Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Haniutek
misiakowata30
a tu wybrane przez Tatusia ciuszki za 6zł za dwie sztuki :)

Misiakowata wszystkiego najlepszego z okazji imienin:) Moze nie bedzie to rzeczywiste a wirtualne ale łapaj:):))) oby z takim usmiechem wyszedł:))

Haniutek normalnie poplakalam sie ze śmiechu :) musialam sobie to zdjęcie pobrac i pokazac wszystkim :D normalnie hit tego forum haha :D

Odnośnik do komentarza

aniia
Monimoni

A jeszcze z takich podpowiedzi dla mam, które będą miały cc. Czy wiecie, że jest możliwość żeby mąż dostał pełnopłatne l4 na dwa tygodnie na opiekę nad wami po cc. Ja przy poprzednim porodzie niestety nie wiedziałam. Ale teraz zamierzam skorzystać, tylko trzeba dostać zaświadczenie ze szpitala że niezbędna jest opieka.

Czyli może wziąć 2 tyg ojcowskiego+2tyg l4 na opieke po cc?


Z tego co ostatnio sie dowiadywałam to tak plus tacierzyński :) a te 2 tygodnie to nie tylko po cc, mozna to obejsc podobno, lekarz wypisuje ze ciezki porod itp. a No i jeszcze 2 dni urlopu okolicznosciowego:D

Odnośnik do komentarza

Misiakowata solenizantko wszystkiego!!!! Tu już dziewczyny wszystko co najważniejsze wymieniły to ja się dopisuję!

Barcelona super ceramika! Gratuluje talentu. No i powodzenia, niech Ci sie uda rozkręcić z tego biznes:)

Renatka trzymaj się!!! Jeszcze trochę:)
Wczoraj na fb jedna dziewczyna urodziła prawie że nagle synka w 34 tc. To tak jak ja teraz.... Jak powiedziałam mężowi to poprosił Zuzię żeby nie robiła psikusów.
Moje badania wyszly prawie dobrze, wszystko w normie, żadnych wzw, kiły, tylko hemoglobina znowu spadła:/ (11,1 do 10,4). No i jeszcze czekam na wyniki czy są przeciwciała anty Rh-.

Mega tort. Szokujący! Kiedyś widziałam tort w kształcie niemowlaka na baby shower czy z okazji narodzin, wyobrażacie sobie pokroić go???

Co do tych urlopów i zwolnień dla tatusiów to chyba nikt nie moze zabronić, ale jak mogą być problemy po powrocie to ja bym nie ryzykowała.

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

aniia
czarna.ana
Dziewczyny z tego co ja się dowiadywalam czym innym jest l4 ojca na opiekę nad matka i dzieckiem (musi być info od lekarza) czym innym urlop ojcowski (2 tyg które może wziąć w ciągu roku życia dziecka i te należą się tylko ojcu - od 2016 r są jakieś minimalne zmiany) a jeszcze czym innym urlop tacierzynski - należny ojcu jeśli mama wraca wczesniej do pracy z tych tygodni które należą się mamie. Wiec jest w czym wybierać i trzeba się dobrze zastanowić. Do każdej formy są inne przepisy.

tak jak piszesz, dokładnie tak jest. Mnie zastanawia tylko to, czy tata może wziąć np 2 tyg L4 "na żonę" po czym od razu 2 tyg ojcowskiego i być w domu miesiąc tym sposobem :)


Tak, tylko musi zaraz po porodzie zwrocic sie do pracodawcy o ten urlop ojcowski(14 dni wczesniej)

Odnośnik do komentarza

AsiaR
KotkaB

Moja siostra miała cc bo lekarze nie chcieli brać odpowiedzialności jak coś było by nie tak przy porodzie sn. Dlatego zdecydowała się na poród w prywatnej klinice.

Dzięki.
Moja gin też poleca mi pro familie ale tam na nfz tylko jak zgłosisz się z akcją porodowa a tak to priv i 4 500 pln ale to jednak trochę dużo

Moja siostra płaciła nie całe 2 tys.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usahdgenypzflnq.png

Odnośnik do komentarza

to tak jak pisałam, zależy od lekarza, czy wypisze zwolnienie na opiekę nad osobą najbliższą w tym wypadku żoną, może wypisać zwolnienie na tyle dni na ile uważa, po prostu na zwolnieniu lekarskim należy zaznaczyć odpowiednie miejsce. To troszku podobne jest do brania zwolnienie lekarskiego na dziecko chore.

Urlop ojcowski i urlop tacierzyński to dwie różne rzeczy, urlop ojcowski to te 14 dni przysługujące ojcu dziecka przez dwa lata od jego urodzenia, przy czym można go podzielić na dwie równe części. Urlop tacierzyński to ta część urlopu macierzyńskiego którego zrzeka się matka na rzecz ojca.

Odnośnik do komentarza

Kotka, rodzila na Parkowej? Ja rozwazam Arciszewskich, a jak bedzie wczesniej to Warszawska. Jakos usk mnie odstrasza.

Bedac dzia na zakupach zaszlam do ksiegarni i wpadla mi w oko ksiazka. Taki album, ktory nie wypelnia sie z pierwszego zycia dziecka, a wypelnia go babcia, wspomnieniami o swoich przodkach i potomkach ::) Mysle o kupnie tego mamie na dzien babci. Super jak Paulinka dorosnie i bedzie mogla w kazdej chwili poczytac o swoich przodkach.
Nad ta ksiazka sie zastanawiam i raczej sie zdecyduje. Natomiast sobie kupilam ksiazke z promocj za 7 zeta: Mamo, smoczka! Magdy Fres. Przeczytalam 20 stron poplakalam sie i nie moge sie od niej oderwac

Odnośnik do komentarza

aniia
czarna.ana
Dziewczyny z tego co ja się dowiadywalam czym innym jest l4 ojca na opiekę nad matka i dzieckiem (musi być info od lekarza) czym innym urlop ojcowski (2 tyg które może wziąć w ciągu roku życia dziecka i te należą się tylko ojcu - od 2016 r są jakieś minimalne zmiany) a jeszcze czym innym urlop tacierzynski - należny ojcu jeśli mama wraca wczesniej do pracy z tych tygodni które należą się mamie. Wiec jest w czym wybierać i trzeba się dobrze zastanowić. Do każdej formy są inne przepisy.

tak jak piszesz, dokładnie tak jest. Mnie zastanawia tylko to, czy tata może wziąć np 2 tyg L4 "na żonę" po czym od razu 2 tyg ojcowskiego i być w domu miesiąc tym sposobem :)

Można:-)
Aaa i kupiłam ta oliwkę na rozstępy za 1 grosz z kartą Rosnę:-)
Nadrabiam dalej :-)

Odnośnik do komentarza

Haneczkaa
Hej dziewczyny, a ja was sobie podczytuje od kilku dni. Nie pisałam bo nastrój był cienki. Wczoraj wybitnie płaczliwy, a poza tym kupa rzeczy do zrobienia bo w wirze przeprowadzki.
Ale mamy to juz za nami. Moj jest taki dzielny i wytrwały. Olała nas moja rodzina jego za daleko, znajomi tez zapracowani i inne przyjemniejsze rzeczy. I tym sposobem z bloku do bloku jeżdżąc autem zrobił z naszymi gratami około 25 km.
Eh ... Biedny odchorowal to orzez kregoslup i ja jeszcze miałam swoją interwencje w tym wszystkim.
Ciesze sie, ze u was ok. Słodkie mamy wspieram jak zawsze w dietach i nerwach związanych z wytrwaniem z wysokimi cukrami. Jestem po wizycie dzis u lekarza i za to trzymanie sie diety i wskazań dostałam dyspense : rzadsze mierzenie cukrów i możliwość pozwolenia sobie na cis słodkiego. Nie trzeba było długo czekać bo w nagrodę zjadłam kawałek lekkiego sterniczka.
Przyjazna mam zamiar zrobic tego bananowca bo na zdj Madiki bodajże wyglada super :)
Witam nowe mamusie:) Barcelona ja kończyłam liceum plastyczne -hiszpańskie:) bardzo lubię klimat Hiszpanii.
Dzis tez dowiedziałam sie ze bede musiała zgłosić sie do szpitala w 38 tyg bo mam streptococcus i chca jakby go uprzedzić z antybiotykiem przed porodem. Liczę jednak na to ze akcja zacznie sie sama bez pomocy oksytocyny.

Super macie łóżeczka i poduszki i wszystko co tam zbieracie. Ja tez mam jeszcze temat łóżeczka do przerobienia. Jak juz pisałam niby mamy lozeczko od teściowej używane, ale jest jakiś jak dla mnie duże i obdrapane. Sami ze swoim nie wiemy czy kulić nowe w zestawie z materacem szuflada i pościelą czy tu dokupić tylko materac.
Ja stała waga podczas wizyty okazuje sie ze nie przytyłam więcej niż wcześniejsze 6 kg i tak stoi. A moje maleństwo jest drobniutkie. Aż sie zaczęłam martwić czy u niej wszystko ok jak moja waga stoi w miejscu... Moze wy macie jakas większa wiedzę na ten temat??
I Chyba odkupię kilka ciuszków dla maluszka na 50 cm ...

Haneczkaa moja waga osiem na plusie tez stoi w miejscu a u córci jest 1900 niecałe wagi w 32 tygodniu. Ale Ty pisalas ze sama jesteś drobna przecież i jesli lekarz sie nie martwi to Ty tez nie musisz :-)
Ja łóżeczko tez dostałam od teściów, podobna historia, bez jednego szczebelka itd i po zastanowieniu kupujemy nowe te z linku Leenki ma zdejmowany bok i będzie służyć dluzej jako tapczanik. U syna tak właśnie zrobiłam i korzystal trzy lata z tego wyrka(tylko byly dwa boki zdejmowane)
Bananowiec fajny szybki ale my musimy uważać bo cukier, mąka i jeszcze banany to miesznka wystrzałowa;-)
A ja dzis tez miałam dyspensę w trakcie zakupów zażarłam gofra z musem truskawkowym :D
Nadrabiam dalej....

Odnośnik do komentarza

Hej brzuchatki :)

Po pierwsze dołączam się do życzeń dla Misiakowatej. Najlepszego Kochana! :)

Po drugie zabilabym za świeże truskawki, ale te sezonowe a nie bezsmakowe i sztuczne. Mam jeszcze jeden woreczek zamrożonych ale to nie to samo.

Dziewczyny macie talenty. Monimoni śliczna śłońducha, ale synek jeszcze lepszy. Barcelona serwis przepiękny :)

Ewcia2016 możemy sobie piątkę przybic, ja też MOPSiara i niestety nie wszystko jest tam kolorowe i nie wynika ze złej woli pracownika. Niestety też z obiegu trochę wypadlam przez L 4.

Co do tej opieki 14 dni nad żoną można wziąć tylko to jest 14 dni łącznie w roku. Więc odpukac jakby coś później się wydarzyło to niestety nie będzie przysługiwało.

Renatka witam w klubie skracających szyjek :(
My też dziś po wizycie. Mała ma 2250gram, przepływy, wody płodowe i reszta ok. Niestety tylko ta szyjka. Mam leżeć i się oszczędzać. Nie chodzić po schodach i zaprzyjaźnić się z domem i łóżkiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0accustsf9.png

Odnośnik do komentarza

Ernesto, nie mam pojęcia jak to jest z czapeczzkami... co do tego l4 na opiękę, to dotyczy tylko małżeństw czy ogólnie?

byłam własnie w biedronce. Kupiłam 5ciopak chusteczek fitti z pudełkiem za 20zl :) nie wiem jak u was w biedrze, ale u mnie jest promocja na pieluchy dady, 78szt 3-6kg za 29.99 a kupując 2 paczki płacisz 49.99 zł. Jak długo ten najmniejszy rozmiar trzeba bedzie kkupowac? :D

kuźwa, jak ja nie lubie robotników. Oczywiście nie mówię, ze wszyscy są taccy.. ale znaczna wiekszość. przyjdzie Ci taki karypel i kozaczy, klnie i narzeka że długo w kolejce musi stać. fagasy. grrrrrr az i moj K sie zezłościł.

a babeczka przedemna w kolejce mnie przepuszczała, mówię spokojnie ma pani tylko kilka rzeczy wiec poczekamy :) a ona że prosi i że będzie sie lepiej czula z tym :)

Odnośnik do komentarza

Kamilla no to fajna pani Ci sie trafiła :D Miłe to naprawdę :)
Dokup pare bodziaków 56..ja mam troszkę i tych i większych na 62-68:)

co do czapeczek to ja kupiłam w Pepco dwie bawełniane..jedna taką malusieńką,druga większą z motywem misia..będę jeszcze dokupywać cieplejsza na wyjście ze szpitala :)

Dziekuję za kolejne życzonka,jest mi bardzo miło:)Na pewno się spełnią :)
Madikowe mam nadzieję,że sie spełnią w 100%,żeby po porodzie mnie już nigdzie nie świerzbiło :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Ja zgodnie z zaleceniem lekarza wstawiłam sie do szpitala. Podłączyli pod ktg - zalecenie 3 razy dziennie. :) jaki piękny dźwięk dla uszu aż płakać mi sie chciało , szyjka długa zamknięta , do tego usg wszystko ok. Jutro kolejne usg ze sprawdzeniem przepływów. Czyli leze i odpoczywam a mąż w domu maluje ;) przyjdę na gotowe bo do środy leże

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vrjjgss0qf3zd.png

Odnośnik do komentarza

~przyjazna
aniia
czarna.ana
Dziewczyny z tego co ja się dowiadywalam czym innym jest l4 ojca na opiekę nad matka i dzieckiem (musi być info od lekarza) czym innym urlop ojcowski (2 tyg które może wziąć w ciągu roku życia dziecka i te należą się tylko ojcu - od 2016 r są jakieś minimalne zmiany) a jeszcze czym innym urlop tacierzynski - należny ojcu jeśli mama wraca wczesniej do pracy z tych tygodni które należą się mamie. Wiec jest w czym wybierać i trzeba się dobrze zastanowić. Do każdej formy są inne przepisy.

tak jak piszesz, dokładnie tak jest. Mnie zastanawia tylko to, czy tata może wziąć np 2 tyg L4 "na żonę" po czym od razu 2 tyg ojcowskiego i być w domu miesiąc tym sposobem :)

Można:-)
Aaa i kupiłam ta oliwkę na rozstępy za 1 grosz z kartą Rosnę:-)
Nadrabiam dalej :-)

a musiałas zrobic zakupy za 50 zł??
ciekawe czy od 20go tez bedzie obowiazywac.

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...