Skocz do zawartości
Forum

Szczęśliwe Marcowe Mamy 2010... :)


Rekomendowane odpowiedzi

Redberry
Jak ja Was podziwiam,że znacie na pamięć te rzeczy..., ja nie znam żadnej, nie pamiętam po prostu! tylko piosenki mi w głowie zostają, a w dodatku tylko po angielsku. :whistle:

Powiem tak, z linią melodyczną jest łatwiej coś zapamiętać... :) Poza tym rymowanki też szybko wpadają w pamięć. :) Teraz zazwyczaj ja recytuje jeden wers a Lena drugi dokańcza- pamięć ma rewelacyjną ;P

U mnie w ciągu dnia często jest włączone radio i Lena śpiewa po swojemu, ostatnio mnie zaskoczyła bo nauczyła się jednej polskiej piosenki i zaczęła ją śpiewać ot tak bawiąc się :P

Odnośnik do komentarza

qmpeela
Redberry
Mikołaj już przekręcony w poprzek łóżeczka-to jest gadzina blada!

A to cwana bestia ;) Mały Elmo :) Moja śpi bez kręcenia na szczęście :) Zresztą przekręcenie sie w poprzek kołyski jest niewykonalne ;)

hehehe! o taaak, cwana!

kupiłam dziś śpiworek, bo rano zastaję go rozkopanego! i całego zziębniętego, hm.. mam nadzieję, że w śpiworku będzie mu ciepło.

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

Redberry
qmpeela
Redberry
masz melodyjne dzieciątko :great:

Wolałabym, żeby było mniej melodyjne i mniej mówiło :P Ona się nie zamyka, a najlepsza jest jak śpiewa po angielsku :hahaha: ubaw mam po pachy z tego co wymyśla ;)

hahhaah! pobożne życzenie :P

ja lubię takie dzieci! :great:

Szczerze ma smykałkę do tego po mężu, bo ja z angielskim na bakier ;) Łatwo łapie słówka, dobrze powtarza może nie będzie miała problemu z nauką :)

śpiworek super sprawa :) Ninek teraz śpi pod kołderką, ale tylko dlatego, że budzi się koło 1 w nocy na karmienie i zabieram ją do siebie i potem ze mną pod kołdrą jest już za ciepło a rozbieranie to dodatkowe rozbudzanie ;) Mam nadzieję, że wydłuży jej się niedługo troszkę sen. Poza tym mam w rozmiarze 56 już za mały i 74 w którym ginie i ciężko ją potem znaleźć;)

Odnośnik do komentarza

qmpeela
Redberry
qmpeela

Wolałabym, żeby było mniej melodyjne i mniej mówiło :P Ona się nie zamyka, a najlepsza jest jak śpiewa po angielsku :hahaha: ubaw mam po pachy z tego co wymyśla ;)

hahhaah! pobożne życzenie :P

ja lubię takie dzieci! :great:

Szczerze ma smykałkę do tego po mężu, bo ja z angielskim na bakier ;) Łatwo łapie słówka, dobrze powtarza może nie będzie miała problemu z nauką :)

śpiworek super sprawa :) Ninek teraz śpi pod kołderką, ale tylko dlatego, że budzi się koło 1 w nocy na karmienie i zabieram ją do siebie i potem ze mną pod kołdrą jest już za ciepło a rozbieranie to dodatkowe rozbudzanie ;) Mam nadzieję, że wydłuży jej się niedługo troszkę sen. Poza tym mam w rozmiarze 56 już za mały i 74 w którym ginie i ciężko ją potem znaleźć;)

no to wspaniale! języki ważna rzecz!

trzymam kciuki za dłuższy sen, ja Mikołaja obserwuję-mam nadzieję, że mu zostanie to długie nocne spanie.

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

Redberry
qmpeela
Redberry

hahhaah! pobożne życzenie :P

ja lubię takie dzieci! :great:

Szczerze ma smykałkę do tego po mężu, bo ja z angielskim na bakier ;) Łatwo łapie słówka, dobrze powtarza może nie będzie miała problemu z nauką :)

śpiworek super sprawa :) Ninek teraz śpi pod kołderką, ale tylko dlatego, że budzi się koło 1 w nocy na karmienie i zabieram ją do siebie i potem ze mną pod kołdrą jest już za ciepło a rozbieranie to dodatkowe rozbudzanie ;) Mam nadzieję, że wydłuży jej się niedługo troszkę sen. Poza tym mam w rozmiarze 56 już za mały i 74 w którym ginie i ciężko ją potem znaleźć;)

no to wspaniale! języki ważna rzecz!

trzymam kciuki za dłuższy sen, ja Mikołaja obserwuję-mam nadzieję, że mu zostanie to długie nocne spanie.

Moja niby na noc wciąga 100ml mleka z butli, ale nie najada sie tym niestety na długo ;) Zzwyczaj o 22 jeszcze pocysia i dopiero śpi do 1szej i potem 5 a dalej nie pamietam ;)

Odnośnik do komentarza

qmpeela
Redberry
qmpeela

Szczerze ma smykałkę do tego po mężu, bo ja z angielskim na bakier ;) Łatwo łapie słówka, dobrze powtarza może nie będzie miała problemu z nauką :)

śpiworek super sprawa :) Ninek teraz śpi pod kołderką, ale tylko dlatego, że budzi się koło 1 w nocy na karmienie i zabieram ją do siebie i potem ze mną pod kołdrą jest już za ciepło a rozbieranie to dodatkowe rozbudzanie ;) Mam nadzieję, że wydłuży jej się niedługo troszkę sen. Poza tym mam w rozmiarze 56 już za mały i 74 w którym ginie i ciężko ją potem znaleźć;)

no to wspaniale! języki ważna rzecz!

trzymam kciuki za dłuższy sen, ja Mikołaja obserwuję-mam nadzieję, że mu zostanie to długie nocne spanie.

Moja niby na noc wciąga 100ml mleka z butli, ale nie najada sie tym niestety na długo ;) Zzwyczaj o 22 jeszcze pocysia i dopiero śpi do 1szej i potem 5 a dalej nie pamietam ;)
u nas też tak było, ale nagle tydzień temu jakoś, czy jakoś tak-po tym jak po raz pierwszy spał sam-śpi od 20 do 5 rano! Zjada z piersi i 90 ml Nan-a

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

Redberry
qmpeela
Redberry

no to wspaniale! języki ważna rzecz!

trzymam kciuki za dłuższy sen, ja Mikołaja obserwuję-mam nadzieję, że mu zostanie to długie nocne spanie.

Moja niby na noc wciąga 100ml mleka z butli, ale nie najada sie tym niestety na długo ;) Zzwyczaj o 22 jeszcze pocysia i dopiero śpi do 1szej i potem 5 a dalej nie pamietam ;)
u nas też tak było, ale nagle tydzień temu jakoś, czy jakoś tak-po tym jak po raz pierwszy spał sam-śpi od 20 do 5 rano! Zjada z piersi i 90 ml Nan-a

To faktycznie ma sen ;) Ninek zjada tylko 100 a w sumie 90ml z butli bo trochę zostaje, i właśnie docuchała sobie cysiem już :) Zmykam więc ;)

Pa Redzia:)
Miłego wieczorka :out:

Odnośnik do komentarza

Hej Kobietki. Troche Was poczytalam, co do pieluch uzywamy Pampersow, wczesniej takich zoltych new baby z siateczka chlonaca kupe, ale Zosia sie juz nie miesci, a teraz zielone activ baby czy jakos tak. Chusteczek tez uzywamy pampersa sensitive z aloesem i rumiankiem. dodatkowo musze jej za kazdym razem osuszac pupe takimi bawelnianymi prostokatnymi platkami, bo jej sie odparzala i calosc smarujemy zawsze bepantenem. Do kapieli uzywamy produktów Oilatum, kremiku tez Oilatuma. Jedynie szamponik mamy Johnsona i oliwke na glowke Bambino.
Mala byla wazona i mierzona w poniedzialek i ma 6850 g i 64 cm i jest na 91 centylu zarlok jeden:smile:. W ciuchy na 0-3 miesiaca juz od jakiegos czasu sa za male i pewnie w 3-6 niedlugo pochodzi.
Mnie tez sie strasznie slini i pakuje lapki, najgorsze jest to ze nie przestala ulewac i jak za gleboko wepchnie paluchy to ma odruch wymiotny i czasem jej sie rzygnie.
Smoczkow rzadko uzywamy, ale te Aventa, ktore pokazywala Qmpeela sa jedynymi jakie akceptuje. Kupilam jej Tomme Tippie i Nuka ale ma je gdzies. Zreszta Zosia potrafi ssac smoka tylko wtedy, gdy jest strasznie senna na spacerze.
A co do spania, to mala slabo spi w dzien, zwykle ma tak ze 3 drzemki po 30-60 minut. Za to noce juz od jakiegos czasu przesypia cale. Zwykle zasypia ok 22 i spi ciagiem w lozeczku do 6-7 rano, wtedy wcina i spi jeszcze jakies 2 godzinki. Za to smarowanie i ubieranie jej po kapieli to koszmar jakis, no i usypianie wieczorem trwa ok godzine, czasem dluzej i czesto zjada dwa cycki zanim usnie. No i oczywiscie zasypia tylko i wylacznie na cycku. Chyba ze tata kolysze do snu. Ja jej najczesciej spiewam "dobrze w domu byc z mama" i "mam chusteczkę haftowaną". Boje sie, ze nie bedzie sie dalo malej od cycka odstawic, a w nowym roku najpozniej bede musiala wrocic do pracy, a ze mam dwie zmiany, to pewnie ciezko byloby mi cyckiem karmic.
Gratuluje dziewczyny nowych osiagniec Waszych dzidziutkow i zycze kolejnych ekscytujacych przezyc.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeycj8wwjg.png
http://www.suwaczek.pl/cache/3a903c97ac.png http://s2.pierwszezabki.pl/033/033142970.png?4552

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :smile:
ja piszę teraz, bo później to nie wiem czy dam radę choćby usiąść.... więc: byłyśmy u chirurga-mamy nowy plaster, pani chirurg stwierdziła, że raczej będziemy to operować, bo marne szanse, że się wchłonie,słabo idzie i sięga bardzo głęboko :ehhhhhh:, a pytałam o ząbka i potwierdziło się, wyrasta nam ząbek i to całkiem sporo już wystaje, super sprawa tylko.... marudna jest okrutnie, w nocy kiepsko spała, a na dodatek powiedziała pani doktor, że ma jeszcze opuchnięte dziąsła w 3 miejscach:36_19_1:, więc niedziwne, że marudna, boli ją na pewno.

Tę kołysankę o której wczoraj pisałyście to mama mi ją zawsze śpiewała jak byłam mała a teraz ja śpiewam mojej marudzie :smile:
a ja mam dziś niespokojne dziecko, na dworze leje deszcz i babcię w kiepskiej formie:ehhhhhh:,
pozostaje mi tylko :lup::lup::lup::lup::lup::lup::lup::lup::lup::lup::lup:

miłego dnia Wam życzę :Kiss of love:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46061.png

Odnośnik do komentarza

Hejka :)

Aniutka gratki dla pierwszego forumowego ząbka :)

Racuszkowa jak pytałam na forum eksperta i mówiła że z dwa miesiące po cc można zacząć ćwiczyć a tydzien temu spotkalam swoją instruktorke i mówiła mi,że spokojnie można-ale jeszcze nie brzuszki więc lepiej zwolnij troszke.
ja nienawidze swojego brzucha,po bokach żebra wystają a na środku wisi szmaciszon-jak elien wyglądam normalnie :(

My wczoraj miałyśmy fajowy dzień bo spotkałyśmy się w parku z koleżanką która była ze swoimi koleżankami więc gromadka dzieci-Lenka uwielbia dzieci,mogła by się godzinami przyglądać. Była też dziewczyna z 3.5 miesięcznym synkiem który jest na cycku i ma 1.5 kg nadwagi więc kazali jej podawać mu już warzywka żeby schudł-pierwszy raz się spotkałam z odchudzaniem na cycku:/

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

Mam super rade dla mam marudnych dzieci...
Moja córa wczoraj non stop się nadzierała , udawała że płacze żeby stać nad łóżeczkiem.. więc zaplątałam ja w chustę i... chwila moment i chrapała ja nie czułam ciężaru więc poszłam sobie na spacer połaziłam po domku potem podstępem delikatnie wyjęłam ją i wsadziłam do lóżeczka

http://www.suwaczki.com/tickers/relguay3vocefj8j.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kw6ykdy3q.png

Odnośnik do komentarza

Redberry
racuszek
Hej laseczki

Tak Redzia ... przy dźwiganiu , mocnym sklonnie wszystko boli....

uuuu.. to naprawdę niefajnie.

Kaszaaaa-ja też pierwsze słyszę!

Nie wypytywałam za bardzo ale jak tak sobie potem pomyślałam to jej synek przez cały czas leżał jak kłoda i możliwe,że dlatego ta dieta bo ma wszystko za ciężkie -jestem pewna,że coś tam musi być nie tak bo inaczej żaden lekarz nie kazał by jej wprowadzać słoiczków. Ja bardzo chciałam zacząć podawać małej już marchewke i to też jak by głównie w celach leczniczych(chodzi o te kupki) ale poradziły jeszcze czekać ...czekam...czekam i czekam ale jeszcze dwa tygodnie i zobaczymy czy poczekam jeszcze dłużej :lol:

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...