Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2020®


Rekomendowane odpowiedzi

Mery, nie stresuj się na zapas, mi wielokrotnie powtarzali ze pomiary czasem mogą się różnić od wytycznych, będę trzymać za Ciebie kciuki aby kolejne badanie wyszło oki.

Klaudia_28
ale super, to kawał dziewczyny, fajnie, ze wszystko dobrze. Z tymi bólami brzucha jest tak ,że niby kazda z nas wie, ze ma prawo pobolewać, ale i tak się schizujemy. Mnie też dzisiaj chwyciło i leżę, a tu zaraz tesciowa przyjezdza i wypadałoby ogarnąć chate…faktycznie zdjęcie 3 D jest super pamiątką , jakoś nie miałam na nie ciśnienia, ale jak lekarz zrobił jedno gdy nawet się nie spodziewałam ,ze takie będę mieć, to mega radocha  śmiesznie te dzieciaczki wyglądają, ale słodkie są.

Black_Panter28 dzięki :* i matko 12-16 treningów, to Ty szalona jesteś :D Trzeba się jakoś teraz zmotywować, żeby te 3 chociaż były . Tez jakoś grupowe zajęcia mnie nie kreca, ale nie wiem, może tak bezpieczniej? Chociaż na You Tube sa filmiki dla ciężarnych, to można podpatrzeć i potem samemu sobie komponować ćwiczenia.

Agula89 dzięki, no powoli zczynam się naprawdę cieszyc, dziś mam znowu lekarza, tym razem kardiologa bo mi ciśnienie skacze, mam nadzieję, że nie zmąci mi on spokoju , już trochę zmęczona jestem tym bieganiem po lekarzach. a podnosiłaś wysoko ręce? Może to dlatego pobolewa brzuch;/ z reszta jak właściwie jest z tym podnoszeniem rąk? Niektórzy mówią, że to jest mit i nic się nie powinno dziać. Ale dobrze, że już minęło 

Halszka23 no to fajnie, że trzymasz formę, 5 kg to książkowo przytyłaś  zazdroszczę tyłka na swoim miejscu, mój zaczyna meandrować :D ale jak tylko brzuch przestanie mnie dziś bolec, to ruszę się choć na 10 minut. U nas podobnie z ubraniami, jak znajomi się porozmnażali, to my jakby byliśmy następni w kolejce, więc to nam dali wielkie kartony ubranek, no kurde 90% dziewczęcych, reszta bardziej uniwersalna. No i oddam mojej chrześniaczce, ma malutka 4 miesiące, to akurat. Ale się napatrzyłam na te dziewczęce ubranka i matko jakie one cudowne. No ale chłopakowi kiecki nie założę bo trochę głupio :D

Teska, Twoja dzidzia też przecudna  no przy 2 latku nie możesz sobie pozwolić na wieczny odpoczynek, ale może dzięki temu jesteś hmmm bardziej rozruszana  MI tez termin wychodzi 12.04 Niedziela Wielkanocna :D:D

Ady, dziękuję :* ale u Ciebie z rączką też jest cudnie  właśnie mnie tez boli brzuch od chodzenia tak mi się wydaje, juz to parę razy zauważyłam. Może to kwestia obuwia? Że środek ciężkości się zmienia i cos się tam napina? Przecież każdy lekarz mowi, ze w ciąży dobrze jest dużo chodzić, to już w umie nie wiem jak to robić.

Co do ZUSU to jakiś dramat, moja koleżanka miała taka sytuacje, ze ZUS postawni ja skontrolować czy faktycznie pracowała, czy nie , i bodajże na macierzyńskim albo jak na l4 była przez pare miesięcy nie dostała ani złotówki, jej mąż pracował na kontrakcie i wypłata u niego co 2, 3 miesiące, i jeszcze miała kilkuletnie drugie dziecko, po prostu kompletna dupa. Na szczęście jej to wszystko wyrównali, ale przez parę miesięcy nie miała wesoło.

No a ja z obrączką nie mam problemu, bo ją zgubiłam ;((( w drugim miesiącu ciąży dostałam takiego ataku migreny jednego dnia, a akurat się przemieszczałam, jechałam na wieś i gdzieś musiałam ją ściągnąć i koniec. Zawsze jej pilnowałam jak oka w głowie a tutaj totalny blackout, wszystko przeszukałam i jest mi bardzo przykro. No ale przynajmniej problemu ze spuchniętymi palcami nie mam …

Odnośnik do komentarza

Jezioranka raczej nie od butów, niezbyt często wychodzę z domu - chodzę w kapciach albo samych skarpetkach. A na dwór tylko płaski obcas, wygodne butki. Może poprostu macica się rozciąga i stąd te bóle się u nas biorą ;* albo faktycznie kochana nie zdajemy sobie sprawy z tego że mimo niewielkiego wysiłku nadwyrezamy organizm.
Współczuję koleżance, nie chciałabym być w takiej sytuacji. Wizyty raczej nie miałam, więcej siedzę w domu niż poza nim, domofon słychać a skrzynka pusta. Poprostu im się nie spieszy, mi też nie aż tak. Trochę przejęłam się poprostu losem tych, którym te pieniądze są mega potrzebne. Bo na moim przykładzie widać że jest jakiś kabaret, ale dla mnie te pieniądze są dodatkowe choć nie powiem że się nie przydadzą - należą się swoją drogą. Są ludzie u których są źródłem utrzymania. Jedyne co to mogę współczuć takiego systemu.

Nika ja się niespecjalnie znam na toksynach w takich bajerach, ale jak dla mnie tipsy gorzej się sprawują. Jak mam przedłużane żelem to nie mam tak płytki spiłowanej ostro. Ale to u mnie, ja mam małe paznokietki i zawsze był problem z piłowaniem ich żeby nie było widać różnicy między tipsem a moim paznokciem. Ja teraz na szczęście robię na swoich naturalnych bo rosną mega szybko więc nie muszę nic doklejac, ale zawsze zmora dla mnie było przyzwyczaić się że z krótkiego paznokcia robi się długi ;D

Jakoś mnie spanie łamie, poczekam aż mąż wróci z roboty i idę spac. Wogole wstałam wszystko ok, a teraz się czuję jakaś zmęczona i jeść mi się nie chce. Mam nadzieję że to chwilowy spadek formy a nie znów jakieś wirusy bo zwariuje z tymi chorobami.

https://www.suwaczek.pl/cache/ac370dc569.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
Ale zaszalalyscie z tematami... Przepraszam, wszystkiego nie przeczytałam jeszcze.. Nadrobię później :)
Mi płaci pracodawca, zawsze o czasie ale mojej bratowej wypłaca ZUS i niestety czekała po 2 miesiące na wypłaty.. Jak jej mąż miał delegacje nie odczuł tak tego, jednak nie w każdym miesiącu zdarzal mu się wyjazd a kredyt trzeba spłacać... Wiem, że miała konto na platformie i sprawdzała na jakim etapie jest wypłata jej środków...
Byłam dziś w biedronce z synem i powiem wam tak.... Masakra.. Nie tyle przerazila mnie ilość kupujących, bo nie było tragedii ale ilość asortymentu.. Wszędzie wszystkiego pełno.. Ruszyć się nie można... Tak naprawdę jest wszystko i nic..
Nie wyspałam się dziś ze względu na te zakupy ale pogodę mamy ładniejsza teraz... Pościel można wynieść bez obawy, że zwilgotnieje..
Maluch dał mi wczoraj popalić tak się wiercil, że aż bolało.. Wlazl gdzieś poniżej wzgorka lonowego i tlukl mnie...
Byłam też u mamy i siostry, która termin ma na maja i powiem wam, że nic po niej nie widać.. Nie ma żadnych objawów ciąży poza apetytem porządnym.. Pochłonęła przy mnie takie ilości, że starczyło by mi na tydzień... Ale ona z wagi 40 kg startowała, więc niech nadrobić trochę.. Przybyło jej ponad 3kg... Chociaż ja tego nie widzę... A brzuszek płaski... Dobrze, że nie musi się męczyć..
Idę obiad zrobić... Jeszcze nie wiem co.. Chodzi za mną canelloni ale chyba zupę kalafiorowa ugotuje..

https://www.suwaczek.pl/cache/82dae38ea7.png

Odnośnik do komentarza

Ogarnęłam chałupę i najchętniej bym się położyła wiecie? Ale czekam na przyjaciółkę i siostra wpadnie. Jeszcze ma szybko ukreciłam ciasto czekoladowe bo to raz dwa a w sumie nie miałam nic do kawy :D
Jezioranka Podnosilam wysoko ręce i musiałam się trochę nadwyrężyć bo czułam jak coś mi się naciągnęło w brzuchu. Ale wieczorem przeszło w końcu po nospie i spałam dobrze w nocy :)
I jak tam u kardiologa? Może da Ci jakieś tabletki na wyrównanie ciśnienia. Czy bierzesz już coś? Miałaś problemy wcześniej z ciśnieniem? Ja co idę na wizytę to mam takie samo 110/60 :D

Też bym się chętnie poruszała trochę ale ewidentnie mi to nie służy :/ Zawsze po większym ruchu boli mnie brzuch :(
Ale może spróbuje jakieś ćwiczenia stopniowo wprowadzić bo nie chce się zapuścić jak świnka :D

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoeflvaqdo.png

Odnośnik do komentarza

Klaudia nie zaszkodzi sprawdzić. Ale jesli dobrze pamiętam endokrynolog mi kazała co trzy tygodnie na początku chyba. Nie mniej jak zrobisz po dwoch potem po kolejnych to zobaczysz czy nadal mocno spada czy juz stopuje. Ale rzeczywiście masz wyższe tsh tylko moja koleżanka miala ok 7 i tez bierze 50 bo to zależy od organizmu jak zadziała na leczenie.

Nika szczerze nawet nie wiem jak takie przedłużanie wygląda wiec nie pomogę. Zapytaj lekarza może położnej. Ja właśnie pytałam o hybrydy na wizycie na początku, bo się bałam a z drugiej strony jestem tak przyzwyczajona do paznokci że było mi zle bez. Zwyczajnie bolały mnie palce hahaha.

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8vfxmuewun2k6.png

Odnośnik do komentarza

Nika a może zrób sobie pazurki flexy gelem? To naprawdę fajny i trwały patent.. Do tego bardzo szybki... Myślę, że ryzyko reakcji alergicznej na klej podczas ciąży jest większe niż zwykle ale to sprawa indywidualna tak naprawdę...
A do flexy nie potrzebujesz tipsow, żel nakladasz na formę, pazura masz od razu gotowego po utwardzeniu... Ja naprawdę polecam... Sama już sobie nie przedłużam, bo nie mam potrzeby.. Za to stosuje różne bazy utwardzajace płytkę - ostatnio kupiłam semilac fiber base i polecam...

https://www.suwaczek.pl/cache/82dae38ea7.png

Odnośnik do komentarza

Nika, Mama88 ja robie sobie sama paznokcie ale tylko hybrydy. Noe wyobrażam sobie jeszcze przedłużać, szczególnie lewa ręka :D Podziwiam :)
Mi pazury obecnie rosną jak szalone i są bardzo twarde.

Ode mnie właśnie pojechała kumpela i teraz na spokojnie mogę usiąść i odpocząć. Jutro mój wielki dzień! Po 10 tygodniach zobaczę swoje dziecko na usg! W końcu. Nie mogę się doczekać :)

Jak mija wieczór dziewczyny?

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoeflvaqdo.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!
Ale zaszalałyście z tematami :D
Patka Kochana, na najbliższej wizycie proszę wziąć l4 i przejść na zasłużony odpoczynek! Poważnie, masz w pracy fatalne warunki i powinnaś pomyśleć teraz o sobie i Dziecku, bo każdemu nie dogodzisz, tym bardziej takiej jędzowatej szefowej
Mama Aleksandra oj biedna... ale to Cię przewiało czy co się stało? Trzymam kciuki by szybko minęło

Podziwiam Was za te pazurki, bo ja jestem zielona w tych sprawach :D i mam takiego pecha, że jak już mam zrobione to strasznie krótko mi się trzymają

ZUS to jest dramat, jak mówicie, im się nigdy z wypłacaniem nie spieszy a jak już trzeba im zapłacić to spróbuj się chociaż dzień spóźnić.... w sumie tak skarbówka :D

My dziś byliśmy w centrum popatrzeć po sklepach ale nic ciekawego nie znalazłam :/ chyba został mi internet, bo muszę zacząć przygotowywać prezenty na święta. Na szczęście sytuacja Nam się troszkę poprawiła, więc chociaż tyle. Dziś spięło mi brzuszek, Maluch wariował i oto pokazuję niespodziankę, którą zobaczyłam przed lustrem :D A jeszcze chwilę temu prawie nic nie było

monthly_2019_11/kwietnioweczki-2020_80654.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vikgnznlu1mdk.png

Odnośnik do komentarza

Patka ty się wcale nie patrz na innych a już na pewno nie na tą szefową... Irytuje mnie brak szacunku dla innych.. Czy ktoś jest kobietą czy nie.. Czy jest w ciąży czy chory szacunek się należy każdemu... Ludzie Myślą, że jak są na stanowisku, albo mają trochę grosza to im wszystko wolno. Ja na szczęście nie miałam żadnego problemu, szef sam zaproponował l4 i właśnie ze względów zdrowotnych, fakt są po traumatycznych przejściach, stracili dziecko w 8 msc i jest wyczulony na ciąże.. Ale wiem, że to z troski a nie z wygody..
Mama Aleksandra dbaj o siebie...
Agula ja też już nie przedłużam, bo fajnie rosną.. Niestety muszę mieć podkład dobry(bazę), bo na zwykłych wcale się nie trzyma, schodzi jak plaster...
Black Panter o ja cię.... Ale brzuszek.... Naprawdę wystrzelił.. Śliczny...
Co do sklepów, to tak jak wcześniej pisałam.. Jest tyle asortymentu a żeby coś kupić konkretnego to lipa....

https://www.suwaczek.pl/cache/82dae38ea7.png

Odnośnik do komentarza

Parke Nika cudne macie te kokony!*.* ja się z zakupami wytrzymuję aż poznam płeć, bo widziałam mnóstwo fajnych rzeczy ale właśnie kolorystycznie bardziej albo w jedną albo w drugą
Mama88 mam wrażenie, że normalnie z dnia na dzień się pojawił... ale mega mnie to cieszy! :D oj zdecydowanie, trudno cokolwiek wybrać, bo większość to jakieś bzdety

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vikgnznlu1mdk.png

Odnośnik do komentarza

Black Panter 28 Nie mogę nawet mówić, i spuchła mi lewa strona akurat z tej gorzej boli . Jutro wybieram się do lekarza
Mama88 Staram się, aby szybko przeszło.
Co do prezentów ja zamawiałam dla dzieciaków w tym roku. Już parę przyszło czekam na ostatnie trzy paczki.
Piekne wasze kokony:) Czekam jak doktor potwierdzi płeć na 100%. Chociaż kupiłam 3 pajace dzis. Ale juz się wstrzymuje do 9 grudnia. Potem puszczam hamulce :)

Odnośnik do komentarza

Ale lecicie z tematami Kochane:)
Magdaa przykro mi z powodu siostry, dobrze że ma w Tobie wsparcie.
Patka śliczne masz te rzeczy, bardzo mi się podobają te wzory:) też jestem zdania, że powinnaś iść na l4 i to z czystym sumieniem.
Mama Aleksandra dużo zdrówka, mam nadzieję, że czujesz się lepiej.
Black Panter dobrze czytać, że u Ciebie już lepiej:) a brzusio Ci piękny wyskoczył, bardzo ładnie wyglądasz:)
Agula trzymam kciuki za Twoją jutrzejszą wizytę, wierzę że nie możesz się doczekać:) oby dzidzia współpracowała;)
Nika super kokon:) jak tak patrzę, to sama mam ochotę już coś kupić;)

U nas już pierwsza pobudka syna, więc walczymy: (

Odnośnik do komentarza

Oh Dziewczyny ale piekne te kokony kusicie mnie teraz. Ale jak tak dalej pojdzie to bede miala wyprawkę do konca roku więc może uda mi sie opanować.
Mnie dzis strasznie plecy bolą. Nie wiem czy mała się jakoś nie obróciła i to przez to. Bo ruchy czuję bardzo stłumione wiec moze wlasnie daje popalić w plecy. Nie wiem. Do tego jeszcze i brzuch ciagnie co trochę wiec mam jednym słowem marude dzis niesamowitą. Wzięłam właśnie paracetamol, bo bez wyciszenia pleców nie ma szans, że zasnę.
Teska mam nadzieję, ze synek już śpi i tak zostanie juz.

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8vfxmuewun2k6.png

Odnośnik do komentarza

Patka kochana uciekaj na L4, dla swojego dobra i dla dzidziusia :-) piękne rzeczy kupiłaś :-)

Teska u nas ostatnie nocki też przerywane :-| do tego w niedzielę rano była temperatura 38.3 i marti pokazywała na żabka że ją boli (piątka która jeszcze nie wyszła) więc łącze się z Tobą w bólu :-P

Black Panther śliczny brzuszek się pokazał :-)

Mama Aleksandra mam nadzieję że czujesz się już trochę lepiej... Koniecznie idź jutro do lekarza

Piszecie o paznokciach :-) ja mam ochotę sobie zrobić hybrydki na święta tylko muszę spirale do lampy kupić bo padła :-P a moje paznokcie teraz są twarde jak skała :-P to chyba zasługa witamin .

Ja miałam dziś ciężki psychicznie dzień. Młoda mnie wykańczała na każdym kroku ... Wrzaski krzyki i jęki
- to byk cały nasz dzień :-) dobrze że szybko zasnęła , może chociaż dziś prześpi do rana.....

https://www.suwaczek.pl/cache/117a7371ba.png

https://www.suwaczek.pl/cache/eb0b94a641.png

Odnośnik do komentarza

Zaszalałyście wczoraj dziewczyny, nie wiem czy dam radę odnieść się do każdej. My wczoraj po południu pojechalismy do galerii bo buty dla Zuzi żeby miała do przedszkola już takie cieplejsze, a później do przyjaciółki. Wróciliśmy do domu była 20 i już nic mi się nie chciało. Teraz chyba pójdę spać bo przez tą pogodę mam strasznego lenia. Dzisiaj jeszcze przyjada teściowie i szwagierka z córką na spóźniona kawę urodzinowa do męża. Muszę leczo zrobić do kolacji. Dziewczyny zazdroszczę umiejętności robienia paznokci :D ja potrafię tylko pomalować sobie zwykłym lakierem i tyle :D ale mam zamiar iść coś z moimi zrobić, tylko chyba bliżej świąt, zobaczę.

BlackPanter28 ładnie brzuszek Ci wyskoczył :) cieszę się że Waszą sytuacja się poprawiła!

Magdaa07 współczuję pleców! Mnie coś dziwnym trafem przestały boleć, odpukać. Ale co do ruchów to też czuję stlumione i bardziej jakby kopała w plecy więc musiała zmienić pozycje. I tak też zrobię że po 2 sprawdzę, potem jeszcze przed wizytą sobie zrobię i zobaczymy.

Teska współczuję tych pobudek synka.. Mam nadzieję że szybko zasnął i wypoczelas.

Mama Aleksandra dużo zdrówka dla Ciebie i daj znać co lekarz powiedział!!!!

Agula czekamy na informacje jak tam przebiegła wizyta :)) trzymamy kciuki.

Patka, Nika piękne kokony! Ja się powoli rozglądam ale chciałabym potwierdzić na 100% płeć żeby nie było niespodzianek. I jeszcze muszę przejrzeć stare rzeczy po Zuzi bo wiem że tam też dużo się nada jeszcze :) ja zacznę wyprawkę już w nowym roku.

https://www.suwaczek.pl/cache/47fe60fbd7.png
https://www.suwaczek.pl/cache/cb65d4eb8d.png

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim:)
Ojej, wczoraj syn zrobił taką histerię wieczorem, jak się obudził, że ciężko mi go było uspokoić. Dopiero jak go wzięliśmy do siebie do zasnął i spał w miarę spokojnie. Oby te piątki szybko wyszły, bo się wykończe:/
Mery oj, jak dobrze Cię rozumiem, u nas w ciągu dnia w zasadzie nie ma problemów, ale wieczory to koszmar. No nic, trzeba jakoś przetrwać te zęby. A Tu jeszcze z drugim trzeba sobie dać radę:)
Klaudia ale numer z tymi naszymi terminami, ciekawe czy któraś się wstrzeli:) jak masz możliwość, to pewnie, korzystaj i odpoczywaj:) ja wyprawkę chyba też zacznę na poważnie po nowym roku.

My dziś na drugie śniadanie usmazylismy sobie placki bananowe, bardzo polecam, bo szybciutko się je robi, a nie mają tłuszczów i cukru, niewiele mąki, więc są w miarę dietetyczne;) im bardziej dojrzałe banany tym słodsze placuszki wychodzą:) mój synek je uwielbia:) a potem jakieś zakupy na obiad no i tak nam minie dzień:)

monthly_2019_11/kwietnioweczki-2020_80666.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry ;)
Ja dzisiaj musiałam zawieźć mojego na 6:30 do pracy bo drugie auto nam się zepsuło ;/ (oczywiście jak na złość przed świetami kiedy tyle wydatków i jeszcze ubezpieczenia dwóch aut w grudniu) a żeby zdążyć do lekarza to musze go odebrać o 14:30 i jedziemy razem. Wizytę mam na 15:30 wiec nie zdążył by przyjechać po mnie i wracać do miasta na wizytę. Trzeba sobie radzić. No wiec zawiozłam go tak wcześnie i położyłam się na kanapie jak wróciłam i moment i zasnęłam. Obudziłam się 9:30 :D Gotuje właśnie jajeczka na pastę bo mam ochotę straszna i jakoś mocno głodna jestem aż mnie mdli. Wczoraj padało u nas popołudniu a teraz całkiem spoko jest. Pościelki się wietrzą na balkonie a ja uwielbiam jak są codziennie takie pachnące wiatrem :D
Dzisiaj coś mnie brzuch pobolewa. A śniło mi się na tej porannej drzemce, że byłam u lekarza z mama na tym usg i babka mi robiła potwierdziła tylko, że dziewczynka i koniec. Nie widziałam dziecka ani nie dowiedziałam się nic więcej :D obudziłam się i zastanawiałam się czy to sen ;)

Miłego dnia dziewczyny. Odezwę się do was po lekarzu. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko było dobrze.

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoeflvaqdo.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...