Skocz do zawartości
Forum

Szczecińskie dziewczeta;)


Demether

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda dzień okropny, a teraz częściej takie bedą:(
Maja je bardzo ładnie, niekiedy myślę, że za bardzo :) Pokarm mam i oby jak nadłużej bo nie chciałabym niczym dokarmiać. Noce bywają różne, generalnie Maja budzi się na karmienie 2 razy, niekiedy usypia po chwili, a niekiedy po godzinie, ale tragedii nie ma.
Dzisiaj zauważyłam, że małej odchodzi kikut pępowiny i zauważyłam, że tam pod spodem gdzie się odrywa jest wilgotne. Czy po odpadnięciu kikuta tam powinno być sucho czy bedzie ranka. Lauro i Moniko jak to wyglądało u Was?
Brunetka za czapeczkami możesz zobaczyć w Cubusie lub Tesco.

Odnośnik do komentarza

To super ze nocki przesypiacie:)
Wiesz co karotka u nas długo to trwało zanim odpadł położna jak było wilgotne pod to kazała przemyc nadmanganian potasu i przeszło ale i tak nie odpadł pozniej rodzinny kazał spirytusem i po ok 3,5 tyg odpadl. U nas to bardzo długo trwało. Ale jak jej odpadnie to powinno zaschnac jesli nie to zapytaj położna.
Ja bym teraz przemyla tym nadmanganianem potasu ale to moje takie doświadczenie nie narzucam zeby nie było ze sie madruje:)

Odnośnik do komentarza

No muszę zobaczyć w tym Tesco te czapeczki skoro mówicie. I Ty Laura też spójrz u siebie :)
No faktycznie Karotka fajnie Ci śpi mała, ja wiem ale tylko z opowieści, ze noworodki potrafią sie budzić co rusz w nocy. Mam nadzieję ze mój będzie taki też "ułożony" :)
U mnie remont pełną para, ale to dopiero marny początek. Jeszcze daleko do końca.
Dziewczyny juz nie pamiętam czy pytałam- pralyscie ciuszki dziecka na początek w specjalnym proszku? Do szpitala?

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5ejvfr8jg4.png

Odnośnik do komentarza

Była dzisiaj położna, mówiła, że z pępuszkiem ok (choć dla mnie wygląda brzydko). Mała przytła ponad 300 g przez 9 dni położna się śmiała, że głodomora mamy bo to sporo :)
Dziewczyny dzięki za info w sprawie pępka. Lauro nie pomyślę, że się mądrujesz, raczej doceniam rady:)
Brunetka ja nie używam sliniaków, na początku nie ma takiej potrzeby. Do szpitala prałam i prasowałam wszystkie ciuszki, teraz też tak robię. Używam mleczka do prania lovela, jak mi się skończy też planuję przejśc na zwykły płyn

Odnośnik do komentarza

Przepraszam dziewczyny ale nie mam ochoty w ogole sieciec przed kompem. Nie wiem ,brak checi na cokolwiek. Ciagle glowa mnie boli, z moim sie nie umiem do gadac jeszcze jakis spoleczniak ciagle czepia sie o auto bo mu parkujemy pod oknem jakby chodnik byl jego,ciul jeden. Prawnie moze nas w d..e pocalowac ale boje sie ze ze zlosci auto porysuje albo cos.
Nie wiem co to za kawiarnia ale jak dla mam z dziecmi jestem zza :)

Karotka-nadmanganianem potasu inaczej kalia- jest dobra na wszelkie ranki np od odparzen ,nie ktore wysypki alergiczne, odkarza. Jest naprawde fajna.
Do pepka uzywalam tylko gazikow nasaczonych spirytusem i odpadl pepek po 15dniach.. Nie pokojace objawyto to jak smierdzi ropieje albo leci duzo krwi ,bo mniejsza ilosc moze byc ale nie duzo.... a jak polozna powiedziala ze jest ok to napewno wie co mowi. U nas tez pieknie nie wygladal trzeba tylko wycierac go, zawsze po kapieli do sucha.

brunetka- ja pralam w plynie za 10zl bobini czy cos takiego (bialo-blekitne ze smoczkiem czy tam dino) i w plynie do plukania sensitive i nie kupowalam drogich typu lovela czy innych ale powiem ci tak , nie kupuj odrazu duzych opakowan bo dziecko moze byc uczulone nawet na lovele. Wszystko zalezy od dziecka skorki. Nie wiem jak robia inne mamy ale u mnie w domu od zawsze panowala zasada ze do ktoregos roku zycia ciuchy dziecka byly prane osobno , w szkole tez mi mowiono o tym. Niby chodzi o pot ale nie chce sklamac bo nie pamietam.Ja zbieram kupke i piore osobno,mlody ma swoj plyn czy proszek a my swoje. Teraz piore malego rzeczy w vizir sensitive .
Sliniak przyda ci sie ok 3m. jak rusza slinianki. albo zabki.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Dzięki że odpowiadacie na moje pytania :) Wiem sama że mogę zamęczyć nimi ;)
Laura to dziś wyjazd? Udanej podróży życzę! Oby fajnie zleciał Wam czas.
Monika no ciężka sytuacja z mężem, może dlatego masz takie samopoczucie i bóle głowy.. Pamętaj, że masz obok swojego szkraba, który kocha Cię bezgranicznie! :)
Karotka no właśnie- zakochana już po uszy w córeczce? Czy miłość przychodzi stopniowo? Bo wiem, że różnie jest... I pytam z ciekawości :) Mam nadzieję że bez urazy.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5ejvfr8jg4.png

Odnośnik do komentarza

brunetka321
Hej dziewczyny!
Dzięki że odpowiadacie na moje pytania :) Wiem sama że mogę zamęczyć nimi ;)
.

oj daj juz spokoj! kazda z nas miala obawy ,pytania przed porodem. My juz jestesmy po wiec mozemy ci sluzyc rada, wiadomo kazda inna bo jakby nie patrzec kazda ma inne dziecko wiec temu to pomoglo innemu co innego ale jednak.:) Pytaj ile wlezie. JA ogolnie lubie odpowiadac na pytania i wymadrzac sie hehehehzartuje lubie komus pomagac bo czuje sie choc troche potrzebna;)

U mnie z malym bylo tak ze z kazdym dniem gdy przygladalam sie malemu to sie w nim zakochiwalam:) Teraz nadal go kocham ale z rana jak mi spac nie daje to troche mniej heheheh zartuje ale moglby dac mamie pospac;)
Wiem ze maly bezgranicznie mnie kocha i bezinteresownie ja jego tez ,nawet czasem podniose glos jak maly piszczy i krzyczy (bol glowy nie sprzyja mi) to on zaczyna sie smiac nie boji sie mnie to uswiadamia mnie jak duza jest nasza wiez. Wiem ze czuje sie bezpiecznie przy mnie:) Super uczucie.

Laura milego ,spokojnego wyjazdu:)

Karotka - czy juz masz jakis plan dzialania w dzien udaje ci sie stworzyc jakis rytm dnia? czy jeszcze leci jak idzie:) Bo ja ok miesiaca nie moglam sie odnalesc z kapiela zadna godzina nie byla wtrafiona bo maly plakal teraz wiem ze byl glodny:) I wyszlo tak ze karmie go 15min przed kapiela dzieci czemu normalnie moge go wykapac i ulozyc do snu bez placzu.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Moniką, po to tu między innymi jesteśmy, aby dzielić się doświadczeniami. Nie ma głupich pytań jak dla mnie, także Brunetka wal śmiało:)
Wydarzeniem dnia dzisiejszego było odpadniecie kikuta pępowiny !!! jakoś to teraz wygląda.
Brunetka ja zakochana po uszy, jak ją zobaczyłam pierwszy raz, albo raczej jak przytuliłam to wiedziałam, że z miejsca oddałbym za nią życie. Trudno to opisać ale to niepowtarzalne uczucie, wcześniej mi nieznane. To jakby inny rodzaj miłości, ale wiem, że nie wszystkie mamy tak mają i nic w tym złego nie ma. Każdy ma prawo mieć inaczej. Ale zmienia sią dużo, teraz jak prowadzę auto to też inaczej bo myślę sobie, że dla Mai rodzice są całym światem i nie chciałabym, aby któremuś coś się stało - taka jakby inna odpowiedzialność.
Monika z rytmem dnia jest różnie - Maja je na zawołanie (czytaj często), kąpiemy ją co 2 dzień między 19 a 20 i nie ma wiekszych problemów.
Mam nadzieję, że w nocy dzis będzie spokojniej bo dzisiaj troche dała nam popalić - płakała z godzine po karmieniu. W ogóle zauważyłam, że się wycwaniła i chce na rękach spać i jak ją odkładam do łóżeczka to zaczyna płakać. Więc czynnośc usypiania powtarzałam dziś kilka razy. Już nawet nad smoczkiem się zastanawiałam....co myślicie??

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:-)
My wczoraj o 22 byliśmy u rodziców 7 godz jazdy masakra:) chociaż Karol dzielny chłopak dobrze jazdę zniósł:)

Karotka super szybko odpadł Wam kikut:) Co do smoczka osobiście nie mam nic przeciwko mój mały czasami lubi przy ząbkowaniu:) Używamy z firmy avent bo one nie sa profilowane i dziecko nie bedzie miało krzywego zgryzu:)

Ja osobiście zakochiwalam sie z każdym dniem:-) Jest moja miłością życia razem z tatusiem oczywiście:-)

Monia ja tez mam ból głowy od kilku dni straszne wiem co czujesz:) a my musimy cały dzień funkcjonować przy chłopakach:)
Monika jak sytuacja w domu??

Miłego dnia jestem dostępna cały czas:)

Odnośnik do komentarza

Hej!
Super Laura, że już na miejscu. Teraz to się cieszcie każdą chwilą z rodziną.
Ja tez kupiłam smoczek Aventa w razie czego...
Dziś będę się widziała z żoną kuzyna mojego chłopaka, która ma termin na ten sam dzień i miesiąc co ja :) Co za zbieg okoliczności. To jej drugie dziecko. Widziałam się z nią jakoś w 14tyg ciąży i śmiem twierdzić, że miała o wiele większy brzuch ode mnie :) Ale wiadomo- ponoć przy drugiej ciązy szybciej "wybrzusza" :)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5ejvfr8jg4.png

Odnośnik do komentarza

wiec na froncie spokoj aczkolwiek nikt bitwy ani wojny nie wygral. Cisza przed burza tak mawiaja wielcy hehehehe
no co bez zmian,nie gadamy ze soba.

Moj maly przestarszyl mnie dzis podrapal sie do krwi i rozmazal ja sobie po buzi ,myslalam ze cos gorszego sie stalo:)

laura- no to fajnie ze dojechaliscie calo i zdrowo, ze mlody nie mial problemow i byl dziecny. To teraz odpoczywaj jak najwiecej bo mysle ze babcia bedzie wnuczkiem sie zajmowac;)

brunetka -przyznaj sie ze dzwonilyscie do siebie i wszystko ustawilyscie :) Az taki zbieg okolicznosci nie wierze hehehe zartuje fajnie ,ciekawe czy faktycznie porod sie zacznie w tym samym dniu:) O wybrzuszaniu sie brzucha przy drugiej ciazy nie slyszalam o tym, powiem ci jak zajde w druga:) Slyszalam o szybszym porodzie ale o brzuchu nie.:)
A co do milosci jak pisala karotka nie czulam czegos takiego nigdy w zyciu ta milosc jest inna i chyba najprawdziwsza z prawdziwych:)

karotka no to jeden problem z glowy z kikutem:) Co do smoczka ja uzywam inaczej musialabym mlodego trzymac przy cycu. Tez mam aventa. Gadaja ze to nie zdrowe ja 7lat mietolilam smoka i zgryz mam idealny:) tak wiec nie dokonca smoczek jest winowajca:) Nie wiem w kazdym razie ,napewno musisz odkladac mloda bo inaczej bedziesz miala problem.

Ide na spacer jakies sloneczko wyszlo:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...