Skocz do zawartości
Forum

Dobra książka w wolnej chwili


Rekomendowane odpowiedzi

A czytałyście "Lulu" Almudeny Grandes??

Międzynarodowy bestseller, a zarazem pełna erotyzmu powieść o erotycznym przebudzeniu Marii Luisy Ruiz-Poveda y García de la Casa zwanej Lulu. Lulu odkrywa świat erotyki jako nastolatka, dzięki wtajemniczeniu przez Pabla, przyjaciela starszego brata. Wraz z nim wkracza w mroczny świat erotycznego pożądania i przeznaczenia.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Bez mojej zgody Jodi Picoult

O tej książce już parę osób pisało, ale gdyby ktoś się głębiej w wątek nie chciał wgryzać, to jeszcze coś od siebie dorzucę :)
Książka z rodzaju tych, o których bardzo długo się nie zapomina. Wczoraj przed północą skończyłam i wyłam jak bóbr, aż małżonka wystarszyłam, biedak nie wiedział co się dzieje, jakieś ryki w środku nocy :smile_move: Zdecydowanie odradzam czytanie w miejscach publicznych :whistle:
Ale muszę przyznać, że dawno żadna książka mnie aż tak nie poruszyła. Opisuje różne postawy bohaterów, różne punkty widzenia w taki sposób, że momentami ciężko stanąć po jednej konkretnej stronie. Zakończenie ścina z nóg.
Jest to pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam, ale na pewno nie ostatnia...
10/10

Anna została poczęta, by zostać dawczynią szpiku dla swej siostry, Kate. Nigdy nie kwestionowała tej roli, choć musi żyć tak, jakby była ciężko chora. Ma dopiero trzynaście lat, a już przeszła niezliczone zabiegi operacyjne, by jej starsza siostra miała szansę wyleczyć się z białaczki. Jak większość nastolatków, Anna zastanawia się, kim jest; inaczej jednak niż przeciętna nastolatka ma poukładane życie: istnieje właściwie wyłącznie jako dopełnienie siostry. Dlatego podejmuje decyzję, która zagrozi jej rodzinie i prawdopodobnie będzie mieć fatalne konsekwencje dla Kate.
Powieść Picoult stawia wiele ważnych pytań. Co to znaczy być dobrym rodzicem, dobrą siostrą, dobrym człowiekiem? Czy rzeczywiście można robić wszystko, by ratować życie jednego dziecka, kosztem drugiego? Czy należy podążać za głosem serca, czy raczej pozwolić kierować sobą innym?

Piękna książka:yes:
Czytałam chyba wszystko Picoult, polecam równiez: Krucha jak lód, W naszym domu, W imię miłości i 19 minut:yes:

Odnośnik do komentarza

andzia
frania
wiktorio3

a ja nie mogę przez nią przebrnąć :(

a mnie się wydaje lepsza od części 2.

Ja mam za sobą 150 stron, mooocno naciągana jak dla mnie, ale i tak planuje juz zakup 4 i 5 części:Oczko:

ja też, ja też :lol:

moim zdaniem wszystko po 1. części jest naciągane, ale mimo to dalej lepiej oceniam 3. niż 2 :yes:

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

frania
andzia
frania

a mnie się wydaje lepsza od części 2.

Ja mam za sobą 150 stron, mooocno naciągana jak dla mnie, ale i tak planuje juz zakup 4 i 5 części:Oczko:

ja też, ja też :lol:

moim zdaniem wszystko po 1. części jest naciągane, ale mimo to dalej lepiej oceniam 3. niż 2 :yes:

Zobaczymy jak przeczytam do końca::):
Rzeczywiście czesto kontunuacje sa mocno naciągane, ale jest kilka wyjątków jak np. Milenium:yes:

Odnośnik do komentarza

ja właśnie skończyłam Trafny wybór J.K. Rowling
trochę się obawiałam, jak sobie poradziła z powieścią dla dorosłych, ale zupełnie niepotrzebnie :) troszkę wolno się rozkręca, ale finał to wynagradza

ocena ogólna 8/10

Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd.

Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie?

Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku.

music is the healer.
No matter who you are.
http://lb1f.lilypie.com/I3QZp2.png
http://s2.pierwszezabki.pl/049/0494519c0.png?8463

Odnośnik do komentarza

tillomama
ja właśnie skończyłam Trafny wybór J.K. Rowling
trochę się obawiałam, jak sobie poradziła z powieścią dla dorosłych, ale zupełnie niepotrzebnie :) troszkę wolno się rozkręca, ale finał to wynagradza

ocena ogólna 8/10

Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd.

Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie?

Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku.

Właśnie sobie na ebayu zamówiłam teraz tą książkę :wink:

http://davf.daisypath.com/2hwIp1.png

Odnośnik do komentarza

A jeśli ciernie przeczytane :)

Po pierwszej rewelacyjnej części każda kolejna jest już nieco gorsza, ale mimo tego czyta się przyjemnie. Na pewno skuszę się na dwie kolejne :) 6/10

Dalsze losy rodzeństwa, które spędziło dzieciństwo zamknięte na strychu przez okrutną matkę. Mijają lata. Cathy po swych małżeńskich perypetiach ma dwóch synów, Jory’ego i Barta. To oni opowiadają dalszą historię. Cathy i jej ukochany brat Chris żyją obecnie w związku i adoptują dziewczynkę. Tymczasem do domu obok wprowadza się pewna starsza pani, która interesuje się synami Cathy. Bart często ją odwiedza. Wkrótce dostaje od lokaja tajemniczy dziennik. Lektura zmienia chłopca nie do poznania...

Odnośnik do komentarza

U mnie A jeśli ciernie też skończone.
I daję dobrą 6.
Chciałam sobie zakupić dwie ostatnie części, ale nigdzie nie ma tej ostatniej Ogród cieni...

A wczoraj zaczęłam Sznasę na życie Diane Chamberlain

http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/126000/126152/352x500.jpg

Ile jest w stanie zrobić matka, by ochronić własne dziecko?

Jedynym marzeniem ośmioletniej Sophie Donohue jest być jak inne dziewczynki. Jej matka Janine z ociąganiem zgadza się, by córka razem z zastępem zuchów pojechała na dwudniowy biwak. Dziewczynka z wyjazdu nie wraca.

Wbrew swym pragnieniom Sophie nie jest jednak zwykłą ośmiolatką. Cierpi na rzadką chorobę, a Janine, podejmując ostatnią próbę uratowania jej życia, wpisała córkę na eksperymentalną terapię, pomimo ostrych sprzeciwów swoich rodziców i byłego męża. Bez leku Sophie długo nie przetrwa; matczyna intuicja podpowiada Janine, że jej córka żyje, ale czasu jest niewiele.

Głęboko w lasach Wirginii toczy się inny dramat. Sophie znajduje schronienie w chacie Zoe, która walczy o uratowanie własnej córki, skazanej za morderstwo. Dręczona wyrzutami sumienia, że nie poświęcała Marti czasu, kiedy ta była mała, bo bez reszty zajmowała się własną karierą aktorską, teraz przygotowała plan ucieczki córki z więzienia, któremu poważnie zagraża pojawienie się Sophie. Obie matki, Zoe i Janine, z wielką determinacją dążą do uratowania swych córek, ale może się to udać tylko jednej z nich.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Andzia ciekawa jestem tej książki. Jak skończysz, to daj znać czy warto, bo akurat mam Prawo matki tej autorki :)

Jeśli się nie boisz e-booków :smile_move: to na chomiku można dwie ostatnie części sagi V. Andrews znaleźć. Ja właśnie czytam na komórze :)

Daffodil no właśnie e-booki nie dla mnie:Zakręcony:
Kto wiatr sieje można zakupić, a tej ostatniej części nie było chyba jeszcze wznowienia, ale pytałam w bibliotece i mają jakieś mega stare wydanie, ale już 6 osób czeka nie nie w kolejce:Niespodzianka:

Odnośnik do komentarza

andzia
Daffodil
Andzia ciekawa jestem tej książki. Jak skończysz, to daj znać czy warto, bo akurat mam Prawo matki tej autorki :)

Jeśli się nie boisz e-booków :smile_move: to na chomiku można dwie ostatnie części sagi V. Andrews znaleźć. Ja właśnie czytam na komórze :)

Daffodil no właśnie e-booki nie dla mnie:Zakręcony:
Kto wiatr sieje można zakupić, a tej ostatniej części nie było chyba jeszcze wznowienia, ale pytałam w bibliotece i mają jakieś mega stare wydanie, ale już 6 osób czeka nie nie w kolejce:Niespodzianka:

dokładnie: nie było wznowienia. 4. część miała premierę teraz na początku stycznia w weltbildzie.

5. pewnie nie będzie na razie, bo nie wiadomo, co ze światem książki :le:

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

frania
andzia
Daffodil
Andzia ciekawa jestem tej książki. Jak skończysz, to daj znać czy warto, bo akurat mam Prawo matki tej autorki :)

Jeśli się nie boisz e-booków :smile_move: to na chomiku można dwie ostatnie części sagi V. Andrews znaleźć. Ja właśnie czytam na komórze :)

Daffodil no właśnie e-booki nie dla mnie:Zakręcony:
Kto wiatr sieje można zakupić, a tej ostatniej części nie było chyba jeszcze wznowienia, ale pytałam w bibliotece i mają jakieś mega stare wydanie, ale już 6 osób czeka nie nie w kolejce:Niespodzianka:

dokładnie: nie było wznowienia. 4. część miała premierę teraz na początku stycznia w weltbildzie.

5. pewnie nie będzie na razie, bo nie wiadomo, co ze światem książki :le:

No słyszałam::(:

Odnośnik do komentarza

andzia
Daffodil
Andzia ciekawa jestem tej książki. Jak skończysz, to daj znać czy warto, bo akurat mam Prawo matki tej autorki :)

Jeśli się nie boisz e-booków :smile_move: to na chomiku można dwie ostatnie części sagi V. Andrews znaleźć. Ja właśnie czytam na komórze :)

Daffodil no właśnie e-booki nie dla mnie:Zakręcony:
Kto wiatr sieje można zakupić, a tej ostatniej części nie było chyba jeszcze wznowienia, ale pytałam w bibliotece i mają jakieś mega stare wydanie, ale już 6 osób czeka nie nie w kolejce:Niespodzianka:

Andzia to prawda, ja też lubię 'żywą' książkę trzymać w rękach :hahaha: E-book nie ma takiego klimatu :) No ale jak już bardzo chcę coś przeczytać, a nie mogę dostać, to czasem się skuszę :)

Odnośnik do komentarza

I ja...

A oto kolejna, ta żywa:

John Burnham Schwartz - Droga do przebaczenia

Ta książka jest z tych, które szybko się czytają. Wartką akcja, niespodziewane zwroty. Czytelnik zostaje wciągnięty w wir toczących się zdarzeń i nie uda mu się uciec do ostatniej strony. 9/10

W pewien ciepły wrześniowy wieczór wracająca z koncertu rodzina Learnerów zatrzymuje się na stacji benzynowej. Nic nie wróży katastrofy. Niestety, przejeżdżający tuż obok samochód śmiertelnie rani stojącego przy drodze, zamyślonego dziesięciolatka, syna państwa Learnerów. Sprawca wypadku ucieka. Pogrążony w rozpaczy ojciec postanawia za wszelką cenę odnaleźć zabójcę syna.
W ten sam ciepły wrześniowy wieczór prawnik Dwight Arno, odwozi swojego 11-letniego syna Lucasa do byłej żony. Nic nie wróży katastrofy. Niestety, potrąca stojącego przy drodze chłopca. Wszystko dzieje się tak szybko, że Lucas niczego nie zauważa, Dwight zaś w panice ucieka z miejsca wypadku.
Na miejsce zdarzenia zostaje wezwana policja. Rozpoczyna się śledztwo. Tymczasem Ethan Learner nie zaprzestaje własnych poszukiwań zabójcy. Ostateczna konfrontacja obu ojców wydaje się nieunikniona.

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

Obecnie zaczynam czytać, książka jest b.wciagająca pełna wątków, troche zagmatwanych ale.... aż chce się wrócić do niej i dowiedziec co dalej
:cherli3:

a oto opis
"Kogo może uratować człowiek, który sam jest w poważnych tarapatach? Oto pytanie jakie zadaje sobie Ned Kelly, ratownik z Palm Beach. Pozornie bezpieczny skok, jedna szansa na beztroską przyszłość wciąga go w pułapkę, z której nie widać wyjścia. Ściga go teraz cała stanowa policja pod zarzutem serii morderstw i kradzieży bezcennych dzieł sztuki. Ale Ned nie poddaje się. I choć pęlta się zacieśnia, postanawia a wszelką cenę dowieść swej niewinności."

:cherli3:

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Kto wiatr sieje... V. C. Andrews

Moim zdaniem najgorsza z całej serii. Nie czyta się źle, ale zakończenie dla mnie trochę drażniące, bo nagle bohaterowie negatywni przechodzą niesamowitą przemianę i wszystko kończy się wręcz idyllicznie. Dla mnie wygląda to tak, jakby autorka nagle znudziła się pisaniem i ni z tego ni z owego postanowiła książkę zakończyć :) Zdecydowanie mi tam czegoś brakuje.
4/10

Historia rozpoczyna się, gdy Cathy i Chris przylatują do domu swojego syna - Barta, do Foxworth Hall, który otrzymał on w spadku po swojej babci. Bart jest wciąż zły na matkę za jej kazirodczy związek z Chrisem. Bart wyrósł na przystojnego młodzieńca, jest bardzo bogaty. Do posiadłości przyjechała również reszta rodziny - Cindy oraz Jory z żoną Melodie. Bart organizuje przyjęcie z okazji swoich 25. urodzin, podczas których dochodzi do tragicznego wypadku. Od tego momentu Cathy i Chris zmieniają swoje plany…

Teraz zabieram się za ostatnią część i z tego co zdążyłam się zorientować po przeglądnieciu paru stron, aktorka wraca do czasów wcześniejszych. Głównymi bohaterami są Oliwia i Malcolm.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...