Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sylwia86

Lulu, bardzo mi przykro że cię to spotkało. Doskonale wiem co czujesz, ten lek i paraliż jest frustrujący. Myślę o Was. Mój dzisiejszy różaniec również w waszej intencji🙏. Mnie jest w stanie uspokoić tylko modlitwa. 

Mi w niedzielę lekarz też powiedział że nie jest Bogiem...i w zasadzie to nie jest w stanie w tej chwili nic zrobić. 

Najważniejsze że serduszko bije! Maleństwo walczy! Ty musisz walczyć razem z Nim, dla Niego, dla Was! Maluszek czuje twój strach ale będzie czuł również twoja siłę! Wiem, że jest trudno, że łzy cisna się same do oczu... Ale dacie radę, nie pokona was to! 

Trzymaj się. Jesteśmy tu wszystkie z tobą i dla ciebie. Pisz do nas jeżeli Ci to pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Gość Paula.c

Lulu będzie dobrze! Nie raz słyszałam historię że dziewczyny krwawiły żywo czerwoną krwią a rodziły zdrowe dzieci! Będziecie w tej grupie obie z Sylwią a w październiku będziemy wam gratulować!!! 

Odnośnik do komentarza

Może gdyby Ci nasi lekarze mieli ludzkie podejście do Nas. Gdyby umieli przekazać nawet te zle informacje ale w inny sposób to byśmy nie musiały później cierpieć.

Dziś był inny lekarz od rana na obchodzie i powiedziała już na spokojnie, że mam krwiaka podkosmówkowego i na tą chwilę mogą mi podawać duphostan plus coś ale nie pamiętam nazwy i leżenie. Od wczoraj nie miałam badań robionych boje się o kropka/kropke czy wszystko jest z nim/nią ok. Dziś już mam mniejsze krwawienie ale jest. Takiego czegoś się nie spodziewałam wcześniej pocieszałam Sylwię a teraz i ja dołączyłam do grona. Mam nadzieję, że wszystko skończy się pomyślnie.

3majcie kciuki za Nas.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama 1

Dziewczyny mocno Wam dziekuje za slowa otuchy z tym antybiotykiem. Później poczytalam wiecej i sama do siebie mowie "wez matka wyluzuj". 🙂 nie zagladalam bo ostatnio staram sie mniej siedziec w necie. 

Ale dzis mowie zajrze do moich dziewczyn;) 

Kurde Lulu. Myslami z Toba. Dobrze ze to krwiak. Przelez. Odpoczywaj.

Tez miałam na poczatku... I pewnie dalej go mam wiec zakaz wspolzycia juz od 4 miesiecy. Pozdrawiam Was wszystkie 

Zazdroszcze tym ktore gdzies pojechaly na majoweczke do rodziny. 

Odnośnik do komentarza
Gość Asia93

Lulu trzymam mocno kciuki za Was 😘 Wierzę, że będzie dobrze. Ja miałam dwa ogromne krwiaki podkosmowkowe w 6tc i Lekarz nie dawał szans kropkowi. Leżałam dwa tygodnie i się ładnie wchlonely. Wierzę, że u Was będzie podobnie 😘

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Paula.c

Asia93 dobrze mówi! Bierzcie leki dziewczyny Sylwia i Lulu które każą gin, słuchajcie lekarzy i leżycie i odpoczywajcie według zaleceń a będzie dobrze! Nie mam wątpliwości!

Mokka89 ja też zaczynam mieć musli czy wszystko dobrze. Moja wizyta 14maja dopiero. To jest ten czas kiedy nie czujemy jeszcze ruchów i nie mamy jak zweryfikować czy jest ok... Ja jeszcze na dodatek mam wrażenie że brzuch mi się zmniejsza zamiast powiększać... Schiza kompletna🤦

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia86

Lulu jak dobrze że się odezwałaś. Ze znasz już diagnozę. To najważniejsze bo wiesz z czym musisz się zmierzyć. Będzie dobrze. Trzeba lezec, chociaż mi moja dr nie potrafi odpowiedzieć na pytanie ile to potrwa. Cierpliwość i pozytywne myślenie. Ja biorę duphaston, nospe i luteine dopochwowo. Jestem cały czas z tobą💪. Wiem, że ci ciężko ale dacie radę! 

Odnośnik do komentarza
Gość MartusiaM

Lulu ,  wierzę, że wszystko będzie dobrze!

Majówka pełna przygód... oby już wszystko przebiegało spokojnie.

U nas raz słońce, raz deszcz. Nie narzekam na opady,  wręcz bardziej mnie cieszy  brak słońca. Musiałam zamówić mojemu dziecku kaloszki,  bo miłość do wody w kałużach jest ogromna:) wszystkie buty dzisiaj przemoczyła moja Misia:)

Wczoraj byli U nas znajomi z 2 synkami (5 i 3 lata). Koleżanka osłupiała jak usłyszała, że moje prawie 2letnie (W czerwcu skończy 2) diablątko nosi rozmiar 104, butki 24, bo jej 3latek właśnie wyrasta z rozmiaru 86, dobija do 12kg. Aż zaczęłam się zastanawiać czy wszystko z nią ok:D Ale to chyba geny tatusia i miłość do jedzenia, choć jest szczupła,bo wszystko robi w biegu. Zresztą jest cała  tatusiowa,  A mąż 195...:)

Odnośnik do komentarza
Gość Mokka89

Dziewczyny, a jak u was ze skórą twarzy? U mnie od kilku dni totalna masakra, okolice ust i nosa mam non stop wysypane, zaczerwienione i zastanawiam się czy to od maseczki, czy od jakiejś nowej alergii czy od ciąży po prostu 😭😭😭 

Walczę pilingami, tonikami i kremami i nic tylko mam wrażenie, że gorzej jeszcze 🤦‍♀️

 

Odnośnik do komentarza

Hej 😉

Lulu, trzymaj się i Ty. Oby wszystkim naszym dziewczynom krwiaki się wchłonęły i dały już święty spokój!

Mokka, po zmianie maseczki z aptecznej na jednowarstwowa bawełnianą mi kaszka z okolic ust i nosa zniknęła. Wypróbuj krem Oillan botanic, mi szybko pomógł uporać się z cerą.

MartusiaM, każdy z nas przeżywał swojego czasu miłość do kałuż i błotka 😁

I ja również nie mogę doczekać się wizyty, a w następnym tygodniu mam aż 2 😉. W poniedziałek u lekarza prowadzącego, więc pewnie zobaczę na USG dziadziusia (mam cichą nadzieję, że ułoży się tak, że będzie widać płeć), a w czwartek u tego mojego dziadziusia z ubezpieczenia medycznego z pracy. Ale ten nie robi sam USG. Mam nadzieję, że da mi skierowanie na badania, to zawsze zaoszczędzę parę złotych w laboratorium 😉

Jeszcze kilka tygodni i będziemy czuć ruchy naszych dzieciaczków w brzuchu, nie mogę się doczekać!

Odnośnik do komentarza

Niedawno pisalam ze chyba czuje ruchy malenstwa i raczej to byly ruchy, moja gin powiedZiała ze jak najbardziej jedne czuja je wczesniej jedne później, potem ustaly i tez zaczęłam sie martwic czy wszystko ok, ale we wtorek na usg bylo wszystko ok dlatego tez czasem sie wsluchuje i wsluchuje, ale narazie nic, podobno chowa mi sie gdzies w dole i tam sobie fika i bryka.

Lulu i Sylwia bedzie dobrze, nie wyobrazam sobie by bylo inaczej.

MartusiaM moja corcia ma 5 lat i do dzis miesci sie w niektore koszulki 92/98, a niektore juz 122, a jest normalnej budowy, ani chuda ani gruba, rozmiar rozmiarowi nierówny 🙂

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dziękuję za miłe słowa i wsparcie jesteście najlepsze 😊

Sylwia dziękuję za modlitwę. 

Był mój lekarz prowadzący po obchodzie idę na badanie sprawdzi czy wszystko ok. Dostaje też relanium od wczoraj... Wiecie w jakim celu?

Moja cera wygląda już dobrze nie pamiętam w którym tygodniu ale też miałam lekkie problemy z cerą.

Ogólnie bardzo się boje. Żyje w stresie. Córka bardzo cierpi pyta cały czas kiedy przyjadę, kiedy wyjdę że szpitala. Nawet z tatą jest jej ciężko zostać. Wpada w panikę 😔

Odnośnik do komentarza
Gość Misiuuu

Lulu. Relanium dostajesz na wyciszenie nerwów i tego się nie bój bo skurcze które mogą sie pojawić są gorsze dla Ciebie i dziecka niż lek. Mogą z Tobą zostać już do końca ciąży.  Również je dostałam gdy z wysokim cisnieniem wylądowałam w szpitalu. Jeśli chodzi o krwiaka znajoma urodziła dwa mies temu zdrowego synka jednak przez to cholerstwo musiała całą ciążę leżeć A wstawać tylko do toalety. Niestety. Coś lub ktoś w tym momencie jest ważniejsze. Dopiero w 8 miesiącu mogła delikatnie zacząć spacerować żeby mieć siłę rodzić. Też na początku 12 tyg miała żywa krew A później co jakiś czas jak się oczyszczal to brudzila i miała skrzepy. I tak do samego końca. Wiem że każda historia jest inna i u każdej może być inaczej. Dbajcie o siebie i maleństwa. Wszystko będzie dobrze życzę wam tego.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama 1

Mokka u mnie z twarza to raz lepiej raz gorzej. A to jakies czerwone plamy albo jak jakas tarka. Takie uczucie. A czasem tak promiennie wyglada. Staram sie ograniczać jej pielegnacje zeby nic nie zapchalo.. 🙂

kurde ale ja za to mam problem z lupiezem. Pojawil mi sie jakos w 2 miesiacu i tak mi towarzyszy. Jaki szampon byscie polecily? Bylam u dermatologa, wskazala pirolam. I tak uzywam. Ale dopiero od 2 trymestru. Bo zdania sa podzielone w necie...niektorzy nie polecają dla ciezarnych:(

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia86

Lulu, daj znać co u was. Mam nadzieję że szybko wrócisz do domu a twoja córka będzie spokojniejsza.

Licze na to że szybko obie zapomnimy o tych akcjach. 

Co do cery to ja już w miarę dobrze wyglądam, najgorzej było około 10-12 tygodnia. Całe czoło i broda w kaszce. Walczyłam z tym domowymi sposobami ale w końcu się poddałam a teraz samo przeszło. 

 

Odnośnik do komentarza

Ja to znowu mam alergię na sierść kotów, a u teściowej są aż dwa. Przed ciążą wystarczyło, że ich nie dotykałam, a teraz to nie mogę już wytrzymać i smarkam, kicham jak szalona. 

Jeszcze na tej majówce wszyscy na jednej kupie i już mam dość, marzę o chwili spokoju. Cieszę się, że już dzisiaj będe u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka

Cześć dziewczyny,

Dzisiaj znalazłam te forum. Termin mam na 27.10. Jestem w 14 i 4 dzień. Od początku ciąży biorę luteinę dopochwowo 2x dziennie. Od dwóch dni zauważyłam że wydzielina zmieniła kolor na jasny brąz? Czy to jest normalne? Czy są tu dziewczyny z Warszawy? Od marca moja przychodnia nie chce mnie przyjąć na badanie i sprawdzenie USG. Nie mam do tej pory założonej karty ciąży, a USG musiałam zrobić prywatnie. A to moja 2 ciąża bo pierwsza obumarła 24 tyg i nic sobie z tego nie robią. Czy któraś też ma problem aby lekarz ją przyjął? Do jakiej przychodni chodzicie gdzie zapisują bez problemu?

Będę wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Madzia teoretycznie czopek powienin pomoc, ale może jesteś odwodniona też? 5 dni to trochę długo :/. 

Agnieszka mi w Wawie odwołali wszystkie wizyty na Luxmed. Nawet USG i odpisali że mogę poradzić się telefonicznie 🤦 chodzę prywatnie w mojej miejscowosci. Na NFZ też mi odwołali wizyty u gina🤷 szukałabym na Twoim miejscu innego lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...