Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ala

Bajki - tablet, smartfon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ala

Czy dajecie ooglądać piosenki dla dzieci na telefonie lub tablecie dzieciom powyżej roku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powyżej roku to jaki wiek? Może to być 2 lata i i 5 lat 😉
Jeśli dziecko ma dopiero tuż powyżej roku to za wcześnie na tablety/telefony, powstają złe nawyki. Maluszek nie jest jeszcze na tyle ukształtowany (chodzi o wzrok, mózg), by właściwie nadążać za obrazami, które widzi. Łatwo je przebodźcować.
Najlepiej puszczać samą muzykę, bez obrazu.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ala
23 godziny temu, Gość Ala napisał:

Powyżej roku czyli np mój 15 miesięcy nie dostawal bajek jedynie maz raz mu puścił na yt i teraz ciągle szuka telefonu i chce piosenki inaczej krzyk płacz i ciągle źle jedynie to go uspokaja ciekawi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ala
23 godziny temu, Gość Ala napisał:

Oczywiście nie siedzi cały dzień żeby ktoś źle nie odebrał tego dostanie czasem na 5 do 10 min czasem do jedzenia. Poprostu byłam ciekawa czy w dobie telefonów itd są mamy które dają dzieciom oglądać bajki czy za wszelką cenę tego unikaja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ala

To akurat wiem:) A może są mamy które jednak dają dzieciom oglądać bajki i mają coś do powiedzenia jakieś spostrzeżenia? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć Ala!

Ja podobnie jak Dziubala jestem przeciwniczką oglądania bajek przez dzieci w tym wieku, ALE w sytuacji, gdy rodzic zdecyduje się puszczać bajki dzieciom między 1. a 2. rokiem życia myślę, że powinien korzystać z jednego nośnika. Najlepiej siadać z dzieckiem wspólnie na kanapie, w dobrej odległości od telewizora. Jednorazowo nie więcej niż 5-10 minut. Korzystanie z telefonu lub tabletu może sprawiać, że dziecko automatycznie widząc ten sprzęt zacznie się domagać bajek. A wiadomo, że rodzic telefon ma często przy sobie i może to prowokować niepotrzebne spięcia między Wami.

Dodatkowo, nie polecam oglądania bajek przy jedzeniu, ponieważ dziecko nie kontroluje ile i czego zjada, ponieważ jego uwaga jest rozpraszana.

Pozdrawiam, Paulina
Wykapana Niania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...