Skocz do zawartości
Forum

"Kampania" wrześniowa 2008 - razem raźniej


Rekomendowane odpowiedzi

cafe82
i jeszcze tak zupelnie z innej beczki
kobitki czego uzywacie do zmywarek....calgonitu czy somatu?
my uzywalismy somatu a teraz kilka razy calgonit i wyciagam naczynia z jakims bialym nalotem!znalazlam jeszcze 2 tabl somatu....wrzucilam ,i wyjelam czysciutkie!
nie wiem co jest grane.....ale ewidentnie po calgonicie jest ten nalot

cafe ja uzywam somatu kiedys tez kupilismy calgonit i nie domywal mi garow z somatem nie mam problemow wogole sa o wiele lepsze.....

http://www.suwaczek.pl/cache/d255cd5670.png
http://www.suwaczek.pl/cache/44b3c68a54.png

Odnośnik do komentarza

no ja sie zmobilizowalam i jakos daje rade....no i olkowi wreszcie posmakowalo....
a kopa w tylek dostalam jak poszlam do rossmana ,bo tam najtaniej u mnie w miescie....a obiadki nie po 3.79 jak dotad a 4.09 i 4.49zl! a mlody potrafil i prawei 2 wciagnac!....i mowie o nie! do tego wiadomo deser albo i dwa dziennie....rachunek jest prosty!

justynka jak tata?

Odnośnik do komentarza

Bananowy deserek od 6 miesiąca

Składniki:
* 1 łyżka ugotowanego ryżu
* 1 łyżka jogurtu
* 1 mały banan

Przygotowanie:
Ugnieć banan i zmieszaj z jogurtem oraz ugotowanym ryżem. Zamiast banana można użyć utarte jabłuszko.
Kisiel mleczny z żółtkiem od 6 miesiąca

Składniki:
* mleko modyfikowane
* woda ok. 135ml
* łyżeczka mączki ziemniaczanej
* ½ żółtka

Przygotowanie:
Umyj starannie jajko, sparz wrzątkiem i oddziel żółtko od białka. Podziel żółtko i przygotowaną wodę na dwie części. Połowę porcji wody wlej do garnuszka i postaw na ogniu. Dodaj mączkę ziemniaczaną i mieszając gotuj na małym ogniu. Następnie dodaj połowę żółtka, dobrze je rozprowadź, mieszając, zagotuj jeszcze raz. Do drugiej części wody wsyp mleko (wg proporcji zamieszczonych na opakowaniu). Połącz razem kisiel i mleko. Przelej do miseczki i ostudź. Podawaj dziecku z sokiem owocowym.
Budyń bez mleka 7 MIEIĄC

Składniki:

* 150ml soku owocowego dla niemowląt
* 1 - 2 łyżki mąki ziemniaczanej
* 1 - 2 łyżki Nestlé Sinlac
* łyżka wody

Sposób przygotowania:

* Soczek zagotuj.
* Dodaj mąkę ziemniaczaną, wymieszaną z wodą. Gotuj aż zgęstnieje. Odstaw na 15 minut.
* Wymieszaj dokładnie z Nestlé Sinlac. Podawaj na zimno.

Ilość mąki ziemniaczanej może być różna w zależności od tego, jak gęsty ma być budyń.
__________________
PRZECIERY OWOCOWE
1. 1. Kisiel żurawinowy (piersią od 7 m-ca, butelką od 5 m-ca)
Skład: 100 g żurawin, 20 g cukru, 10 g mąki ziemniaczanej, 200 ml wody.
Przepis : żurawiny po umyciu rozgniatamy i wrzucamy do gotującej się wody wraz z cukrem. Po krótkim czasie gotowania przecieramy przez plastikowe sitko. Mąkę ziemniaczaną rozprowadzamy w niewielkiej ilości zimnej wody. Powoli mieszając wlewamy do gotującej się wody. Gotujemy.
2. Przecier z malin (piersią od 6 m-ca, butelką od 5 m-ca)
Skład : ½ szklanki malin, 2 łyżki kleiku ryżowego
Przepis: miękkie dojrzałe owoce płuczemy wrzątkiem. Przecieramy maliny i dodajemy kleik ryżowy delikatnie mieszając.
1. 3. Przecier z czarnych jagód (piersią od 6 m-ca, butelką od 7 m-ca)
Skład: 200 g czarnych jagód, 3-4 łyżeczki przegotowanej wody (20ml).
Przepis: jagody myjemy ,płuczemy następnie sparzamy wrzątkiem. Owoce ścieramy na miazgę, dodajemy wodę, mieszamy i przecieramy przez sito.
2. 4. Przecier z jabłek (piersią od 7 m-ca, butelką od 6 m-ca)
Skład: 100 g jabłek (słodkie i soczyste) , ½ łyżeczki cukru, 2 łyżeczki wody.
Przepis: jabłka myjemy i obieramy oraz ścieramy na tarce. Mieszamy z przegotowaną wodą oraz cukrem. Jest to wspaniałe danie deserowe.
5. Puree z jabłka i gruszki (piersią od 7 m-ca, butelką od 7 m-ca)
Skład: 1/3 jabłka, ½ miękkiej gruszki, 2 łyżki przegotowanej wody.
Przepis: owoce płuczemy, obieramy ze skórki, kroimy na cienkie plasterki. Wkładamy do rondelka i dusimy na wolnym ogniu w 2 łyżkach wody przez 10 min. Po rozgotowaniu owoce rozcieramy i miksujemy. Wspaniałe jako deser – dodatek do biszkopta lub kaszy manny.
DESERY
1. Deser morelowo-jabłkowy (piersią od 7 m-ca, butelką od 7 m-ca)
Skład: średnie jabłko (80g), morela (50g), 1 płaska łyżeczka mąki ziemniaczanej , woda (50g).
Przepis: jabłko myjemy, obieramy i kroimy w ćwiartki usuwając gniazda nasienne. Morelę obieramy i usuwamy pestkę. Po zagotowaniu wody wrzucamy owoce i gotujemy do miękkości. Ugotowane owoce miksujemy dodając mąki ziemniaczanej (wcześniej rozprowadzonej w wodzie). Po rozmieszaniu gotujemy. Studzimy i dajemy dziecku.
2. Kisiel z wiśni (piersią od 7 m-ca, butelką od 7 m-ca)
Skład: ½ szklanka wiśni, 2 płaskie łyżeczki mąki ziemniaczanej, 2 łyżeczki cukru, 50ml wody, 50ml mleka następnego.
Przepis: wiśnie myjemy, płuczemy , usuwamy pestki , a następnie wkładamy do wrzątku , dodajemy cukier i przecieramy przez sitko. Po przygotowaniu mąki ziemniaczanej w 2 ml zimnej wody wlewamy na wrzący przecier owocowy. Ciągle mieszamy doprowadzając do wrzenia. Po ostudzeniu podajemy polanym mlekiem następnym przygotowanym zgodnie z opisem na opakowaniu.
3. Biszkopt bezglutenowy (piersią od 9 m-ca, butelką od 9 m-ca)
Skład: 4 jaja, szklanka cukru pudru (120g), 1/3 szklanki maki ziemniaczanej (60g).
Przepis: jaja ubijamy dokładnie z cukrem pudrem, dodając mąkę ziemniaczaną. Mieszamy delikatnie i układamy na formę wysmarowaną masłem, posypaną mąką ziemniaczaną. Pieczemy w dobrze rozgrzanym piecu. Podajemy do deseru między posiłkami. Przechowujemy pod szkłem.
4. Budyń bez mleka (piersią od 9 m-ca, butelką od 9 m-ca)
Skład: butelka soczku owocowego dla niemowląt, 1-2 łyżeczki mąki ziemniaczanej, 1-2 łyżeczki kleiku kukurydzianego, łyżka wody.
Przepis: soczek wlewamy do garnka i gotujemy. Dodajemy mąkę ziemniaczaną wymieszaną z wodą. Gotujemy aż zgęstnieje. Mieszamy dokładnie z kleikiem. Podajemy na zimno.
5. Ciasto bananowe (piersią od 10 m-ca, butelką od 10 m-ca)
Skład: kg bananów, szklanka płatków owsianych, kilka łyżeczek mąki pszennej razowej, łyżka miodu, 4 łyżki ziaren słonecznika, 4 łyżki rodzynek, łyżka oleju.
Przepis: banany obieramy, odcinamy końcówki oraz rozcieramy drobno widelcem na talerzyku. Dodając pozostałe składniki dokładnie mieszamy. Układamy na blaszce pokrytej olejem i otrębami. Pieczemy 30 min.
w temperaturze 150 stopni C.
6. Deser jabłkowo-ryżowy z jogurtem naturalnym (piersią od 11 m-ca, butelką od 11 m-ca)
Skład: 3 łyżeczki kleiku ryżowego, ½ średniego jabłka, 2 łyżki naturalnego jogurtu, łyżeczka cukru, 50ml wody.
Przepis: jabłko myjemy, obieramy i ścieramy na tarce. Następnie gotujemy wodę z cukrem do której dodajemy utarte jabłko i kleik ryżowy – wszystko mieszając. Podajemy na talerzyku z dodatkiem jogurtu.
7. Deser owocowy z jogurtem (piersią od 11 m-ca, butelką od 11 m-ca)
Skład: ½ średniego jabłka, ½ średniej gruszki, 2 śliwki, łyżka naturalnego jogurtu, 50 ml szklanki wody.
Przepis: owoce myjemy i obieramy ze skórki (śliwki nie wymagają obierania). Kroimy je na niewielkie cząstki i wrzucamy do wrzątku. Gotujemy pod przykryciem 10-15 min. Po ugotowaniu miksujemy. Podajemy z jogurtem.
8. Placuszki marchewkowo-owsiane (piersią od 12 m-ca, butelką od 12 m-ca)
Skład: 3 marchewki, ½ szklanki płatków owsianych, ząbek czosnku, cebula, sól ,pieprz, łyżeczka mąki sojowej, ½ łyżeczki tymianku, łyżka oleju.
Przepis: marchewkę, cebulę , czosnek obieramy i ścieramy na drobnej tarce. Dodajemy namoczone we wrzątku płatki owsiane oraz przyprawy i olej. Wytwarzamy formę placków i smażymy na patelni. W przygotowaniu można warzywa i przyprawy zastąpić rodzynkami bądź innymi suszonymi warzywami.
9. Naleśniki bezglutenowe (piersią od 12 m-ca, butelką od 12 m-ca)
Skład: 200ml rozpuszczonego Nutramigenu, ½ szklanki mąki kukurydzianej, sól, oliwa z oliwek do smażenia lub olej rzepakowy.
Przepis: dokładnie przygotowujemy ciasto (konsystencja gęstej śmietany). Smażymy małe cienkie naleśniki na niewielkiej ilości oleju. Naleśniki podajemy z owocami lub farszem mięsnym. Do ciasta można dodać ½ rozmąconego jajka.

Trochę wam wrzuciłam ;)

Odnośnik do komentarza

I ja się witam poświątecznie....
u nas pogoda poprostu wymarzona, prawie całe dzionki spędzaliśmy na dworze, albo na spacerkach...super!!!!:water_fun:
pierwszy dzień sniadanie u moich rodziców, pożniej do teściów, a na końcu na chwile do mojej babci....
drugi dzień śniadanie u rodziców, a pożniej długaśny spacer, do domu tylko przebrać Amelke nakarmić i dalej na dwór...ach jak fajnie było:)))
co do gotowanych obiadków to ja gotuje coś a'la rosołek, albo pomidorowa z ryżem, Amelka się zajada poprostu, w święta oczywiście ze słoiczków jadła, a deserki to gotuje z owoców jabłko, banan, gruszke i dodaje odrobine kleiku...też pysznie smakuje:)
Veronica a tą kaszkę manne to gotujesz na mleku tym modyfikowanym?
a wózek to ja też właśnie sobie upatrzyłam taki sam ten ultralekki, bo moja spacerówka to kawał grzmota, ciężka i wogóle nam się nie podoba:(

http://www.ticker.7910.org/as1cCAp-M240010Mjg3ZHw0MTdkanxBbWVsaWEgbWE.gif

Odnośnik do komentarza

Witam!
Ale tu u nas pusciutko!
My dzisiaj zaliczyslimy male zakupki i dlugazsny spacerek.
Nie wiem czy to mozliwe, ale Michałowi pojawila sie biała "gorka" na dziselkach, ale w miejscu, gdzie powinna byc czworka lub piatka. Cholera, nie wiem czy to mozliwe. Ehh, pod gorke:(

Tez nie jestem zadowolona z naszego wozka. I tez szukamy czegos innego. Tyle kasy wyrzucilismy w bloto :(

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczynki

w swieta zamiast odpoczac to strasznie sie meczylam z moim panem, byly piekne plany ale niestety nie wypalilo, nawet nie mam ochoty pisac o co poszlo, ale zapamietam te swieta na dlugo
jezeli chodzi o gotowanie to ja na razie czytam sobie ksiazke BABY COOK czyli książka kucharska dla najmłodszych, moze wykorzystam jakies pomysly
czytalam was troche rano a teraz nie mam sily drugi raz i nie pamietam wszystkiego co pisalyscie, wiec nie poodpowiadam przeeeeprrraszam

http://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/P9280406.JPGhttp://suwaczki.maluchy.pl/li-31234.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/009/0092369a0.png?3641

Odnośnik do komentarza

Witam wieczorowo:)

A tak wogóle to chciałam przekazać Izie spóźnione buziaki z okazji ukończenia 7 miesiąca:*
Veronica wózki super zwłaszcza ten drugi mi się podoba, ja jakoś na razie nie rozglądałam się szczególnie, no może troszkę na allegro ale chce się wybrać do sklepu zobaczyć na żywo.
Widzę dziewczyny że gotujecie obiadki a ja jakoś nie mogę się za to zabrać:/
Dzisiaj zaliczyliśmy dłuuugaśny spacerek i Kuba pierwszy raz był na huśtawkach:) a popołudniu byliśmy na naszej działce doprowadzić ją do stanu używalności:)

Odnośnik do komentarza

magda_79
Witam!
Ale tu u nas pusciutko!
My dzisiaj zaliczyslimy male zakupki i dlugazsny spacerek.
Nie wiem czy to mozliwe, ale Michałowi pojawila sie biała "gorka" na dziselkach, ale w miejscu, gdzie powinna byc czworka lub piatka. Cholera, nie wiem czy to mozliwe. Ehh, pod gorke:(

Tez nie jestem zadowolona z naszego wozka. I tez szukamy czegdaos innego. Tyleg kasy wyrazucilismy w bloto :(

Magda Amelka też dostała taką plamkę na dziąsełku, ale w miejscu gdzie ma być trójka...więc też się nad tym zastanawiam...

http://www.ticker.7910.org/as1cCAp-M240010Mjg3ZHw0MTdkanxBbWVsaWEgbWE.gif

Odnośnik do komentarza

anielinka
magda_79
Witam!
Ale tu u nas pusciutko!
My dzisiaj zaliczyslimy male zakupki i dlugazsny spacerek.
Nie wiem czy to mozliwe, ale Michałowi pojawila sie biała "gorka" na dziselkach, ale w miejscu, gdzie powinna byc czworka lub piatka. Cholera, nie wiem czy to mozliwe. Ehh, pod gorke:(

Tez nie jestem zadowolona z naszego wozka. I tez szukamy czegdaos innego. Tyleg kasy wyrazucilismy w bloto :(

Magda Amelka też dostała taką plamkę na dziąsełku, ale w miejscu gdzie ma być trójka...więc też się nad tym zastanawiam...

Ja juz sama nie wiem. Caly czas sprawdzlam mu tylko z przodu. Dzisiaj zajrzalam dalej, a tam normalnie cos bialego wypuklego, tak jakby zab mial sie przebic niedlugo.

Odnośnik do komentarza

Witajcie po świętach:)
u nas pogoda była nieładna - zimno i pochmurno było więć praktycznie całe święta w domu. Tylko żarliśmy;).
Izie przebił się ząbek przez dziąsełko i na razie widać taką dziurkę śmieszną. A od dzisiaj szykuje się do raczkowania - na kolankach i rączkach i pupa w ruch - prześmieszny widok a ona jaka zadowolona :):):)
Ja zakupiłam dzisiaj wyprawkę komunijną dla Janka - zostały mi tylko skarpety do zakupienia. Młody zachwycony z garnituru i butów - stwierdził że czuje się jakby szedł do ślubu - hahahahaaha. Teraz jeszcze sobie musze coś kupićale wogóle nie mam pomysłu :(.
Ja od kilku dni jeżdzę maclarenem i jestem zachwycona - lekki, szybko się składa. Na razie wożę go w samochodzie żeby nie zabierać za każdym razem z domu. W domu mam quinny speedy i jestem zachwycona z obu. Chociaż co do gondoli miałam wielkie PRETENSJE bo wg mnie za mała była na nasze polskie dzieciaczki;) Izie ciasno w niej było.
Rena współczuję świąt a raczej męczarni ze starym - oj te chłopy!
Justynka dobrze że twojemu tacie lepiej i już wiadomo o co chodzi:)
Madzia mam nadzieję, ze już nie długo skończą się te okropne nocki- sił kochana*

http://lilypie.com/pic/090107/ajmb.jpghttp://by.lilypie.com/7tmSp1/.png

http://lilypie.com/pic/090107/HBh0.jpghttp://by.lilypie.com/smghp1/.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...