Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Olga

Schodząca skóra z dłoni i stóp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Olga

Mój syn ma 1,5 roku. Od urodzenia ma problem ze skórą na dłoniach i stopach (wewnętrzna strona). Nasila się to po kontakcie z wodą. Lekarz dermatolog powiedział że powinno minąć z czasem, zalecił natłuszczanie tych miejsc, wykluczył AZS. Dolegliwości nadal nie mijają (byliśmy u lekarza gdy syn miał rok). Po kąpieli skóra schodzi płatami. Syn nie zwraca na to uwagi, nie drapie.  Prosimy o pomoc. Załączam dwa zdjęcia. 

spacer.png

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamila Duray

Mam ten sam problem . Córka ma 9 mcy . Byłyśmy u kilku dermatologów i tez mówią ze to minie . Kolejną wizytę mamy za miesiąc . Jeśli tylko się pani czegoś dowie to proszę dać znać . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość

Witam mam 23lata I identycznie schodzi mi skóra. Dosłownie płatami.

3 Siostry mają identyczny problem.

Więc to pewnie jakoś genetycznie.

Jest to strasznie uciążliwe. Najbardziej latem jak jest zima zimno to jest spokój. Latem masakra jeszcze jak się pracuje w rękawicach to już tak jakoś potrafi odpażyć skórę że można ściągnąć z całych dłoni. 

Też mi mówiono że skóra z czasem stanie się twarda I to minie... 

A jest identycznie.  Zrzucam skóre jak wąż.  Tak samo jest ze stopami.

Na kolanach jak bym dłużej klęczał to tak samo będzie schodzić...

Jutro Mam do dermatologa może wkoncu się coś zmieni bo czasem to już mam tego dość...

Jest to wstydliwe i uciążliwe... 

Skóra później zaczyna pękać I lekko piecze....

Pozdrawiam. Dawid. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama

Witam. Mój synek ma 2 latka i 4 miesiące 

Od ponad dwóch tyg wysypka ma nóżkach, rękach i posladkach. Pierwsze 6 dni nie drapal od 7 dnia zaczęło się swędzenie i pękająca skóra na dłoniach  :( Byliśmy u dermatologa sam nie potrafił stwierdzić co to jest .... Zasugerował że może być to alergia i przepisał specjalną maść robiona na zamówienie ze sterydem. Stosujemy 3 dzień i mam wrażenie że jest Jeszce gorzej :( Dołączam zdj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karowa

Zamiast katować dziecko sterydami lepiej by było zacząć od mało inwazycjnych testów. Sama ze starszym synem musiałam iść na testy i niestety małe dzieci testów skórnych nie są w stanie wytrzymać - zwłaszcza, że skóra je swędzi i trzeba trzymać ręcę nieruchomo. Z młodszym stwierdziłam, że lepiej będzie zrobić testy z krwi, zastanawialiśmy się nad Polycheck lub Faber, ale koniec końców syn miał robione badania testem Faber ze względu na diagnostykę molekularną. Sporo męki to nam oszczędziło, teraz wiemy czego młody nie powinien jeść i czego unikać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy tak dokuczliwych objawach skorzystałabym z testów molekularnych np Faber. To są takie testy do nazwijmy to zadań specjalnych, a tu widzę trudny przypadek więc na pewno się sprawdzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Voyt

I jak udało się zdiagnozować ? U nas podobny przypadek syn lat 3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...