Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2020


Gość Ogvh

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gonia.17
W dniu 27/4/2020 o 12:24 PM, Gość Misia21 napisał:

Cześć jeśli mogę to dołączę do was. Termin wychodzi na 6.12. Czyli mikołajki.  To jest moja druga ciąża.  Mam w domu półtora roczna córkę (wcześniak).  U mnie obecnie 8+1tc w środę kolejna wizyta. 

Pozdrawiam

Witam, u Mnie termin też na 06.12 😉 tylko tyle, że to pierwsza ciąża.. obecnie 19+1tc, lekarza mam w sobotę i w końcu poznamy płeć 😄

Odnośnik do komentarza
Gość Hiacynta

Hej dziewczyny. Ja już czuję ruchy od 2 tygodni. Mój chłopak kopie jak szalony:) aż brzuch się unosi;) już przytyłam około 5kg. Ważę około 59kg. Brzuch mam spory i nie mieszczę się w żadną spódnice sprzed ciąży! Kupiłam sobie taką z pasem i ona jest ok. O spodenkach mogę pomarzyć:) najlepsze są dla mnie workowate luźne ciuchy. Jutro mam USG połówkowe. A w czwartek stuknie kalendarzowe 20 tygodni. 

Zaczęłam już kompletowac wyprawkę. Myślę, że w 3 trymestrze nie będę miała na to siły;)

Pozdrawiam Was🙂

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! 

Jestem Doulą i chciałabym zaprosić was na swojego bloga o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Znajdziecie tam sporo wpisów na temat ciąży i porodu, bezpłatny mini-kurs, karty afirmacyjne, ciekawe produkty na poród w sklepie internetowym i Szkołę Rodzenia Online. 

Zapraszam i życzę wam wspaniałych porodów! 

www.pupinek.pl

Cześć dziewczyny! 

Jestem Doulą i chciałabym zaprosić was na swojego bloga o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Znajdziecie tam sporo wpisów na temat ciąży i porodu, bezpłatny mini-kurs, karty afirmacyjne, ciekawe produkty na poród w sklepie internetowym i Szkołę Rodzenia Online. 

Zapraszam i życzę wam wspaniałych porodów! 

www.pupinek.pl

Odnośnik do komentarza

Cześć 

U mnie data po dzisiejszym badaniu połówkowym zostaje bez zmian, mikołajki aktualne. Wszystko ma się dobrze . Leki są aby nie powtórzyła się sytuacja z pierwszej ciąży.  Ruchy od jakiś dwóch tygodni czuje i już powoli ma swoje godziny szaleństw.  No i będzie druga dziewczynka.  

Co do wyprawki muszę sobie przypomnieć i zrobić listę co mi brakuje . Większość mamy po starszej ale też część mieliśmy pożyczone jak laktator czy stojak na wanienke. 

A wy już kompletujecie wyprawkę?

Odnośnik do komentarza
Gość Hiacynta

My już po USG połówkowym. Wszystko dobrze, a mały jest jak przy każdym badaniu większy niż wskazuje wiek kalendarzowy ciazy:) jesteśmy już o caly tydzien do przodu, więc może mi zmienia datę porodu. 

Ja dostałam wózek po bratanku, więc zajmuje się jego odświeżeniem. Nawet nie wiedziałam, że składa się z tyłu elementów;) raz na kilka dni piorę jedna część, ale jest z tym kupa roboty, bo materiał był zakurzony i trzeba pilnować, żeby wszystko dokladnie wyschło przy bardzo słonecznej pogodzie. 

Jak samopoczucie u Was?

Odnośnik do komentarza

Do moich połówkowych jeszcze 2 tyg, fajnie że już jesteście po i jest wszystko w porządku 🙂 

Wyprawkę powoli kompletuję, zrobiłam listę i sukcesywnie ją rozwijam. Ale czekam wciąż na informację, kto mieszka w moim brzuszku, bo jeszcze nie wiemy. Może w końcu w poniedziałek na usg sie dowiemy.

A ja jestem przeziębiona i od wczoraj leżę w łóżku 😞 imbir, cytryna i miód to mój zestaw regeneracyjny, tylko z miodem uważam bo słodki 😄 czy Wy macie jakieś sprawdzone sposoby na przeziębienie?

Buziaki 🙂 

Odnośnik do komentarza
Gość Hiacynta

Kropka bardzo mi przykro, że masz infekcje. Ja około tydzień temu miałam okropny ból gardła, powiększone węzły chłonne i ból głowy, co było spowodowane klimatyzacja w aucie. Od rana wypiłam 7 bardzo słabych herbat z cytryną i miodem, zjadłam czosnek i ciepło się ubrałam, żeby się wygrzac. Leżałam też w łóżku i odpoczywałam. Do ssania użyłam Prenalen gardło. A do płukania gardła wody z solą. Zjadłam tez sporo świeżych malin. Po 2 dniach wszystko przeszło:) jak masz infekcje bakteryjna to może pomóc, ale jak wirus to będzie pewnie trwało dłużej. 

Będę trzymala kciuki za Wasze połówkowe:) żeby się spełniło, to o czym marzycie:)

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki Hiacynta za rady 🙂 na szczęście dziś się normalnie czuje, także mój organizm też potrzebował koło 2 dni na regenerację 🙂

Dziękujemy! Kupiłam na poniedziałek 2 balony, mam nadzieję poznać w końcu płeć bobaska i po wyjściu od lekarza szybko napompuję balon w odpowiednim kolorze, przywiąże sznurkiem i tak oto pójde do samochodu do mężusia oznajmić mu kto mieszka w brzuszku 😄

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, czy znajdą może Panie chwilę na wypełnienie (w pełni anonimowej) ankiety na potrzeby pracy magisterskiej? Wszystkie informacje: co? po co? dlaczego? zawarte są na pierwszej stronie ankiety. Z góry Wszystkim dziękuję za poświęcony czas. Link do ankiety zamieszczam poniżej.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc3BtoNMxJ1a013a7-JKw-YRk-uJHvEsgcm7s3UD__-sOzS4g/viewform?usp=sf_link

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Ale tu cisza na grupie 😛 jak się czujecie ? 
 

Tesla, ja już po połówkowych. Wszystko jest w porządku, u nas też chłopczyk mieszka w brzusiu 🙂 nie podobało mi się tylko jak doktorka wykłócała się ze mną, że nie mam wskazania do badania na NFZ i ostatecznie musiałam za nie zapłacić. Ale najważniejsze, ze bobas zdrowy no i mogłam być na badaniu z mężem!! 😍 powodzenia jutro! Daj znać jak było 🙂 

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudyna2

hej 😃 ja tez juz po połówkowych... nadal nie wiem kto mieszka w moim brzuszku ... bo albo jest tylem albo ma zaciśnięte nozki ... ale ważne że wszystko oki na plec przyjdzie czas ... juz komplementujecie wyprawki ? Od czego zacząć? 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny !! 

Kropka, gratulacje !! Extra że mogłaś być z mężem. Muszę zaraz to mojemu powiedzieć 🙂 moze my tez będziemy mogli 🙂

Klaudyna2, super że wszystko ok 🙂 może to dziewczynka i taka nieśmiała ? 🙂 Będziecie mieli niespodziankę 🙂 co do wyprawki to na razie mam trochę ciuszków, była promocja i nie mogłam się oprzeć 🙂 a z innymi rzeczami jeszcze czekam 🙂

Pozdrowienia dziewczyny i chłopaki !!!

Odnośnik do komentarza

Gratulacje Kropka!

Klaudyna2 widocznie musicie poczekać jeszcze;)

Ja już kompletuje wyprawkę. Mam całkiem sporo rzeczy. Podstawowe ubranka, wózek, butelki. Trochę kocyków, pościel i pieluchy. Mój mąż kupił nosidełko i fotelik.

Zauważyłam, że przez brzuch jest mi już trochę ciężko. Mam 6kg do przodu i czuję się ociężała szczegóły rano. Budząc się widzę, że odgniata mi się np pościel na skórze.

Mój mały kopie jak szalony. Za tydzień mamy kontrolne USG.

Z pewnością nie zostawię wyprawki na ostatni trymestr. Będzie mi pewnie wtedy ciężko i niewygodne robić na szybko zakupy. Poza tym wtedy się wydaje 2x więcej. 

A jak Wy się czujecie? 😉

Odnośnik do komentarza

Dziękuje dziewczyny!!! 🙂
Klaudyna, ja tez długo czekałam na poznanie płci. Mój lekarz podejrzewał chłopaka, ale nigdy nie chciał pokazać przyrodzenia 😁 Na połówkowych udało się potwierdzić, mimo tego że nasz bobas się kręcił 🙂 powodzenia na połówkowych! 

Tesla trzymam kciuki!! oby udało się z mężem być na połówkowych 🙂 czekamy na wieści od Ciebie 🙂 

Hiacynta, mi tez trochę ciężko przez brzuch. Zaczynam odczuwać ból pleców. Wczoraj było mi tak ciężko ze aż się trochę popłakałam z bezsilności. Dzisiaj jest trochę lepiej, mam tendencje do garbienia się i pilnuje się, żeby jednak mieć prostą sylwetkę. No i odpalam powoli jakieś ćwiczenia rozciągające na yt, oby to tez pomogło 🙂 

Co do wyprawki to tylko kilka ciuszków kupiłam, również nie mogłam się powstrzymać z uwagi na promocje 😁 z innymi rzeczami również czekam, wszystkie upodobane rzeczy mam na razie pododawane do zakładek. 
 

Oprócz tego bólu pleców czuje się dobrze, ale niestety daje mi to w kość podczas spania. Nie wiem kiedy ostatnio przespałam całą noc. Próbuje jakoś poduszkami się obłożyć żeby zwiększyć mój komfort, ale na razie to nie pomaga 😞 

Planujecie dziewczyny chodzić do szkoły rodzenia? 

Odnośnik do komentarza

Hejka moje drogie. I ja jestem już po USG połówkowym. Wszystko jest w porządku, chłopiec rośnie a ja z nim 😉

Miałam USG dokładnie w 22+3 i moja lekarka określiła stopień dojrzałości łożyska na "0". Powiedziała również że to nic takiego bo do 28 tygodnia może tak być. Czy też tak miałyście dziewczyny? Dajcie znać. 

Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza

Tesla, gratulacje 🙂 ja mam taki sam stopień dojrzałości łożyska. To ponoć normalne na tym etapie ciąży 😉 udało się być z mężem na USG?

Iza, u nas w dniu USG (21+1) maluszek ważył 350g. Wszystko jest dobrze, chłopczyk zdrowy i wesoły 🙂 

Eh, a mnie stresuje ta coraz większa liczba zachorować na covida. Nie chce, żeby zabrali nam porody rodzinne 😞 

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudyna2

hej 😃 to znowu ja ... od początku jestem na l4 to jest od kwietnia poza pierwszym chorobowym z pracy  a nie dostalam ani jednej wypłaty z zusu ... jak bylam zapytac w zusie to powiedzieli ze trzeba czekać bo maja opuznienia... ale aż 3 msc czy któraś z was tez ma taki problem z zusem ?😭😭

Odnośnik do komentarza

Kropka, niestety mąż nie dał rady wyrwać się z pracy ... Ale mama ze mną była i mogła zobaczyć wnuczka 🙂

Nie chce być zbytnią pesymistką ale ja się raczej nastawiam, że nie będzie porodów rodzinnych... Nasze terminy przypadają na jesień. A wiadomo, oprócz covid jeszcze grypa dojdzie... Wolę się później miło rozczarować ale być przygotowana na radzenie sobie samej ...

Klaudyna2 niestety nie byłam jeszcze na L4 więc nie pomogę.

Buziaki 😘

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei myśle pozytywnie i mam nadzieje, że porody rodzinne będą 🙂 ale czasami mnie łapie stres. 
 

Klaudyna2 ja jestem na zwolnieniu, ale ZUS nie wypłaca mi pensji tylko pracodawca. No i nie mam żadnego problemu, wiec tez nie pomogę 😞 

Miłego dnia dziewczyny 🙂 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. My w tym tygodniu mamy wizytę kontrolną. Za 3 dni zaczynamy 24tydzien. Ciekawe ile waży nasz synek. Raczej nie sądzę, żeby go mierzyła, ale może się mylę. Mi coraz ciężej jak dłużej chodzę. Brzuch robi się coraz większy i cieszę się tylko, że przypadło to na jeszcze wszesny okres ciąży jeśli chodzi o pogodę. Nie chciałabym rodzic np. we wrześniu i męczyć się teraz z takim wielkim brzuchem....

Korzystając z ładnej pogody postanowiłam wyprać wyprawkę dla małego. Co jakiś czas coś mu upiore i wypracuje. Na 3 trymestr chciałbym mieć wszystko gotowe;) 

Też się trochę obawiam, że mogą znieść porody rodzinne. W tym kraju wszystko jest możliwe....wesela tak, porody rodzinne nie....bez komentarza.

Chodzicie do jakiejś szkoły rodzenia lub ogladacie webinary? Ja czasem sobie coś puszczam na youtubie. Nawet ciekawych rzeczy się dowiedziałam:)

 

Odnośnik do komentarza

Daj znać Hiacynta po wizycie jak się czuje maluszek i ile waży 🙂 

Widzę, że działasz w sprawie wyprawki. Ja to jestem daleko w polu 😂 ale już powoli robię listę i planuje niedługo zacząć ją kompletować 

Mam te same myśli co do wesel jak Ty..... ludzie bawią się przednio, a kobietom zabraniają rodzić z partnerami. Na szczęście w pomorskim chyba nie ma jeszcze takich obostrzeń i oby nie było. 

My chodzimy do szkoły rodzenia i bardzo sobie chwalimy. Chociaż ja jestem dość oczytana, oglądałam też filmiki na yt. I przyznam szczerze, że pierwsze zajęcia były trochę dla mnie nudne 😉 ale położna dużo tez opowiadała o samej procedurze rodzenia w konkretnym szpitalu i to było bardzo fajne 🙂 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...