Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Natka ja też nie wiem, kto siedzi u mnie w brzuchu. Jak byłam na usg to dziecko miało pępowinę między nogami i do tego stópki założone jedna na drugą 😁. Chyba za dużo się nasłuchało, że nie chcemy znać płci i teraz nie pokazuje co ma między nóżkami. 

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia86

Qnia😁 oj tak tak jestem za. Mój kręgosłup też źle znosi to leżenie. Nawet dzisiaj mówiłam mężowi że jak na kolejnej wizycie lekarz nie pozwoli mi wstać to chyba będzie ciężej niż myślałam🤔. Ja zawsze aktywna, wybiegana a mięśni na nogach to już nie widzę 🤦‍♀️. Ale dam radę 💪 motywacja jest. Aby do jesieni 😁

Miłego dnia dla nas wszystkich. 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jak obiecałam tak robię

 

Tylko jeszcze skomentuję:

Zanim zaczniemy dobrze jest odciąć sobie kawałek taśmy. Zerwać że środka papierek i patrz punkt 7 jak ułożyć palce. Rozciagnij taśmę na maxa i delikatnie popusc- to będzie około 70% naciagniecia taśmy.

Ok wycinamy sobie 3 kawałki taśmy i dobrze jest je sobie zaokrąglić nożyczkami ( tylko końce) wtedy dłużej można je nosić bo nie zaczepiają się o ubrania.

1. dla Nas najłatwiej będzie jak będziemy stały przy naklejaniu

2. Pochylamy się do przodu. Uwaga pochylamy się maksymalnie w odcinku lędźwiowo-krzyżowym ZWRÓĆ UWAGĘ, żeby nie  pochylać się ze stawów biodrowych, tylko żeby "zaokrąglić plecy"

3. Plaster naklejamy niżej, możemy spokojnie zejść plastrem na pośladki.

4. Plaster poprzeczny naklejamy powyżej "dołeczków"

5. Ja wykorzystuję 2 technikę do naklejania wszystkich 3 taśm- ale jak komu wygodniej

6. Plastry naklejamy wzdłuż kręgosłupa po obu stronach- nie wchodzimy na sam kostny kręgosłup

7. Ważne aby końcówki były bez napięcia. Jeśli kleimy 2 techniką to na kolorowej stronie układamy kciuki, a od strony papierka palce wskazujące- wtedy plaster nam się nie rozciąga. 

8. Po aplikacji każdego plastra trzeba przejechać kilka razy ręką jak na filmie żeby się lepiej trzymał

9. Myć można się normalnie ważne tylko jest to aby nie trzec ręcznikiem w miejscu taśm, a dociskac ręcznik do ciała, aby nie ściągnąć za szybko taśm. 

KOLOR taśmy nie ma znaczenia, byłe nie były białe ( to inny rodzaj taśmy)

Ja Polecam firmy:

K-Active- producent nitto Sieńko

Kinesio- importer mueller 

Te dnie firmy są od założycieli techniki. Obie powinny być dostępne w sklepach medycznych. Osobiście nie używam beżowych - na mojej skórze słabo się kleją, reszta kolorów (niebieski, różowy, czarny i zielony są ok)

 

Absolutnie nie brać taśmy, która jest dostępna w sklepach medycznych Rea tape- u nas mocno uczuliły - to jest nowość na rynku, ładnie wygląda ale co z tego.

 

Jakbyście miały jakieś pytania to piszcie smiało

Odnośnik do komentarza

Sorki że tyle wypisuję, ale jeszcze jedna rzecz, a w zasadzie 2:

1. Plastry powinny się trzymać około 4-5 dni. Wtedy robimy sobie przerwę na 1-2 dni i można znowu zakładać. Jeśli trzyma się dłużej to extra- nie ściągaj, dopiero jak mocno się zacznie odklejac to zdejmij

2. Jeśli się plaster mocno marszczy to super- znaczy że działa. 

Pamiętajcie tylko poprawne założenie przyniesie ulgę, bo w samym plastrze nie ma środków przeciwbólowych. 

Odnośnik do komentarza

A ja sie melduje po wizycie. Synuś ma już 600gram 🙂 Łożysko się odrobinę przesunęło, ale wciąż jest przodujące i kwalifikuje sie do cc. Jest mała szansa, że jeszcze się przestawi i tego się trzymam. Póki co polegowanie i ograniczenia cd 😉

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Dziewczyny, a ja za zgoda lekarza nocą ruszam na urlop, mam nadzieje ze podróż szybko przeleci i wypoczne w koncu od garów, sprzątania i od tej codzienności, czego każdej z was rowniez życze, bo później juz tylko nieprzespane noce 🙂

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Mama2Ania napisał:

Dziewczyny, a ja za zgoda lekarza nocą ruszam na urlop, mam nadzieje ze podróż szybko przeleci i wypoczne w koncu od garów, sprzątania i od tej codzienności, czego każdej z was rowniez życze, bo później juz tylko nieprzespane noce 🙂

Ja też ruszam, ale jutro z rana 😁 też lekarz się zgodził, więc się cieszę. 

Miłej podróży i wakacji, kochana 😘😘😘

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia86
57 minut temu, Moniaaa33 napisał:

Miałam już dwie cesarki i z tego względu lekarz twierdzi, że tym razem też będzie cesarka. 

No tak to wyjaśnia wszystko🤔

Tak się tylko zastanawiałam jakie są ewentualnie wskazania do cc. Może nie będę sobie tym łamać głowy póki co🙆‍♀️

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Guunia napisał:

Qnia dziękuję bardzo za informacje,  jeszcze 1 pytanie. Gdzie można kupić polecane plastry jeżeli nie w medycznym? W aptekach nie ma niestety. 

Polecane plastry są też w sklepach medycznych, chodziło mi tylko żeby w sklepie tych trzecich nie kupować. Pozostałe często z jednej lub drugiej firmy są dostępne w sklepie. Ewentualnie internetowe sklepy medyczne

Odnośnik do komentarza

Paula.c dobrze że idziesz do Ortopedy. Taśmy powinny przynieść Ci trochę ulgi. Tylko Ty zrób sobie dłuższe kawałki, czyli takie żeby po naklejeniu wchodziły delikatnie na pośladki A druga część delikatnie może wchodzić na odcinek piersiowy- delikatnie czyli na jakieś 2-3cm.

Ja dziś też będę się tapingować bo wczoraj przesadziłam ze spacerem 😋 

Edytowane przez Qnia
Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia86

U nas dziś 11 rocznica ślubu🎉. Wieczorem robię sobie dyspense od leżenia. Ubieram sukienkę, pomaluje fasade pierwszy raz od trzech miesięcy i idę z mężem na miasto na kolacje😁. Taka namiastka normalności 😉

Odnośnik do komentarza

Paula.c kinesiologytaping to te kolorowe taśmy, które można często zobaczyć u sportowców. W zależności od techniki którą się stosuje można ich używać na odciążenie mięśni, zabezpieczająco na stawy i na obrzęki. Dla Nas ciężarówek często stosuje się na odcinek lędźwiowo-krzyżowy odciazajaco, na obrzęki stóp, na podbrzusze w celu podtrzymania brzuszka co też odciaza kręgosłup i na rozejście kresy białej (przepukliny). Po ciąży cudownie wspomaga skórę na brzuchu do szybszego dojścia do stanu sprzed ciąży. Oczywiście taśmy są tylko uzupełnieniem terapii, a nie cudownym środkiem na całe zło 🙂

Edytowane przez Qnia
Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jestem tutaj nowa 😊 prosze was o porade jak radzilyscie sobie z zaparciami? Nie jej nic zapierajacego. Mam wrazenie ze przez to moj brzuch jest ciagle pelny napiety i napompowany do tego stopnia ze nie moge chodzic i stac.. Wydaje mi sie ze gazy tez sie zatrzymuja w organizmie.. Sama nie wiem czy tto normalne. Dodam ze z dzidzia wszystko dobrze szyjka tez ok. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Martynabb napisał:

Kozę spróbuj dorzucić do diety suszone śliwki albo jakiś przecierek śliwkowy dla dzieci, mi to pomagało jak miałam problem:)

 

 

A czy z powodu zaparć brzuch moze byc twardy jak skała? 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Paula.c

Alice czy z powodu zaparć brzuch może być twardy to się nie wypowiem bo mimo mojej trzeciej ciąży to nie mam pojęcia. Ale mogę ci powiedzieć że w tej ciąży też miałam zaparcia koło 4-5mca, bałam się chodzić do toalety. Ale przestałam jeść wszystko co smażone, przestałam jeść masło i słodycze i przeszło mi. Przerzuciłam się bardziej na lekkie zupy, warzywa czy kurczaka na parze, a pieczywo smaruje serkami Almette czy innymi podobnymi i też jem z warzywami bo z kolei po wędlinach mam zgagę;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...