Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Monika,widze ze Twoja tesciowa ma rownie wspaniale pomysly jak moja :-). Najlepiej niech Lilce shabowego naszykuj bo pozniej tez sie nis nauczy :-). Jasiu zabki ma juz wszystkie,chyba sie juz w koncu uspokoilo bo budzi sie rzadziej w nocy ale jeszcze sie budzi,pewnie taki nawyk mu zostal. A co do jedzenia to u nas tez wszystko szlo strasznie powoli. Po kilka lyzeczek i koniec. Robilam tak jak Ty ze dawalam jak byl po cycu

Odnośnik do komentarza

Oj żebyś wiedziała Wywijaska, ona z teściem ma takie wyobrażenie ze dziecko trzyma nogę z kurczaka i wsuwa a w drugiej ręce kubek słodkiej herbaty. To takie pokolenie. Szkoda tylko że wiedząc jakie problemy są potem jeśli się niezdrowo odżywia, dalej preferują taki wzorzec od maleńkosci.
Antjee a Mała Ci śpi w nocy? Jak spala od początku?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Ona spala do pol roku pieknie. Ostatnie karmienie o 1 potem do 7 spanie ciagle. Wraz z pierwszym zabkiem sielanka sie sloczyla i budzila sie czesciej. W dzien tylko w wozku. Potem nauczylam sie karmin na.lezaco to spala ze mna. No to powiedzmy spalysmy nawet ale byl wielki problem odlozyc ja do lozeczka. Potem byla przeprowadzka to juz w ogole...a od 11 mca trafialo sie sporadycznie ze spala w nocy pieknie. Teraz jak nie ma.kataru bul akurat zabek sie nie przebija to spi cala noc. Od 22 do 8,9 czasem poddoi cycke wczesnym rankiem. Alebysa tak ze sie obudzi i wyspana a jest np 3, 5 w nocy...jeszcse to wszystko nie uregulowalo sie. Poza tym w dzien spi w lozeczku po 40 minutach musi poddoic i spi do 3 godzin. Raz.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xl0y2rx.png

Odnośnik do komentarza

Antjee no to też jazda. Sama nie wiem co lepsze, czy taki szok po okresie ładnego spania, czy tak jak u nas spanie od początku z częstymi przerwami. Choć moja Lilka jak miała 4 mce to już dwie jedynki dolne jej wyszły. I od dłuższego czasu budzi się częściej, noce niespokojne, śpi ze mną ale strasznie czasem się wierci, kręci. Przez tydzień spala rekordowo do 2 w nocy w łóżeczku ale teraz znowu budzi się koło 23. Może to też zęby.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Es_ze ja tez mysle ze moglabys sprobowac bez pieluszki,wtedy moze maz przypilnuje zeby mala wysikac :-). Jasiu ma podklad na materacyku wie w razie czego zmieniam przescieradlo i podklad. U nas na razie poza pierwsza noca,nic wiecej sie nie wydarzylo,tyle ze Jasiu sie budzi wiec mam mozliwosc go posadzic na nocniczku.
Antjee fajnie ze napisalas,dobrze Cie rozumiem ze teraz Ci zal Gosie odstawic od cyca,ja karmilam 26 miesiecy :-) ale w koncu juz nie dawalam rady.
U nas dzisiaj fajny dzien,przy szkole byl dzien dziecka i bylismy prawie 4 godziny na placu zabaw i na zamkach dmuchanych,Jasiu tak sie fajnie bawil. A jak pan powiedzial ze to koniec to usiadl na schodkach i zaczal plakac ze jeszcze,ale jak zobaczyl ze powietrze uchodzi to wsiadl na rowerek i pojechalismy do domu :-). Mam nadzieje ze czesciej beda organizowane podobne imprezy :-).
Dobrej nocki

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, dziś z rana odsypialam z Lilka, bo budzi się teraz o 6 i po 8 chce juz spać. A dziś w nocy była akcja, bo budzi się dość często żeby ciut podjeść a potem przez 1/2 h ciumkac cycka. Tylko żeby to było spokojne a ona się kręci, przesuwa, musze podążać za nią. Wszystko mnie boli, wiec w pewnym momencie powiedziałam mężowi żeby ją uspal inaczej. No i usypial godzinę i nic, wybudzila się po odłożeniu, płacz, znów cyc, mój mąż ze ona głodna itd. Wiec trochę byłam zmęczona.
Ale już 10 dzień ćwiczę z Chodakowska ;-), wieczorami. Ale robie coś dla siebie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Monika,u nas tez sie zdarzaly takie noce,nawet do tego stopnia ze maly ske rozbudzil kolo 2 i nie spal z godzinke czy dluzej bo nawet cyc go nie usypial. Powiem Wam ze jak slysze o dzieciaczkach ktore maja kilka miesiecy i potrafia przespac noc albo chociaz obudzic sie tylko raz to sie zastanawiam czy to ja cos zle zrobilam czy z czego to wynika ze mlje dziecko do dzisiaj nie potrafi przespac nocy tylko budzi sie po kilka razy.
Monika,fajnie ze cwiczysz,tak jak mowisz-robisz cos dla siebie i zycze Ci szybkich efektow zebys chetniej cwiczyla. Dzisiaj maly zostal z dziadkamk bo ja musialam wyskoczyc do urzedu,ciekawe jak dlugo mi tu zejdzie :-).

Odnośnik do komentarza

Ja tylko się wtrącę co do ćwiczeń, że możesz być z siebie dumna Monika, ze Ćwiczysz z chodakowską, z tego co słyszałam, to nie jest to takie proste...ja zaczęłam serię strechingu, mam książkę rozpisaną na 4 tygodnie, streching jest niedoceniany a bardzo ważny, no i to tylko 15 min. dziennie :)

Odnośnik do komentarza

Wywijaska i Es_ze dzięki za słowa wsparcia w ćwiczeniach. Lubię aktywność. Niestety doskwiera mi ból kości na spojeniu lonowym, nie mija to. Mialyscie coś takiego? Rano jak wstaje i teraz tez przy niektórych ćwiczeniach. Ale trudno, ćwiczyć trzeba. Es_ze stretching tez fajny, choć nie wiedziałam że jako sama forma ćwiczeń.
Wywijaska ja też się zastanawiam czy zrobiłam coś złego od urodzin Lilki że nie śpi w nocy ciągiem. Musze wybrać się do takiej znajomej rehabilitantki bo mówiła ze sprawdzi czy Mała nie ma jakiegoś napięcia nerwowego, podobno czasem odpowiedni masaż lub sposób noszenia niemowlaka może pomóc. Ale oczywiście niekoniecznie to może być powód złego snu.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Es_ze a to jest specjalnie dla Ciebie rozpisana książka czy można taką kupić? Bo ja chętnie bym poćwiczyła, ale na początek na 30-40 minut dziennie nie ma szans, a tyle bym pewnie jakoś wyrobiła :).
Monika, Jasiu miał napięcie, chodziliśmy na rehabilitację i ćwiczyłam z nim w domu, ale to zdaniem lekarki nie miało wpływu. Są chyba po prostu dzieci, które śpią lepiej, a nam się trafiły te które śpią gorzej :).
Zabija mnie dzisiaj ból głowy, uciekam, dobrej nocki

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) jestesmy na hmm tzw wakacjach u moich rodzicow ;) ale zawsze to jakas odmiana heh nie pisze tzw z tego powodu ze u moich rodzicow bo duzo zajmuja sie malym ale dlatego ze od jego urodzin to ja chyba jeszcze ani razu sie nie zrelaksowalam ani psychicznie ani fizycznie. Zawsze cos.. a to zarwane noce a to egzema a to, tak jak od paru tugodni, kompletny brak apetytu.. juz nie mowiac o tym ze to taki wiercipieta ze tylko czasem pobawi sie sam a tak to ciagle cos kombinuje co by zrzucic albo sciagnac sobie na glowe. Wiem ze to ciekawosc ale on robi to tak szybko ze nie nadarzam.. no to sobie ponarzekalam ;)

Es-ze odpowiadam w koncu na Twoje pytanie :) nie wiem, chyba nic bym nie zmienila oprocz tej koncowki ciazy, bardziej bym sie oszczedzala chyba po prostu wiecej lezala plackiem ;) tylko cwiczenia na nogi bym robila zeby nie robily sie zastoje (mam problem z zylakami)

Ja tez sie zastanawiam czemu moje dziecko dalej budzi sie w nocy ale widze ze dzieci moich kolezanek tez i niestety przez pierwsze pare lat zycia to normalne.. i tez zazdroszcze tym mamom ktorych dzieci tak fajnie spia :)

Dziewczyny dobrej nocki na pewno bede sie starala pisac :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09k8nae1ac3.png

Odnośnik do komentarza

Jeszcze co do spania, u nas od poczatku byly karmienia co 3 godz a od konca 4go miesiaca co cztery.. (kiedys napisze czemu tak sie stalo tzn moje domysly) dzien i noc, bardzo regularnie az do okolo 7go miesiaca gdy Alek zaczal budzic sie baaardzo czesto.. zasypial po cycku kolo 21wszej, kolo 23 zawsze pobudka byla, potem kolo 1wszej, kolo 3ciej a od piatej to tylko byl na przemian smoczek i cycek.. i kolo 7dmej koniec spania, myslalam ze sie wykoncze. Pierwsze zeby wyszly gdy mial 3 miesiace ale okolo 7go miesiaca nie wiem co sie dzialo, glodny byl ciagle moze.. nie plakal tylko sie budzil i chcial jesc. Przeszlo stopniowo ale pobudki kolo 1wszej i 4tej zostaly jeszcze dlugo. Mam wraznie ze naprawde lepiej zaczal spac gdy wyszly wszystkie zeby czy calkiem niedawno. Ale i tak nieraz sie budzi w nocy, siada i wola "mama". Dlatego niestety dalej spie z nim.w tym samym pokoju bo wtedy mowie "spij spij" poglaskam i spi dalej, natomiast gdy z nie ma mnie obok to wola tak dlugo az przyjde i sie rozbudza.. a ja pozniej tez nie moge zasnac. Tak to u nas wyglada.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09k8nae1ac3.png

Odnośnik do komentarza

Wywijaska książkę polecam z czystym sumieniem: Streching dla każdego Lydie Raisin. Ja zaczynam dzień z tą książką, to są ćwiczenia raptem na 15 minut i to z przestojami, zaczerpnięciem oddechu, ślimaczeniem się :)
Monika ja nie znoszę aerobiku, jak chodziłam na zajęcia to na pump (czyli sztanga) lub właśnie na godzinny streching. I wcale to nie są takie proste rzeczy, jakby mogło się wydawać. Dziś np. miałam jedno z takich ćwiczeń:

monthly_2016_06/cycusiowe-mamusie_48679.jpg

Odnośnik do komentarza

Szara to udanego wypoczynku! A z żylakami na nogach to myślę, że w pewnym wieku już każdy z nas ma ten problem. Jedni szybciej inni później po prostu. Ja teraz też muszę się swoim krążeniem zająć...

Dziewczyny miałam zrzucić 5kg żeby ważyć w końcu poniżej 60, ale normalnie nie idzie mi to. Zapytam się jak dziecko specjalnej troski: są jakieś magiczne sposoby na ograniczenie apetytu? ;) Albo co robicie, żeby schudnąć?

Odnośnik do komentarza

Es_ze domyślam się ze stretching nie będzie łatwy, ale za to potem super elastyczna będziesz. Ja lubię różne formy aktywności. Może wrócę do biegania którego akurat nienawidziłam a polubiłam. Tylko teraz to bym padła. Co do mniejszego apetytu to sama skorzystam z jakiejś porady. Siedząc w domu ciągle podjadam. Tez byłabym zadowolona z 5 kg na minusie. Ach....

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Kiecka o tak, samo karmienie też jest niezłe, ale teraz nie mam motywacji. Przy karmieniu choćby mnie kroili, umierałam z chęci dotknięcia, to nie zjadłam niektórych rzeczy, po prostu wiedziałam,że chodzi o zdrowie dziecka, a teraz? eee teraz proszę pani ;)

Monika a na sutku nie masz takiej białej kropki? Może zablokował Ci się kanalik? to jest bolesne...

Odnośnik do komentarza

es_ze na sutku nic takiego nie mam. Kurcze nie wiem czy nie robi mi sie jakies zapalenie. Po tygodniu od porodu mialam zapalenie piersi, czerwona, goraca, bolala przy dotyku, do tego goraczka. Na szczescie leki przeciwbolowe i kapusta z lodowki pomogly. Teraz mam taki przeszywajacy bol jak Mala je, tak w srodku, od sutka, czuje jakby mi ktos kanaliki skrecal. Normalnie przy dotyku nie boli, tylko jak je :(

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Szara,fajnie ze napisalas. To chyba wasz pierwszy przyjazd do PL po urodzeniu Aleksa? Na dlugo przyjechaliscie? Kupowaliscie inny fotelik czy przyzwyczail sie do tego z poduszka?
Es_ze dziekuje za ksiazke. Przypomnialyscie mi ze mialam sie zwazyc bo ostatnio baaardzo omijalam wage i juz wiem dlaczego :-). Musze cos zrobic bo dieta mojej kolezanki "nie zryj" juz niewiele da,musze zaczac cwiczyc. U mnie problemem jest podjadanie slodyczy. Jasiu dostaje torby slodyczy od tesciow i najczesciej cos tam skubnie i zostawi a ja dojadam albo sama szukam slodyczy bo ostatnio moglabym jesc tylko slodkie. I przez to jest jak jest. W ciazy uwazalam na jedzenie zeby sie nie utuczyc bo zawsze mi to szybko szlo wiec jadlam ale dla dwojga a nie za dwoje i przy kp tez tak jak pisala Es_ze wielu rzeczy bym nie zjadla a teraz ciezko mi sie obyc bez smakolykow :-).
Monika,a moze zrobil Ci sie zastoj? Nie masz gdzies blizej sutka twardego miejsca ktore boli? Mi sie czasami robily takie platy albo guzki i mimo ze maly pil to bylo ciezko to udroznic i tylko goracy prysznic,masowanie w tym czasie i laktator - wszystko na przemian - byl w stanie to ruszyc i bolalo...

Odnośnik do komentarza

Hej,cały dzień nie mogłam się wczoraj zalogować tutaj. U mnie lepiej, może to faktycznie jakiś mały zastój. Pod sutkiem wyczuwam grudke. Ale wkładam cały czas kapustę do stanika i wzięłam przed wczoraj dwa razy paracetamol.
Czy coś może jeszcze w kwestii kp????
Z Chodakowska ćwiczę różne zestawy, skalpel, skalpel II, sekret (typowy Pilates), sukces. Każdy znajdzie coś dla siebie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Monika,u mnie najlepiejest działało przy takich grudkach rozładowanie. I tak bolało jeszcze kilka dni ale grudka się rozchodzila. Jasiu zawsze dużo pił i zawsze się dziwilam że robiły mi się zastoje. Ale może znów Ci się laktacja normie i dlatego. A pytałam o ćwiczenia bo byłam ciekawa czy ćwiczysz jeden zestaw czy na zmianę. Chodakowska ma dość intensywne ćwiczenia i jak miałam dosyć to na yt są zestawy Mel B. I ona ma łagodniejsze ćwiczenia :-). Miłego weekendu Mamusie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...