Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2020


Gość Ogvh

Rekomendowane odpowiedzi

Hiacynta, ja też nie umiem robić sernika. Wyszła mi taka masa z grudkami (nie zmieliłam twarogu), mężowi nie smakował a mi jakoś tak 😄 ale mi smaka zrobiłaś na drożdżówkę i to jeszcze z truskawkami!!!! Mniam mniam 🙂 

Ja się zastanawiam nad zakupem detektora, ale jeszcze żadnych kroków nie podjęłam 🙂 

Ło kurde! Ale ciekawe, że tak się u Ciebie zadziało 🙂 super! 🙂u mnie to chyba jeszcze za wcześnie, jestem w 11+ 5 🙂 a Ty ?

Buziaki! 😄 

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudyna

Ja się boje trochę, chciałam kupić ale się obawiam, że nie będę umiała znaleźć tętna j będę panikować. 

A brzuch u mnie ciężko stwierdzić bo mam nadwagę i ja niby widzę że urósł na dole, matka moja dalej widzi tylko tłuszcz a mąż to mówi to co wie, że bym chciała usłyszeć 😉

Odnośnik do komentarza
Gość Hiacynta

Teraz jestem wg kalendarza w 13 tyg. i 6 dniu, a wg USG w 14 tyg. i 5 dniu. 

Jak dla mnie detektor mało wniesie. Może zabrzmi to brutalnie, ale co zrobić jeśli w domu nie złapie tętna dziecka albo faktycznie serduszko przestanie bic? Przecież nawet jeśli tak się stanie, to w szpitalu nikt mu nie zrobi resuscytacji. A jak będzie bradykardia to i tak wykryją na badaniu USG. Szkoda mi kasy na to. A staram się racjonalizować wydatki, żeby nie kupować zbędnych gadżetów😉ale jak ktoś chce to czemu by nie. Zgadzam się z Klaudyna, to zbędny stres. Na razie próbowałam słuchać tętna przez takie zwykłe słuchawki lekarskie, jak do mierzenia ciśnienia. Ale nic z tego;) chyba za wcześnie.

Kropka mi serniki zawsze wychodzą twarde😭mój mężczyzna mówi, że najlepsze,ale ja wiem, że robi tak, żeby mi nie było przykro😉 póki co to rezygnuje z ich robienia.

Myslalyscie może o banku komórek macierzystych z krwi pępowinowej?

 

 

Odnośnik do komentarza

No i jestem po !!

 

Wszystko w porządku 🙂 maluszek ma 7,1 cm i wszystko na to wskazuje że jest chłopcem 😉 termin porodu wyszedł na 7 grudnia 🙂

Hiacynta, ostatnio dopadła mnie ochota na zupy także gotuje w kółko 🙂 dziś jeszcze będę piec ciasto bo mój mąż ma jutro urodziny 🙂 szykuje się mała imprezka w plenerze, przyjdą znajomi i chyba to najwyższa pora żeby podzielić się radosna nowina 🙂

Detektor tętna mam i używam od czasu do czasu ale w moim przypadku ciężko jest wyłapać odgłos bicia serduszka, więc na razie zadowalam się tylko liczba uderzeń jaka wyświetla się na ekranie 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudyna

Tesla gratulacje. 

Kropka u mnie nie wpuszczają nikogo. Niby wiem ale dzwoniłam dopytać i aż dostałam histerii. W pierwszej ciąży byłam sama można rzec bo mąż był za granicą i teraz miało byc inaczej. Aten cholerny wirus mu to niszczy. Coz. Mam nadzieję, że jeszcze się to uspokoji i pochodzi ze mną na wizyty

Odnośnik do komentarza
Gość Hiacynta

Tesla to wspaniała wiadomość 😄 gratuluję 😄ciekawe czy u Kropki też będzie chłopak?😉

Jakie ciacho pieklas dla męża? Jakich macie facetów jeśli chodzi o jedzenie? Wymagający czy pochłaniają wszystko?

Mnie mój zawoził na wszystkie badania i siedział w aucie, Bo i tak nikogo nie wpuszczali. Poza tym ja się czułam na tyle zle, że nie byłabym w stanie jechać autem. 

Też lubię gotować zupki, ostatnio robiłam krupnik😉to jedna z moich ulubionych zup😄

Robi się wesoło, bo już mam prawie 2kg do przodu. Ale weszłam już w 2 trymestr. 

Dziś miałam wizytę i wszystko jest ok😄serduszko bije, mały rozwija się dobrze.

Kropka wytrzymaj jeszcze. Trzymamy kciuki za Was!

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny !! Coś tu przewagę chłopaków mamy 🙂

 

Piekłam kruche z rabarbarem i bezą oraz robiłam 3 bit ale to już bez pieczenia. Mój mąż uwielbia słodkie. W dodatku ma extra przemianę materii i mimo że dużo je to jest szczupły... Ja niestety tak nie mam. Mimo że przed ciążą nie miałam nadwagi teraz jest już +3... Nie jem dużo ale od marca nie uprawiam żadnego sportu. Najpierw covid później złe samopoczucie i tak zleciało... 

Wklejam wam dziewczyny link do przepisu na sernik. Robiłam go na Wielkanoc i wyszedł mi bardzo ładnie. Jeśli któraś na ochotę to polecam. 

https://przepisyjoli.com/2019/05/sernik-z-mlekiem-skondensowanym-najlepszy-przepis/

 

POZDRAWIAM 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina
W dniu 30/5/2020 o 3:31 PM, Gość Klaudyna napisał:

Cześć Karolina, to trzymać kciuki z a chłopca ?

Na początku mąż tak chciał, a teraz mówi ze obojętnie - najważniejsze żeby było zdrowe 

jutro prenatalne i pappa 😉

Odnośnik do komentarza

Zobaczymy kto tam u mnie pomieszkuje 😉 jeden dzień mniej stresu... eh najgorsze to czekanie. 
Super Wiadomość Hiacynta, niech bobas rośnie zdrowo 🙂 

Mój mężuś raczej pochłania wszystko, ale nie zawsze mu smakuje np ciasto z mąka pełnoziarnistą. Bardzo długo przekonywał się do ciemnego makaronu. Poza tym pochłania wszystko bez problemu 😄 

 

Powodzenia Karolina!

Odnośnik do komentarza
Gość Hiacynta

Dzięki Tesla za przepis. Z pewnością wypróbuję 😄może coś z tego wyjdzie😉

Karolina daj znać jak badanka.

Powiem Wam, że odkąd jestem w ciąży strasznie mam suchą skórę. Jak się nie pokremuje to zaraz mnie okrutnie swędzi. Byłam przerażona jak zobaczyłam, że na plecach mam biała łuskę! I ogólnie to wcale nie wygladąm kwitnaco,  a ma być chlopak 😄 więc powinno być na odwrót. Ostatnio nawet usłyszałam że wyostrzyły mi się rysy twarzy! A jak to u Was wygląda?

Odnośnik do komentarza

Ja tez mam strasznie sucha skórę! Zwłaszcza na stopach. Już sobie zdążyłam nawkrecać, że to coś złego ale się w porę ogarnęłam 😁 pękają mi też usta. Zauważyłam również, ze cera mi się pogorszyła - mam trądzik koło podbródka. Ale możliwe że to przez hormony 🙂 

Tez słyszałam, że przy chłopczyku mamy wyglądają kwitnąco, a przy dziewczynce jest odwrotnie. Ja tylko mam porównanie jak to było u siostry - urodziła dziewczynkę, a niedługo urodzi chłopca. I zauważyłam, że na twarzy nie przytyła w ogóle i faktycznie ma ostrzejsze rysy 🙂 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Kropka napisał:

Ja tez mam strasznie sucha skórę! Zwłaszcza na stopach. Już sobie zdążyłam nawkrecać, że to coś złego ale się w porę ogarnęłam 😁 pękają mi też usta. Zauważyłam również, ze cera mi się pogorszyła - mam trądzik koło podbródka. Ale możliwe że to przez hormony 🙂 

Tez słyszałam, że przy chłopczyku mamy wyglądają kwitnąco, a przy dziewczynce jest odwrotnie. Ja tylko mam porównanie jak to było u siostry - urodziła dziewczynkę, a niedługo urodzi chłopca. I zauważyłam, że na twarzy nie przytyła w ogóle i faktycznie ma ostrzejsze rysy 🙂 

Haha ja jeśli chodzi o cerę przy 1 synu wyglądałam okropnie. Bleeee 😖. A przy 2 synu rewelacyjnie. Może dlatego że urodziłam w sierpniu, wiec i opalona buzia wyglądała inaczej i zdrowiej 😊

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudyna

Ja dziś miałam wizytę ale jakoś jestem zawiedziona, nawet małego nie zmierzył, tak na szybko jakoś. Ale serduszko bije, ja oprócz zmęczenia totalnego czuje się ok. Mamy 14+3 dziś. Czekam powoli na ruchy, przy młodej w 16 tygodniu zaczęłam czuć 

Odnośnik do komentarza
Gość Hiacynta

Klaudyna to super, że wszystko ok😄 Mój mały też ostatnio nie byl zmierzony. Było bardzo dużo pacjentek i chyba ginekolog się skupiła na tym co najważniejsze:) Czy w 16 t.c. jak czulas ruchy dziecka to była pierwsza ciąża?

Ja się spodziewam odczuwania czegokolwiek później 😉

U mnie zmęczenie i zadyszka. Wczoraj mieliśmy krótki spacer ok 30 min i w tym 15min odpoczynku na ławce😂

 

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudyna
32 minuty temu, Gość Hiacynta napisał:

Klaudyna to super, że wszystko ok😄 Mój mały też ostatnio nie byl zmierzony. Było bardzo dużo pacjentek i chyba ginekolog się skupiła na tym co najważniejsze:) Czy w 16 t.c. jak czulas ruchy dziecka to była pierwsza ciąża?

Ja się spodziewam odczuwania czegokolwiek później 😉

U mnie zmęczenie i zadyszka. Wczoraj mieliśmy krótki spacer ok 30 min i w tym 15min odpoczynku na ławce😂

 

Tak, pierwsza ciąża i wcale nie byłam szczupła. Niby waga w normie ale na górnej granicy już, prawie nadwagą wiec tez byłam zdziwiona. Teraz startuje z wagą 10 kg wyższa i łożysko na przedniej ścianie a lekarz dziś stwierdził, że do następnej wizyty i tak powinnam poczuć. Ja niby już coś czuję ale pewności nie mam. Wydaje mi się ale ręki sobie nie dna uciąć, że to nie jelita.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Wczoraj wieczorem miałam USG prenatalne i jak na razie wszystko jest ok 🙂 płeć jeszcze nieznana. Czekam na wyniki testu PAPPA 🙂 

Po badaniach pojechaliśmy nad morze. Posiedziałam na plaży ok 20 min i nagle byłam tam zmęczona, jak po maratonie 😄 

Odnośnik do komentarza

Mieszkamy 4km od morza. 
Ja tez mam wilczy apetyt, nagle wszystko zaczyna mi super smakować. Jutro grillujemy i nie mogę się doczekać wszystkich pyszności 😁

Samopoczucie nawet dobre, od czasu do czasu śpioch się załącza albo ból głowy. Ale tak jakoś chyba coraz więcej energii mam 🙂 no i apetyt!!! 😁 

Mam wyniki testu Pappa. Wszystko dobrze, kamień z serca 🙂 

Odnośnik do komentarza

Bardzo się cieszę z Twojego wyniku:)

Grill..też bym zjadła coś podpieczonego;) ostatnio nawet rozmawiałam z moim ukochanym i stwierdziliśmy, że kupimy taki jednorazowy i spróbujemy coś ugrillowac:) może jakieś kiełbaski. A Wy co planujecie?

Zazdroszczę tak małej odległości od morza. My niestety mamy tam bardzo daleko:( wyjazd raczej w ramach urlopu. 

Odnośnik do komentarza

Super pomysł 🙂 my od czasu do czasu też tak robimy z mężem. Jutro jedziemy w odwiedziny do rodziny, mają działkę i grilla więc mi już ślinka cieknie 🙂 jeśli chodzi o jedzenie z grilla to jesteśmy bardzo niewymagającymi ludźmi - kiełbaska dobrze podpieczona i jesteśmy zadowoleni 🙂 pewnie będzie jeszcze jakaś pierś z kurczaka, karkówka i szaszłyki, ale ja jakoś smaka mam na kiełbaskę 🙂 

Przykro, że macie tak daleko 😞 a macie już jakieś planu urlopowe?

Odnośnik do komentarza

Raczej w tym roku nie będzie urlopu, ale mój mąż to już smeci o wolnym. W sumie to może gdzieś sam wyjechać. Ja to się nie nadaje na wyjazdy. Trochę pochodzę i już zadyszka, mam zalecenia od gina żeby się oszczędzać:)

Wracając do grilla, to szczerze nigdy nie jadłam kurczaka grillowanego;) za to smakowała mi karkówka z piwem. Teraz to mogę o tym zapomnieć choćby ze względu na ciążę i zgagę.

Coś nasz wątek grudniowy się wycisza. Dziewczyny przechodzą do listopada. Ciekawe czy ktoś tu jeszcze zostanie;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...