Skocz do zawartości
Forum

Maluszki na Luty 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Lavina. Jestem w drodze na prenatalne z krwi.Jedzie córka ze mną. Krwawienia póki co sie skończyły. Co do plamień to tak nikłe że albo wcale albo nieznacznie na papierze toaletowym. Ale naprawde śladowe ilości. Bóli nie mam ale wieczorem odczuwam taki ucisk na pęcherz że zaraz siku....fasolka jakby dołem po lewej stronie sobie leży. Wcziraj wieczorem coś mi sie jakby obijało po brzuchu.możliwe że wody sie uzupełniają i dzidzia fika. A ja pomimo tuszy mam wrażliwe wszystko i szybko wszystko odczuwam. Mam nadzieje że bedzie ok.i niewykluczone że będe miała orzed badaniami takie szybkie kontrolne usg sprawdzające jak wody wracaja ile ich i czy serduszko bije nadal. Mam nadzieje że wszystko siw ułozy.

Odnośnik do komentarza

Inka mnie czasem pobolewaja pachwiny i ale jak więcej bym pochodziła w ciągu dnia to zaczynają bardziej boleć, ale jak bym nie przeszła 10 KM bo bym chyba padła nie chodzi o kondycję tylko właśnie o pachwiny i kość łonowa. Mnie w pierwszej ciąży też tak bolało a potem od 30 tyg miałam prowadzić oszczedzajacy tryb życia bo ze względu na dwurozna macica mały miał mało miejsca a i był bardzo nisko usadowiony co mogło spowodować wcześniejszy poród.

Odnośnik do komentarza

Widzę dziewczyny, że u Was też pomału leci.
Mnie pachwiny w ogóle nie bolą. Za to mam inne zmartwienie. Zaczęłam czytać dzisiaj o szczepieniach dzieci. Gdzieś było napisane,że wywołują autyzm.. i tak łańcuszkiem doszłam do wizji urodzenia dziecka np. z autyzmem. Niby w badaniach jest wszystko w porządku.. modelowo. Ale wizja takiej choroby u dziecka mnie dzisiaj załamała. Weźcie mnie pocieszcie bo ja już kilka godzin siedzę, googluję i świruję :(

Odnośnik do komentarza

Mika no ja cię nie pocieszę bo niestety mam taki przypadek w rodzinie męża. Po szczepieniu na odra świnka różyczka o nazwie mmr niestety wystąpiły niepożądane reakcje organizmu u syna kuzynki męża. Chłopczyk ma teraz 10 lat chodzi do szkoły specjalnej nie ma pełnego spektrum autyzmu ale pewne cechy. Dodam że do czasu szczepienia rozwijał się prawidłowo. Dziś był na dzień dobry TVN reportaż o rodzicach którzy nie chcieli szczepień i niestety nie skończyło się to dobrze w ich przypadku jak dobrze zrozumiałam ograniczyli im prawa rodzicielskie. A sama ze swojego doświadczenia wiem że z tymi szczepieniami jest różnie bo jak ja urodziłam to były zielone wody i pobrali synkowi krew aby zbadać czy czasem nie jest chory. W następnej dobie nie mając wyniku badania z krwi zaczszepili mojej zgody synka na gruźlicę i coś tam jeszcze które są podawane zawsze. W następny dzień okazała się ze syn jest zarazony gronkowcem zlocistym (który może prowadzić nawet do sepsy). Oczywiście nikt na oddziale nie przyznał się ze zaszczepili syna nie znając wyniku badań. Dowiedziałam się o wszystkim po 10 dniach brania przez mojego synka antybiotyku kiedy już był zdrowy i nie wystąpiły żadne reakcje niepożądane. Wtedy niestety nie byłam tego taka świadoma jak teraz, wtedy chyba bym osiwiała wiedząc to wszystko nie pisze tego aby kogoś z was straszyć tylko po to żeby byś świadomym wyborów jakich dokonujemy. Sama się zastanawiam co zrobię jak urodzę teraz dziecko jeszcze decyzji nie podjęliśmy ale mam wiele pytań do rozwiania przez lekarzy.

Odnośnik do komentarza

Ja bym chętnie w ogóle nie szczepiła, ale boję się ciągania po sądach i po sanepidach ,wszystkie dzieci mam zaszczepione i teraz też będę szczepić. Wkurzają mnie tylko te pneumokoki akurat ta szczepionka jest mało skuteczna.Bede szczepila z opóźnieniem. A w szpitalu normalnie zaszczepię. Chyba że będzie możliwość abym na gruźlicę zaszczepiła kilka tygodni później bo podobno z tą szczepionką odsyłają do specjalnych punktów.

Odnośnik do komentarza

Lavina a to teraz zaczęli ciagac po sądach? Znajoma rodziła tak jak ja, styczeń 2016. Na nic nie szczepila i do tej pory żadnych wezwań czy nieprzyjemnosci nie miała. Ja nie szczepie na rotavirusy, a na pneumokoki tak jak ty z opóźnieniem. Ogólnie nie wierze w to że szczepionki wywołują autyzm. Autyzm jest taka choroba ze wcale nie musi ujawniac się odrazu po urodzeniu.

Odnośnik do komentarza

Akurat jeśli chodzi o ta szczepionkę o której ja pisałam to niestety ostatnio jakieś pół roku temu oglądałam dokument na jej temat gdzie wypowiadał się lekarz który prowadził badania nad nią i potem został odsunięty kiedy chciał wyjawić że zfauszowali wyniki badań i ma ona duży związek z autyzmem. Reszta która się podpisała pod szczepionki że jest ok niestety nie chciała się wypowiedzieć. Jeśli znajdę gdzieś ten film to podeślę jakiś link lub nazwę.

Aśka no to naprawdę masz zmartwienie z tymi krwawieniami odpoczywaj. A jak tam stan wód.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...