Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość AgulaMamula

magda_79
Witam weekendowo!
Belda co za pytanie??? Pewnie, ze przyjmiemy :) Tylko musisz czesto sie odzywac :hahaha:
Jak u Was idzie z karmieniem? I jak Twoje malenstwo??

Ninnare brawa dla Mai!!! Oby tak dalej!
Michał tez nie lubi duzych kawalkow, na razie wcina sloiczki papkowate.

Kubek juz na poczcie, jest awizo, w poniedzialek odbieram. Jestem bardzo ciekawa czy mu sie spodoba.

U nas zabkowanie ciag dalszy. To znaczy ciagle nic nie widac, a maly wyraznie cierpi :(((

Agula jak karmienie? Mam nadzieje, ze malutka zjada juz o wiele wiecej i ladnie przybiera!

Krysiak jak tam dieta?

Jutro podobno ostatni dzien ladnej pogody! A ja juz tak sie przyzwyczailam :(

Udanego leniuchowania!
Buziaki!

Witanko:)
no jestem bardzo zadowolona, bo Karolinka je pięknie cały czas. Przerwy w jedzeniu są w: w nocy jedna 5-cio godzinna , następne po 2-3 godziny, w dzień mała je różnie: co 1-3 godziny. Czy przybrała dowiem się we wtorek lub środę jak pójdę na kontrolę wagi. Trzymajcie kciuki żeby tak było, Pocieszam się ,że jak po jedzeniu tak ładnie śpi i nie płacze to znaczy że się najada:what:
Miłego wekendu mamuśki.

Odnośnik do komentarza

HEJKA jak do tej pory nie mieliśmy większych problemów z karmieniem...jedynie na początku był mały kryzys-waga spadała,Gabryś miał żółtaczkę i nie chciał ssać cycucha,a o butelce nie było mowy...ale teraz po półtorej miesiąca wszystko w porządeczku(nawet nie myślałam,że to takie proste -te karmienie piersią-JAK DOTĄD) mały w ciągu miesiąca przybrał1500gr;) Postanowiłam zacząć odciągać mleko...zamówilam już laktator i woreczki do przechowywania,do tej pory byłam w pełnej gotowości i dostępna dla naszego Księcia 100/100...ale czasem męczy mnie te wracanie do domku po 2-3h na karmienie...tylko ze mną teraz coś się dzieje i mam wilczy apetyt...i szukam co tu jeszcze mogę zjeść...a najlepiej jak wcześniej idę spać wtedy tylko butelka wody przy łóżku-muszę popracować nad swoja silną wolą...w sumie po ciąży zostalo mi tylko 4kg...ale lato idzie;)

http://www.myticker.eu/ticker/tickers/oootvlasshr8p3jg.pnghttp://www.myticker.eu/ticker/tickers/fayq2fzh05w1kg5e.png

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

belda
HEJKA jak do tej pory nie mieliśmy większych problemów z karmieniem...jedynie na początku był mały kryzys-waga spadała,Gabryś miał żółtaczkę i nie chciał ssać cycucha,a o butelce nie było mowy...ale teraz po półtorej miesiąca wszystko w porządeczku(nawet nie myślałam,że to takie proste -te karmienie piersią-JAK DOTĄD) mały w ciągu miesiąca przybrał1500gr;) Postanowiłam zacząć odciągać mleko...zamówilam już laktator i woreczki do przechowywania,do tej pory byłam w pełnej gotowości i dostępna dla naszego Księcia 100/100...ale czasem męczy mnie te wracanie do domku po 2-3h na karmienie...

No właśnie moja Karolka też miałą żółtaczkę i malutko przybrała na wadze przez pierwsze trzy tygodnie mam nadzieję że teraz się jej waga ruszy:taniec1: tak jak u twojego maleństwa

Odnośnik do komentarza

agulamamula 3mam kciuki za Twoją malutką...wiem jak to jest,najważniejsze to przystawiać małą c0 2-3h do cycusia-nawet w nocy.Dla dzieci z żółtaczką to bardzo ważne,chociaż do łatwych zadań nie należy,ponieważ po lampach są szczególnie rozleniwione,ale cierpliwości;)aha 3maj malutką dużo w jasnym pokoju-szybciej zejdzie kolor...pozdrawiam

http://www.myticker.eu/ticker/tickers/oootvlasshr8p3jg.pnghttp://www.myticker.eu/ticker/tickers/fayq2fzh05w1kg5e.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie wszystkie cycusiowe i te nowe i te już od dawna aktywne :) My wróciliśmy po weekendzie. Byliśmy na takich krótkich rekolekcjach dla rodzin. Mały spisywał się rewelacyjnie. Z dietą nie było tak łatwo, ale wracamy dzisiaj do ostrego żelazowania sie.

Wiecie, ja sie wam przyznam, ze mi sie czesto zdarza karmic w kosciele. Co o tym myslicie? Jak jest mozliwosc to ide do zakrystii, ale czasami cupam gdzies na koncu koscioła, przykrywam sie szalem i karmie. Jak do tej pory nie spotkałam sie z negatywnymi reakcjami, ale zawsze czuje niepokój i mam troche pietra, ze bedzie mała draka.

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

Dzisiaj idzemy na kontrolę wagi. ciekawe czy się ruszyła:what: Muszę przyznać że mam pietra... Mała wydaje się najedzona... w dzień je co 2 godziny, w nocy ma jedną przerwę 5 godzin i je co 3 godziny... tylko żeby coś widac było..:36_27_1:
zółta już nie jest, a nie była wcale pod lampami bo tą żółtaczę przechodziła w domu i tylko w świetle dnia byla ,,opalana,,.
Teraz królewna w łóżeczku ,, rozmawia,, z pluszakami, ale coś nie chcą jej odpowiadać:sofunny:

Odnośnik do komentarza

Witam sie i ja poweekendowo!
Agula trzymam kciuki, zebys po wazeniu malutkiej wrocila zadowolona!

Krysiak co do karmienia w Kosciele to ja uwazam, ze nie ma co takiego maluszka przetrzymywac. Lepiej nakarmic gdzies w kaciku niz na sile uspokajac. Placzacy maluszek bardziej przeszkadza niz karmiaca mama siedzaca na uboczu. To moje zdanie!

A u nas dalej jazda z zabkami, ktorych oczywiscia ciagle nie widac. Maly zle sypia, troche stracil apetyt. No i dalej cycus to jego najlepszy przyjaciel. Tego to nie odmowi :)

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

Byłam z malutką na ważeniu...przybrała tylko 70g, a powinna 150 Położna popatrzyła jak mała ssie, i czy połyka ... popytała jak się zachowuje po jedzeniu i co ilę karmię ( dowiedziałam się że dziecko powinno być przy piersi od 3-5 minut przy każdej, potem ponoć tylko zaspokaja potrzebę bliskości) ja ją trzymam po 15 minut przy każdej bo je
Za tydzień mam przyjść znowu... walczymy dalej.

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

Położna wsadziła jej palec do buzi i powiedziała, że mogłaby ssać mocniej:what:, a ślady żółtaczki ma nadal... już nie wiem, chyba zacznę budzik nastawiać w nocy i karmić ją co godzinę... Bo ona śpi pięć godzin a drugi raz budzi się po trzech...ale znowu jak spi to nikt nie jest w stanie jej nakarmić, bo ona po prostu nie ssie ( juz próbowałam)mlaśnie raz i zasypia spowrotem:what:

Odnośnik do komentarza

agulamamula i ja zmienialam pieluszke i tak budzilam Jana zeby go nakarmic. Ale on to jadl duzo i dlugo. Dziwi mnie to ze 3-5 minuty dziecko je potem ze sie tylko przytula mi doradcca laktacyjny radzil 20-30 minut karmic najmniej?
My to sie z zebami kturych nie ma borykamy :)
lena

http://www.suwaczek.pl/cache/853a0c1606.png http://s2.pierwszezabki.pl/019/0192459b0.png?5871

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

No właśniei, ja też słyszałam, że 20 minut przy piersi to minimum. i nie mam zamiaru tego zmieniać. Dzisiaj w nocy obudziłam małą po 2,5 godzinach jej przerwy pięciogodzinnej najadła się i poszła spać, potem sama już budziła się co dwie anie co trzy godziny. Jeśli kiedyś nie doczekam czasu jej pobudki to będę ten budzik sobie nastawiać..:what: mleko w nocy jest batdziej kaloryczne więc może to coś da:what:

Odnośnik do komentarza

Lena a w jaki sposob odzwyczajasz od nocnego jedzenia?
Moj Michał w dzien juz nie je tak czesto, ale za to w nocy nadrabia z nawiazka, a ja ledwo juz chodze ze zmeczenia :(

A z kubeczkiem to taka historia, ze moj synek toleruje tylko cyca. Zadne butelki, kubki niekapki nie wchodza w gre. Jest uwiazana, bo nawet jesli odciagne mleko to i tak tego nie wypije. Szukalam jakiegos rozwiazania i znalazlam taki kubeczek:
EKO BABY Sklep - Pozostałe

Jeszcze dliga droga przed nami, ale moze w koncu bede mogla zaczac go odstawiac od piersi.

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny:)

Dopiero zauwazylam ten watek a nie od dzis tu jestem...i tak sie zastanawiam,czy moge do Was dolaczyc??? Mam na imie Magda.Moja coreczka dzis skonczyla 4 miesiace.Karmie ja tylko piersia,ale zastanawiam sie czy nie dolozyc jej kaszki (jako dodatkowy posilek),bo ostatnio mi malo przybrala na wadze(90gr przez 9dni,ale miala w ten czas szczepionke,wiec sadze,ze moze to jest przyczyna)

AgulaMamula jak moge cos doradzic,albo raczej sie wypowiedziec ...Moja mala tez na poczatku kiepsko przybierala na wadze.Wage urodzeniowa odzyskala po 3 tyg dopiero,dlatego mam tez hopla na tym punkcie. Nie da sie powiedziec,ile dziecko powinno ssac...Moja ma 4 miesiace i dluzej niz 7min jesc jej zdarza rzadko a mnie tu polozna powiedziala,ze dziecko w tym wieku powinno jesc 40min.Czujesz???Inna jak jej to piwedzialam to powiedziala,ze kazde dziecko jest inne i inaczej je.Nie ma sztywnych regul ile powinno ssac...(to tez doradca laktacyjny).Moja tez je w dzien co 2 godz a nocna przerwe ma 7 godzinna(czasem,ale bardzo rzadko 9 godz)....Tak,ze uszka do gory!na pewno wszystko bedzie ok:D Acha...a zoltaczke moja miala przez miesiac...nawet troszke dluzej...,ale ponoc dzieci karmione piersia tak maja

Pozdrawiam Was wszystkie

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/3774.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7795e927a9.png

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20060416580117.png

Odnośnik do komentarza

Witam poweekendowo :/

Lena Belda - witam was cieplutko :)

Agula - trzymam kciuki zeby Mala zaczela przybierac! mi tez mowiono ze 20 min, z tym ze moja tyle nigdy nie wytrzymywala, zazwyczaj po 5min..Miala zoltaczke w domu, dopiero pozniej na zdjeciach zobaczylam ze byla tak pieknie opalona.. Dlugo jadla co 1-2godz bez wyjatku na noc a powiem ci ze wcale rewelacyjnie nie przybierala, urodzila sie na dolnej granicy centyli a potem wskoczyla na 25ty i sie go trzyma. W nocy na poczatku tez ja rozbudzalam zmeiniajac pileuszke-zadne laskotanie po policzku nie dawalo rady dobudzic spiocha :)
Nocne mleczko rzeczywiscie jest bogatsze w skladniki odzywcze.
Mam nadzieje ze coreczka bedzie sie ladnie budzila na jedzonko co 2godz i za tydzien zaskoczy was na wadze :)

Magda - gratulacje dla Michalka! tak trzymaj! Majka tez popija czy kaszke czy mleczko. Ja lubie ten kubeczek bo jest prosty :) moglby tylko miec podzialke jak dla mnie.

Patrycja - no tak, powroty z weekendow sa bolesne :D Ale byle do piatku :)
Majka jak dam jej sloiczek po7mcu z kawaleczkami to zazwyczaj wzorowo sie dlawi i ma odruch wymiotny. ALe nie ustepuje, daje jej po troszeczku, bo w wieku 12 mcy bedzie jadla tylko papki ;)

Lena - no wlasnie, jak oduczasz Jana nocnego jedzenia? Ja sie nad tym zastanawiam.. ALe z drugiej strony przy odstawianiu od piersi ponoc najlepiej jako ostatnie wyeliminowac karmienia nocne, poranne i wieczorne...?
Powiem ci ze nie mam dokladnego planu kiedy odstawie Maje, po prostu zobacze jak bedzie sie rozwijala jej "przyjazn" do jedzonke, po prostu zobacze co przyniosa nastepne miesiace.

Nie wiem jak wasze maluszki z mowieniem, ale Majka zaczela wreszcie wyraznie mowic "mama" :D Cieszy mnie to przeogromnie! Wiem ze nie rozumie jeszcze tych slow, ale to takie przeslodkie! Poza tym jest baba, blabla, aaah, i takie rozne ppffff! z wywijaniem jezyczka i pluciem na wszystkie strony. Komedia :)
Zycze milego dnia Mamuski i dobrego apetytu dla dzieciaczkow! :D

http://www.alterna-tickers.com/tickers/786895.png

Odnośnik do komentarza

Magdaloza i ja witam!
I tez poprosze jakis przepis na dlugi sen. Ja juz jestem wyczerpana z niewyspania :(

Ninnare gratulacje dla Mai za "mama" :)

Michał "mowi" glownie ta-ta. Tylko jak jest marudny to wtedy wyraznie gada ma-ma. Hihihih! Cwaniaczek!
Oczywiscie wiem, ze to jeszcze niesiwadomie, ale jaka radosc!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...