Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2020


Gość Ogvh

Rekomendowane odpowiedzi

Tesla, ja mam poduszkę „7” z supermami (zdecydowałam się na ta bo mam 171) i jest super. Odciąża kręgosłup i w końcu przesypiam cała noc. Wcześniej miałam z tym problem i tez się przewracałam z boku na bok. Ja polecam te poduszki ciążowe 

Odnośnik do komentarza

Właśnie chce kupić poduszkę 7. Na razie kupię jakaś używkę i zobaczę czy w ogóle się sprawdzi. Słyszałam różne opinie. Moja znajoma kiedys pamiętam że jeździła wszędzie z tą poduszka! I bardzo ja chwaliła. Z kolei drugiej w ogóle się nie przydała i zjadł ja pies...no ale ja chyba zaryzykuję;)

Odnośnik do komentarza
Gość Moonika210

U mnie jedyne co mi przeszkadza w spaniu to wstawanie do toalety. Poza tym jest dobrze 😄 ja dostałam poduszkę C, ale jeszcze jej nie używałam, może w końcu wyjmę ją z szafy i wypróbuję . 

 

W przyszłym tygodniu czekają mnie badania III trymestru. Któraś z Was ma już je za sobą? 😉

Odnośnik do komentarza

Cześć 😊

Ja mam już od dawna poduszkę "C" od Theraline i polecam bardzo. Nawet mąż czasami na niej śpi bo jest mega wygodna i się dopasowuje i również zabieram ją ze sobą jak gdzieś jadę.

Ja jestem obecnie 27+1 I na wczorajszych badaniach waga dziecka wynosiła 1200g🙈według książkowych danych to jakieś 300g więcej, no nic zobaczymy. Ja do dzisiaj przytyłam 8kg. Jedynie niskie mam ciśnienie, ostatnio 93/47 położna mówiła że to granica gdzie dziecko czuje się jeszcze dobrze. 

Czasami też mam bole w brzuchu w okolicy pępka, nie wiem do końca co to może być, wydaje mi się, że po prostu mięśnie się rozciągają.

Wyprawkę powoli kompletujemy, trochę rzeczy kupiłam, trochę dostałam. Obecnie zastanawiam się nad laktatorem i pieluchami wielorazowymi. Macie może jakieś zdanie w tym temacie albo własne doświadczenia? 

Pozdrawiam 😊

Odnośnik do komentarza
Gość Moonika210

Dziewczyny, kamień z serca! Byłam dziś na usg 3 trym, mała rośnie prawidlowo. W niecałe dwa tyg z ok. 800g (2/3precentyl) skoczyła na 1115 i jest już w 38percentylu. 

W końcu ze spokojem mogę się skupić na cieszeniu się z ciąży 🙂

Odnośnik do komentarza

Moonika210 to super, że u Was wszystko w porządku 🙂. Cieszę się bardzo.

Tylko trzeba pamiętać, że USG to badanie orientacyjne i lepiej porównywać kolejne wyniki i nie sugerować się bardzo jednym.

Mariola ja słyszałam od koleżanek, że Medela swing jest super- to nie reklama. Ja taki chce kupić tylko wersję maxi. Też myślałam nad pieluchami wielorazowymi, ale to już po kilku miesiącach użytkowania jednorazowych. Smuci mnie ilość pieluch jakie generuje dziecko, że to tak zanieczyszcza środowisko. Na razie zakupiłam kilka paczek pieluch biodegradowalnych. Są droższe, ale obiecałam sobie, że na tym nie będę oszczędzała. 

Od paru dni śpię na 7- Ce Supermami i jest faktycznie lepiej. Także, wydatek był opłacalny. Polecam tą poduszkę i bardzo dziękuję za jej polecenie🙂

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Pozwoliłam sobie do Was napisać bo to czym ja się martwię, Wy już macie za sobą 😁. Mi z z racji doświadczenia trochę mnie uspokoicie. Wg OM jestem w 5t5d ciąży.  Na 3 dni przed spodziewana miesiączka zrobiłam betę i wyszła 75. Kontrolowalam ja jeszcze 3x w odstępach 48h. Wszystkie wyniki wzrastała o ponad 100%. Zrobiłam jeszcze ostatnią po 96h i wzrost był o 197%. Czyli zgodnie z normą. Wynik to 2830 ( 7 dni po spodziewananej @). Wszystko niby książkowo. Pojawiły się lekkie bóle podbrzusza i piersi wrażliwe na dotyk oraz powiększenie ich objętości. Byłam u lekarza w dniu spidziewanej @ i zalecenia to Duphaston 2x1 chociaż progesteron na poziomie 30. Wizytę mam umówiona na 6 października. Oczywiście nie wytrzymałam i poszłam na usg. Wszystko niby dobrze jest pęcherzyk i cialkooeaz zarodek. Maluuuusi bo na zdjęciu jest CRL 0,88mm. Czy to nie jest pomyłka i może powinno być cm? Czy miała którąś tak że w 5t5d nie byli zarodka albo był malutki? W dzień po wykonaniu ostatniej bety ustąpił ból piersi. Doktor mówi że tak może być. Denerwuje się trochę W tu jeszcze ponad tydzień do wizyty. Wtedy będzie to 7t2d. Czy jest możliwe że zarodek do tego czasu bedzie na tyle duży że usłyszę serduszko? To moja pierwsza ciaza.

Odnośnik do komentarza

Ania28 za dużo panikujesz. Wyluzuj dziewczyno😉 na pewnie rzeczy nie masz wpływu np na to jaki będzie zarodek. Obserwuj siebie jak się czujesz czy Cię nie boli brzuch, nie masz plamien. O tym wszystkim powinnaś poinformować lek. prowadzącego. Prowadź higieniczny tryb życia i zdrowo się odżywiaj. Reszta w siłach natury:) Swoją drogą ten post powinien być raczej na głównej stronie, a nie w grudniowych mamach😉

Odnośnik do komentarza

Witam was mamusie Pisze tu zeby opowiedziec Wam swoja historie. W 12 tygodniu ciąży bliźniaczej dwukosmkowej okazało sie ze oba blixniai maja podwyzszone NT Jedno 3,3 a drugie 2,7. wyszlo mi wysokie ryzyko ZD w obu przypadkach wyliczone tylko z wieku i Nt gdyz lakarz stwierdzil ze Pappa w ciazach blixniaczych nie jest miarodajne . Pape oczywicie zrobilam i wyszlo jak on powiedzial ksiazkowo ale nie brał jej pod uwage. Zalecił zrobienie testu Harmony ktory jest skierowany tez dla ciąż bliźniaczych. poczytałam duzo o tych testach i bylam zadowolona Zrobiłam Harmony gdyz daje on ponad 99% jesli chodzi o ZD. Wyszedł dobrze Lekarz stwierdził ze skoro wyszedł dobrze i reszta parametrów z USg jest dobre to moze przechodziłam jakas infekcje i dlatego podwyzszone wyszlo. Na amnio sie juz nie zdecydowałam po rozmowie z nim. Polówkowe robiłam 2 razy i tu tez wszystko ok. Echo serca tez ok. Wszyscy mnie zapewniaja ze bedzie dobrz a ja ostatnio dowiedzialam sie od producenta testu ze przy ciazach blizniaczych jest troszke nizsza wiarygodnosc tych testów bo 93% i teraz jestem załamana:( a co jak sie okaze ze jednak jest wada i ten test tego nie wykryl. Miał ktos podobna sytuacje?

Odnośnik do komentarza

Beata, 93 procent pewności to bardzo dużo, poza tym sama  wiele razy słyszałam od innych że dziecko miało urodzic się bardzo chore a urodziło się zdrowe i na odwrót,a im więcej badań tym więcej niepotrzebnego stresu 

Sama jak szłam na bad.prenat.to serce mi o mało nie wyskoczyło a w dwóch poprzednich ciazach nie mialam takich badań.Dawniej robiono tylko usg lub nie a i tak dzieci rodzilo się więcej zdrowych niż teraz.Chyba nie masz innego wyjścia tylko czekać.Jesli komuś w badaniach wyjdą możliwe ciężkie wady genetyczne i zdecyduje się na usunięcie ciąży to sądzę że całe życie o tym myśli i nie ma spokoju,tak jak ja po poronieniu które było niezależne ode mnie💔

Pozdrawiam przyszłe mamy ,oby do grudnia,ja mam wizytę u lekarza 01.10 😊

Odnośnik do komentarza

Cześć, ja zdecydowałam się kupić zarówno kombinezon z osobnym miejscem na rączki i nóżki, a do tego taki cały śpiworek z wejściem na pasy. Śpiworka konkretnego jeszcze szukam.

Dziś miałam wizytę i mam pytanie, czy któraś z was ma może ujemną grupę krwi i konflikt? Dostałam zalecenie przyjęcia teraz immunoglobuliny pomiędzy 28 a 30 tygodniem i zastanawiam się czy teraz to norma. Moja siostra 3 lata temu miała podane tylko po porodzie.

Jutro czeka mnie dzwonienie po szpitalach czy gdzieś mi to podadzą, a jak nie to wykupić samodzielnie. 

Odnośnik do komentarza

Kropka my mamy kombinezon i otulacz do fotelika. Nie wiadomo jaka będzie pogoda, dlatego wolę mieć wiecej niż później coś na szybko kupować. 

Ja też mam 1.10 USG i trochę nie mogę się doczekać. Ale trenuje cierpliwość 😉

Jeszcze nie mam wanienki. A Wy już kupilyscie? Słyszałam że dla chłopca nie jest dobra z hamulcem na leżaku bo uciska na narządy płciowe. U mnie w rodzinie dzieciaki takie miały i nic im nie jest. Już sama nie wiem. Wydaje mi się że taki hamulec jest ważnym zabezpieczeniem.

Odnośnik do komentarza

Cześć Kobitki 😘

Ja mam Rh - i konflikt, miałam już robiony zastrzyk w tyłek dokładnie w 28+1, drugi mam dostać do 24h po porodzie. Ja prowadzę ciążę w Niemczech, także nie wiem jak to dokładnie w Polsce wygląda. 

Planuję kupić śpiworek do fotelika (czekam na wprowadzenie kolekcji ze strony lilunitka.pl) i kombinezon.

Wanienki też jeszcze szukam, zastanawiam się nad tą z Ikei, podobno jest ok. Jedynie nie wiem czy na początek nie będzie trochę za duża i mało wygodna ale wolę mieć jedną niż co parę miesięcy wymieniać.

Szukam jeszcze info na temat materaca do łóżeczka, jakieś sugestie z waszej strony? Podobno dobre są średnio-twarde, przepuszczające powietrze, piankowe albo lateksowe. Taki wybór a nie chce popełnić gafy bo to jednak ważna sprawa dla niemowlaka.

Ja mam usg 12.10. Więc jeszcze muszę poczekać 😊

Odnośnik do komentarza

Również gratuluję Lilka🙂

Mój mały waży ponad 1700g i zmienił nam się termin w USG na 23.11. jutro mam wizytę u ginekologa, ciekawe co powie na to😉

Mi się strasznie źle śpi, mam trudności w oddychaniu😭budzę się na toaletę, czesem jestem głodna i zjadam kanapkę....szook. Nigdy tak nie miałam. Jestem 11kg do przodu 😉.a jak u Was to wygląda?

Ja kupiłam wanienkę beaba używaną. Ma przyjść, więc powiem Wam o szczegółach jak ja dostanę. Oczywiście z leżanką w środku. Znajoma taka kupiła i słyszałam że jest bardzo stabilna. 

Materac mamy z fikimiki kokos gryka średnio twardy. Już osłonka wyprana, tylko dość ciężko się zaklada. Ale ogólnie to spoko. Wydaje mi się że ten materac jest całkiem dobry. My mamy bardzo drogi materac, miał być mega wygodny- pianki, lateksu cuda niewidy..... niestety niewypał. Dlatego postawiłam na coś klasycznego- kokos- grykę.  Do tego łóżeczko turystyczne. Co do robaków w materacach nie będę się wypowiadać...często sprzątam, mam woreczki lniane z mnóstwem lawendy w pokojach. A produkty spożywcze w słoikach. Więc robaków w domu brak.  

Na razie nie chce chodzić do Ikei ze względu na Covid. Boję się. Kiedyś spałam na materacu z Ikei i dramat, dziura w środku po kilku miesiącach użytkowania. Łóżka z Ikei- dramat. Wszystko się rozpada. Mamy też dwa regały z Ikei. Dramat- pokrzywione. Nadają się tylko na trzymanie w środku obrazków i świeczek. Co do wanienki z Ikei słyszałam dobre opinie. Więc może faktycznie warto? Tylko nie przekonuje mnie wanienka bez stojaka. Czy można dokupić do niej stojak? My mamy całkiem spora łazienkę i można by kłaść wanienkę na blacie lub pralce, ale chyba nie byłoby wygodne. Dlatego kupiłam wanienkę ze stojakiem. 

Buziaki 😘

Odnośnik do komentarza

Ja tez po wizycie u ginekologa mały waży 1,616 kg i juz ułożony główka w dół a termin na 13.12 😀 my kupiliśmy tradycyjna wanienka średniej wielkości ze stojakiem i plastikowym wkładem myślę że będzie oki a materac kokos pianka kokos bo tak nam doradził Pan w sklepie. Koncik dla dziecka juz gotowy łóżeczko i komody złożone.A ja powoli zabieram się za pranie i pakowanie torby bo nie chce później biegać gdyby się okazało że mały sie pospieszył.

Tez mam problemy ze snem często wstaje na siku , w domu sie śmieją ze strasznie sapie przy jedzeniu bo brakuje mi powietrza.  U mnie 10 kg na +

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Oj u mnie to już 14 kg na plusie 😬 a termin na 26.12 na usg szczegółowe 3 trymestru dopiero idę 19.10, więc jeszcze chwila. Jutro mam iść na podanie immunoglobuliny o ile szpitala nie zamknął, bo aktualnie dzieją się cuda. 

 

Materac kupiliśmy kokos pianka lateks chciałam jakiś prosty, bo również sobie kupiliśmy wymyślany, drogi a jest tragiczny 🙈. Zakup wanienki przed nami, te z Ikei wydają mi się małe, a że w domu mamy prysznic to wolałabym jakaś większą żeby można było dłużej jej używać. Zastanawiają mnie te stojaki, czy nie lepiej ustawić wanienki na przewijaku?

Wózek i fotelik już kupiony także przygotowania pełna parą. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...