9 miesięcy, ciąża

Listopadówki 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Ewinka83

~Ewinka83

Bzyk weź wyniki na wizytę, TSH trochę wysokie, leczysz sie na tarczycę może ?

Ja dostałam cały wykaz badań. mocz, morfologia, toksoplazmoza, glukoza, HIV, kiła, anty hbs, TSH....chyba, ze o czymś zapomniałam. Robię je za tydzień, aby mieć na wizytę 19 marca (grupy krwi, cytologii, cytomegalii i różyczki nie musze robic, gdyż mam wyniki lub przechodziłam choroby). aha jeszcze USG piersi mam 18 marca bo ostatnio 2 lata temu byłam :)

Bzyk

Bzyk

Ewinka no wszoku jestem jaki kompleks badań masz zrobić. Tsh miałam zrobić jakiś czas temu bo dostałem skierowanie od rodzinnego i oprócz tego kilka innych badań mi zlecił. Pierwszy raz robiłam tsh.

59417 bzyk Kobieta, 32 lata, Xxx
~Ewinka83

~Ewinka83

Idąc na wizytę będę w 8tyg, komplet badań będzie, ale wiesz moja historia poloznicza jest nietypową, wiek też nie pierwszej świeżości, więc mam ciąże podwyższonego ryzyka.

MalaMi1303

MalaMi1303

Cześć dziewczyny u mnie wyszly dw testy pozytywne. Robiłam betę wyszla mi 47,9 wiec chyba bardzo bardzo wczesna jest.

62609 malami1303 Kobieta, 35 lat, Ciechanów
Ami_Ami

Ami_Ami

Witam nowe mamusie i gratuluje :)

Najpierw sie wygadam bo jestem oburzaona ginem z nfz.. Pierwsza ciaze robilam cala prywatne a teraz stwierdzilam ze jestem juz obeznana i prywatniepojde pewnie raz na trymestr. No i mowilam wam ze lekarza mam na poniedzialek. Przyjmuje od 15-18 liczy sie kolejnosc zgloszen w dniu wizyty ale zarejestrowac sie trzeba wczesniej. Ogolnie mieszkam w miejszej miejscowosci i musze dojechac autobusem ktory mam tylko trzy na dobe ale spoko bo u ginekologa moge byc na 16,30 czyli zespokojem mieszcze sie w czasie. zajezdzam tam z dzieckiem (maz mial zwolnic sie wczesniej i przyjechac do przechodni zeby sie zajac malym) a babka mi mowi ze on sobie poszedl do domu!!! ze przyja te pacjentki ktore przyszly od razu i sobie poszedl!! mowie jej ze przeciez bylam zarejestrowana ze wyszedl za wczesnie a ona mowi ze to niejej sprawa... Normalnie mnie olał!!! zapisala mnie znowu na dzisiaj... Zadzwonie tam o 15 i powiem tej babce ze ma mu powiedziec ze ma na mnie czekac bo ja nie dam rady przyjechac wczesniej a na wizycie powiem mu co o tym mysle! oczywiscie dzisiaj na wizycie bedzie maly bo maz nie moze sie tak zwalniac co chwile wiec jak tylko wyrazi jakies niezadowolenie to chyba wybuchne. No to tyle :)

Ja tez mialam taki kompleks badan jak ewinka to chyba jest w standardzie :) pewnie tez bedziesz miala ale w pozniejszym terminie :)

ewinka a w jakich tygodniach poronilas? ja sie tak boje ze poronie ze koniec... chociaz nic sie nie dzieje i pierwsza ciaza przebiegala prwidlowo... w pierszej ciazy w ogole sie o to nie balam teraz mam jakies schizy...

Cos o sobie: mam 27 lat, jestem z poznania ale teraz mieszkam pod Poznaniem. Nie ukrywam ze pierwsza ciaza to byla wpadka ale pozytywna :) ignacy ma teraz 20 miesiecy. Porod tragedia bo skorcze coraz czestrze a rozwarcie zadne. I tak sie meczylam okropnie przez 12h a na koncu i tak zrobili mi kleszcze... Do tego jak przyszla nowa zmiana lekarzy po 8 h moich skorczy ktore juyz dawno temu mialam co 30-45s i bylam wykonczona i mialam wszystko gdzies to lekarka sie na mnie darla ze nie chce z nia wspolpracowac... W ta ciaze zaszlam w 5 cyklu staran ale mysle ze to duzo powiedziane. Przestalismy sie zabezpieczac swiadomie ale ja nie obliczalam dni plodnych, stwierdzilismy ze jak sie uda to sie uda a jak dlugo sie nie bedzie udawac to sie bedziemy "starac" ;p teraz tez bede rodzic naturalnie bo mam nadzieje ze pojdzie szybciej no i przy kleszczach to mi dali narkoze i spalam 2h wiec w zasadzie nie wiem co sie dzialo a chcialabym wiedziec jak to jest urodzic dziecko ;p

--

http://s3.suwaczek.com/201705245562.png

57136 ami-ami Kobieta, 27 lat, Poznań
Ami_Ami

Ami_Ami

Jeszcze dodam ze nie moge zmienic lekarza bo to jest jedyny na nfz w gminie. Do innego musialabym jezdzic albo do innej gminy albo do poznania i w obu przypadkach najpierw dojazd autobusem a potem pociagiem. To juz jest podroz wiec wolalabym tego nie robic.. :)

--

~Ewinka83

~Ewinka83

Małami gratulacje, ja miałam betę 13dpo robiona i wynosiła 33, to wczesna ciąza będzie ok :)

AmiAmi no to z ginem niezła akcja... Ja z ostatnią ciąza trafiłam do giną na NFZ i tragedia... Był zarodek, akcja serca on mówi że za mały i nic z tego nie będzie i bardzo brzydko mnie potraktował... Poronilam ta ciąże w 9tygodniu (listopad 2018)ale gin był straszny.... Wcześniej kwiecień 2018 rok strata w 6tygodniu, a pierwsza ciąza stracona była 10lat temu też w 6tyg. Nie miałam ani razu zabiegu, zawsze macica się sama oczyszczala. Boję się bardzo, nie umiem póki co się cieszyć i zaangażować, mam wizytę 19marca, będzie to 8tydzien i jak będzie odpowiedzieć wielkości maluszek z sercem to się trochę uspokoje :) Obu synów rodziła natoralnie, mega szybko bo po 2 godziny... W ciazy że starszym leżałam 3miesiace bo mi się kosmowka oklejala i strasznie krwawilam... Poza tym każda ciąza donoszona i obecną na lekach czyli progesteronie w dużych dawkach, acardzie, kwasie foliowym oczywiście i jodidzie oraz eutyroxie.

Ami_Ami

Ami_Ami

Ja pierdziele dzwonie do przychodni babka mnie laczy z lekarzem a on mi mowi ze mnie nie przyjmie bo on nie moze na mnie czekac i ze mam do niego przyjsc w poniedzialek... Co to znaczy ze nie moze na mnie czekac?! przeciez to sa godziny jego pracy! ...A wiec ide w poniedzialek...

Mam nadzieje ze nam sie wszystko uda.. Ja pewnie sie tak boje bo mam grupe RH- a nie dostalam immunoglobuliny w szpitalu. niby powiedziali mi ze jest ok ale nie mam w karcie wzmianki o zadnych badaniach. nawet nie napisali grupy krwi dziecka. Boje sie ze mnie z kims pomylili i jest d**a...

--

Ewinka83

Ewinka83

Masakra, ale niestety też mam takie wspomnienia z ginekologami na NFZ :(

--

https://www.suwaczki.com/tickers/0d1y6vgc6eq232hw.png

62746 ewinka83 Kobieta, 36 lat, Gdańsk
~Roni27

~Roni27

Ja niestety raczej szybko nie bede miała możliwości pójść do lekarza ze względu na to że teraz mieszkamy w uk na szczęście w maju będziemy lecieć do pl wtedy na pewno się umówię za wizyte. W poprzedniej ciąży miałam plamienia i bralam dupka do 12 tyg. Teraz sie martwię że może to się powtórzyć a tu z tego co wiem od 12 tyg. Liczy sie ciążę i nie dają nic na podtrzymanie.