Skocz do zawartości
Forum

Grudzień 2008


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
dzis znowu jestem jak jakaś "emerytka" spać nie moge. Lewe biodro mnie już boli od tego leżenia na lewym boku hyhyhy...no cóż pocieszam się, że już bliżej niz dalej ;)

grazia Co do wanienki to chyba juz jestem przekonana, że nie chce zadnych w niej wkładek. Uzasadnienie: nie idzie porządnie dzidziusia umyć, plecków, pupci. Poza tym, chyba dzieciak bardziej marznie w takim czymś...nie wiem, nie mam w tym doświadczenia...sugeruję się tylko opiniami, aczkolwiek moja koleżanka bardzo sobie chwali wanienkę takiego typu: WANIENKA OCEAN WONDERS FISHER PRICE J7813 WYS.12H (447707217) - Aukcje internetowe Allegro

grazia łóżeczko BOSKIE !!!!!

Maczetko czy ta spacerówka nie ma za mało miejsca na zwisające nózki ??? Kiedys opiekowałam się dzieckiem (jak zaczełam opiekę mała miała 9 m-cy) i pamietam, ze szybko podparcie na nóżki trzebabyło opuścić na dół... hm... nieważne

Za poród rodzinny w szpitalu (o ile do niego sie dostaniemy) musimy zapłacić 1000 zł, a że chodze do przyszpitalnej przychodni to mam zniżkę 200 zł, czyli koszt 800 zł. Jeśli chce miec wybraną położną to muszę najpierw się do niej dostać a potem zapłacić 1 500 zł. NIEŹLE co ????
Wczoraj mieliśmy pierwsze zajęcia w szkole rodzenia i powiem Wam, że jestem pod wrażeniem. Mnie osobiście bardzo się podobało !!!!! Nie wiem, czy do końca będe taka zadowolona, ale jak narazie fajna sprawa !!!! Mąż musiał mnie masować hyhyhyhy...i nie mógł się wykręcić ;) Wim napewno, ze nie będziemy mieli wędrówek po szpitalu, a głównie po porodówce :/ Bo twierdzą, że szpital jest za mały, a łóżka non stop są zajęte. Może i coś w tym jest, bo łóżek jest zalewdwie 7. Byłam w szoku, bo myslałam zawsze, że takich łóżek jest duzo więcej. Wczoraj nawet na izbie przyjęć była kartka, że nie przyjmują do porodu. BRAK MIEJSC !!!!! Co większość nas ciężarnych i mężów zaniepokoiło. Także niby mają wysoki cennik a i tak im nie brakuje chętnych esh...trzeba miec w zanadrzu drugi szpital...na wrazie co.

aha little wczoraj Panie ze szkoły rodzinnej powiedziały, że alkohol jest absolutnie złą rzeczą, ale ... ale też powiedziały, żeby nie dac się zwariować i jak ktoś wypije od czasu do czasu 1 lampkę wina lub nawet piwo (najlepiej jak naj mniej) to nic sie nie stanie...także myślę, że jeden wybryk nie zaszkodzi ;) Byle ten wybryk nie powtarzał się za często ;) hihihihi...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r84udf5lrs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3honre8ze.png

Odnośnik do komentarza

Widzę, że temat porodu w toku. Tak czytam i czytma i nie wiem co myslec...Zapewne wszystko się okaże w odpowiednim czasie. Do szkoły rodzenia raczej się nie wybieram, chyba że cos się zmieni do tej pory... Powiem wam szczerze, iz się obawiam finiszu ciązy, głównie ze względu na moje oczka ale również dlatego, że mój m. nie bardzo się kwapi aby być ze mną w tej chwili. Z moim gin też jeszcze nie rozmawiałam na ten temat, ale mam zamiar go poruszyć przy najbliższej wizycie... Mam nadzieje, że będzie dobrze....

Zmykam popracować, choc maluch tak gniecie, że nie wiem czasem jak mam siedzieć, czy może stac lub leżeć:)

Pozdrowienia i trzymajcie się cieplutko...

http://moje.glitery.pl/text/328/35/1-Baejek-2277.gif

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/5085.png

Odnośnik do komentarza

tinka_20
Anitajas ja tez zaczynam czuc swoj ciezar i juz dziwnie chodze.

ja czasami mam wrazenie, że człapie jak kaczka ...kwa..kwa... ;)
Wczoraj na szkole rodzenia pokazali nam jaką postawę powinna przyjmowac kobieta wciązy, aby ładnie wyglądać i czuć się komfortowo tzn. nie obciażać kręgosłupa :)
Spróbowałm i ... faktycznie jest inaczej, ale czy będę o tym pamiętać ? Już do tej kaczowatości się przyzwyczaiłam ;)

tinka_20
Zastanawiam sie jak dlugo jeszcze wytrzymam chodzic do pracy???

podziwiam Cię, że jeszcze do niej chodzisz :)

tinka_20
lekarz powiedzial, ze bedziemy sie czesciej widywac-tak co 2 tygodnie.

ja idę do lekarza we wtorek. Ciekawe jak często będzie chciał mnie widywać :)

A wracając do szkoły rodzenia to Pani nie zauważyły, ze lekarz mi wpisał, że nie mogę ćwiczyć. I ... ćwiczyłam ...troszkę ... a jak wróciłam do domu to całe krocze mnie bolało, ale luzzzzzik, wiem, że jak krocze boli to jest ok, najważniejsze, że podbrzusze nie bolało ...trochę brzusio pobolewał, bo pani mi sprawdzała jak jest ułożona Amelka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r84udf5lrs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3honre8ze.png

Odnośnik do komentarza

anitajas co do spacerówki to jestem tego swiadoma ale mam zamiar kupic jakas parasolkę takze z tym nie bedzie problemu, ale mam na to jeszcze czas.
tinko, ja tez czuje sie ciezko, Michał musi mnie pchac po schodach bo mam zadyszke jakbys spaliła paczkę fajek hehe a mam taki malutki brzunio ze pewnie wszyscy mysla ze przesadzam, ale mam wrazenie ze jeszcze mi ciezej bo mały naprawde jest duzy i nie ma tam miejsca, czuje go jak ugniata mnie w zebra gdy siedze, jak kopie w zołądek i jestem w stanie powiedziec co aktualnie wypina i moge go wymacać. skóre na brzuchu mam jak pergamin a na dodatek jak kopnie to mam wrażenie ze po prostu peknie, wolałabym miec wiekszy brzuszek i zeby był "luźniejszy" bo jest mi strasznie niewygodnie juz nawet leżeć... Co do leżenia to mnie juz biodra bolą, hehe ciekawe kiedy sie odlezyny pojawią ;) na plecach nie leze bo wtedy sie po prostu duszę, pocieszam sie że jeszcze 2-3 tygodnie i pewnie lekarz pozwoli mi chodzic o ile mały sie wczesniej nie wypcha. jutro zaczynam 35 tydzien, a gdy skończę to jest juz niby ciąża donoszona a nie wcześniacza wiec juz sie prawie wcale nie boję :)

Tinka pod koniec ciazy to normalka ze co 2 tygodnie sie spotykamy z lekarzem. wszystkie moje znajome tak chodziły, wiec nie ma sie o co martwić...

:36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21:

Odnośnik do komentarza

anitajas
Witam,
dzis znowu jestem jak jakaś "emerytka" spać nie moge. Lewe biodro mnie już boli od tego leżenia na lewym boku hyhyhy...no cóż pocieszam się, że już bliżej niz dalej ;)

anitajas nie jesteś sama:) ja też spać nie mogę, ciąglę się kręcę i wiercę. Coraz ciężej przewracać się z boku na bok. Ja jakoś nie mogę spać na lewym boku. A od spania prawie cały czas na prawym powoli zaczyna boleć mnie biodro. No tak, ale masz racje, już zdecydowanie bliżej niż dalej:)

Jeżeli chodzi o tą wanienkę to moja koleżanka też taką ma i poleca. Jest bardzo funkcjonalna, bo jak dzidziuś większy to wypina się tą wkładkę i można spokojnie kąpać:)

http://tickers.smyki.pl/s/25170/25585.jpg

Odnośnik do komentarza

aina83

Jeżeli chodzi o tą wanienkę to moja koleżanka też taką ma i poleca. Jest bardzo funkcjonalna, bo jak dzidziuś większy to wypina się tą wkładkę i można spokojnie kąpać:)

ja kupiłam najzwyklejszą, na początku zdam sie na doswiadczenie mojej mamy ( wymyla 4 swoich dzieci i trójke wnucząt) i nauczę sie od niej napewno bardzo szybko kąpać bez zadnych gąbek i hamaczków. Wg mnie to nic wiecej jak zbiorowisko bakterii i grzybków...ale to moze jakas moja fobia. poza tym wolę zainwestować te pieniązki w jakas fajna zabawkę lub cos innego bo taki noworodek i tak nie wie co sie z nim dzieje w wodzie, a starszemu dziecku wystarczą jakies zabawki pływajace bo w koncu i tak go trzeba przenieść do "dorosłej" wanny i tak naprawde dopiero wtedy ma frajde z kapieli, takiemu malenstwu napewno obojetne w czym go myjemy tym bardziej ze ta kapiel jest krótka. Ale jak znów mówie ze nikogo nie krytykuje i kazdy ma swoje zdanie :) dla mnie takie wanienki to strata kasy :)

:36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21:

Odnośnik do komentarza

Witam
Ja tez chosdze jak kaczka nieraz to mi sie smiac chce!!!!! kwa kwa.Biodra po nocy to mnie tak bolą ze nieraz ten ból mnie budzi.Ale dzis od 3 tyg przespalam cała noc bez wstawania!!!! Piszesz littlemum o winie, oglądałam kiedys taki program ze kieliszek czerwonego wina w ciazy jest wskazany poprawia krążenie itd....oczywiscie raz na jakis czas a nie codziennie .za mna chodzi strasznie piwo jak mąz pije to małego łyczka napije sie i tez pzniej mam wyrzuty sumenia....

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/2849.png
http://www.suwaczek.pl/cache/a416b6578c.png
http://www.suwaczek.pl/cache/2587710bc4.png
http://s9.suwaczek.com/200812075278.png

Odnośnik do komentarza

littlemum
a ja wczoraj po tym winku spalam jak zabita cala noc i nawet na siku nie wstalam...
ale oczywiscie to byla zachcianka i ja nie mam zamiaru tego robic codziennie no bo bez przesady

zaraz uciekam do pracy

e tam codziennie owszem ze nie. ja tam nie krytykuje bo sama bym sie napila. a na szampana to mi ochoty zrobiłas anitko ale wole nie miec zgagi

:36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21:

Odnośnik do komentarza

Hejoooo :)
Zostawić was na troche same a piszecie jak szalone ... :)

U mnie jako tako... ostatnie dwa popołudnia spędziłam u teściów bo Adiego dziadkowie przyjechali (bardzo sympatyczni). Czas milo spędziłam :)
Wogóle przedwczoraj wraca Adiego ojciec z pracy i juz w progu na cały głos... "O ...synowa jest" i odrazu do mnie się przywitać :D Strasznie miło mi się zrobilo z tego powodu :) Śmieliśmy się że już nie jest jak kiedyś "o...synek przyjechał..." tylko synowa...a niebawem my pojdziemy w odstawke i będzie "o...wnusio przyjechał" :D

No a dzis koniec goszczenia się... niby niedawno odkurzałam a dom wygląda jak bysmy mieszkali blisko plaży z toną kurzu ;p tak więc odkurzyłam pokoik i już mam dosyć...

Reszte chyba mężulkowi zostawie jak z pracy wróci ;p

ahm..wczoraj usłyszłam super nowine... mój brat co siedzi za granicą (w islandii) od jakiś 3 lat dzis ok. pólnocy będzie w polsce... wraca na stałe.... :) niestety gospodarka za granicą tez się chrzani więc wolał wcześniej wrócić niż siedziec za darmo.... Ale fajnie...szkoda że miesiąc wcześniej nie wrócił to by na moim ślubie był....
Nawet nie moge sobie wyobrazić jak wilką radość czuje jego dziewczyna :) (są ze sobą ponad 11 lat, razem mieszkają więc może teraz jak wróci pomyślą o założeniu rodziny...bo latka lecą)

No a tak z innej bedzki... Fifi z dnia na dzień coraz bardziej rozpycha mi brzusio :)
Pojawiły się rónież ostatnio bóle w pachwinach, podbrzuszu i wog.óle tysiące innych...

W weekend (a może i dziś) dal;sza część zakupów dla Fifiego.... no i da mnie... musze pojechać zobaczyc czy na rynku u mnie nie ma tańszych koszul i staników do karmienia...

Wiecie co..chyba zaczynam panikować z kupnem tego co mi brakuje że moge urodzić wcześniej a ja wielu rzeczy nie mam ;p

Na dodatetek zgłupiałam co do kosmetyków... w sumie byłam już przekonana co do kupna kosmetyków z Oilatum czy jak to tam idzie ale teraz zmienilam zdanie na rzecz nivea baby. sama uzywam płynu do kąpieli z tej serii i innych , no i czytałam kiedyś o tej serii że jest bardzo dobra więc chyba na nie się zdecyduje...

W weekend namówie Adiego na jakąś sesje fotograficzna więc pokaże wam jaki mam brzusio... no i wkońcu jak ten mój pokój wygląda bo od remontu wam pokazuje foto i pokazać nie moge....

dobra a teraz tak:
littlemum: o jak mi się ostatnio marzyło grzane winko... tzn. grzaniec galicyjski :)

wogóle wypić jakiegoś drinka typu: sex on the beath, i love you lub biały rusek ;p nawet o zapaleniu papierosa ostatnio zamarzyłam... ;p ochyda ;p

A.. no i widziecie..obiecałam sobie że w tym tygodniu odwiedze szpitale...aha...odwiedziłam sobie ;p taki ze mnie leń że szok.;p

Na dodatek strasznie mnie od jakiś 3 dni ciało swędzi... masakra...co prawda po wapnie jest troche lepiej no ale juz nie wiem co robić... dobrze że 28 ide do lekarza...

Dobra miałam cos jeszcze napisać ale zapomniałam..teraz ide na mój serial (pierwsza miłość) i potem znowu tu zajrze ;p

Zreszta i tak się rozpisałam...

Odnośnik do komentarza

Nusiaaaa- mnie też strasznie swędzi skóra! na rękach łuszczy się jak po opalaniu. Pożyczam od synka oliwkę i ostro smaruje; nieco pomaga.
A jesli chodzi o kosmetyki - nie polecam Nivea; mojego szkraba starszego szczypią w oczka; są nieco drażniące. Super jest Oilatum i Emolium - ale cena nieco wyższa:-/

28 grudnia skończę 2 latka :)

BRACISZEK URODZI SIĘ 28 GRUDNIA 2008:))) :love_pack:

http://zasuwaczki.bejbej.pl/suwaki.php?id_suwaka=1430

Odnośnik do komentarza

nusia, jezeli mocno cie swedzi to radziłabym isc szybciej do lekarza, bo jest cos takiego jak cholestaza(po 30 tyg ciazy) i trzeba zrobic próby watrobowe, zeby to nie było zatrucie. no chyba ze to tylko miejsca ktore :rosna: lub masz wysypke (uczulenie) to jest ok.
ja tez mam nivea kosmetyki dla małego, oilatum raz ze drogie a dwa jezeli dziecko bedzie miała zdrową skórke to nie widze powodu by uzywac leczniczych kosmetyków.

:36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21:

Odnośnik do komentarza

maritka45
Nusiaaaa- mnie też strasznie swędzi skóra! na rękach łuszczy się jak po opalaniu. Pożyczam od synka oliwkę i ostro smaruje; nieco pomaga.
A jesli chodzi o kosmetyki - nie polecam Nivea; mojego szkraba starszego szczypią w oczka; są nieco drażniące. Super jest Oilatum i Emolium - ale cena nieco wyższa:-/

kazde dziecko jest inne, ja poczytałam duzo postów o kosmetykach i z tych w miare w rozsadnych cenach to nivea ma najlepsza opinie, owszem zdarzaja sie uczulenia ale rzadziej niz na inne. jak uczula mojego bobka to sama je zuzyje hehe i kupie cos innego. a kolezanka mówiła ze w aptece mozna dostac emulsje taka jak oilatum tylko o połowe tansza i nazywa sie oilum. i ona ja kupuje dla swojego Nikiego.

:36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21:

Odnośnik do komentarza

witam pieknie !

co do wanienki wydaje mi sie okej slyszalam wiele opinii poytywnych na jej temat no ale wiadomo dl akazdego o innego i ostatecznie okaze sie w praktyce

anita skad te kosmiczne ceny !!! ja naprawde wspolczuje tym co musza tyle kasy wydawac na cos co powinno byc standardem ...

oj bioderka od lezenia bola ! dzisiaj sobie pomyslalam " jak tam maczetka znosi przecie ona wiecej lezy " ale widze ze podobnie ... ja juz czasem placze ze nie moge znalezc odpowiedniej pozycji do lezenia ...slaba jestem widac ale szczerze mam juz dosc ...co do chodzenia maczetko moj brzusio tez malutki ale jak mam wchodzic po schodach to stekam i sapie strasznie i w duchu sobie powtarzam" ty sapiesz a masz maly brzuszek co dopiero te z duzymi" no ale dla kazdego duze znaczy co innego hehe

musyki dla maluchow tez ostatnio szukalam ale ciekawego nic nie znalazlam moze jutro jak pojde z moim m. do centrum to cos sie znajdzie ...
little... wczoraj chlopaki przyniesli caly karton piwa - przez cala ciaze za mna chodzi zimne zlote piwko a tu jeszcze tak mi zrobili lobuzy ze cala lodowka zawalona wiec tylko tak sobie delikatnie usta zmoczylam i powiem wam brakuje mi tego jak cholera !!! ale jak piszecie duzo nie zostalo wiec wytrzymam hehe
ja wizyty mam z polozna ale im blizej porodu tym czesciej odsylaja do lekarza i tak praktycznie co tydzien wizyta ...no a juz w poniedzialek usg - zobacze w koncu ile ten moj maluszek wazy i maczetko bedziemy mogly porownac ciezary hehe ( oczywiscie wiem ze nie ma co porownywac kazda z nas jest inna )
nusia ja o swedzeniu juz pisalam ... na poczatku ciazy i teraz znowu wrocilo ... moja kolezanka mowi ze przez miesiac przed narodzinami malo sie nie zadrapala a po porodzie jak reka odjal ...
a maczetko fajnie ze masz mame do pomocy ... ja niestety jestem zdana na siebi i polozna..

http://www.suwaczek.pl/cache/99235a4241.png

Odnośnik do komentarza

acha wiedzialam ze zapomnialam o kosmetykac wtracic swoje grosze ...
niestety nie ma dostepnych kosmetykow nivea dla dzieci !!! nie wiem jak to mozliwe ale wszystkie sklepy sprawdzilam, i w necie i nic ... wiec tutaj bede musiala isc na wyczucie w sumie mam juz upatrzone jedne ktore sa nawet bardzo dobrze oceniane ale wole miec jeszcze cos tak na wszelki wypadek gdyby sie nie przyjely te pierwsze ..

http://www.suwaczek.pl/cache/99235a4241.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...