Skocz do zawartości
Forum

"Kampania" wrześniowa 2008 - razem raźniej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
No kochane widze że się dzis obijacie w domach, bo naskrobałyście tu prawie 4 stronki:Oczko:
ja dziś zapierdzielam jak bym miała motorek w du..., wstałam rano z jakąś weną na sprzątanie i musialam to wykorzystać::): jeszcze zostało mi troche rzeczy do zrobienia, ale narazie musze odsapnąć!

Andzia super prezent będziecie mieli na święta:yes:
nie wiedziałam że ze Stasia taki elegant:) zadowolony z gwiazdora???

Magda fajnie że aparat kupiony, a na prezenty napewno coś znajdziecie...może nowe puzzle dla Miśka :Oczko: a oprócz puzzli to czymś się jeszcze bawi? bo widziałam takie kolejki ze Stacyjkowa, a to Miska chyba ulubiona bajka, może jakieś klocki?..hmm

Cafe ale masz zagwostke z tymi ciastami :Oczko: powim ci tylko że miodownik jest pyyyyszny, kilka razy go piekłam, ale to przysmak mojej t. ona go robi od zawsze i też jej pyszny wychodzi:)
a za jabłecznikami nie przepadam, więc nawet przepisu nie mam żadnego.

Kasioleq trzymaj się kochana jakoś! wiem, że pierwsze święta są najgorsze, ważne że Ty masz kochane dzieciaczki przy sobie i masz dla kogo żyć ! żal nam się do woli!:Całus:
super prezenty dzieci dostali! Amelka tez dostaje co rusz jakies słodycze, ale ja mam pochowane w kuchni w górnych szafkach i dostaje tylko to co uważam za słuszne i w rozsądnych ilościach:)

Anouk zdrówka jeszcze raz dla Ciebie! jak tam dziś ci idzie robota???

Justynka jak ze zdrówkiem u Was?

http://www.ticker.7910.org/as1cCAp-M240010Mjg3ZHw0MTdkanxBbWVsaWEgbWE.gif

Odnośnik do komentarza

odcili mnie od swiata na pół dni no !! co za draństwo !! ale chociaz dzięki temu porobiłam sporo rzeczy , mam juz sałatkę jarzynowa , rybę po grecku , farsz do drożdzaków , i susze te pierniczone cytrusy ...powiedzcie czy to tak długo musi trwa czy ja cos pokaszniłam bo od 9 w piekarniku i ujj ..
Cafe super , ze maluhy takie grzeczne :) zazwyczaj 2 -3 dziecko jest odwrotnoscią pierwszego :) oby tylko tak zostało :) a Olek reaguje ksiazkowo , tak własnie jak piszą dziewczyny próbuje zwrócić na siebie uwagę bo czuje sie zagrozony .. moze znajdziesz jakies porady w neie jak postepowac z takimi zachowaniami .. pisałaś ze idziesz spac ? przy 3 dzieci ? chyba se kuna dorobie jeszcze ze 2 moze wyedy sie wyspię , bo jak narazie przy 1 jestem wiecznie nie wyspana . :DDD
Andzia wjadomo , ze sama byś wolała zrobić cos za dziewczyny i taka samodzielność jest "dosć " uciązliwa ale moze niedługo bedą juz 100% samodzielne i odciazą Cię troche :)) Jula tez wsio sama ale napewno mniej przy tym kłopotu niz przy 2 "ja siama " :) z autem super :)
Madzia jak ja Ci zazdroszcze takiego spokojnego i zrównowazonego synka :) zreszta chyba zaczyna sie walka jajników , czyli konflikt matka - córka , jest wesoło nie powiem ale i przerazająo i męczaco i czesto mamy odmienne zdania ;)
Kasioleq jak trzeba to bez ile wlezie , wiadomo ze jest Ci ciezko tym bardziej własnie w tym okresie , tak jak juz pisałam to wszystko jest jeszcze "otwartą " raną i trzeba czasu zeby sie zabliżniła ... jestes naprawde dzielna i mądra mam nadziej e ze znajdziesz siłe zeby przejśc to wszystko :**
anielinka trocche przystopuj z tym motorkiem bo Ci sie silnik zatrze :P a tak powaznie to poprostu nie przepracuj sie kobito :*

http://suwaczki.maluchy.pl/li-21790.png

Odnośnik do komentarza

No my wróciliśmy ze Stasiem z p-kola, bardzo zadowolony z Gwiazdora, dostał jakąś ciężarówę i jeździ nią teraz:)
I jeszcze dzisiaj moja kuzynka przyniosła dla dzieciaków prezenty, powiem Wam, ze jestem w mega szoku, nigdy nie utrzymywałyśmy żadnych kontaktów, ba co więcej widywałyśmy się raz na kilka lat, ona zawsze była jakaś taka dziwna...dopiero jak w zeszłym roku urodziła córkę to zaczęła do mnie dzwonić, przyjeżdżać itp. No i dzisiaj te prezenty, no w szoku jestem:yes:
Musze jutro coś kupić jej Zuzce i zanieść.

Odnośnik do komentarza

Magda naprawdę super, że Misiek taki grzeczny, zresztą widziałam to na własne oczy:)
A jak tak kocha puzzle to mo ze dokup mu kolejne i tyle, przynajmniej sę chłopak ucieszy:)

Cafe ja nie mam żadnego sprawdzonego przepisu na jabłecznik, ale jak ktoś poda, to chętnie zapisze:)

Anielinka
tak myślałam, ze zapitalasz od rana:)
U nas słodycze tez chowanę przeze mnie i najczęściej przeze mnie wyżerane:lup:
Ja zaraz zabieram się za masę do miodownika, a na wieczór mam kuuupe prasowanka i sprzątanka. Śledzie zostawiam na jutro:)

Anouk Ty też nie miałaś prądu? Plaga jakaś czy cooo???
Ja te owoce suszyłam dobre kilka godzin, a na noc pokładłam je jeszcze na kaloryfery.
:o_master: za dzisiejszą robotę

Odnośnik do komentarza

Anouk

Cafe super , ze maluhy takie grzeczne :) zazwyczaj 2 -3 dziecko jest odwrotnoscią pierwszego :) oby tylko tak zostało :) a Olek reaguje ksiazkowo , tak własnie jak piszą dziewczyny próbuje zwrócić na siebie uwagę bo czuje sie zagrozony .. moze znajdziesz jakies porady w neie jak postepowac z takimi zachowaniami .. pisałaś ze idziesz spac ? przy 3 dzieci ? chyba se kuna dorobie jeszcze ze 2 moze wyedy sie wyspię , bo jak narazie przy 1 jestem wiecznie nie wyspana . :DDD

Gorzej jak ta odwrotność przejawia się jeszcze większą nadpobudliwością:Histeria:

Odnośnik do komentarza

andzia
Anouk

Cafe super , ze maluhy takie grzeczne :) zazwyczaj 2 -3 dziecko jest odwrotnoscią pierwszego :) oby tylko tak zostało :) a Olek reaguje ksiazkowo , tak własnie jak piszą dziewczyny próbuje zwrócić na siebie uwagę bo czuje sie zagrozony .. moze znajdziesz jakies porady w neie jak postepowac z takimi zachowaniami .. pisałaś ze idziesz spac ? przy 3 dzieci ? chyba se kuna dorobie jeszcze ze 2 moze wyedy sie wyspię , bo jak narazie przy 1 jestem wiecznie nie wyspana . :DDD

Gorzej jak ta odwrotność przejawia się jeszcze większą nadpobudliwością:Histeria:

o patrz tej opcji nie wziełam pod uwagę :36_11_13:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-21790.png

Odnośnik do komentarza

No to super , ze Staś zadowolony z Gwizdota i brawa dla Ciotki za "ocknięcie " sie i prezenty :D czasem tak jak piszesz , ze jak ma sie swoje dziei to dopiero inne sie dostrzega :)) ale zawsze lepiej późno niz wcale :)
a prunt był , był ,tylko netu niet , a co do cytrusów to sie wkoorzyłam i podkreiłam na 150 co bedzie to bedzie ...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-21790.png

Odnośnik do komentarza

Cześć babeczki!

U Was widzę też roboty multum... Ja właśnie lecę zawijać krokiety póki młody jest u P. Mam nadzieję, że udami się jutro w pracy na spokojnie ponadrabiać, bo ostatnio wpadam i wypadam;( Przez te choróbsko kładłam się w każdej wolnej chwili a wieczorem razem z małym... Osłabiło mnie choróbsko strasznie! Już jest lepiej...

Andzia tak to czasem jest że ludzie niektóre sprawy zaczynają rozumieć jak swoje dzieci mają. Fajnie że się kuzynce trochę odmieniło:)

Anouk nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło:P Kupa roboty już za Tobą:D

Anielinka kopsnij trochę sił i weny proszę::):

Kasioleqq tak jak dziewczyny piszą lepiej wyrzucić to z siebie i popłakać:Całus: Co do tłumaczeń...::(: Ja też sobie mogę tłumaczyć i prosić żeby nie kupowali (P.i jego rodzinka) tego czy owego a i tak kupią/zrobią i często mi jeszcze nakłamią:Płacz: A teraz weź schowaj te słodycze jak dziecko je już widziało:Rozgniewany:

Cafe jak to dobrze że chłopcy są grzeczni! Przynajmniej możesz ich spokojnie ogarnąć... A Olek na pewno potrzebuje sporo czasu na oswojenie się z tą sytuacją... On charakterem przypomina mi Filipa trochę... W końcu będzie dobrze a Wam cierpliwości życzę:Całus:

Magda fajnie że dostałaś nagrodę i mogliście kupić ten aparat:yes: Mi też ciężko sobie wyobrazić jego brak.
A z prezentem dla Miśka to może warto kupić mu jednak kolejne puzzle, przynajmniej masz pewność że będzie się cieszył:)

Przepraszam, ale nie pamiętam więcej;( I pewnie dopiero jutro się odezwę bo już czuję że położę się razem z młodym... Buziaki:Całus:

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/y/ys1x52jq9.png

Odnośnik do komentarza

Kurcza Amelka już śpi ponad 2 godz.:Szok: a ja czekam na nią z pierniczkami::):
Andzia duzo jeszcze trzeba tej maki podsypywać, czy tak jest te ciasto rozmrożone to takie ma byc?
fajnie że ciotka przypomniała sobie o Was, ludzie czasem zaskakują :Zakręcony: ale tak jak Anouk napisała, czasem ludzie dostrzegaja inne dzieci, jak sami je maja...coś w tym jednak jes.

Anouk no lipa bez neta, ale dzięki temu masz już mase roboty porobione, szok! a ja jutro za żarcie się biore :) dziś jeszcze tylko musze oblec nam pościel, przez pół dnia wietrzymał kołdry na mrozie, ale będzie zapach..mmmm:D no i te pierniczki machne...

http://www.ticker.7910.org/as1cCAp-M240010Mjg3ZHw0MTdkanxBbWVsaWEgbWE.gif

Odnośnik do komentarza

aaaaaa Cafe pisałas o jakims przepisie na ciacho z jabłkami . ja odkryłam niedawno przepis który lekko zmodyfikowałam na okazję swiat włąsnie i juz robiłam crush test przedswiateczny w jego wykonaniu i wyszedł superr podam przepis moze sie skusisz ^^
1 szk . cukru
1 cukier waniliowy
4 jajka
3/4 szkl. oleju
1 łyżeczka cynamonu ( ja dodałam jeszcze 1,5 łyzeczki przyprawy do piernika , ale jak ktoś nie lubi moze dodac poprostu wiecej cynamonu )
2 szklanki mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
4 jabłka
bakalie : rodzynki , orzechy, suszone sliwki ( ja kupiłam poprostu gotowa mieszankę keksową )
cukier puder do dekoracji

Jaja ubijamy z cukrem i cukrem waniliowym na puszysta masę , następnie stale miksujac dodajemy powoli olej .Do masy jajecznej dodajemy mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia , ynamonem i przyprawa do piernika i delikatnie mieszamy łyżką aby składniki sie połaczyły . Nastepnie dodajemy jabłka pokrojone w dosć grubą kostkę i bakalie ( jak sa duze to ciachamy na kawałki np , sliwki ,morele ) , mieszamy . Podłużną blachę wypełniamy ciastem ( ja miałam małą kwadratową , ale okrągła tez bedzie gut ) pieczemy ok 60 min w 180 stopniach C ( mi piekło sie dłuzej , wiec przykryłam filią aluminiowa bo juz wierzch był brazaowy a srosek jeszcze sie nie dopiekł ) Ostudzone ciasto posypujemy cukrem pudrem

http://suwaczki.maluchy.pl/li-21790.png

Odnośnik do komentarza

andzia
Cafe ja i tak podziwiam za to wszystko co robisz, skąd Ty masz siły???
Anouk uczulenie na miód? Współczuje.
Przepis na śledzie interesujący, planowałam zrobić trochę zwykłych w oleju, ale może się skuszę na te Twoje:yes:

a no andzia na miód , puchne jak balon ... teraz szczególnie niebezpieczy okres :P

http://suwaczki.maluchy.pl/li-21790.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...