Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość patrycja`81

newania


mamma
Powiedzcie mi moje drogie jak u Was było z dieta czy macie ją do tej pory ??? Ja w sumie jem wszystko oprócz smażonego , truskawek, kalafiora, cebuli. A u Was jak było z tymi pokarmami???


Ja w sumie nie jem cebuli, kapusty, cytrusów, nie piję kawy ani herbaty, czasami nawet smażone zdarzy mi się zjeść (chociaż częściej pieczone). Generalnie jakiejś specjalnej diety nie trzymam :(


z wyzej wymienionych tylko cytrusy sa skreslone zmojej listy menu(i chwilowo byly truskawki)-ze wzgledu na pojawienie sie czerwonych krostek u Emilki

kawy nie pilam na poczatku,bo nie lubie bez mleka-a na poczatku mlecznej przygody,nie mialam pewnosci czy Emilia jest na krowie mleko uczulona
no ale po zniknieciu krostek chormonalnych(bo to wlasnei one byly a nie uczulenie),z buzinki pilam kawke:)

a teraz znow wracam do kawki,bo mialam przerwe-ze wzgledu na to,ze sie balam,ze kawka spowoduje u mnie pawiki:D noi sie tak zbieralam do picia tej kawy,i w koncu znow pije...jak mam mleko w domu:)

ja tak mniej wiecej po pierwszym miesiacu obserwacji zaczelam jesc to co do tej pory jadlam :D


a tu fachowo :
Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią - Jak odżywiać się w czasie karmienia?

Odnośnik do komentarza

witam,

znowu dawno mnie tutaj nie było ale byłam z dala od wszelkiej łączności jakiś czas a poza tym brak czasu.

newania moja Weruśka też bierze Debridat ale ze względu na kupki. Wiem, ze też sie go przepisuje na ulewanie i zauważyłam, że też pomogło-chociaż tak bardzo nie ulewała-ale teraz prawie wcale :D

mamma co do diety to ja po pierwszym miesiącu juz zaczełam jeść prawie wszystko. Więc teraz jem i smażone i cebulę i truskawek się najadłam. Jedynie to jeszcze nie jem kapusty i jej pochodnych oraz grochu i fasoli. Moje dziecko wszystko toleruje :Oczko:

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka31

witam sie
dzis poznio poniewaz A zabral kompa a moj w naprawie,

Patrycja- z tym karmieniem w ciazy to pytalam z ciekawosci, poniewaz co lekarz to inna opinia, ale pewnie jak ze wszystkim, hihihi
widze ze u Ciebie za 2 dni polmetek!!!!!!!!!!!!!!spokojnej drugiej polowy zycze!!!!

a ja mimo zarzeczen przyzwyczailam malego do zasypiania przy piersi, ech, juz mam przed oczami te histerie w oduczaniu, wrrrrrr
powinnam zaczac juz teraz ale ma katar i wg. lekarki ida zeby, wiec jest maga marudny, buczacy i ogolnie ma dni swini, hihihi

uciekam spac, pewnie przede mna jak zwykle upojna noc, ciekawe ktore dziecie tym razem nie da mi spac?????
spokojnej nocy

Odnośnik do komentarza

Poczytałam sobie i stwierdziłam, że dużo alergenów jadam (czekolada, orzechy, truskawki też były, ryby, jaja, mleko i jego przetwory), ale mała na to nie reaguje, więc chyba jest ok ;)
W ogóle to ostatnio mam taki apetyt, że mogłabym jeść na okrągło i przez to nie mogę się zmusić pójść na rtg, na który mam być na czczo i wypróżniona :(

Agnieszka i jak tam noc? Spokojna?

Miłego dnia Wam życzę!!

Odnośnik do komentarza

newania

Poczytałam sobie i stwierdziłam, że dużo alergenów jadam (czekolada, orzechy, truskawki też były, ryby, jaja, mleko i jego przetwory), ale mała na to nie reaguje, więc chyba jest ok ;)
W ogóle to ostatnio mam taki apetyt, że mogłabym jeść na okrągło i przez to nie mogę się zmusić pójść na rtg, na który mam być na czczo i wypróżniona :(

Agnieszka i jak tam noc? Spokojna?

Miłego dnia Wam życzę!!

Wiesz jakbyśmy się tak pilnowały z tym jedzeniem jak piszą (ale link fajny-ogólnie strona patrycja`81jeszcze raz dzięki) to pewnie prawie nic byśmy nie jadły np. ja jadam duże ilości jogurtów i pochodnych mleka -i jakoś mu nic nie jest . Za to np. wysypało go po barszczu czerwonym , a podobno taki zdrowy . Chyba to zależy od układu pokarmowego dziecka. A może jest jakaś zależność od tego co się jadło w ciąży?????? jak myślicie???

My dzisiaj już po szczepieniu nie było aż tak zle, maść pomogła , było tylko jedno wkłucie i obyło się bez płaczu. Pan doktor oczywiście go zważył i waży 7100 czyli przybrał przez 6 tygodni - 1250, a jego masa urodzeniowa to 3790 , więc chyba wszystko w normie:)
Miłego popołudnia :)

http://alanek1.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png
http://laura1.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png
:Aniołek:19.06.10

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka31

witam

Mamma- Alanek ladnie przybral!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NEWAnia- Ala budzila sie 2 razy a maly zwany ogolnie Pierozkiem 4 razy wiec czasy kiedy Pierozek przesypial cale noce minely, wrrrr,

teraz maly spi, wiec pewnie w nocy bedzie rozrabial,
nie mam pojecia kiedy sie wyspie, hihihi
jak dzieciaki bede przesypialy noce to pewnie dopadnie mnie bezsennosc,

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

mamma
[ A może jest jakaś zależność od tego co się jadło w ciąży?????? jak myślicie???


w ciazy mozna jesc co tylko sie poddoba:wink:
ale miec na uwadze,zeby nie jesc za dwoje tylko dla dwojga
noi zeby to jedzenie nie bylo pustymi kaloriami tylko zdrowo:)
ale wszystko z glowa,i bez paranoi-tak samo przy karmieniu:usmiech:

ja wlasnie tak robie:D


noce przespane cale....kiedy to bylo:hahaha: a kiedy nastapi:sofunny:
jest szansa moze juz we wrzesniu(w co watpie) a od grudniu-znow to samo:wink:

choc w zasadzie,dzieki temu ze nasza gwiazdka spi z nami,nie jest zle:D




jak Wam mijaja cycusiowe dni



ja juz niedlugo do Polski:usmiech:

Odnośnik do komentarza

dorotea72
Dziewczęta witam po przerwie,
Nie było mnie tu 2 dni i nie przeczytałam jeszcze wszystkiego, wczoraj zmogło mnie zatrucie (objadłam się winogron) i jeszcze dziś kiepsko się czułam, mały też biedny przez to bo co go zaczynałam karmić to mnie brało na wymioty.
pozdrawiam i życzę dobrej nocki

Mam nadzieję, że już wszystko w porządku. Dużo zdrówka życze !

patrycja`81 u mnie dzisiaj troszkę więcej cycusiania, bo po tym szczepieniu troszkę był popołudniu marudny. Na długo jedziesz do Polski??? Jakiś dłuższy urlopik???

Spokojnej nocy życze wszystkim mamulką :)

http://alanek1.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png
http://laura1.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png
:Aniołek:19.06.10

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

mamma
[
Na długo jedziesz do Polski??? Jakiś dłuższy urlopik???


tylko na niecale dwa tygodnie,no ale ostatnio bylam w wakacje 2007 wiec dobre i to :wink:



Dorotea bidulko,zeby dzis winogrona nie daly sie we znaki:)

Magda jak tam kolejny dzien bez Michala?lepiej juz znosisz rozlake?


Milego czwartku:usmiech:

Odnośnik do komentarza

Witam już blisko weekendu !!!

Dorotea - współczuję tego zatrucia, mam nadzieję, ze już lepiej!!

mamma
My dzisiaj już po szczepieniu nie było aż tak zle, maść pomogła , było tylko jedno wkłucie i obyło się bez płaczu. Pan doktor oczywiście go zważył i waży 7100 czyli przybrał przez 6 tygodni - 1250, a jego masa urodzeniowa to 3790 , więc chyba wszystko w normie:)
Miłego popołudnia :)

Dzielny synek, że tak bez płaczu się obyło i jak ładnie przybiera!! Waży teraz więcej od mojej Darunii ;)

mamma
Mam jeszcze takie pytanko: Jak długo podaje się witamine D3 ??? bo różni lekarze różnie mówią -do 3m-1roku-tylko w jesieni i zimie i sama już nie wiem ile mam podawać.

Mi lekarka kazała dawać tak długo jak będę karmić piersią

Próbuję małej podawać ten Debridat, ale marnie to idzie, on trochę gorzki jest i mała nie chce go przełykać, jak daję z łyżeczki to połowę wyleje, połowa wycieknie, a jak się uda coś wlać do buźki to jeszcze wypluje :( Wczoraj probowalam podawac z deserkiem, ale zjadla 2 lyzeczki, apotem to juz nawet samego deserku nie chciala :( Macie moze jakies patenty na podawanie takich lekarstw?

Odnośnik do komentarza

newania moim zdaniem i tak patrząc po dzieciach znajomych to dziewczynki przeważnie są mniejsze i jeszcze zależy jaka się urodziła mój miał 3790 więc przybiera średnio kilo na miesiąc. A z drugiej strony to się ciesz przynajmniej takiego kloca nie będziesz musiała nosić , bo jak tak dalej pójdzie to zanim zacznie chodzić to pewnie z 11 kilo bedzie ważył uff

patrycja`81 dobre i te dwa tygodnie każda chwila się przyda.... A w jakie okolice się wybierasz do Polski???

http://alanek1.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png
http://laura1.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png
:Aniołek:19.06.10

Odnośnik do komentarza

newania

Próbuję małej podawać ten Debridat, ale marnie to idzie, on trochę gorzki jest i mała nie chce go przełykać, jak daję z łyżeczki to połowę wyleje, połowa wycieknie, a jak się uda coś wlać do buźki to jeszcze wypluje :( Wczoraj probowalam podawac z deserkiem, ale zjadla 2 lyzeczki, apotem to juz nawet samego deserku nie chciala :( Macie moze jakies patenty na podawanie takich lekarstw?

newania ja podaję Weronice ze strzykawki-idzie wyśmienicie :D i nie marudzi-jej chyba smakuje bo czasami zakrzyczy jak już koniec-tak jakby domagała się więcej :Oczko:

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

mamma
Mam jeszcze takie pytanko: Jak długo podaje się witamine D3 ??? bo różni lekarze różnie mówią -do 3m-1roku-tylko w jesieni i zimie i sama już nie wiem ile mam podawać.

do 3m to chyba troche za krótko?-przynajmniej tak mi się wydaje. Nam lekarka narazie nie mówiła do kiedy. Teraz mamy zmniejszoną dawkę na 2 razy w ciągu tyg (lato) a we wrześniu lub październiku da nam kolejne instrukcje co do dawki.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

mamma
newania moim zdaniem i tak patrząc po dzieciach znajomych to dziewczynki przeważnie są mniejsze i jeszcze zależy jaka się urodziła mój miał 3790 więc przybiera średnio kilo na miesiąc. A z drugiej strony to się ciesz przynajmniej takiego kloca nie będziesz musiała nosić , bo jak tak dalej pójdzie to zanim zacznie chodzić to pewnie z 11 kilo bedzie ważył uff

Doceniam to, że ona taka lekka, szczególnie jak wchodzę z nią na 3 piętro ;)

Anya - właśnie od wczoraj podaję tą strzykawką-miarką i jakoś idzie, troche siłowo, ale jakoś udaje się jej to wcisnąć. Mam nadzieję, że mnie przez to nie znienawidzi, zanim skończymy to podawać ;)

Odnośnik do komentarza

Witam nowe i stare cycusiowe. Obwieszczam wszem i wobec, ze skończyłam moje wierszyki :) Mam na jakiś czas z tym spokój :)

U nas pierwsze próby korzystania z ząbków, których DOminik ma juz dwa :) Chrupie marchew i twarde jabłka. Bardzo lubi sam dziamgolić, bardzo się w to angażuje. Zdziwiłam się, że tak ładnie nauczył się żuć. Bardzo się bałam, ze będzie łykał i się krztusił. Dzieci sa niesamowite :)

A tu aktualne zdjęcie mojego modela:

http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/DSC04919.JPG

Odnośnik do komentarza

krysiak
Witam nowe i stare cycusiowe. Obwieszczam wszem i wobec, ze skończyłam moje wierszyki :) Mam na jakiś czas z tym spokój :)

U nas pierwsze próby korzystania z ząbków, których DOminik ma juz dwa :) Chrupie marchew i twarde jabłka. Bardzo lubi sam dziamgolić, bardzo się w to angażuje. Zdziwiłam się, że tak ładnie nauczył się żuć. Bardzo się bałam, ze będzie łykał i się krztusił. Dzieci sa niesamowite :)

A tu aktualne zdjęcie mojego modela:

http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/DSC04919.JPG

Śliczności:)

http://alanek1.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png
http://laura1.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png
:Aniołek:19.06.10

Odnośnik do komentarza

Dziewczęta dziękuję za słowa współczucia, myślałam że mnie wywróci na drógą stronę:(

mamma twój Alanek ma niezły przyrost, musisz mieć super pokarm, Krzyś się urodził z masą 3750 a w 3 mcu ważył 6300!!! W sprawie D3 najlepiej zapytaj pediatrę ile kropel i jak długo,

krysiak twój Dominik to prawdziwy model, co za poza! cieszę się że skończyłaś wierszyki bo chyba dały ci w kość.

newania super że strzykawka zadziałała, czasem trzeba znaleść sposób na malucha

patrycja`81 fajnie że w wybierasz się do Polski, mam nadzieję że urlop się uda.

Krzysztof super się rozwija, ja również czuję się lepiej, od miesiąca biorę tabletki na tarczycę i czuję nieznaczną poprawę przynajmniej w nastroju. Niestety mam ząb do wyrwania i martwię się o znieczulenie. Muszę wyrwać bo kanałowe nie rokuje dobrze a już mam powiększony węzeł chłonny. Też tak macie że ciągle coś wypada? Nie pamiętam żebym miała spokojny tydzień...

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Czytam Was na biezaco, ale odkad wrocilam do pracy to czasu brak na pisanie :(((

Dorotea super, ze Krzys sie tak rozwija. I ze Ty sie lepiej czujesz! Wspolczuje przeprawy z zebem. Mam nadzieje, ze uda sie go usunac.

Krysiak Dominik super! Fajnie zapozowal do zdjecia :)
Chyba troszke teraz odpoczniesz od pracy. Nie bedzie Ci brakowalo wierszykow??? hihi

Kurcze, wszystko czytam, ale juz nic nie pamietam. Nie obrazcie sie, ze nie odpisuje kazdej z Was!
Buziaki cycusiowe!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...