Skocz do zawartości
Forum

Majówki 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie trochę mnie nie było. U mnie jeszcze nikt nie wie o ciąży. Jakoś się chowam. Brzuch mam jak w 6 miesiącu w pierwszej ciąży. Masakra. Ale u mnie 3 ciąża plus pęknięta kresa biała z poprzedniej ciąży i jest taki efekt;( w poniedziałek mam prenatalne. Oby wszystko było w porządku. Jeśli będzie to oficjalnie potwierdzamy. Mdłości już dopuściły. Ostatnie wymioty miałam w poniedziałek i myślę że to koniec. A póki co pół dni spędzam na budowie i szefuje tam wszystkim. Pozdrawiam i do napisania;)

https://www.suwaczki.com/tickers/7v8r3e3kfbw67eve.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny proszę o poradę. Zaczęłam 14 tydzień i zauważyłam że po ost badaniach prenatalnych w ogóle nie mam opisu o obecności kości nosowej. Przeziernosc wyszła ok narządy rowniez i na końcu że ciąża prawidłowa jednak brak wzmianki o NB bardzo mnie martwi

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)

Zaczynam 11 tydzień, czyli termin jakoś w drugiej połowie maja. Niestety nie wiem jeszcze dokładnie bo mam 2 wizytę i od razu prenatalne 15 listopada a z ostatniej @ tak wychodzi.
To moja 3 ciąża :D, mam już dwie szkolne dziewuszki. Mężuś po cichu liczy że nie zostanie sam w babińcu ;).

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandra20

BlackPanter dziś większość dnia super. Mega migrena ale to przy reszcie moich trudności to pikuś. Mogę mieć codziennie zamiast strachu. Teraz zmęczona to trochę mnie boli, ciągnie w dół, ciąży bardzo. Ale ogólnie bardzo dobry dzień.

Odnośnik do komentarza

Część dziewczynki. Ja wprawdzie termin mam na 5 czerwca, ale będę rodzic końcem maja. Aktualnie 9 tydzień ciąży. Mam do was pytanie. Mdłości mam już lżejsze, ale potwornie nie mogę jeść bo po wszystkim mam bardzo gorzki smak w buzi. Paradoksalnie po słodkim najgorzej. .nie wiem jak sobie z tym radzić. Czy ktoś zmaga się z takim problemem jak ja?

Odnośnik do komentarza

Ja w 9 tygodniu jeszcze miałam mdłości. Zaczęły się koło 5 a teraz już jest o niebo lepiej a jestem w 11 tygodniu. Robiło mi się słodko w buzi przez cały dzień. Teraz dopadają mnie jak nie zjem nic przez 2 godziny, chociaż parę orzechów albo jabłko. Przeszła senność i wstępują nowe siły :). Niestety 3 tygodnie polegiwania zaowocowały już 4 kg na plusie a co to będzie później...

Odnośnik do komentarza

Wiem że to sprawa indiwidualna ale ja jestem 15 tc a mam wrażenie że mój brzuch się pomniejszyl, nie żeby był jakiś duży bo bardzo malutki praktycznie niewidoczny co swoja droga też mnie martwi. W poprzednich tygodniach bardziej wystawal był jakby bardziej twardy

Odnośnik do komentarza

Anerzam co do tego gorzkiego smaku się nie wypowiem, bo ja mam bardziej metaliczny posmak od początku ciąży, taki jakbym miała krew w ustach.
Jeżeli chodzi o mdłości to mnie męczył do 13tc a 11-12 najbardziej
Cornela z tego co mi wiadomo brzuch teraz nie powinien być twardy/spięty, wtedy powinno się wziąć nospe. Brzuch powiększa się dopiero w 2 trymestrze i to nie od razu, zależy czy to pierwsza czy kolejna ciąża. Wcześniej mogłaś mieć wrażenie większego brzuszka przez wzdęcia

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vikgnznlu1mdk.png

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandra20

Cornela mój lekarz uważa że słuchanie serca maluszka jest szkodliwe i tylko fale dźwiękowe puszcza, tylko patrzymy że się porusza. Dopplera nie włącza aż do badania serca w 20tyg żeby nie podgrzewać wczesnego maluszka. Denerwujesz się? Nasze mamy nie miały usg, paradoksalnie mniej stresu. Na początku nam wyskakuje brzuszek bo jelita idą w górę, a teraz się wszystko lepiej ułożyło. Macica długo jest ukryta za spojeniem lonowym i to nie ona nam powiększa brzuch w 1 trymestrze. Choć lubimy tak myśleć;) po prostu wypycha nam wyżej to co tam mamy, a sama dzidzia i łożysko znajdują sobie miejsce.

W ciąży 10 lat temu wędliny były słodkie jak sypane cukrem..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...