Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2020


Gość Ogvh

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka dziewczyny! Gratulacje Tesla!

U mnie Henryk w 26+4 ważył 790g. Niestety pojawiłam się wcześniej na USG z uwagi na twardnienie brzucha i ścisk w górnej części klatki piersiowej - zakładam że to przepona. Biorę więcej magnezu i nospę. Na kilka dni pomogło ale dziś znowu skurcze są częstsze 😞  czy któraś z Was też tak ma?

Co do wyprawki to mamy już trochę rzeczy - planuję w ikei zrobić zbiorcze zamówienie jakoś na początku października (kupuję tam łóżeczko, materac, przewijak, prześcieradło, wanienkę itp). Co do wanienki to mam pomysł kłaść ją na przewijak, w razie co dokupię stojak.

Ja się czuję mega ociężała i wiecznie głodna. Apetyt się rozkręca, chociaż podczas tych ucisków w klatce mnie mdli. Eh, stresuje mnie to 😞

Zdrówka 🙂

Odnośnik do komentarza

Kropka, ja czasem też mam takie skurcze, ale są niebolesne. Jak występują 1-2/dziennie to norma w tym okresie i nie ma się co bać. To skurcze przepowiadające. Zauważyłam, że moje się nasilają jak mam niedobór magnezu. Niestety dzieje się tak po kawie. Jaka kawę odpuściła i lykalam magnez skurcze mocno ustąpiły. Jak znów się napilam było gorzej. Gorzej było też po niewyspaniu  i stresie. Dlatego znów rezygnuje z kawy... Do kawy Inki dosypuje kakao. Może Ty Kropka też tak zrób. Jeśli nie jesteś alergikiem oczywiście. Ja też jem sporo orzechów np. brazylijskie, włoskie. 

Dziś miałam wizytę, ale bez USG. Cieszę się, bo nie mam cukrzycy, a moja lekka anemia zaczęła się cofać. Wyniki mi się poprawiły. 

Kolejne USG mam na początku października. 

Pozdrawiam Was😉

Odnośnik do komentarza

Ja potrafię mieć tych skurczy kilkanaście dziennie.... jak odpoczywam to mam wrażenie ze jest ich więcej. Jak się ruszam po domu, trochę posiedzę i za bardzo o tym nie myśle to pojawiają się dosyć rzadko. 

Kawy nie pije, bo mnie od początku ciąży od niej odpycha. Co prawda więcej spaceruje, może to powoduje niedobór magnezu. Od dziś suplementuje więcej magnezu i zobaczymy, ale martwi mnie to dosyć mocno. Nie chce przedwcześnie urodzić 😞 

Co do orzechów to jem migdały. Może uwzględnie też orzechy włoskie i brazylijskie. Dzięki Hiacynta za sugestie! 

Lilka, Tobie dokuczają plecy a mnie martwią skurcze brzucha 😞 

Odnośnik do komentarza

Kropka, jeżeli skurcze nie będą ustępować to zgłoś się do lekarza, myślę że bez usg lekarz nie jest w stanie nic stwierdzić więc to my musimy być czujne. Mnie czasem bolą plecy ale u mnie tak bylo przed porodem, bole krzyzowe za kazdym razem.Brzuch mnie nie bolal wcale

Odnośnik do komentarza
Gość Moonika210

Hej dziewczyny! Byłam dziś na badaniu USG 26+4. Moja mała waży 760g i lekarz mówi, że zbyt wolno rośnie i prawdopodobnie skieruje mnie na badania do szpitala. Na prenatalnych w 22 tyg też była "mniejsza" o tydzien.  

Miałyście podobna sytuację?

Odnośnik do komentarza

Kropka po wysiłku fizycznym mogą być niedobory magnezu. Ja to u siebie zauważyłam. Ale wiadomo każdy organizm jest inny. Mi ginekolog powiedziała, że jakby skurcze były bolesne to mam brać luteine. Na razie nie bolą. Bronie się przed luteina bo miałam po niej trochę dzialan niepożądanych. Może faktycznie troszkę ogranicz spacery. Moja mama miała całe 2 ciążę bolesne skurcze. Ale wtedy to się nikt tym nie przejmował. Urodziła lekko przed terminem siłami natury 2 dzieci. 

Lilka mnie czasem też bolą plecy, ale tylko jak siedzę za długo w jednej pozycji. Jak ja zmienię to ok. Przed ciążą miała MR, ostra rwę kulszowa. W lutym byłam na L4 przez 10dni, brałam sterydy i leki p/ bólowe, leżałam jak deska. Wyszła mi lekka przepuklina, zalecili ćwiczenia. Teraz odpukac mam względny spokój. 

Moonika210 mój mały jest tydzień do przodu więc nie pomogę. Ale mam koleżankę, której mówili że ma dziecko z hipotrofia, bo po 40 tyg. Mała miała niecałe 3 kg. Znajoma jest niejadkiem, w ciąży przytyła tylko 8kg mając bmi poniżej normy przed ciążą 😭 pachniało mi to pregnareksja. Na szczęście dziecko urodziło się zdrowe, tylko male. Czy Ty się dobrze odzywiasz?

Odnośnik do komentarza
Gość Moonika210

Hiacynta, odżywiam się w porządku, jem całkiem sporo. Ale dopiero od 2 trymestru, w pierwszym jadłam dość mało i nawet schudłam 3 kg. Obecnie +8kg, a to dopiero 26 tydzien. Zaczęłam się zastanawiać, czy to nie kwestia genetyczna, zarówno ja jak i mój brat urodziliśmy się ważąc 3 kg - ja w terminie a mój brat 10 dni po terminie. Liczę na to, że to o to chodzi 🙂

Czekają mnie co 2-tygodniowe wizyty i obserwacja, jak się mała rozwija 

Odnośnik do komentarza

O dzięki Hiacynta za pozytywne informacje 🙂 ja od dwóch dni leżę, zwiększyłam dawkę magnezu i jest lepiej na szczęście. Luteinę niestety też biorę dopochwową i jedyne co to czasami mnie podrażnia.

A jak szybko biją serduszka u Waszych maluszków? 
Monika, u mnie synek ważył 790g w 25+4. Doktorka nic nie mówiła że waży za mało. Czytałam że w pierwszej ciąży dzieci mogą urodzić się mniejsze. Trzymam za Was kciuki, na pewno wszystko u maluszka jest dobrze. 

Również jak dotąd  przytyłam ok 8.5kg. Na początku waga spadała, trochę rosła a ostatnimi czasy tyje ok 2-2.5kg na miesiąc i mój lekarz uważa że to za dużo... Sama już zgłupiałam, nawet się nie objadam 🙂 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny waga dziecka z usg jest tylko przybliżona i nie należy się aż tak dokładnie sugerować 

Mój syn urodził się z wagą 2800 i nikt nie mowil że za maly i to dwa dni przed terminem tylko a dziś duży chłop 8 klasa 😊Może was to zainteresuje ale ostatnio lekarz mi powiedział że u dziecka żadne z narządów nie rozwija się proporcjonalnie i że dlatego na każdym usg wychodzi inna data porodu więc należy się sugerować pierwszym usg wyznaczając datę porodu 

Odnośnik do komentarza

Myślę, że jak kobieta zachowuje się racjonalnie to reszta jest związana z genetyką. I nie mamy na to wpływu. 

Lilka jeśli taka była waga poprzedniego dziecka, to chyba w drugiej ciąży może być podobnie. Nie martw się na zapas 🙂 

Cieszę się Kropka, że u Ciebie jest lepiej.

Z tą waga zależy od jakiego punktu  się się staruje. Ja mam 9kg na plusie. Przed ciążą BMI 19. I raczej byłam szczupła, ale też się bardzo pilnowałam i uprawiałam sporty. Ginekolog mówi, że przytyje 15kg na jej oko. Ostatnio 2kg/na miesiąc. Ale ja wiem że tyje bo jem słodycze. I czasem mam napady nie do opanowania. Przed ciążą potrafiłam to spalić i się ograniczać w słodkim, ale teraz nie. Na początku ciąży kupiłam sobie nawet ciuchy w rozmiarze L!!!i powiem Wam, że do tej pory są za duże😂noszę koszulki s i spódnice M. Po ciąży się za siebie znów wezmę. Już kupiliśmy nosidełko i mój facet będzie nosił Domisia, a ja plecak na spacerach🙂 taki plan. Moje koleżanki mówią że jak się karmi piersią to można jeść wszystko i się chudnie🙂 buziak😘

Odnośnik do komentarza

ja dzisiaj mialam kolejna wizyte u gin 27t+1 mały waży 1.06 kg  i juz się ułożył główką w dół,  wszystko oki musze  mierzyć ciśnienie bo w gabinecie bylo 149/80  i ze względu na to mam brać aspargin  , a w moczu miałam bialko niby niewiele bo 11.6  ale mam brać urosept a tak maluch rośnie zdrowo 😃

Odnośnik do komentarza

Klaudyna to fajnie że bobas już się ułożył do porodu, choć jeszcze trochę czasu jest,może już nie zmieni pozycji😊Moja córka raczej jeszcze jest w różnych pozycjach bo czuję ruchy jakby rączek i nóżek  na dole brzucha a wyżej nic tylko czesto mam z jednej strony większy brzuch to wiem że się wygina😊 nie czuję nóżek na górze a jak jest u was?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

Od wczoraj w różnych odstępach czasu czuje coś jakby ból miesiączkowy w dole brzucha. Obecnie jestem w 28+2. Czy któraś z Was miała lub ma podobnie? Wizyta dopiero w październiku, nie chce siać niepotrzebnej paniki ale trochę mnie to martwi bo wcześniej nic takiego nie miało miejsca. 

Dajcie znać, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witaj Tesla u mnie bol brzucha nie występował ze względu na skurcze w krzyżach ktore sie czasem pojawią jesli jestem zbyt aktywna, mam za sobą dwa porody że skurczami krzyzowymi

Wiem,że bol brzucha w ciazy może występować gdy wszystko jest ok ale proponuję skontaktować się z lekarzem dla pewności a póki co narazie odpoczywać jak najwięcej się da 

Ja zazywalam też nospę 2 razy 1 tabl i magnez asmag i leżonko

 

Odnośnik do komentarza

Na te skurcze( twardnienie brzucha) moja ginekolog poleciła magnez (nawet 6 tabletek dziennie!) ale kazała najpierw zmierzyć jego poziom. Biorę max 1 tabletkę dziennie bo badania w normie ale bliżej dolnej granicy. U mnie 26 tydzień i 3,5kg na plusie. Przed ciąża BMI 18,5. Mam cukrzyce ciążowa i diete(chociaż nie zawsze się jej trzymam). Mała rośnie prawidłowo. Pozdrawiam przyszłe mamy ;)

Odnośnik do komentarza

Tesla ja takie miałam, ale było to dość dawno około 23-24 t.c. ale że było to sporadyczne i samo przeszło, to nawet nie zgłaszałam lekarzowi. Poza tym magnez bardzo mi pomaga na skurcze przepowiadające. Ostatnio jest ich mniej. Ale kakao, gorzka czekolada, orzechy i suplementacja magnezu w dużej ilości 🙂 obecnie czuje bóle w okolicy spojenia łonowego, ale to bardziej że stawów. Myślę, że macica uciska na stawy i ścięgna, co powoduje taki dyskomfort. 

A teraz z innej beczki. Moje drogie jak śpicie? Ja mam w nocy potworny ucisk na przeponę. Dziś obudziłam się o 3 w nocy i do rana nie zasnęlam😭czułam że mam płytszy oddech i zaczęłam się denerwować o małego. Wczoraj miałam podobnie. Dotychczas spałam na plecach. Ale teraz tylko ten nieszczęsny lewy bok pomaga, tylko, że mi niewygodnie😔 czy któraś z was ma podobny problem?

Rozpoczynamy 29 t.c. Za 2 tygodnie USG. Nie mogę się doczekać jakie mały ma wymiary😉

Halinka współczuję Ci tej cukrzycy. Gratuluję, że udaje się jakoś trzymać wagę i dietę. 

Odnośnik do komentarza

Witam Was 

Hiacynta, ja też się budzę ostatnio codziennie nad ranem ale po kilku minutach udaje się zasnąć, ja o dziwo mogę leżeć na plecach i nic mi nie uciska,mój bobas jest ułożony tak,że czuję ruchy bardzo nisko pod pępkiem za dwa tygodnie usg ciekawa jestem czy będzie główką w dół 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny na odpowiedź. Bóle minęły i dobrze 🙂 pozostały tylko skurcze przepowiadające ale to już norma 🙂

Co do spania to u mnie też kiepsko, bo wcześniej spałam zazwyczaj na brzuchu 😞 Teraz przewracam się z boku na bok i mam jedną dużą poduszkę między nogami, a taka cienka podkładam sobie pod brzuszek. I pod głową też nie za wysoko. Taka pozycja jest dla mnie w miarę komfortowa. Podobno dobrze się sprawdzają te poduszki w kształcie litery C, L lub U ale to się musi wypowiedzieć ktoś kto z niej korzysta bo ja sobie taką odpuściłam. 

Buziaki 😘

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...