Skocz do zawartości
Forum

Ile wyniosla przeziernosc karkowa waszych maluchow?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość KLaudus0

Witam, wczoraj byłam u swojego lekarza na usg genetycznym podczas badania lekarz stwierdził że wszystko jest dobrze ale gdy wróciłam do domu chciałam zobaczyć usg dzidziusia i zauważyłam że na górze strony pisze ' dziecko lub plod z anomalia chromosomowa w wywiadzie zespol turnera ' przy czym CRL 60,0mm a nt 1,6 ja mam 19 lat czy powinnam zacząć się martwić? Może ktoś z was też tak miał?

Odnośnik do komentarza
Gość mamabliźniąt

U jednego z moich dzieci w 12tc przezierność wynosiła 3,9 u drugiego 1,4. Prawdopodobieństwo ZD 1:6. Testy PAPPA dały wynik 1:30. Kolejna była amniopunkcja i 3 tygodnie stresu. Wynik z genetyki: kariotyp prawidłowy. Nigdy w życiu tak się nie bałam.

Odnośnik do komentarza
Gość Nowoczesna mama

Hej!
Spokojnie, nie panikujcie. Przyjmijcie to na chłodno, stres nie służy ciąży. Czasem zdrowe płody mają ,,nadprogramowy'' fałd karkowy, który później sam zanika. Pomiary hormonu także mogą odbiegać od normy w zdrowych ciążach. Po prostu to się zdarza. Nie twierdzę też, że wyklucza to możliwość jakiś nieprawidłowości genetycznych, ale wynik USG i HCG to za mało, żeby to stwierdzić z całą pewnością. Aby to sprawdzić trzeba się poddać inwazyjnemu (np. amniopunkcji) badaniu genetycznemu, lub nieinwazyjnemu (np. Nifty) badaniu genetycznemu. To drugie jest całkiem bezpieczne, DNA dziecka krąży we krwi matki więc pobiera się po prostu krew z żyły obwodowej. To by była chyba najlepsza opcja. Możecie zapytać o to badanie lekarza. Uprzedzam tylko, że niestety nie jest refundowane.

Odnośnik do komentarza
Gość aaaaaaaaaa

39 lat, dwie zdrowe dziewczynki i trzeci człowieczek w drodze. cieszę się niezmiernie. W 13 tygodniu ciąży wyszło nt -2,6.,reszta parametrów w normie. lekarz powiedział że nt mieści się jeszcze w górnej granicy, oczywiście naczytałam się w necie i jestem przerażona, czekam na wyniki z krwi. Ale po przeczytaniu waszych wpisów mam nadzieję że wszystko będzie OK. dzięki za te wiadomości i że podajecie swoje doświadczenia i normy nt. przywraca to wiarę i spokój.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Sonosono a nie pytałaś lekarza na wizycie jakie są normy? Najlepiej byłoby porozmawiać z fachowcem i poprosić go o interpretacje wyników. Mnie mój lekarz powiedział, że czasem ta przezierność wychodzi większa, bo dziecko podczas badania odegnie się trochę do tyłu. Z naszego punktu widzenia, to nic takiego, a może zawyżyć wynik. Dlatego warto porozmawiać z lekarzem, a nie bazować tylko na wiedzy z internetu, bo tu to wiesz, różne rzeczy można wyczytać. Głowa do góry, musisz wierzyć, ze wszystko będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Witam. U mojego synka przezierność karkowa wynosiła 4,2 mm, czyli duuużo ponad normę. Pamiętam jak dziś- nasze przerażenie podczas wyjaśnień lekarza prowadzącego, z czym to się może wiązać. Wertowanie internetu.. Także stres i niepokój w oczekiwaniu na wyniki amniopunkcji.. Następnie dzień, w którym je poznaliśmy. Brzmiały mi w słuchawce echem słowa pani doktor - zdrowy chłopak! Aż w końcu, narodziny syna. Synek urodził się oczywiście zdrowy, bez wad genetycznych :)
Wysoki wskaźnik to jeszcze nie wyrok! Życzę wszystkim rodzicom spokoju i wiary, że będzie dobrze. A maluszkom dużo zdrowia! :)

Odnośnik do komentarza

Lola, wiem co czujesz, tez przez to przechodzilam.. fachowiec bedzie robil punkcje, nie boli, dziwne uczucie ale do przezycia.. zapytaj od razu lekarza co mozesz lyknac w razie bolu. Mialam amniopunkcje w pierwszej ciazy, balam sie jak nigdy, oczekiwanie na wynik to najdluzszy okres w moim zyciu.. ale urodzilam zdrowa core! Pamietam, ze ginekolog kazal mi brac magnez podwoja dawke, no spe, odpoczywac.. no i ja bylam ba luteinie, wiec tez mialam zwiekszona dawke.
Bedzie dobrze. Glowa do gory. :)

Odnośnik do komentarza

Wszędzie napiszę gdzie tylko zdolam bo mnie komentarze innych yratowaly przed zwariowaniem. Na pierwszym badaniu wyszła nam przeziernosc 3.9 brak kości modowej i ogólnie usłyszałam ze mam niepwlnosprawne dziecko. Nikt nie dopytać czy nie przeszłam jakiejś infekcji ani o noc mnie generalnie nie zapytano. Uważam że to błąd. Przeszłam zatucie pokarmowe kilka dni przed badaniem czytałam że różne dolegliwości u mamy mogą mieć wpływ na to badanie. i teraz majac zdrowego chlopca moge to potwierdzic. Ale reszte ciazy przeplakalam ... bardzo tego zalujee.. chyba zaluje w ogole tego ze robilismy te badania.. nie martwcie sie. To glownie statystyka a juz na pewno nie zaden wyrok. Niczego to nie dowodzi w 100 % !!! Powodzenia wszystkim. Zycze samych zdrowych maluchow.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Po badaniach prenatalnych w 12w2d przezierność 2,9cm . CRL 7,17 cm. Wszystkie inne narządy w normie.. Dzisiaj odebrałam wyniki z testu pappa i wynik skorygowany ZD wyszedł na poziomie 1:717 , norma w moim wieku to 1:1028.. Lekarz powiedział, że kwalifikujemy się do pośredniego ryzyka wad chromosomalnych. Dostałam właśnie skierowanie na badanie Harmony... Nie wysyłają nas na badanie inwazyjne. Stres jaki dzisiaj przeżywamy jest nie do opisania...koszt takiego badania to niestety ok. 2 tyś zł.. Jednak wolę go zrobić i mieć spokojne myśli przez resztę ciąży.. Wiem ,że są to tylko statystyki, ale zasiali dzisiaj w nas nutkę niepewności.. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy.

Odnośnik do komentarza

Przeczytalam wszystkie wpisy. Nie znalazlan przypadku tak moj wiec jestem zdolowala. Mam dziecko 2 letnie. Jestem w drygiej ciazy....14 tyg i 1 dzien. Na usg prenatalnym przeziernisc 8mm...obrzek uogolniony plodu...testy papa wskazyja wysoie prawdopdobiebstwo wad trisomia 18 1:14. Jestesmy mlodzi zdrowu chorob w todzinie brak ciaza pierwsza wzorowa. 27 wrzesnia mam amniopunkcje....o ile jak mowia lekarze doczekam..jestem zalamana nikt nie daje nam szans. Wiemy ze jezeli amnio wyjdzie zle decydujemy sie na terninacje....jezeli cudem....a tak mowia lekarze ze bedzie to cud...wyjdzie dobrze to badamy sie dalej......staram sie wierzyc chociaz wiem ze rokowania sa bardzo zle...

Odnośnik do komentarza

~tylkoja1
Witam,
Po badaniach prenatalnych w 12w2d przezierność 2,9cm . CRL 7,17 cm. Wszystkie inne narządy w normie.. Dzisiaj odebrałam wyniki z testu pappa i wynik skorygowany ZD wyszedł na poziomie 1:717 , norma w moim wieku to 1:1028.. Lekarz powiedział, że kwalifikujemy się do pośredniego ryzyka wad chromosomalnych. Dostałam właśnie skierowanie na badanie Harmony... Nie wysyłają nas na badanie inwazyjne. Stres jaki dzisiaj przeżywamy jest nie do opisania...koszt takiego badania to niestety ok. 2 tyś zł.. Jednak wolę go zrobić i mieć spokojne myśli przez resztę ciąży.. Wiem ,że są to tylko statystyki, ale zasiali dzisiaj w nas nutkę niepewności.. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy.

Witam ponownie,
Dostałam dzisiaj wiadomość od swojego lekarza ,że wynik testu harmony jest pozytywny ! Z ryzyka 1:717 wyszło nam 1:10000 czyli niskie prawdopodobieństwo! Myślę, że jeżeli lekarz zasieje w Was nutkę niepewności kierujcie się od razu na badania jeżeli jest możliwość te nieinwazyjne, a jeżeli jest potrzeba amniopunkcji też bym się zdecydowała..
pozdrawiam wszystkie mamusie !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...