Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2020


Gość Ogvh

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny!

Dawno mnie tu nie było, niestety borykałam się z jelitówką i napędziło mi to mnóstwo strachu. Takie oczyszczanie organizmu może zwiastować poród i bałam się, że synek chce już wyjść. Na szczęście przeszło 🙂

Martwią mnie również wyniki mojego ostatniego USG. Okazało się, że synek ma płyn w mosznie. Lekarz uspokajał, że na 90% może się to wchłonąć, ale i tak mnie to bardzo stresuje i martwi. Mój Kochany, wyczekiwany synek już ma jakiś problem 😞 

A tak z ciekawości zapytam, ile ważą Wasze bobaski?

Co do pakowania walizki to zamierzam wziąć jedną dużą na oddział i mniejszą na sam poród. Dzisiaj planuję zrobić zakupy jedzenia. Powoli też będę prała ubranka i za niedługo również zacznę się pakować.

A jak się czujecie? Mnie bolą plecy na wysokości klatki piersiowej i okolice żeber. Nie obyło się bez wizyty u fizjoterapeuty. Zostałam wymasowana i czuję ulgę. Do tego dała ćwiczenia i trochę przygotowała mnie do porodu. Jestem zadowolona z wizyty. 

Pamiętam jak przed chwilą wymieniałyśmy się objawami pierwszego trymestru, a teraz szykujemy się do "rozpakowywania" 😉

 

Odnośnik do komentarza

Hej Kropka, dobrze że już się lepiej czujesz. Ja miałam ostatnio wymaz na covid - nie polecam nikomu... Na szczęście negatywny. Poza tym ciągle czekam na USG 3 trymestru bo moja lekarz jest na zwolnieniu do końca miesiąca... Jako że mam obecnie 33 tc postanowiłam umówić się do innego lekarza... 

Nie wiem jak u Was dziewczyny ale w Trójmieście jest coraz gorzej jeśli chodzi o szpitale ... Masz już wybrany szpital Kropka? 

 

Pozdrawiam gorąco 😘

Odnośnik do komentarza

Tesla, niestety przed porodem i przyjęciem na oddział czeka nas test na COVIDA 😞 mogę zapytać dlaczego miałaś robiony wymaz? Wynikało to z objawów czy miałaś kontakt z osobą zakażoną? 
 

Mieszkam w Gdańsku koło szpitala na Zaspie, więc planuje w tym szpitalu rodzić. Jak się nie uda to UCK albo Wejherowo. W ostateczności Kartuzy. Słyszałam wiele dobrych opinii o Kartuzach, ale obecnie mają zawieszone porody rodzinne. A Ty już wybrałaś szpital? 
 

Przykro mi, że Twój lekarz jest na zwolnieniu. Dobrze zrobiłaś umawiając się do innego lekarza. Trzymam za Was kciuki 🙂 

Buziaki 😘😘😘

Odnośnik do komentarza

Miałam duszności, bóle mięśni ogóle osłabienie i temp. 37,5. Nie straciłam zmysłu smaku i zapachu ale moja lekarz rodzinna dała mi skierowanie na wymaz. Samo pobranie jest mega nieprzyjemne, w moim przypadku wyjęli patyczek cały we krwii i jeszcze przez 3 dni leciała mi krew z nosa... Mam nadzieję, że w szpitalu będą robić z krwii takie szybkie testy. 

Leżałam w zeszłym roku w Kartuzach po poronieniu 3 doby - było spoko, dobre warunki, miły personel. Poważnie się zastanawiam nad Kartuzami. Poza tym myślałam jeszcze o Pucku, podobno jest tam mega dobra opieka - ale obecnie cały szpital jest tam zamknięty... Wejherowo też niby dobre ale wiem, że tam nawet jak są trudności to długo zwlekają z cesarką ale pewnie to zależy od lekarza. Znając życie pewnie wyląduje w redłowie 🙂 Ja osobiscie na UCK bym się nie zdecydowała bo jestem z natury wstydliwa 🙂 ale słyszałam wiele dobrych opinii o tym szpitalu. 

Buziaki

😘

Odnośnik do komentarza

Kurcze ja przez aktualną sytuację nie chce się nastawiać na dany szpital, bo potem może się okazać że oddział jest zamknięty. Rozważam trzy, ale myślę, że wyjdzie to w ostatniej chwili do którego pojadę 😂

W poniedziałek miałam usg 3 trymestru to mały ważył 1660g, dalej jest główka w dół i oby nie zrobił już niespodzianki. 

Zostało nam jeszcze kilka rzeczy do kupienia. Czy któraś z was zdecydowała się na łóżeczko dostawne? Mocno rozważam zakupinie łóżeczka kinderkraft neste, czy któraś z was miała z nim styczność? Te mocno polecane chicco next to me są drogie jak na łóżeczko do 6 Msc. Ale znowu nie jestem przekonana czy kinderkraft da radę 😂

Odnośnik do komentarza

Rysia,  ja zamierzam zakupić łóżeczko 120 × 60 drewniane takie z możliwością demontażu boku lub kilku szczebelkow i dostawić do łóżka wtedy ono będzie na dłużej ja mam usg 29.10 ciekawe ile waży 😊 moja córka ma czkawkę nawet 3 razy dziennie i coraz mocniej czuję jak przesuwa rączkami i stópkami pod skórą no i wypinanie pupy przy którym ledwo się poruszam,ogólnie mniej chodzę niewiem jak wytrzymam jeszcze 7 tygodni😊 ale nie chciałabym urodzic wcześniej 🙂

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Rysia00 napisał:

Kurcze ja przez aktualną sytuację nie chce się nastawiać na dany szpital, bo potem może się okazać że oddział jest zamknięty. Rozważam trzy, ale myślę, że wyjdzie to w ostatniej chwili do którego pojadę 😂

W poniedziałek miałam usg 3 trymestru to mały ważył 1660g, dalej jest główka w dół i oby nie zrobił już niespodzianki. 

Zostało nam jeszcze kilka rzeczy do kupienia. Czy któraś z was zdecydowała się na łóżeczko dostawne? Mocno rozważam zakupinie łóżeczka kinderkraft neste, czy któraś z was miała z nim styczność? Te mocno polecane chicco next to me są drogie jak na łóżeczko do 6 Msc. Ale znowu nie jestem przekonana czy kinderkraft da radę 😂

Kupiłam dostawke lionelo za 334 zł w promocji, wygląda bardzo stabilnie 🙂 zobaczymy czy małej podpasuje 😄

Odnośnik do komentarza

Rysia, ja mam kinderkraft neste. Na razie przystawiałam go do dużego łóżka i jest ok, sprawia fajne wrażenie ale jak będzie się spisywać to zobaczymy jak maluch będzie na świecie. 

Miałam dziś w końcu moje wyczekane USG, obecnie jestem w 33+3. Mały waży 2008 g i jest ułożony miednicowo - więc na chwilę obecną mam wskazania do CC...

Czy któraś z Was może boli spojenie łonowe ? U mnie najgorzej jest podczas podnoszenia nóg i przewracania się z boku na bok. Może macie na to jakieś sposoby?

Odnośnik do komentarza

Tesla, ja mam problemy w chodzeniu przez ból spojenia łonowego a najgorzej wstać i się rozchodzic albo w nocy do toalety jak kości zastane jest ciężko, ale to jest normalne u niektórych a u mnie w każdej ciazy tak było wczoraj stwierdziłam że lepiej się czułam zaraz po porodzie niż teraz😊podobno kości miekna żeby się poddać w czasie porodu może coś w tym jest bo 3 miesiące ledwo chodzę ale urodziłam bez żadnych pęknięć czy nacięć🙂

Odnośnik do komentarza

Ja mam z kolei ból z lewej strony trochę poniżej odcinka lędźwiowego rozchodzący się aż na całą lewa nogę, że człapię jak kaczka 😂. Też wydaje mi się, że to mały uciska na nerw bo większość ciałka ma po lewej stronie i miałam już takie bóle przed 20 tygodniem tylko wtedy jeszcze spędzałam 8 godzin dziennie przed komputerem co pewnie miało na to wpływ. Po przejściu na L4 i codziennych spacerach przeszło, a teraz niewiadomo skąd znów wróciło 😪. Jeśli będzie dalej tak dokuczało to myślę nad wizytą u fizjoterapeuty, 

Odnośnik do komentarza

Współczuje Ci bardzo Tesla 😞 a co do rodzenia w UCK to chyba nie zrozumiałam co miałaś na myśli pisząc, że należysz do osób z natury wstydliwych i dlatego raczej się nie zdecydujesz na UCK 🙂 

Przywrocili porody rodzinne w Kartuzach!!!! Jestem przeszczęśliwa, chociaż to się pewnie jeszcze 10 razy zmieni 😃

Mnie trochę zaczęło boleć spojenie łonowe, dostałam zalecenia od fizjoterapeuty żeby: 

- przewracać się z boku na bok trzymając kolana razem. 

- nie stawać na jednej nodze, wszystko robić na siedząco (ubieranie się, golenie nóg itp) 

Ja czuję poprawę, może komuś się tez przyda 🙂 

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki Kropka za informacje, na pewno skorzystam z zaleceń Twojego fizjoterapeuty :)

Jeśli zaś chodzi o UCK to jest to szpital kliniczny, którego jednym z zadań jest nauka przyszłego pokolenia lekarzy. Z tego względu przy zabiegach asystują tam studenci IV i V roku, przy porodach również. Jest to zupełnie normalne bo wiadomo, że gdzieś trzeba zdobywać wiedzę praktyczną i wiele kobiet nie ma nic przeciwko temu - ja natomiast się na to nie piszę (jest to moje subiektywne zdanie). Słyszałam również, że można nie wyrazić zgody na udział studentów przy porodzie (nie wiem czy jest to informacja prawdziwa) ale czy w takim wypadku nie jest lepiej iść rodzić gdzie indziej i zostawić miejsce dla kogoś innego ? Tak czy siak, dobre jest to, że nie zależnie od nastawienia nie ma rejonizacji i w większości przypadków możemy wybrać sobie szpital :)

Teraz z innej beczki :) Jestem na etapie wybierania butelek do karmienia i zastanawiam się czy nie lepiej kupić szklane. Ostatnio czytałam artykuł, że podczas sterylizacji następuje w pewnym stopniu rozpad termiczny materiałów, z których zbudowane są butelki plastikowe... Jako chemik jestem trochę na to wyczulona :) Dajcie znać dziewczyny co o tym myślicie.

 

Pozdrawiamy gorąco z Julkiem :)

Odnośnik do komentarza

Ok Tesla, rozumiem 🙂 w ogóle nie patrzyłam na to pod tym kątem 😉 

Ja jestem nastawiona dosyć mocno na karmienie piersią, mam jedną butelkę awaryjną którą dostałam na szkole rodzenia - Avent Philips. Mam nadzieję, że nie będzie mi potrzebna 🙂

Pozdrawiamy! 🙂 

Odnośnik do komentarza

Witam 😀co tam u was ja dzisiaj po wizycie u lekarza 33t1d  maly waży 2130 wszystko oki tylko lekarz mowi ze z główki ma juz 35 tygodni a z brzuszka 32 . Jak na złość dopadło mnie przeziębienie lecze sie domowymi sposobami ... u nas w mieście na ta chwile zamknęli porodówkę przez covid  do najbliższego 40 km ciekawe co to bedzie za chwile . A co tam u was ?

Odnośnik do komentarza

Hej Klaudyna, gratulacje z powodu pomyślnego badania 🙂 Faktycznie teraz lipa jest z tymi przeziębieniami 😞

Rozmawiałaś ze swoim ginekologiem co w sytuacji gdy nie otworzą porodówki ? Albo co jeśli na tej drugiej też będzie covid? Ja prawdę mówiąc jestem tym wszystkim przerażona ;( 

Odnośnik do komentarza

Tesla nie pytałam bo nawet nie dopuszczam takiej możliwości... ale myślę o zrobieniu listy z nr telefonów do 3 najbliższych szpitali jak będzie trzeba to pojadę do Łodzi bo mam godzine drogi do Matki Polki. Ale przy najbliższej wizycie zapytam co robić w takiej sytuacji.  Na tej wizycie odniosłam wrażenie że lekarz boi sie kontaktu ze mna rozumiem ze jest covid ale tylko na szybko zrobił usg zmierzył co trzeba i wystawił zwolnienie cala wizyta moze 15 minut . A za dużo czasu nie zostało czy wam tez robią tylko usg ?

Odnośnik do komentarza

Część dziewczyny 🙂

Już dawno mnie nie było. Mój mały już ma 2850g i mamy 3 tyg. Do planowanego porodu. W szpitalu gdzie planuje rodzic nie trzeba robić wcześniej testu na Covid. Robią to przy przyjęciu. Wczoraj miałam rozmowę online z moją położna. Bardzo mi się spodobało 🙂 zasugerowała brać olej z wiesiołka i pić herbatę z liści Malin. Czy Wy też macie takie zalecenia? Myslalyscie już jak chcecie rodzic? Na fotelu, krześle czy może w jakiejs naturalnej pozycji?   W ogóle dowiedzialam się, że w trakcie porodu mogę jeść i pić! To dla takiego glodomora jak ja super wiadomość 🙂

Tesla ja kupiłam butelkę szklaną Avent. Taka mała dla noworodka. Druga mam szklana większą na później. Będę się starała wyparzac je w szklanych naczyniach. Martwi mnie tylko laktator, bo jest plastikowy, ale chyba nie ma szklanych. Ja też nie uważam plastików. Bardzo rzadko ich używam w kuchnii- tylko do krótkiego kontaktu jak np. robię sałatkę, która zaraz zjemy. Ale nie wyparzam takich przedmiotów gorąca woda. Słyszałam, że uwalniają się wtedy szkodliwe substancje, które powodują zmiany hormonalne- otyłość i trudności z zajściem w ciążę.  Mam szklane pojemniki i w nich przechowuje posiłki w lodówce. 

Klaudyna2 ja w gabinecie jestem z reguły ponad 10min. Bo sama boje się Covidu. Z resztą nie lubię siedzieć w gabinecie ginekologicznym. Zawsze mam wszystko przygotowane i od razu kładę wszystko na biurko. I szybko się pytam czy mogę już iść?😉Myślę, że lekarz też ma prawo się bać Covidu. I robi to co musi, bez zbędnego wydłużania wizyty😉 

Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza

Hej, jeśli jesteście kobietami w ciąży lub karmicie piersią zachęcam Was do wypełniania krótkiej ankiety odnośnie sposobu żywienia w ciąży i zażywanych suplementów. Ankieta jest w 100% anonimowa, a uzyskane dane pomogą mi i moim koleżankom zaliczyć przedmiot na studiach. Z góry bardzo dziękuję 🙂 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdAHgRKPnamcuOF4jujFT-vSV_W1JNHBjdW5Elt2b_rP5yaxg/viewform?usp=sf_link

Odnośnik do komentarza

Cześć 🤗

jak się macie? 

Dziś u mnie 33+6 i na badaniach na szczęście mała była już odwrócona do porodu, obecnie waży 2360g. Jak tam wasze przygotowania? Ja się chyba zaczynam stresować czy wszystko mam dobrze przygotowane 🙄

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny jak tam u was waga?😊i jak się czujecie? U mnie apetyt dopisuje bardziej niż kiedykolwiek 14 kg przybyło🤔czuję się jak pączek bo wcześniej byłam szczupła.Ogólnie ledwo chodzę tzn jak chodzę to jako tako a najgorzej jak trzeba wstać lub usiąść albo w nocy się przekręcić bol kości i budzę się w ciągu nocy parę razy czekam z niecierpliwością został miesiąc 😊do naszej Zulki🤱Muszę wam jeszcze coś napisać niedawno moja znajoma urodziła miał być chłopczyk a urodziła dziewczynkę ale mieli zaskoczenie więc myślę nad wybraniem też imienia dla chłopca a czy robicie test na covid przed porodem?

Odnośnik do komentarza

A to niespodzianka ze zmianą płci, ja bym się też bardzo zdziwiła 🙈

Sama od siebie testu na covid nie robię, chyba że będzie taka potrzeba po przyjezdzie do szpitala albo coś podobnego. 

Lilka ja podobnie jak Ty mogłabym cały czas coś jeść, mam na plusie już 12kg. Noce bywają różne i znów mnie częściej zmęczenie bierze jak w pierwszym miesiącu.

Macie też wizyty u lekarza co 2 tygodnie teraz? 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny 🙂 

Ja tez żadnego testu na covid na własną rękę nie robię. Z tego co czytam to w szpitalu przy przyjęciu robią, wiec i tak mnie to nie ominie. 

A ja się niestety kiepsko czuje 😞 są dni w których mam mega powera, a następnie cały dzień mam nudności 😞 o senności też nie wspomnę. Brzuszek mi już opadł, czy Wy tez zaczęłyście chodzić częściej do łazienki? 

U mnie tez 12kg do przodu. Wizyty co 2tyg, w pon mam wizytę razem z ktg 🙂 

Ps. Szkoda Hiacynta że nas tak po cichaczu opuściłaś 😞 co do brania oleju z wiesiołka i picia herbaty z liści malin, to też mam takie zalecenia ale jeszcze to dla mnie za wcześnie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...