Skocz do zawartości
Forum

Dla młodych mam, które szybko musiały dorosnąć :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie tak sobie czytam od połowy to forum i powiem wam że mnie bardzo zainteresowało...
Dość że dziewczyny w moim wieku i w dodatku z podobnymi problemami...
Faceci jednak są beznadziejni:) szkoda ze nie pomyślałam tzn nie dowiedziałam się wcześniej zanim urodziła tak wspaniałą córeczkę jaka jest Wiktoria moja 8 miesięczna perełka:)'też nie wpisałabym tego **** na ojca wolałabym zeby był w akcie ojciec nie znany...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1r1avuguhd.png

Odnośnik do komentarza
Gość SzczęśliwamamaAntka

Juskaa ja zachodząc w pierwszą ciążę miałam 19 lat, mimo iż byłam młoda to syn był w 100% planowany, starania trwały ponad rok, teraz mały ma prawie 4 lata (urodzinki 18.02) a 22 sierpnia przywitamy na świecie jego siostrzyczkę lub braciszka. Teraz z perspektywy tych kilku lat mogę z czystym sumieniem powiedzieć że nie żałuje swojej decyzji, zwłaszcza że zawsze miałam i mam wsparcie w mężu. Morze dlatego że zawsze on był mądrzejszy i myślał przyszłościowo, ale w końcu ma te 10 lat więcej:-)

Odnośnik do komentarza

witam was wszystkie mlode mamusie :)
juska- ja tez zaszlam w ciaze w wieku 19 lat w marcu skoncze 20 lat i jestem juz w 23 tygodniu ciazy..
z tym ze przed zajsciem w ciaze wzielismy slub , chcielismy dziecko ale zaskoczylo nas to ze dzidzius wyszedl nam akurat zaraz po slubie.. myslelismy ze potrwa to troche wiecej ze wzgledu na to ze mialam problemy z jajnikami...
teraz czekamy na coreczke.. jest coraz trudniej jeszcze miesiac i zacznie sie 3 trymestr...

nie jestem jeszcze zadomowiona ale zrobie to w najblizszym czasie...

juskaa- ty jestes sierpnniowa z tego co zauwazylam czasem czytam inne tematy ja za to termin na Maj..
czytalam ze masz problemz piciem wody... ja przez 3,5 miesiaca ciazy nie potrafilam nawet jesc , woda byla dla mnie wrogiem zaraz chcialam ja zwymiotowac..
lekarz doradzil mi pic pol szklanki wody kazde 30 min czego sie nie trzymalam bo musialabym chodzic z zegarkiem w reku i odliczac 30 min do picia wody .. i tak w rezultacie pilam codziennie rano i wieczorem mleko , herbate z imbirem , i soki lekarz stwierdzil ze dobrze robilam , pozniej od 5 miesiaca zaczelam powoli pic wode... i tak do teraz wypijam okolo 5 szklanek dziennie do tego mleko i soki.. czasem pozwole sobie na napoj gazowany ale to ze wzgledu na zachcianki ... stracilam sporo na wadze ale dziecko jest w pelni zdrowe i silne tak jak jej kopniaki...
woda przede wszystkim pomaga w infekcji drog moczowych , czesc wody niestety ulatnia sie z naszego ciala . nie jest powiedziane ze mamy pic tylko wode a jakiekolwiek plyny byle byly zdrowe...
jeszcze troszke a wyjdziesz z tego okropnego stanu mnie trzymalo do 14 tygodnia pozniej juz bylo ok . ja sie borykam z bolem brzucha i problemami ze spaniem ... ale wole zdecydowanie to niz te nudnosci itp.
to tyle mojej historii :)

Odnośnik do komentarza

mambach
ja miałam 22 lata, także nie byłam zbyt młoda, lecz bardzo młodo sie czułam hehe a córcia była nie planowana... a po tym jak sie dowiedziałam o ciąży same problemy powstawały... jeden z nich to ojciec Wiktorii i jest do dziś:/
cześto tak z facetami jest, nie dośc że nie pomoże to jeszcze przeszkadza, prolbemy dodatkowe stwarza, wiem coś o tym.

Odnośnik do komentarza

~blanka62 , ja jestem styczniowa, za to fasolka obstawiam, że na świat przyjdzie w lipcu, bo termin mam z @na 25 lipca, a z wymiarów dziecka na 3 sierpnia, co mnie trochę martwi, bo to spora rozbieżność, ja też bardzo chciałam mieć dziecko, ale tak jak i Ty - problemy z jajnikami i przodozgięcie ścianek macicy
Woda - ja jakoś nigdy nie piłam zbyt dużo samej wody, wolałam wodę z cytryną, herbatę, sok, soczystego owoca, a jeżeli wodę, to gazowaną teraz mam do niej taki wstręt, że to już nawet nie jest "nie chce mi się jej pić" :(

Moja bardzo dobra koleżanka zaszła w ciążę jak miała 15 lat, dziś Majunia jest najmądrzejszym dzieckiem jakie znam, Kumpela jest wspaniałą Mamą i to z niej będę brać przykład, bo nachodzą mnie czasami takie obawy, czy ja sobie dam radę...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...