Skocz do zawartości
Forum

Od malej Fasolki do Styczniowego Bejbika-styczen 2011


molalala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dziewczynki

No bardzo dużo ostatnio piszecie. Dlatego przepraszam jeśli wszystkim nie odpisze. ALe czytam sumiennie wszystko i jestem na bieżąco z tym co u Was słychać.

Nitka z tym odstawieniem ciast to nie przesadzaj. Każda z nas ma sporo na plusie. Ale w końcu można nam bo jesteśmy w ciąży :D
Super zdjęcie Maluszka.

Krawatek my w tym samym tyg. ciąży jesteśmy i ja mam usg w ten poniedziałek to sobie porównamy wyniki :) Ale u Ciebie to jakiś model rośnie skoro takie nogi długie :)

Elina jak masz bakterie w moczu to polecam żurawinę suszoną i sok żurawinowy np. z Herbapolu. Ale jak jest ich mało to nie ma się co przejmować.
Ja też miałam raz bakterie i nie chciałam uwierzyć na słowo mojej gin że to jakiś tam błąd próbki (czy coś takiego) i zrobiłam drugie badanie i wtedy wyszło czyściutko. Zero bakterii.

AnnD duży ten Twój Świderek. Super że dzieciaczki nam rosną :D

Szyszka zdrówka dla małej. Moja koleżanka ma córeczkę 2 letnią i ta córeczka jej ciągle kasłała i smarkała to zaczęła jej dawać syrop z cebuli. Teraz mała już jej nie kaszle i nie choruje. A ta moja koleżanka jest farmaceutką więc chyba wie co robi.

Neki nie panikuj z tym terminem. Mi babka od usg ostatnio mówiła że 12.01 a moja gin jak to usłyszała to powiedziała że i tak będzie 22.01. Ciekawe co powiedzą obie w następnym tygodniu po usg :P

Eulalia Adaś to bardzo ładne imię. U mnie od początku ciąży wołali wszyscy że będzie Adaś mimo iż nie wiedziałam do 20 tygodnia czy to będzie chłopiec czy dziewczynka. No i to imię już zostało i raczej nie będziemy zmieniali bo ładnie brzmi z nazwiskiem.

Ja dziś z rana byłam na pobieraniu krwi. Wracając zaszłam do Lidla i jeśli byłybyście zainteresowane to są ubranka niemowlęce dla dziewczynek z rysunkami z Disneya i dziecięce tzn troszkę większe dla chłopców.
tu macie stronkę: LIDL

Pochwalę się. W końcu mam w domu stół!!!! Przez 1,5 roku w funkcji stołu występowało stare biurko mojego męża:D Mam nadzieję że mąż znajdzie czas żeby go złożyć w tym tygodniu.

Miłego dnia !!

25dz (cc)
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgu8ewg40p.png

Odnośnik do komentarza

Witam witam ślicznotki:)

Ja dziś wylazłam z łóżka o 11:) a nawet sikania było mniej co 1,5-2h:) to już lepiej. Wziełam na noc ten urosept i dziś rano.

Arisa jeśli masz ciepło w swojej łaźni:P to może u Ciebie, bo ja niestety nie mam u mnie grzejnika a straszny zmarzluch jestem:/
Więc jak?:P
Kdrt dzięki, za info pojadę z moim na zakupy to kupię cały kg suszonych żurawinek.
A z tym syropem z cebuli, to bardzo dobra sprawa, moja babka go robi i naprawdę pomaga. Robi też syrop z takich kwiatków ,,dziewanna'' i z mleczów żółtych - też pomaga. Babka jest nie za mądra, ale syrop to ona umie zrobić:D

Neki ee tam ja bym się nie przejmowała, musisz patrzec na ten termin z OM:) Bo miesiąc różnicy to faktycznie za dużo

Ann może dzidzia taka duża nie będzie, moja kuzynka była na usg jakoś w tych samych tyg ciąży co my jesteśmy i dzidzia wyszła 2 kg i lekarz powiedzial ze bez problemu dobije ponad 4 kg - a w ostateczności urodził sie 3,700kg. Też dość duży ale do ,,przejścia'':)

Dziś się zważyłam dalej +4 kg na plusie od 26 tygodnia, a teraz jest 32 tydzień.
Ale z dzidzią podobno ok.

Marta no to ok to mi tak poślij i daj znać bo mogę zapomnieć:P
Zrób mi jakiegoś fajnego suwaczka:P

Trzeba by cosik skubnąć z lodóweczki.
trzymajcie się:)

Odnośnik do komentarza

Krawatek to naprawdę czeski film. Ale tak, jak pisałam na początku, kiedy się do Was na forum wprowadziłam i próbowałam poczytać o Was na wszystkich stronach, nie spodziewałam się, że tak szybko zmienią się tematy - wcześniej zaskoczenie, że już o ciuszkach piszecie, a teraz??? Pozmieniało się, co??? Cafe już niedługo będzie trzymała na rękach dw śiczne niemowlaczki, a i nam niewiele zostało. Cafe będzie pewnie pierwsza. A my??? Niedługo porody nabiorą tempa :)
Angela leż i odpoczywaj sobie spokojnie - można się przyzwyczaić. Ja mam już za sobą miesiąc leżenia. Jakos minęło, da się wytrzyać, chociaż zdarza się, że czuesz się, tak, jak pisałam wcześniej jak inkubator, którego potrzeby sie nie liczą :) ale co tam, damy radę. Nie przeżyłabym, gdyby przez moja nieuwagę coś się stało. Więc wolę przegić z ostrożnością niż z nieuwagą.
kdrt gratuluję stołu :) swego czasu, kiedy my też się wreszcie w stół zaopatrzylismy, a było to w innym miejscu i parę dobrych lat tem, poczułam się jak prawdziwa pani domu, do której mi niestety wiele brakuje, zwłaszcza teraz, kiedy mnie mąż obsługuje :)
A ubranka w lidlu są genialne - ciekawe, czy chłopęce też można znaleźć? Może wyślę tam swoje chłopaki i coś ciekawego przywiozą.
Annd nie przejmuj się teraz wielkością dzidzi. Na zapas naprawdę nie warto, a może wcale nie będzie taka duża. Zresztą, chyba nie jest powiedziane, że jak dzidzia jest troszke większa, poród będzie trudnijsze. To zależy od wielu czynników - ja naprawdę żyję jeszcze w nieświadomości i ta jst lepiej. Na poród chyba nie da sie jako tako przygotować (chociaż chyba nitka pisała, że położna twierdzi, że mozna się nauczyć świetnych technik oddychania i relaksacyjnych). A jak już się zacznie, to wtedy będziemy walczyć :):):)
Coś się pokiełabasiło z tymi suwaczkami na pierwszej stronie - ja mam temin na 19 stycznia i podpisane, że to już 32 tydzień i 4 dzień ciąży, a Angela termin na 18 stycznia i podpis, że jest w 31 tygodniu i 1 dniu...
Właśnie, coś nam Mola przepadła...

Odnośnik do komentarza

Witam!

kdrt gratuluję zakupu stołu:)
Zrobiłam dzisiaj ten syrop z cebuli zobaczymy czy coś pomoże. Później zrobie jej jeszcze syropek z buraczka.

Dziewczyny teraz to nie ma co patrzeć na termin z USG, bo każde dziecko rośnie w indywidualnym tempie. Tak jak już Marta pisała nigdy się nie rodzą takie same dzieci(waga, wzrost) więc spokojnie trzymajcie się lepiej terminu z początkowego USG albo z OM.

Ja to bym chciała żeby Filipek przy porodzie ważył max 3,5kg i miał tak do 55cm (marzenia:D)

Krawatek ja nie zwracam uwagi na której stronie są ubranka czy lewa czy prawa. Chyba, że Paulinki jak jest bardzo zaplamione coś to na prawej (wtedy lepiej schodzi;]).

U nas też pogoda do d***. Michał śpi, bo ma nockę(przez cały miesiąc ma nocki), Paulinka chodzi i hałasuje, ale on już się chyba przyzwyczaił, bo nawet nie drgnie:)

Miłego dnia :*

Odnośnik do komentarza

Elina - chudzina!!! ;):hahaha::hahaha::hahaha:

angela lepiej odpoczywaj:) ja za to już chodzę - nie mam tylu teardnień a nawet jak mam to se oddycham przeponą i mi pomaga :)

kdrt ja sobie uświadomiłam, że jeszcze sporo czasu przede mną, bo mogę nawet i w połowie stycznia teoretycznie urodzić (można przecież do 42 tyg chodzić), więc mam naprawde motywacje, zeby słodycze ograniczyć ...na święta sobie podjem ;) za to jogurtów nakupowałam, gruszek i jabłek :) a do LIdla zaraz jade, bo chyba są kozaki dla huberta - o ile o tej godzinie jeszcze cos bedzie...

BYŁAM W TEJ SZKOLE RODZENIA - NARAZIE NUDY, TYLKO PANI NAM POWIEDZIAŁA O TANTUM ROSE I DOBRZE, BO ZAPOMNIAŁAM, ŻE TO NA ZSZYCIE POMAGA!

http://www.suwaczek.pl/cache/e8f4041d2e.png

Odnośnik do komentarza

hej .
lasencje ja wiem jak powinno się obliczać termin porodu , ale w moim przypadku jest to nie możliwe bo miałam bardzo nieregularne cykle czasem co 2 miesiące , więc termin porodu mam tylko obliczany na podstwie usg :]

Jak bym liczyła wg misiaczki to początek grudnia bym rodziła :] a jest to niemożliwe ;)

więc zobaczymy ;)

http://lmtm.lilypie.com/ip8Ep1.png

Odnośnik do komentarza

O i znów widzę moją sklerozę...
Kdrt cieszę się że masz nowiusi stół, mnie to dopiero czeka, tylko kiedy? Myślę, że przed świętami już będzie.

szyszka ten syropek napewno pomoże małej, w każdym bądź razie mi pomagał tam kiedyś:)Życzę zdrówka dla niej.

nitka nieprzesadzaj z tą chudziną:P wcale taka chuda nie byłam miałam 58kg a teraz 62kg... A jeszcze możżżżeeee sieee dużo zmienić i mnie może tak wyciś, że nikt mnie nie rozpozna...

A te suwaczki to nas w jajo robią chyba:P, mój się robi dopiero - wczas ale cóż zrobić.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czy czytałyście coś Le Clezio, Elfriede Jelinek albo Sandry Gregory?? wysłałam chłopa do biblioteki i mam nadzieję że warto (w końcu pierwszych 2 dostało Nobla -wiem jednak że nie ma co się sugerować, bo np. Pamuk zanudził mnie na śmierć -dlatego nie doczytałam :) Panią Liessing czytałam ostatnio- Piąte dziecko i książka dobra -tylko smutna(juz o niej kiedys pisałam)
zamiast cos do magisterki czytam pierdoły :D ale luuuubię :) Poza tym trochę mi wstyd że tak mało czytam i nawet nieczytłam wszytkich Noblistów!!!

http://lb2m.lilypie.com/dXovp1.png

Odnośnik do komentarza

Eulalia kochana dziiękuję.Wiem że będzie lepiej i jakoś dam radę.Z Oliwką leżałam całe pierwsze 3 miesiące no ale wtedy było inaczej bi teraz Oliwka jest a wtedy sama z R byłam.A mój pracuje na zmiany i lekko nie jest....

A i kochana to termin mamy równo bo ja mam też na 19 stycznia :)

Iga brzusio śliczny

Szyszka zdrówka dla malutkiej.

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13041
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13040
http://s1.suwaczek.com/20091017040123.png
:Aniołek: 04.2005 :Aniołek: 11.2005

Odnośnik do komentarza

Marta no to trafiłaś no bo będzie chłopczyk:) i niebieski może być jak najbardziej i wyślij mi go i napisz co i jak:) A tak w ogole jak sie czujesz?

Iga śliczny brzusio, napewno małemu tam dobrze, ma fajny domek:)

Krawatek z tymi kg tak wyszło, może waga się zepsuła?:P
A co do książek, to nie chce nic mówić ale ja to prawie nie czytam książek bo nie lubie. Może sobie teraz pomyślicie o mnie to i owo i jak mogę nie czytać, ale cóż. Ja tam wolę czytać książki i artykuły o masażu:) dokształcam się, bo szkoła i dyplom jest:)
Czasami jakiś film oglądnę z mężusiem.
Tak w ogole to mi smutno, bo mój jeszcze z pracy nie przyjechał dziś prcuje w Łubinowie...daleko, ale czekam na niego.

Życzę udanego wieczorku:)

Odnośnik do komentarza

Jestem w końcu:D
Przemarznięta i przemoczona ale super szczęśliwa.
No i dzidzia pięknie rośnie-waży 2550,nie wiem jaka długa?
Termin troszke się zmienił-wyszło teraz na 28 grudnia(5 dni różnicy).
Ja mam 12 kg na plusie-jak dla mnie to dużo,bo w poprzednich ciążach mniej przytyłam, a tu jeszcze do końca troszke zostało.
Mam troszke więcj leżeć,bo zrobiło się minimalne rozwarcie:whoot::whoot:ale dam rade:wink:

Odnośnik do komentarza

Jestem:D
Cholera,napisałam posta przed chwilą i mi go wcięło:grrrrrr::grrrrrr::grrrrrr:
Zaraz wszystko dokładnie opisze:wink:

Dzidzia pięknie rośnie-waży 2550-nie wiem czy to dużo?czy nie?
Termin porodu minimalnie mi się zmienił-wyszdł dziś na 28 grudnia(5 dni różnicy).
Ja mam 12 kg na plusie-dla mnie to dużo,bo w poprzednich ciążach przytyłam mniej a tu do końca jeszcze troszke zostało.
Te moje twardnienia brzuszka i skurczyki spowodowały,że zrobiło mi się minimalne rozwarcie i musze więcej leżeć(odpoczywać).Nie martwie się tym jednak bo to już 34 tydzień,tak,że jeszcze chciałabym ze 3 wytrzymać i niech się dzieje co chce.

Elina zapraszam do mojej łazienki:wink:-mam bardzo cieplutko:wink:
szyszka u mnie termin porodu można ustalić tylko przez usg bo nie miałam @ od poprzedniego porodu:lol:
A Twój maluszek ile waży???
Iga śliczny brzusio:Kiss of love:
krawatek smacznej rybki:wink:

Tyle,bo nie pamiętam co jeszcze miałam napisać?
Ide coś przegryść-pizze:smile_jump:

Miłego wieczorku:Kiss of love:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...