Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
monikouette

Dobra książka w wolnej chwili

Rekomendowane odpowiedzi

ja ostanio czytam i przeglądam album o kresach i powiem Wam, że normalnie tam są takie piękne zabytki, widoki, krajobrazy, że mam ochotę wybrać się tam do Wilna i do Lwowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Margeritka
domi81
fakt trzeba mieć przygotowane chusteczki bo czasami łzy same wychodzą ale POLECAM "Klub filmowy z Meryl Streep"

chciałabym przeczytać!

mogę Ci pożyczyć tę książkę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od kiedy pamiętam, książki zawsze wybieram w ten sam sposób. Wchodzę do ksiegarni, przechadzam się pomiędzy regałami, liczę do 40 i się zatrzymuje. Wtedy wybieram pierwszą książkę, którą widzę. A jako że jest duży wybór to prawie nigdy nie trafiam na tą samą książkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No masz - jak to jest, że ja, mól książkowy jak się patrzy, nigdy tu nie trafiłam?
Uwielbiam literaturę i uważam, że bez niej świat, w którym się żyje byłby nieskończenie uboższy, niż kiedy się czyta.
Ok, a teraz o moich ulubionych autorach, bo wymienianie książek mogłoby trwać w nieskończoność...:P
1. Italo Calvino
2. Tove Jansson
3. Dorota Terakowska
4. Terry Pratchett
Ad. 1. Calvino to włoski pisarz, który pisze genialne bajki i opowiadania. Mistrz krótkiej formy, dzięki czemu nie trzeba poświęcać mu szczególnie dużo czasu, żeby wzbogacił życie ;)
Ad. 2. Twórczość Tove Jansson jest także bajkowa, choć w innym stylu. W dodatku zadaje ważne pytania dziecięcego świata, trenując wrażliwość i umiejętność radzenia sobie z dziwnymi pytaniami.
Ad. 3. Terakowska to moja ulubiona polska pisarka. Jej książki także są baśniowe, inteligentne i w dużej mierze o dorastaniu do wielu rzeczy, w tym i do macierzyństwa. Przyszłym matkom polecam "W krainie kota" - scena z marchewką: bezcenna.
Ad. 4. Humor, fantasy i niesamowita energia. Sir Terry przede wszystkim mówi o naszej rzeczywistości, tylko przebiera ją w konwencję fantasy. Głębokie przemyślenia pokryte humorem sytuacyjnym i słownym - do tego genialne pióro, wartka akcja i narracja, w której się zakochałam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mamazuzi89

Jeśli lubicie czytać (sobie i dzieciom) to gorąco zapraszam Was na mojego bloga z recenzjami książek i planszówek
www.pozeramstrony. pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kosta

Uwielbiam czytać książki Katarzyny Bondy. Pełno ich ostatnio zamówiłam, nie wszystkie mi odpowiadają ale jest w nich coś ciekawego że po jednej chce się czytać kolejną. Szukam teraz jakiejś inspiracji, polecicie coś ciekawego w podobnych klimatach 

Edytowane przez Wywijaska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lenka

Kończe właśnie książkę Joanny Morei "Przez rajskie wyspy na dach świata". W mojej ocenie książka 8/10pkt. Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie, jest dobrze napisana, jest ciekawa, a czytając można się przenieść na odległe lądy i być tam razem z autorką 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...