Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

Dziubala
Lema
Bylismy jakis czas temu na spotkaniu ze znajmymi, ktorzy maja coreczke w wieku Frania i ta ciagle cos nawijala- mamamama, tatata, lalala, no buzia jej sie nie zamykala:) Jak to kobieta:) A Franio tylko na nia zerkal z mina pod tytulem- i po co tyle gadac;)

Widać Franio lubi małomówne kobietki :sofunny:
no Frano z Oliwka bym raczej niewytrzymal bo by go zasylabowala na amen...:)Oliwia jej buzka sie niezmyka....

http://www.suwaczek.pl/cache/66190808a7.png

Odnośnik do komentarza

babeczqa
...Hello.
Własnie wrócilysmy o dpediatry. Cos Oliwka mi ostatnio goraczkoala, pozniej nie i takw kołko...dzisiaj lekki kaszelek?/ c ojest grane no aale juz wiem...kaszelek to moze od tego co pyli, no a goraczka to ---> 4 ząbki u góry i dwójki na dole razem 6 ząbków jej wychodzi...masakra:Szok::Niewiniątko: biedactwo sie nameczy ale temp niejest az taka wysoka...

Zdrówka dla Oliwki!
Maciuś od czasu do czasu teżz sobie kaszlnie, ale wiem, że to alergiczne.
Próbuję się właśnie dodzownić do naszej pediatry żeby nas dziś przyjęła albo zaocznie wypisała receptę na lek wziewny.

Odnośnik do komentarza

babeczqa
Dziubala
Lema
Bylismy jakis czas temu na spotkaniu ze znajmymi, ktorzy maja coreczke w wieku Frania i ta ciagle cos nawijala- mamamama, tatata, lalala, no buzia jej sie nie zamykala:) Jak to kobieta:) A Franio tylko na nia zerkal z mina pod tytulem- i po co tyle gadac;)

Widać Franio lubi małomówne kobietki :sofunny:
no Frano z Oliwka bym raczej niewytrzymal bo by go zasylabowala na amen...:)Oliwia jej buzka sie niezmyka....
Dziubalka- pytankokurcze ktore mnie troche meczy:)

Wiele razy pisalas ze pol dnia spedzilas z dziecmi na miescie czasem zdazalos ie ze caly dzien...jak tor obisz, obiadek, mleko, jedzionko???bierzesz wsyztskio ze soba??:)podziwiam:)

http://www.suwaczek.pl/cache/66190808a7.png

Odnośnik do komentarza

babeczqa
Dziubala
Lema
Dziewczyny, czy Wasze maluchy sa takimi rozrabiakami jak moj lobuziak? Mam wrazenie, on tylko nie i nie slyszy, ze ciagle mu czegos zabraniam.... Mnostwo rzeczy pochowalam z zasiegu jego raczek, wszystkie niebezpieczne przede wszystkim, pozabezpieczalam co moglam, udostepnilam mu jakas szuflade, jakas szafke, jakas polke, a to wszystko nic. On tylko kiombinuje jak cos zbroic i a to czepia sie kuchni, a to probuje posmakowac butow, wymyc kibelek, wiesza sie na drzwiach od pralki, wszystkie szafki (tylko nie te, ktoremu udostepnilam) otwiera itp, itd. Zabawkami bawi sie tylko wtedy kiedy ja sie z nim bawie- poza tym tylko lobuzowanie:) Kosmos... Jak go poskromic?;)

To wszystko co piszesz jest normalne :Oczko:. Minie za kila miesięcy :Oczko:
Maciej kilka tygodni temu... wylał zawartość nocnika Adasia, który akurat zrobił kupkę. I Maciuś... bawił się tą kupką :Szok:. Ale smrodek był :Szok:
haha swietnie:):sofunny::sofunny::sofunny:mogłaś zrobic foteczki;):Padnięty:
Po fakcie też o tym pomyślałam, ale było za późno ;), bo K wziął Maćka do generalnego kapania a ja blokowałam plamę coby się bardziej nie rozlała (tam oprócz kupki było trochę sików) :Szok:. Dobrze, że to było w przedpokoju, bo akurat mamy tam terakotę.

Odnośnik do komentarza

babeczqa
Dziubala
Lema
Bylismy jakis czas temu na spotkaniu ze znajmymi, ktorzy maja coreczke w wieku Frania i ta ciagle cos nawijala- mamamama, tatata, lalala, no buzia jej sie nie zamykala:) Jak to kobieta:) A Franio tylko na nia zerkal z mina pod tytulem- i po co tyle gadac;)

Widać Franio lubi małomówne kobietki :sofunny:
no Frano z Oliwka bym raczej niewytrzymal bo by go zasylabowala na amen...:)Oliwia jej buzka sie niezmyka....

Toby sobie mogła pogadać z Maćkiem, bo on też z tych gadających, przynajmniej teraz ma taki etap :Oczko:

Odnośnik do komentarza

babeczqa
Dziubalka- pytankokurcze ktore mnie troche meczy:)

Wiele razy pisalas ze pol dnia spedzilas z dziecmi na miescie czasem zdazalos ie ze caly dzien...jak tor obisz, obiadek, mleko, jedzionko???bierzesz wsyztskio ze soba??:)podziwiam:)

Jedziemy najczęściej po obiadku, który Maciek ma o 12.00. Potem pakuję do plecaka pampersy, chusteczki, tetrę, zabawki, zapasowe ubranie, deserek i łyżeczkę, butlę z gorącą wodą, którą wkładam do tego styropianowego termosu, w woreczku mam też przygotowaną gotową porcję do wsypania (Nutra z kaszką). Jak jest pora jedzenia (15.30-16.00) to woda akurat na tyle wystygnie, że jest gotowa do przygotowania jedzenia. Następne jedzenie czyli deserek jest o 18.00, a kolejne jest po kąpaniu, ale to już zawsze jesteśmy wtedy w domu.
Zdarzało się kilka razy, że rano musieliśmy wyjść, ale to rzadko. Wtedy obiadek przesuwał się na tę porę 15.30-16.00, a o 12.00 była Nutra z kaszką. Wszystko mam opanowane i takie wypady na pół dnia to dla mnie żaden problem.
A z Adasiem jest prościej, bo dla niego nie trzeba przygotowywać butli ;)

Odnośnik do komentarza

Franek nie chce pic butla kaszki, ostatnio kupilam mu NAN HA 2 i ono jest tez takie geste i nie ma mowy, zeby wypil butla:( Rano z kaszka zjada lyzeczka, z butli nie chce i koniec. Mam zamiar dawac mu lyzeczka kaszke wieczorem, tylko tak sobie mysle, ze po kapaniu to nie bardzo juz taka kolacje mu dawac, a przed kapaniem bedzie wczesnie... No i to wiazaloby sie z odstawieniem calkiem butli, bo on tylko raz pije, a za miesiac planuje konczyc karmienie piersia. Wtedy bede pewnie musiala mu dawac butle wczesnym rankiem, no mam nadzieje, ze w nocy nie...

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie w piątek :)
Sinka zdjęcia wysłałam również do Ciebie. Jeśli nie doszły to daj znać.
Lema no z Alą super :) wczoraj się nie mogłam napatrzeć na to moje dziecię :) Trochę się odzwyczaiła, ale dzisiaj rano już tylko rączki do mamuni, hi, hi... no niemożliwa :) Nie zmieniła się, tylko ząbki trochę bardziej widoczne - w końcu wyszły górne jedynki, jedna trochę później więc ma nierówne ;)
Ala mówi tylko koko na kury i kaka na kaczki, a poza tym jakieś takie po swojemu. Niby składa sylaby mamama, ale takie konkretne słowa jeszcze nie padły. Ja się nie stresuję, mam czas. Rozwój dziecka to nie wyścig szczurów, kto szybciej i lepiej. Każde jest inne i to właśnie jest piękne.
Kupiłam Ali książeczki z niemieckimi wyrazami, hi, hi... a co, mogę mieć "odpał" w tą stronę ;) na razie ogląda jak i polskie, bo są takie proste, z rysunkami zwierzątek itd. a jak przyjdzie czas to spróbujemy się trochę pobawić językiem obcym :) oczywiście bez przegięć. Nic na siłę, nie mam niespełnionych ambicji, więc na pewno moje dziecko nie będzie przeciążone ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/794ad0390a.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1f485226f6.png

Odnośnik do komentarza

Lema
Franek nie chce pic butla kaszki, ostatnio kupilam mu NAN HA 2 i ono jest tez takie geste i nie ma mowy, zeby wypil butla:( Rano z kaszka zjada lyzeczka, z butli nie chce i koniec. Mam zamiar dawac mu lyzeczka kaszke wieczorem, tylko tak sobie mysle, ze po kapaniu to nie bardzo juz taka kolacje mu dawac, a przed kapaniem bedzie wczesnie... No i to wiazaloby sie z odstawieniem calkiem butli, bo on tylko raz pije, a za miesiac planuje konczyc karmienie piersia. Wtedy bede pewnie musiala mu dawac butle wczesnym rankiem, no mam nadzieje, ze w nocy nie...

Im wcześniej odstawisz butlę tym lepiej.
A czemu po kąpaniu nie bardzo taką kolację chcesz dawać?
Możesz napisać jaką porcję mleka robisz i ile miarek kaszki wsypujesz?

Odnośnik do komentarza

Witam sie z bolacym gardlem:(

nuchna
U Adaśka wszystko prócz MAMA:Zakręcony::Szok:

Dziadza, Baba, Tata, Ala A mama- próżno czekam ;)

Ja czekam caly czas na wszystko:( tylko tata nawet Po juz przestal

Lema
asia78
Czesc!!

Mialam znowu fatalna noc :( Nawet wezwalam mame o 23 bo myslalam ze to uszy.Stefanowi wala zeby calymi tabunami :D Pocieszam sie tym, ze jak juz wyrosna te co teraz maja w planach wyrosnac to bedzie chwilowy spokoj. I za gora mesiac bedzie mial7-8

sinka mam nadzijee ze teraz Wam wyjazd wypali:) i odpoczniecie sobie

No i jednak rownowaga w przyrodzie musi byc... Mialas dobre nocki, no i prosze... My mielismy kiepskie, poprawilo sie.

U mnie dzis ok,oprocz tego ze Pola sie zsikala:Smutny::Szok:Dziubala a Adasiowi sie jeszcze zdarza zsikac w nocy?

Lema
babeczqa
Pierwsze " MAMA":Uśmiech::Padnięty:

:brawo: GRATULACJE!!!!

Dziubala
Witam piątkowo

Wczoraj byłam na usg kolan. To dużo dokładniejsze badanie niż rtg i faktycznie pokazało, że coś nie tak z nimi. Ortopeda powiedział, że nigdy nie wyleczę tego do końca :Smutny:. Na początek 2 miesiące mam brać tabletki. Jak nie pomogą to rehabilitacja, jak ona nie pomoże to... zastrzyki do kolan (4 zastrzyki, a 1 kosztuje... 150 zł :Szok:) więc mam nadzieję że same tabletki jednak mi pomogą. Niecałe 15 minut wizyty kosztowało 140 zł :Szok:

Ojej wspolczuje diagnozy:Smutny:badz dobrej mysli

Lema
Dziewczyny, czy Wasze maluchy sa takimi rozrabiakami jak moj lobuziak? Mam wrazenie, on tylko nie i nie slyszy, ze ciagle mu czegos zabraniam.... Mnostwo rzeczy pochowalam z zasiegu jego raczek, wszystkie niebezpieczne przede wszystkim, pozabezpieczalam co moglam, udostepnilam mu jakas szuflade, jakas szafke, jakas polke, a to wszystko nic. On tylko kiombinuje jak cos zbroic i a to czepia sie kuchni, a to probuje posmakowac butow, wymyc kibelek, wiesza sie na drzwiach od pralki, wszystkie szafki (tylko nie te, ktoremu udostepnilam) otwiera itp, itd. Zabawkami bawi sie tylko wtedy kiedy ja sie z nim bawie- poza tym tylko lobuzowanie:) Kosmos... Jak go poskromic?;)

Ja nie pozwalam Stefanowi latac non stop po podlodze.moze wredna ze mnie matka,ale wsadzam go do kojca albo ozeczka daje zabawki i ma siedziec. Szczegolnie jak robie jakies niebezpieczne rzeczy np. odcedzam ziemnaiki. No i obowiazkowo jak ide do ubikacji,nie bede sie stresowac ze sie mu cos stanie. Lazienka zawsze jest zamknieta, tak samo sypialnia nasza. Ale o tak kombinuje zebyc co zbroic:Uśmiech:

RenataOslo
i moja :Uśmiech:
bedzie prywata :Nieśmiały:
Mikołaj siedzi w zabawkach na dywanie i ja pisząc go obserwuję a on coraz bardziej na kolanka i do raczkowania sie zbiera.
Wygląda na to, że trochę ma stracha, bo jedna nóżka ciągle podkurczona pod dupcią zostaje, ale może, może...
czas najwyższy...:Uśmiech:

BRAWO!!!! Staraj mu sie te nozke wyprostowac,zeby potem mu nie leciala do srodka

RenataOslo

Asia a zadowolona jesteś z dmuchanej trampoliny? a raczej Twoje dzieci?

Swietna jest:D wczoraj nawet nie wyszlismy na plac,bo sie nie dalo Polusi wywlec:Uśmiech:A i Stefek tez korzysta,jak siedzi w niej to usiluje tak dupka podskakiwac:Uśmiech:

Dziubala

To wszystko co piszesz jest normalne :Oczko:. Minie za kila miesięcy :Oczko:
Maciej kilka tygodni temu... wylał zawartość nocnika Adasia, który akurat zrobił kupkę. I Maciuś... bawił się tą kupką :Szok:. Ale smrodek był :Szok:

Ja kiedys zostawilam na przewijaku obok lozeczka pieluche z kupa. POlcia miala wtedy z rok i poszlam gotowac obiad a ona siedziala w lozku. Jka przyszlam to ona cala byla ia umazana i lozeczko i przewijak :Szok:nie wiedzialam od czego zaczac

RenataOslo
A odbiegając od porannych tematów-frekwencja tragiczna!
Pani Moderator toż zrób co należy!!! :Oczko:

Mowisz i masz,juz zrobila:Uśmiech:

babeczqa
...ale sie nasmialam dzisiaj w biedronce, bylysmy po zakupy i....stoimy w kolejce nagle no moze chlopiec mial z 3 - 4 latka, sciagnal spodenki z majtkami i biegal po sklepie hehehemamuska niemogla go zlapac...ale wstyd:):Padnięty:

Jaki wstyd?? :Oczko:

Lema
Za chwile zasne chyba... Nie wiem tylko czy ulokowac sie na biurku czy pod biurkiem;)

Pod biurkiem ja bym wybrala:)

Dziubala
Sinka
Za 6 godzinek jedziemy na domek :-)

Super :)

My w ten weekend nie możemy nigdzie jechać, bo mamy sporo spraw do załatwienia m.in. kupienie fotelika dla Adasia, urodziny mojej mamy, które będą u nas, Dzień Dziecka, itd....

Sinka milego wyjazdu!!

Dziubala my tez siedzimy w domu,chyba ze gdzies skoczymy przed polusdniem w niedziele. Mam imieniny w niedziele ,moje i babci razem no i Dzien Dziecka.

31 w realu wszystkie zabwki -20%

Od 22 do 6 rano 30/31 maja w tesco wszystkie zabawki -20%

Odnośnik do komentarza

isa32
Ala mówi tylko koko na kury i kaka na kaczki, a poza tym jakieś takie po swojemu. Niby składa sylaby mamama, ale takie konkretne słowa jeszcze nie padły. Ja się nie stresuję, mam czas. Rozwój dziecka to nie wyścig szczurów, kto szybciej i lepiej. Każde jest inne i to właśnie jest piękne.

Dokładnie! :Uśmiech:

Odnośnik do komentarza

Cześć Isa, foteczki super, ja niestety nie posiadam, twardzielka sama pojechałam na porodówkę, tzn teść i Michał mnie zawieźli ale nikogo nie potrzebowałam :Oczko:

isa32
. Rozwój dziecka to nie wyścig szczurów, kto szybciej i lepiej. Każde jest inne i to właśnie jest piękne.

:brawo::brawo::brawo: dla TEJ PANI!
no ja tu w Oslo mam taką koleżankę (?), ciągłe przechwałki-szału można dostać. Fajnie jest się pochwalić swoim bobaskiem, ale nie do przesady!
Moj nie mówi, nie chodzi i nawet nie raczkuje-wierzę, ze jeszcze tego wszystkiego będę miała dość :Oczko:
I człowiek będzie tęsknić jak to Mikołajek leżał w łóżeczku, czy choćby siedział w zabawkach w jednym miejscu :Oczko:

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

Dziubala
isa32
Ala mówi tylko koko na kury i kaka na kaczki, a poza tym jakieś takie po swojemu. Niby składa sylaby mamama, ale takie konkretne słowa jeszcze nie padły. Ja się nie stresuję, mam czas. Rozwój dziecka to nie wyścig szczurów, kto szybciej i lepiej. Każde jest inne i to właśnie jest piękne.[/B]

Dokładnie! :Uśmiech:
hmm, jakie podobne myślenie, czyżby nasze dzieci były z tego samego dnia???? :Oczko:

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...