabawne, jak Tosce oczy sie smieja na sam widok butelki a potem tak pracowicie wcina, ze nos jej sie poci :))
dziewczyny a kiedy chcecie zaczac przyuczac dzieci do picia z kubeczka?

Adaś już pije z niekapka , z T&T jet taki fajny od 6miesiąca z gumową końcówką i raczkami do trzymania tylko na początku bardzo mocno ciągnął tak ja butle z kaszka i za mocno mu leciało teraz już załapał o co chodzi

http://www.suwaczek.pl/cache/81f6d70ef3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/b444194b7a.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/de95d1bd24.png

Odnośnik do komentarza

Daffodil
pat-k
gunia43

A co do karmienia to jakos tak intuicyjnie wyczulam, ze to bylo raczej dla Kubusia niz sama dla Ciebie w sobie przyjemnosc (raczej poswiecenie byloby lepszym slowem ;-)).
Moze dlatego, ze u mnie bylo tak samo.

a ja od kiedy tosia skonczyla 3 miesiace pokochalam karmienie. glownie dlatego, ze przestalam czuc przymus. Ale butla tez sie fajnie karmi :) Zabawne, jak Tosce oczy sie smieja na sam widok butelki a potem tak pracowicie wcina, ze nos jej sie poci :))
dziewczyny a kiedy chcecie zaczac przyuczac dzieci do picia z kubeczka?

My trenujemy niekapka. Mamy taki z miękkim ustnikiem od 6. miesiąca. Kuba się męczy z tym strasznie, kiepsko mu idzie. Daję mu to jak mu się pić nie chce, bo inaczej to by wrzask był. Ostatnio sama próbowałam coś z tego pociągnąć i dramat :36_2_21: Za chiny bym z tego nic nie wydoiła.
Nie wiem czy nie spróbuję mu takiego z rurką kupić.

gdzies czytalam, ze te kubki z ustnikiem wcale nie sa takie dobre i zeby starac sie uczyc dziecko pic ze zwyklego kubeczka. tylko nie pamietam dlaczego. jak znajde, to podesle linka

no i mialam isc spac a nadal klepie w kompa :lup:

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

pat-k
Daffodil
pat-k

dzieki!
ale te warzywa trzeba jakos pojedynczo wprowadzac do diety? bo my z tym w lesie jestesmy. wszystkie jarzyny be

Pierwsze warzywko pojedynczo, a jeśli po paru dniach reakcji nie będzie, to można do tego dodawać następne. Oczywiście też po jednym.

no to w tym tempie, zupke jarzynowo bede mogla podac Tosi za miesiac... do tego czasu juz sie chyba naucze :P

W sumie więcej na raz można podać, tylko ciężej będzie później wyeliminować coś co uczula.
Na początek ostrożność na pewno wskazana, ale teraz jak widzę, że Kuba nie ma jakiś skłonności do alergii, bo wysypki nie ma po niczym, to już bym pewnie odważniejsza była.

Odnośnik do komentarza

elwira
pat-k
gunia43

A co do karmienia to jakos tak intuicyjnie wyczulam, ze to bylo raczej dla Kubusia niz sama dla Ciebie w sobie przyjemnosc (raczej poswiecenie byloby lepszym slowem ;-)).
Moze dlatego, ze u mnie bylo tak samo.

a ja od kiedy tosia skonczyla 3 miesiace pokochalam karmienie. glownie dlatego, ze przestalam czuc przymus. Ale butla tez sie fajnie karmi :) Zabawne, jak Tosce oczy sie smieja na sam widok butelki a potem tak pracowicie wcina, ze nos jej sie poci :))
dziewczyny a kiedy chcecie zaczac przyuczac dzieci do picia z kubeczka?

Adaś już pije z niekapka , z T&T jet taki fajny od 6miesiąca z gumową końcówką i raczkami do trzymania tylko na początku bardzo mocno ciągnął tak ja butle z kaszka i za mocno mu leciało teraz już załapał o co chodzi

Kurcze, to może jakiś badziewny mam, bo z naszego lecą minimalne ilości, a zaciągnąć się trzeba porządnie.

Odnośnik do komentarza

elwira
Właśnie Gabi była żeby dostać coś do picia, nasmarowałam ja vick i zobaczymy oby spokojnie noc przespała ........ oby tylko Adaś sie nie zaraził bo ostatnio w ciągu dnia to Kinga go kładła spać i mu śpiewała normalnie oszaleć można

a te konowały tutaj to tak panikuja z ta świńską grypą ze powiedzieli mi - jak nie przejdzie tylko będzie gorzej to do szpitala bo my tu nic im nie pomożemy- kretyni

nie znosze takiego straszenia. kolejne pseudo-epidemie.
szybkiego powrotu do zdrowia dla Gabi!

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Daffodil
To ja jeszcze wrzucam parę zdjęć moje dziada :)
Jak już ładnie sam siedzę u mamy na kolanach i jak próbuję raczkować, szkoda tylko, że ryję buźką po ziemi :hahaha:

[ATTACH]16812[/ATTACH] [ATTACH]16813[/ATTACH] [ATTACH]16814[/ATTACH] [ATTACH]16815[/ATTACH] [ATTACH]16816[/ATTACH]

ale slodki dziad:) a golasek uroczy wydaje sie byc strasznie dlugi:D i znow na tle mojego misia szczuplaczek-przystojniaczek:36_3_19:

Odnośnik do komentarza

pat-k
gunia43
Daffodil

To że macie takie zdanie o Kubie chyba wynika raczej z mojego charakteru, po prostu nie mam skłonności do marudzenia :) A Kuba jak każde dziecko potrafi dać w dupę, tak że wieczorem tylko można paść na pysk :) Byłyście zdziwione, że nie lubię karmić piersią, bo nie rozwodziłam się nad tym. Napisałam może dwa razy co mnie doprowadza do szału i skończyłam temat z założeniem, że skoro karmię z własnego wyboru, to nie będę jojczeć :) A Kubę wolę pochwalić niż na niego narzekać, więc ma opinię aniołeczka ten mój diablik :)
A co do karmienia to jakos tak intuicyjnie wyczulam, ze to bylo raczej dla Kubusia niz sama dla Ciebie w sobie przyjemnosc (raczej poswiecenie byloby lepszym slowem ;-)).
Moze dlatego, ze u mnie bylo tak samo.

a ja od kiedy tosia skonczyla 3 miesiace pokochalam karmienie. glownie dlatego, ze przestalam czuc przymus. Ale butla tez sie fajnie karmi :) Zabawne, jak Tosce oczy sie smieja na sam widok butelki a potem tak pracowicie wcina, ze nos jej sie poci :))
dziewczyny a kiedy chcecie zaczac przyuczac dzieci do picia z kubeczka?
a mowilam ci ze potem bedzie o wiele cudowniej... ja juz przyuczam ale marnie nam idzie bo maksio nie pije nic oprocz cyca

Odnośnik do komentarza

elwira
Właśnie Gabi była żeby dostać coś do picia, nasmarowałam ja vick i zobaczymy oby spokojnie noc przespała ........ oby tylko Adaś sie nie zaraził bo ostatnio w ciągu dnia to Kinga go kładła spać i mu śpiewała normalnie oszaleć można

a te konowały tutaj to tak panikuja z ta świńską grypą ze powiedzieli mi - jak nie przejdzie tylko będzie gorzej to do szpitala bo my tu nic im nie pomożemy- kretyni

o matko ! duzo zdrowka dla was i oby Adasia nie chwycilo

Odnośnik do komentarza

Katja i Gunia moj tez wczoraj byl mega marudny ale to dlatego ze niedosypia i jest zmeczony.
Ja dzis mialam ogromna sznse pospac za wszystkie czasy bo maksio od 4 rano do 8 spal jak susel!!! ale niestety nie jest mi kuzwa dane bo od 5 mi sie spac nie chcialo a potem mnie kaszel meczyl!! JA To mam powazne zaburzenia snu a dziwie sie maksiowi ..ma to po mnie!

Odnośnik do komentarza

mama2
juz mamy taki od 9kg do 30 kg oraz taki fotrelik do 13 kg bo ten na zdjeciu jest do 11 kg i juz w niego nie wchodzi

A jaki kupiliście? My mamy taki do 13, ale nie sądzę, żeby tak do oporu się dało w nim dziecko wozić, więc pewnie jak Kuba będzie się do 10 zbliżał, to kupimy nowy i trzeba zacząć robić rekonesans :)
Kiedyś coś takiego mi się spodobało, tylko że ten akurat jest od 15 kg:
concord lift evo pt cherry - fotelik lift evo pt 15 - 36 kg concord, fotelik, wĂłzek, fotelliki concord, ion, ultimax, trimax, lift, transformer, transformer xt, hug, fusion, neo, proton scout, papabag, spin, lima, rio, parasolka, moskitiera. slider

Odnośnik do komentarza

mama2
Daffodil
To ja jeszcze wrzucam parę zdjęć moje dziada :)
Jak już ładnie sam siedzę u mamy na kolanach i jak próbuję raczkować, szkoda tylko, że ryję buźką po ziemi :hahaha:

[ATTACH]16812[/ATTACH] [ATTACH]16813[/ATTACH] [ATTACH]16814[/ATTACH] [ATTACH]16815[/ATTACH] [ATTACH]16816[/ATTACH]

ale slodki dziad:) a golasek uroczy wydaje sie byc strasznie dlugi:D i znow na tle mojego misia szczuplaczek-przystojniaczek:36_3_19:

Długościowo jest raczej przeciętny, miesiąc temu było 68 cm. Za tydzień w piątek idziemy na ostatnie szczepienie, więc się zobaczy czy go jeszcze wyciągnęło :)

Odnośnik do komentarza

lutka
matragona
lutka
matragona to Ty podawalas stronę z przepisami dla niemowląt??? jest świetna, troszkę spędzała mi sen z powiek obawa przed gotowaniem dla brzdąca, ale tam jest tyle przepisów ze coś na pewno znajdę, pytanie tylko czy moje dziecko zasmakuje w kuchni mamy. Co prawda do tej pory wciskalam mu kit ze mamusia tak pysznie dla niego ugotowała ale może poczuć róznicę.

no niestety nie ja :( mnie też ta strona życie uratowała bo kucharka ze mnie marna!!

w takim razie pewnie elus.dreptus, bo sylwiatoja ostatnio słabo się udziela.
Juz się nakręciłam na kisiel z żurawiny - tylko nei iwem czy Szymek może :/
A wiecie, ze ta połozna co była ostatnio u nas na patronażu widząc młodego mówi:

ale on super podnosi glowę, i już gaworzy. Myslę sobie, babo, Ty wogóle wiesz jak wyglada i co robi pół roczne dziecko???
tak, ze mama2cór nie wykluczone, ze uczyla się w Holandii.

haha dokladnie nasza pediatra jak zobaczyla ze Alexandra trzyma misia i go sciska i przeklada z raczki do raczki to byla w wyraznym szoku ze jeju jak ona zabawka operuje
potem oglada dziecko i wogole i mowi a czy ona prubuje sie obracac na boki a ja na to probuje?ona sie przewraca z plecow na brzuch i z brzucha na plecy juz ze 3 tyg nawet ma zabawe z tata z tym zwiazana ze on ja na plecy a ona na brzuch a smieje sie przy tym niemozliwie.a ona w szoku jeju ale ladnie.a jak mowie ze karmie piersia to wielkie oczy robi i jakby mogla to medal by mi dala taka dziwna baba :ble:


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

mama2
Katja i Gunia moj tez wczoraj byl mega marudny ale to dlatego ze niedosypia i jest zmeczony.
Ja dzis mialam ogromna sznse pospac za wszystkie czasy bo maksio od 4 rano do 8 spal jak susel!!! ale niestety nie jest mi kuzwa dane bo od 5 mi sie spac nie chcialo a potem mnie kaszel meczyl!! JA To mam powazne zaburzenia snu a dziwie sie maksiowi ..ma to po mnie!

O kurcze, a tak się mogłaś wyspać :fun: Mama a może poprosisz lekarza o jakieś ziołowe leki?

Odnośnik do komentarza

Daffodil
mama2
Katja i Gunia moj tez wczoraj byl mega marudny ale to dlatego ze niedosypia i jest zmeczony.
Ja dzis mialam ogromna sznse pospac za wszystkie czasy bo maksio od 4 rano do 8 spal jak susel!!! ale niestety nie jest mi kuzwa dane bo od 5 mi sie spac nie chcialo a potem mnie kaszel meczyl!! JA To mam powazne zaburzenia snu a dziwie sie maksiowi ..ma to po mnie!

O kurcze, a tak się mogłaś wyspać :fun: Mama a może poprosisz lekarza o jakieś ziołowe leki?

nie ma potrzeby bo mija mi tylko zawsze z rana jest najgorzej z tym kaszlem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...