Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Vanesa
Wlasnie juz mialam dwa razy niby te skurcze i wtedy brzuch mnie bolal jak na okres a nawet mocniej a dzisiaj tak dziwnie jak by mnie maly lapal za brzuch w jednym miejscu i trzymal chwile. A brzuch ciezko mi stwierdzic wlasnie mnie sie wydaje ze ciagle jest twardy bo wszedzie mojego chlopca pelno i co chwile gdzies czuje jak wypycha dupke albo cos . Chcialam wlasnie zapytac o co chodzi bo ktos pisal ze brzuch sie stawia ?

Magda111
Widzisz a mnie kopniaki nie bolaly byky smieszne a teraz sie czuje jak by moj syn byl jakas gwiazda horrorow i mnie chcial golymi rekami rozpruc od srodka ha ha jak by zaraz skora i wszystko mialo peknac

Odnośnik do komentarza

Kowalcia
Ah u mnie przed zajsciem w ciaze jeden miesiac z miesiaczka tez bylo dziwnie. Od ponad roku po ostawieniu tabletek mialam okres zawsze 2 dni predzej niz w ostatnim miesiacu zawsze dokladnie wiedzialam kiedy dostane ah nagle przyszedl luty i jakos ok 3.02 postanowilismy z mezem ze zrobimy sobie bobaska wiec bach... Okres mial byc 16.02 a tu cisza. Zrobilam test negatywny bylam u lekarza nic nie widzial tylko powiedzial ze macica jest powiekszona jak by sie na cos szykowala i tak mijaly dni byl juz 22.02 moje urodziny dalej brak okresu test negatywny no coz czekamy 24.02 poszlam na konie wrocilam i nagle krew chyba Regina tak mnie wytrzasla ze wywolala okres :( przez 4 dni mialam mocny nawet i potem juz szczerze nie zwracalismy uwagi co i jak i okazalo sie ze to nyl ostatni okres. Ale dziwilo mnie to ze nigdy nigdy nigdy mi sie nie spoznil 8 dni
Ah no taka krotka historia ale wszyscy sie trzymaja ze 24.02 byla oatatnia miesiaczka i dopiero w marcu doszlo do zaplodnienia

Odnośnik do komentarza

111magda
A co to jest te stawianie sie brzucha ?
Wlasnie co do jedzenia to nie ma problemu bo od 2 tyg mamy diete nie jem wogole ziemniakow tylko zdrowe warzywa miesko delikatne , musli , salatki, owoce, ciemne pieczywo zero jasnego jogurty naturalne

Odnośnik do komentarza

Megi1992 ciężko mi to wyjaśnić. Ja rozróżniam u siebie te dwa stany. To co Ty teraz odczuwasz to tak jakby po przejedzeniu cały brzuch miał Ci zaraz pęknąć. A stawianie to dla mnie twardniejąca macica przeważnie od pępka w dół, kiedy to miejsce jest naprawdę tak twarde, że nie da się go wcisnąć.

Weszłam właśnie na forum Wrześniowych skarbów i tak czytam jak kolejne dziewczyny się cieszą z narodzin swoich pociech lub przeżywają już z nimi pierwsze karmienia i nie przespane noce. Powiem Wam, że spore dzieciaczki się im rodzą. Już sobie wyobrażam jakie u nas będzie poruszenie jak pierwsze Grudnióweczki zaczną rodzić :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Megi- lekarz mówił mi, że mogą to być soki, woda, lekka herbata itd. nie koniecznie sama woda, a ja juz wody nie mogę bo mi niedobrze i muszę mieć jakiś smak, a że dodatkowo troche przeziebiona jestem to taka herbatka nawet wskazana :) ale każdy lekarz ma inne zdanie, ja mojej gin ufam w 100% bo widze, jak o mnie dba no i ma lata doświadczeń :)

Przepraszam, że narobiłam wam smaka :P Jak chcecie to dam dobre przepisy na ciasto pod pizzę. Na cienkie i puszyste :)

Odnośnik do komentarza

111magda
Wlasnie nie do konca mam tak jak piszesz czasami mialam ze bylam jak by przejedzona a teraz tak jak by maly lapal maly kawalek brzucha w okolicach pepka i nizej 1cm x1 cm i mocno trzymal i sciskal majn got ale to wytlumaczylam :) ah w kazdym razie co by bylo cieszy mnie ze dziubek tancuje i z nim caly brzuch w czwartek mam kontrole zobaczymy co znow wymaca pani doktor :) i co jest grane :)

Carolinee
Mi tlumaczyli to tak ze musze pic duzo wody bo jak nie to krew jest ina i serduszko malutkiego moze za szybko bic nawet ostatnio u mnie w tv leciala porodowka i maluszek u mamy w brzusiu mial ok 170 uderzen na minute dlatego ze mama za malo pila i byla troch odwodniona

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) Ja też jestem dzisiaj po wizycie. Malutka waży prawie 1500 g, i wg Pani Gin wszystko jest ok. Widziałam na usg jak sobie dwa razy ziewnęła, następnie przetarła rączką buźkę i wytknęła język :) Pani Gin mówi, proszę zobaczyć jaki kociaczek mały :) Słodko to wyglądało. Jak czytam dziewczyny ile już macie pokupywane to ja jestem jeszcze daleko w polu. Ubranka na pierwsze tygodnie dostanę po siostrze bo między dziewczynkami będzie ponad 3 m-ce różnicy więc te małe 56 już zaczynają być dla niej za małe. Jak na razie to mam 10 pieluch tetrowych, ceratkę na przewijak i trochę ciuszków z lumpka. Czeka nas jeszcze malowanie mieszkania bo po trzech lata mieszkania już wypada to zrobić i to jak najszybciej. Jeśli chodzi o wycieki siary to jak ścisnę sutek i widzę kropelki ale żeby samo leciało to nie. Trzymam kciuki za kolejne wizyty i trzymajcie się wszystkie zdrowo. Pozdrawiam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgdjty1h1q.png

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze, że dzisiaj na usg brakowało paru sekund a bym zemdlała. Mówię do Pani Gin, że się dziwnie czuję i że chyba zaraz zemdleję. Co za dziwne uczucie. Nagle zdrętwiały mi ręce, poczułam zimny pot na czole i czułam jakby odpływała ze mnie krew. Gin mówi o rany ale Pani blada, proszę się szybko położyć na bok bo widocznie przy leżeniu na wznak i uciskaniu aparatem przy usg macica zaczęła uciskać na żyłę, która tamowała przepływ krwi. Położyłam się na bok i zaczęłam wracać do siebie. Powiem wam, że to było strasznie nie fajne uczucie. Dlatego też moja gin ostrzegła mnie, żeby jak najmniej leżeć na wznak ze względu na powiększającą i tym samym uciskającą macicę.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgdjty1h1q.png

Odnośnik do komentarza

http://www.suwaczki.com/tickers/34bwvfxmfzpluo08.pngTekst linka

Witam dziewczyny nie bede sie zwracac do kazdej z osobna bo wiecie ze nie udzielam sie na biezaco w pisaniu bo co do czytania jestem caly czas w temacie kazdej.
Dzis po wizycie lekarz mnie wystraszyl bo przy badaniu stwierdzil iz szyjka sie skrocila zrobil mi usg i niby mowi ze z usg jest ok bo 3.1cm tylko w badaniu gin dziwnie mu sie krotka wydaje kurcze juz mam schiza a jakie wy macie wymiary .
Mowi jeszcze zeby wytrzymac 4 tyg bo dzidzia spora 1600 gm i jakby co to sobie poradzi .
Masakra nigdy tak nie mialam.

Odnośnik do komentarza

AgaP - ładnie urządziłaś pokoik :)
magnoliam - gratuluję udanej wizyty! Duże to twoje dziewczę już :)
MartaA - szkoda tych nerwów na głupiego babsztyla.
Lenson - współczuje sytuacji w związku. Nikt nie zna twojej sytuacji lepiej niż ty. Nie rób nic pochopnie, przemyśl swoje kroki żeby potem nie żałować.
KariKari - dobrze, że szyjka przestała się tak skracać. Głowa do góry, czas szybko leci. Nie obejrzysz się a już minie ten wyczekany tydzień 36.

Ja zaczęłam poważniej myśleć o dokupieniu rzeczy wyprawkowych. Mam trochę ciuszków i kilka "pierdółek" ale nadal czekają większe zakupy. Dzisiaj się zdobyłam i napisałam maila w sprawie zamówienia wózka. Będziemy sprowadzać z Polski wózek i jest trochę problemów z przesyłką. Ponoć znacznie podrożały i teraz musimy dojść ile to naprawdę nas będzie kosztować.
Do tego wypadałoby już kupić łóżeczko i chcę jakąś komódkę dla dziecka na ciuszki. W szafie nie bardzo się mieszczą a zamierzam się brać za pranie i prasowanie.
Bardzo podoba mi się ta komoda do przewijania z Ikei:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S69035889/
Widzę, że nawet w Polsce jest droga, ale to najtańsze co możemy dostać. Można ją potem na biurko przerobić.
Tak samo z łóżeczkiem ewentualnie z Ikei ale one nie mają wyjmowanych szczebelków. Czy to takie znowu potrzebne? Bo bok na pewno można zdjąć.

Co do wycieków z piersi to mam podobnie jak magnoliam. Jak ścisnę cycka to pojawia się kropla na wierzchu, ale jak dotąd nic nie jeszcze na szczęście na pidżamę nie pociekło. Wolę spać topless, ale boję się że pobrudzę wszystko wokół jak się już to zdarzy że mleko poleci :p

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Lenson jak on juz teraz leci do Ciebie z lapami to nie chce myslec co bedzie pozniej. Ja sobie juz dawno obiecalam, ze jesli facet podniesie na mnie reke to od razu go zostawiam. Nie ma przebacz, bo jak raz sie pozwoli to na jednym uderzeniu czy szarpnieciu nie skonczy sie. Facet nie bedzie mial szacunku do Ciebie.
MoniC to macie pracy a pracy w domku.
Carolineee czekamy na fotki z usg
Mimi ja takich ruchow nie czulam :)
Marta89 zdrowka zycze
Kowalcia duza masz coreczke. Ciesze sie ze wszystko jest ok. Widzialam ten film, cudny
Asiek mam czasem twardszy brzuch ale przewaznie jest po jedzeniu :) Twardnienia jako tako nie mam
KariKari nabial jem codziennie. Codziennie rano bialy ser z jogurtem i zolty ser. Czasami budyn czekoladowy lub jogurt z owocami i ziarnami. Napilabym sie zimnego surowego mleka z lodowki lub prosto od krowy takiego cieplego - tak za mna chodzi.
AgaPo piekny pokoik. Gotowy czeka na dziecko
Magnoliam ciesze sie ze z coreczka ok no i jaka duza juz jest
Wisia kochana odpoczywaj. Moja gin mowi ze z szyjka ok. Nigdy nie podawala mi dlugosci
Moja to lubi chyba bardzo jezdzic samochodem. Mamusia podkrecila radio bo leciala fajna piosenka. No i zaczelo sie buszowanie, czasem nie wygodnie mi bylo ale cudownie :)

Odnośnik do komentarza

olussia to parapetöwa pewnie bedzie! Nowe gniazdgo,super uczucie.
mee a czemu chcesz to zamöwic z polski? Ikea jest wszedzie!
wisia to nieciekawie z ta szyjka!
magnoliam super ze wizyta udana i dobrze ze niezemdlalas!
AgaPo przytulnie!
MoniC nawt nic niemöw o kasie,idzie jak woda!mysmy sie tez wybulili na budowe domu,kupowalismy do domu wszystko nowe czyli meble.Na szczescie niemusimy oplacac jakis robotniköw bo maz ma swoja firme kafelkarska i zrobi z pracownikami wszedzie plytki,sciany,sufity i praktycznie wszystko w srodku.Kuchnia i meble zamöwione przyjda w listopadzie. Z naszego mieszkania z mebli prawie nic niebiore chcemy wynajac nasze mieszkanie z meblami lub odsprzedac, mamy juz mloda pare na wynajm,zawsze jakas kasa miesiecznie wpadnie. Dlatego sama wiesz ile idzie kasy! A w niemczech ceny np kuchni do domu to jak w polsce male Auto. A wez jeszcze umebluj 6 pokoi i 2 lazienki? Rozpoczynajac budowe rok temu niewiedzialam bo skad ze wtym czasie akurat zajde w ciaze! Takze akurat wszystko na raz i doszly oczywiscie z tym zwiozane nowe wydatki (ale jakie przyjemne wydatki)! Takze po urodzeniu trzeba brac sie do roboty w domu (przynajmniej schudne) a kiedy pöjde znöw do pracy niewiem ,chcialabym jak najszybciej bo ja nieumiem usiedziec dlugo w domu ale zalezy od malego oczywiscie a poza tym trzeba kase zarabiac!!!! Ale juz niemoge sie doczekac tego wszystkiego,urzadzanie pokoiku dla malego! Mam nadzieje ze do swiat bedzie skonczone ale watpie.
Niewiem jak ja mam wstac Termin na 9 a mi sie spac niechce a jest juz po 2.

Odnośnik do komentarza

Hej,
wpadłam na forum przy szybkim śniadanku. Jak co dzień - musli :p Jak to któraś pisała o owsiance że SPA dla jelit :p

MartaA - ja z Polski chcę wózek zamawiać i fotelik. Meble kupuję na miejscu. Poza Ikeą jeszcze mam alternatywę giełdy rzeczy używanych, bo tam udało mi się fajne meble i tanie kupi jak urządzaliśmy to mieszkanko. No i wczoraj znalazłam ogłoszenie o komódce-przewijaku. Zobaczymy czy aktualne.

wisia - wiem, że przy pozostałych dzieciach trudno Ci będzie, ale staraj się jak najwięcej leżeć. Niech Cię mąż w miarę możliwości odciąży w obowiązkach. Będzie dobrze.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Czesc grudnioweczki. Moja mala wyprawiona do przedszkola ehh ciezka sprawa juz z nia tego niechce ubrac tylko sukienki , i.jeszcze wszystko musi pasowac do siebie. Mala strojnisia. A ona dopiero 5lat bedzie miala hihi. Nocka przespana po za bieganiem siusiu. Brzuszek caly czas mam twardawy ale moze synus tak rosnie i dlatego staram sie nie stresowac bo w tedy.skurcze pojawiaja sie rzadziej a to najwazniejsze

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewcZyny:) ja juz w pracy mała sie przeciąga wypina wiec miły poczatek dnia:)
Dziękuje bardzo za miłe słowa o pokoiku Hani:) powiem szczerze ze lubię czasem w nim posiedzieć i tak popatrzeć na to wszystko:)
Tak jak piszecie o mebelkach i cenach to zauważyłam ze w Polsce jest o wiele większy wybór i wzorów i cenowy niż tu na wyspach. Mozna kupic juz cos fajnego w rozsądnej cenie:)
A i jestem baardzo podekscytowana bo w niedziele idziemy na usg a ostatnio mała widziałam w 20 tyg i ciekawa jestem jak urosła . Tu nie robią więcej usg w 20 jest ostatnie ale mamy polska przychodnie a ze jutro mamy rocznice ślubu to taki prezent sobie robimy:))

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Halo mamusie :)

Wczoraj marudzilam ze mam skurcze a dzisiaj wlasciwie od wczoraj mam bol pod lewa piersia jak zmieniam pozycje chyba serio pora rodzic :)
Jutro musze wszystko u lekarza ladnie opowiedziec co gdzie i jak pewnie bedzie kazala pic magnez i tyle.

Olussia
To teraz u rodzicow mieszkacie az do wyjazdu ? Jak by nie bylo wszystko idzie w szybkim tempie

Marta a
O kuchniach to akurat wiem teraz przy nowym mieszkaniu zamawialismy i jest ladna z dobrym sprzetem i juz kupa kasy poszla a gdzie tam taka serio wymarzona
A ccc to cos jak te wszystkie u nas reno czy shoe4you czasami znajdzie sie cos fajnego i w normalnych cenach.

Odnośnik do komentarza

witajcie dziewczynki :)
chyba spać nie możecie i dlatego tyle napisałyście - czas było was nadrobić
ja dziś nieprzytomna jakaś jestem... z racji zwolnienia dziś pakuję swoje zabawki i czas w domku siedzieć i czekać na dzidzię...
wstałam jak połamana - śpię na bokach ale wiadomo obciążenie jest... więc mnie bolą i nad ranem na żadnym boku już nie daje się spać bo bolą... więc dla chwili ulgi kładę się na plecy
od kilku dni mam takie coś, że odbija mi się i jakby miało mi się coś ulać... nieprzyjemne uczucie
antybiotyk już dwa dni brałam i czuję się przez niego nieświeżo - podobno to normalne, że może być troszkę wydzieliny.... chyba w pampersach zacznę chodzić...
wczoraj rano krew z nosa mi poleciała... mąż się przestraszył aż... ale go uspokoiłam....
dziś przypadkowo znalazłam torbę dla dzidzi fajną na akcesoria na wyjście... ale mi się spodobała... chyba się skuszę :) chodzi mi o model STYLE - kolor beżowy lub granatowo zielony - granat do wózka będzie pasował... i przy tym pojemna...
http://www.babyono.com/produkty/dla-mamy/torby-spacerowe

widziałam że zaczynacie szaleć z pokoikiem dziecięcym... u mnie na razie nic nie widać prócz komody wypełnionej ciuszkami...

Odnośnik do komentarza

Boże co za okropna noc dzisiaj była...

Nie dość, że do 4 walczyłam z tak potężną zgagą, że aż mi się ulewało to jak już udało mi się przysnąć to synek zaczął imprezkę. Normalnie brzuch skakał jakby tam stado koników polnych skakało... Mąż wstawał o 5 do pracy a ja siedziałam na kanapie w stołowym i ratowałam się zimnym mlekiem. Chyba musiałam przysnąć bo obudził mnie telefon po 9. A rano wstałam pokręciłam się i jak zaczęło mnie naciągać na wymioty to nie było mocnych... Eh... Gorszy dzień dzisiaj, a miałam jechać na zakupy. :(

I w ogóle to DZIEŃ DOBRY :)

AgaPo- ZAKOCHAŁAM się w Twoim fotelu z pokoiku Hani :) Normalnie fotel idealny. :)

MartaA- Co do CCC to ja osobiście lubię ich kolekcje kozaków zimowych i zazwyczaj tylko to u nich kupuję. I w sumie... Buty jak buty :)

Magnoliam- Super, że wszystko z Wami ok. :)

Wisia- Ja nie powiem Ci ile ma moja szyjka bo lekarz mi tego nie mówi. Jak byłam w piątek to zbadał mi ją 2x, ale ręcznie bo niepokoiło mnie to uczucie 'otwierania' tam na dole. Ale zbadał i powiedział, że szyjka twarda, zmknięta i głucha. ? Cokolwiek to znaczy.
U Ciebie na pewno, też będzie wszystko dobrze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...