Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamy 2021


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Dziewczyny! Chciałabym do Was dołączyć. Termin wg OM 25.10 wg ostatniego usg 21.10.

To moja czwarta ciąża i pierwsza tak wysoka. Niektóre z Was tak jak ja są po przejściach więc zrozumiecie mój strach i obawy. W sumie to żyję od wizyty do wizyty i za każdym razem umieram pod drzwiami w oczekiwaniu na wizytę.

Odnośnik do komentarza

Po wizycie jak usłyszałam serduszko kupiłam półśpioszki na szczęście. Staram się myśleć pozytywnie ale strach pewnie będzie towarzyszył mi do końca.

Zakupiłam nawet detektor i nie żałuję bo daje mi spokój.

W poniedziałek na prenatalnych wszystkie pomiary ok i pani doktor bez wahania oznajmiła że to chłopczyk

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
3 godziny temu, Gość Ewi napisał:

Po wizycie jak usłyszałam serduszko kupiłam półśpioszki na szczęście. Staram się myśleć pozytywnie ale strach pewnie będzie towarzyszył mi do końca.

Zakupiłam nawet detektor i nie żałuję bo daje mi spokój.

W poniedziałek na prenatalnych wszystkie pomiary ok i pani doktor bez wahania oznajmiła że to chłopczyk

Cześć.  Bardzo się cieszę, że wszystkie wyniki są dobre. 😃 mogę się spytać jakiej firmy detektor masz? Bo nie wiem, który wybrać 

Odnośnik do komentarza

Cześć, dzień dobry 😊

Jestem studentką ostatniego roku Dietetyki klinicznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Piszę pracę o kobietach w ciąży (preferencjach żywieniowych, aktywności fizycznej). Bardzo proszę o pomoc w wypełnieniu ankiety 😊

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSetoRxXBk6soYMeUJp9jvga6bbkFJ2HjXIIynmxvXLvWy5cPw/viewform

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam 😊

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Gość Joanna napisał:

Cześć.  Bardzo się cieszę, że wszystkie wyniki są dobre. 😃 mogę się spytać jakiej firmy detektor masz? Bo nie wiem, który wybrać 

Kupiłam AngelSounds w zestawie detektor, słuchawki, kabel do nagrywania i żel do usg.

Pamiętam jak w 9tc przestały mnie boleć piersi i oczywiście same czarne myśli i panika. Tydzień później po usg kupiłam go no bo inaczej musiałabym latać na usg co drugi dzień

Odnośnik do komentarza

A ja jakoś przedwczoraj czytałam opinię położnej, która wypowiadała się, że nie poleca zakupu tych detektorów. 

Chodzi o to że można nabawić się jeszcze większej nerwicy, bo w zależności od ułożenia dziecka można nie wyczuć tętna. Także ja sobie chyba tego oszczedze 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna

Dzisiaj zamówiłam.  Tym bardziej,  że na razie mój nie może wejść do gabinetu to chociaż tak posłucha. 😀😀😀 z drugiej strony mam nadzieję,  że będzie większy spokój.  Niestety znowu dopadły mnie bóle czyli rośnie macica. Mam nadzieję,  że nie zrobi się kolejny krwiak.  Miłego dnia1😀😀😀😀😀

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
31 minut temu, Gość Ewi napisał:

Biorę pod uwagę że czasem mogę nie znaleźć ale zwykle słucham wieczorem przed snem.

Jak byłam na prenatalnych to mój mąż mógł wejść że mną do gabinetu, nie robili problemu więc wszystko widział i słyszał. 

Fajnie, że mąż mógł wejść z Tobą.  My mamy filmiki z badań,  ale tętna dziecka nie słyszał.  Tam  gdzie chodzę  wykonywane są szczepienia, więc nie chcą wpuszczać dodatkowych osób.  

Odnośnik do komentarza

Ja te badania robiłam w gyncentrum w Częstochowie i tam jest taka możliwość.

Tez coraz częściej czuje podbrzusze zwłaszcza jak długo stoję albo coś robię. Co prawda mam się bardzo oszczędzać bo póki co łożysko na przedniej ścianie nisko.

Dziewczyny a miałyście tylko usg czy pappa też? Ja miałam i czekam na wynik choć na usg wszystko w porządku

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
23 minuty temu, Gość Ewi napisał:

Ja te badania robiłam w gyncentrum w Częstochowie i tam jest taka możliwość.

Tez coraz częściej czuje podbrzusze zwłaszcza jak długo stoję albo coś robię. Co prawda mam się bardzo oszczędzać bo póki co łożysko na przedniej ścianie nisko.

Dziewczyny a miałyście tylko usg czy pappa też? Ja miałam i czekam na wynik choć na usg wszystko w porządku

Miałam genetyczne sanco.

Odnośnik do komentarza

Dziewczynka, super! Też kiedyś marzyłam o córeczce ale po moich przejściach jest mi wszystko jedno co ma między nóziami byle się urodziło zdrowe.

Byłam zdziwiona jak Pani doktor zapytała czy chcemy znać płeć i bez wahania oznajmiła że to chłopczyk. Co prawda tam mają dobry sprzęt no ale czytałam że na tak wczesnym etapie jest ciężko rozróżnić i można się pomylić.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna

Po stracie dziecka płeć obecnego nie miała znaczenia. Poprzednio był chłopiec. Dlatego wiem,że teraz tylko marzymy, aby urodziło się zdrowe i nic złego się nie wydarzyło.  Z uwagi na moje powtarzające się krwiaki prawie 2 miesiące juz leżę i praktycznie nic nie robię. Przy tym bóle i sprawdzam czy nie plamię.  Ale to nic z radością, która będzie po urodzeniu.  A co do kilogramów, no cóż  najwyżej będę jak beczka. 🥴🥴🥴🤪🤪 Potem schudnę.  Lekarz powiedział, że to może być do 20 tygodnia ciąży a w szpitalu że do 24. Od poniedziałku zaczynam 14 tydzień,  a więc zostało 6.

Odnośnik do komentarza

Tez od poniedziałku zaczynam 14 tydzień:-) W środę mam wizytę u mojego lekarza z wynikami.

Od 6tc jestem na L4 ze względu na wcześniejsze straty i pracę jaką wykonuję. Staram się oszczędzać jak tylko się da.

Na początku lutego kupiłam sobie platformę wibracyjną do ćwiczeń, weszłam na nią raz a w walentynki test pokazał dwie kreski więc teraz sobie stoi i czeka, później się przyda

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...