Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
pena89

Zakreskowane - wątek dla staraczek, którym się udało

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Iguana13 napisał:

😍🥰😍🥰😍🥰

Screenshot_2020-06-27-18-08-01-562_com.miui.gallery.jpg

Ojejciu jakie cudeńko. Gratulacje raz jeszcze. I jako ekspresowy poród. Pozazdrości. Życzę zdrówka i daj znać jak się ogarnięcie w domciu. 😘😘

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Melduję że robiłam dziś test i jedna kreska więc jednak nie zaliczyliśmy wpadki 🙂 Poczekam dwie miesiączki jeszcze i zaczniemy starania 🙂

@Iguana13 piękną masz córeczkę! Tak się cieszę że doczekalas się swojego małego cudu i że nigdy się nie poddalas w staraniach o dziecko ! 

Marzenia są po to by je spełniać 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacja newsow: beta hcg z dziś 86.5 także prawdopodobnie będzie 3 bobo 😁 Szok i niedowierzanie że bez tabletek bez liczenia dni i tego wszystkiego co mi towarzyszylo w staraniach o dwojke dzieci teraz zaliczyliśmy wpadkę 🤭

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pena89 gratulacje! No widzisz jakie to wszystko jest przewrotne ☺

My się powoli ogarniamy się w domu, od wczoraj mała nie je już mm z czego bardzo się cieszę 😊 co prawda walczę cały czas o pokarm i z przystawianiem małej a od wczoraj i z nawalem ale liczę, że lada dzień bedzie lepiej 😊

A to moje córeczki 😍

Screenshot_2020-07-01-15-35-49-777_com.miui.gallery.jpg

• Lubię to 1

hchy3a3f0ij9779s.png

2010 córcia
27.04.2019 10 tydz. Bliźniaki

06.2019 6 tydz.

07.2019 5 tydz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1/7/2020 o 3:36 PM, Iguana13 napisał:

pena89 gratulacje! No widzisz jakie to wszystko jest przewrotne ☺

My się powoli ogarniamy się w domu, od wczoraj mała nie je już mm z czego bardzo się cieszę 😊 co prawda walczę cały czas o pokarm i z przystawianiem małej a od wczoraj i z nawalem ale liczę, że lada dzień bedzie lepiej 😊

A to moje córeczki 😍

Screenshot_2020-07-01-15-35-49-777_com.miui.gallery.jpg

Ojojoj jak to człowiek szybko zapomina jakie te cudeńka małe. Śliczne dziewczynki. 

Moja młodsza już taka dorosła się wydaje w porównaniu do twoje. 

A przypomnij jakie imię wybraliście? 

Zdrowka. 

Pena tutaj również ci gratuluję i zdrówka zycze 😘

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję 🥰

Starsza córka bardzo pomaga podaje wszystko, przynosi, nawet pieluchy zmieniała, a najbardziej lubi trzymać ją na rękach i lulać 😊

Malutka ma na imię Emilia 🥰 Mamy więc Majkę i Emilkę 😍 

Od tego tyg mąż wrócił do pracy więc jesteśmy same w domku. Powoli organizujemy sobie plan dnia. Najgorsze, że mała ma problemy z brzuszkiem. Po każdym bąku strasznie płacze i się pręży, do tego ma problemy z wypróżnianiem. Tydzień temu daliśmy czopka bo 5 dni nie robiła a była przez 3 dni na mm. Teraz jest w 90% na piersi ale czasem raz na dzień muszę jej dać mm bo nie mam jeszcze tyle pokarmu. No i ropieje nam oko przez zatkany kanalik i od pon mamy krople z antybiotykiem😔 na, razie wielkiej zmiany nie ma. Czyscimy solą i masujemy. W piątek pierwsza wizyta u pediatry zobaczymy co powie. 

A co u was dziewczyny? 

Pena jak się czujesz? 

hchy3a3f0ij9779s.png

2010 córcia

06.2019 6 tydz.

07.2019 5 tydz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śliczne imiona córek. 

A oczko mam nadzieję że przejdzie. U nas się udało rozmasować i sól pomogła. Obeszło się bez antybiotyku. 

Możesz młodej podawać wodę do picia. Po troszku po troszku. Zawsze to rozluźni stolec i warto spróbować jeszcze espumisan. Mi położna kazała dawać co drugie karmienie tak po 3-4 kropelki. I powiem Ci ze jak przy starszej nic nie pomogło tak przy tej zdziałał cuda. Nie używamy już od prawie miesiąca a z miesiąc był w użyciu. I też potrafiła 5 dni nie robić kupki ale niby na piersi karmiona to do 10dni. Tylko że moja się nic nie prężyła. Brzuszek też mieciutki. 

U mnie dziewczyny coraz więcej się razem bawią bo młoda już kumata bardziej. Tylko siostrę widzi to się uśmiecha nie ważne że śpiąca albo płacząca. 😊 

Też nam trochę ciężko bo tata od 5 do 18 przeważnie w pracy. Więc przyjeżdża zjada i pomaga ogarnąć kąpanie. Potem spanie już ja ogarniam bo on już przeważnie śpi. Czasem mam naerwa że mógłby pomoc no ale cóż... 

Lece nakarmić mojego kurczaka ogoniastego. Buzki. 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i u nas wyszła nietolerancja laktozy. Jakaś słaba bo tylko jak coś zjem z tym to młoda ulewa. Od mojego mleka nie ma problemu. Więc jem wsio bez tej laktozy i jest git. A jeszcze od tego miała takie głośne tapniecia i bulgotanie w brzuszku. 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Iguana dziękuję czuje się dobrze. Póki co nie mam żadnych objawów. Wizyte mam dopiero w następną środę to będzie wiadomo coś więcej. Oby wszystko było dobrze 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Natalia

Cześć dziewczyny! 

Jestem Doulą i chciałabym zaprosić was na swojego bloga o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Znajdziecie tam sporo wpisów na temat ciąży i porodu, bezpłatny mini-kurs, karty afirmacyjne, ciekawe produkty na poród w sklepie internetowym i Szkołę Rodzenia Online. 

Zapraszam i życzę wam wspaniałych porodów! 

www.pupinek.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy małej czas tak szybko leci, godzin w ciągu dnia brakuje 🙂

Pena89 jak tam po wizycie? Mam nadzieję że wszystko dobrze 🙂

Magdalena ja mam nietolerancje laktozy, więc cały czas jem wszystko bez laktozy. 

U nas trochę się działo tzn. Wizyta u pediatry w przychodni porażka, próbowała mi wmówic że mała ma kolki, na, wypróżnienie dawać czopki, a oko pomimo że to był już 5 dzień antybiotyku bez poprawy dawać dalej i czekać... Więcej się do niej nie wybieram. Następnego dnia poszliśmy prywatnie i pani dr kazała ją dokarmiac bo za mało przybierala Bebilonem Comfort na zaparcia, dała inny antybiotyk do oka i jak będzie miała te bolące Gazy to użyć rurki Windi, no i probiotyk podawać. W końcu po 9 dniach dziecko się wyproznilo i odpukać od tego czasu kupa jest co 2 dni. Oko po 2 dniach luz bez ropy, pięknie wyleczone. No i po tym dokarmianiu w końcu przybrała i to dużo bo aż 400g w tydzień i waży 3800g. Byliśmy na kontroli i teraz musimy przystopować z tym dokarmianiem, ale nadal dokarmiac i dawać espumisan na te Gazy bo nadal ma takie bóle brzucha przez to. Nie wiem tylko jak jej ograniczyć to mm bo ona je dostawała po zjedzeniu piersi, a ja nadal pomimo częstego jej przystawiania mam mało pokarmu. Jak jest mleko to ona pięknie je z cycka a jak już cycki miękkie i nie leci to szarpie, wygina się, łapie i puszcza cycka aż w końcu płacze. I jak mam jej wtedy nie dać mm jak widzę że ona głodna? 😞 Nie mam już pomysłu jak rozkręcić tą laktacje. 

hchy3a3f0ij9779s.png

2010 córcia

06.2019 6 tydz.

07.2019 5 tydz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję wizytę mam u swojego gina w środę Ale byłam tydzień temu na usg u innej i był zarodek ciąża pojedyncza w macicy 🙂 Liczę że będzie już serduszko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mona8944

Pena89 gratulacje ze tak szybko się udało 🙂 kktóry to juz tydzień?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety też dołączyłam w tym tygodniu do mam po stracie. Nie było serduszka na usg jeszcze , we wtorek za to pojawiło się krwawienie A w środę na usg już było po wszystkim. Dostalam leki we wtorek ale to nie pomoglo bo krwawienie bylo zbyt mocne. Bardzo źle się czułam fizycznie i psychicznie. Brzuch bolał mnie bardziej niz po porodzie - nie obyło się bez tabletek przeciwbólowych których nigdy nie biorę. Teraz już lepiej. Oczyscilo sie samo. Układam rzeczywistość na nowo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19/7/2020 o 10:58 AM, Iguana13 napisał:

Przy małej czas tak szybko leci, godzin w ciągu dnia brakuje 🙂

Pena89 jak tam po wizycie? Mam nadzieję że wszystko dobrze 🙂

Magdalena ja mam nietolerancje laktozy, więc cały czas jem wszystko bez laktozy. 

U nas trochę się działo tzn. Wizyta u pediatry w przychodni porażka, próbowała mi wmówic że mała ma kolki, na, wypróżnienie dawać czopki, a oko pomimo że to był już 5 dzień antybiotyku bez poprawy dawać dalej i czekać... Więcej się do niej nie wybieram. Następnego dnia poszliśmy prywatnie i pani dr kazała ją dokarmiac bo za mało przybierala Bebilonem Comfort na zaparcia, dała inny antybiotyk do oka i jak będzie miała te bolące Gazy to użyć rurki Windi, no i probiotyk podawać. W końcu po 9 dniach dziecko się wyproznilo i odpukać od tego czasu kupa jest co 2 dni. Oko po 2 dniach luz bez ropy, pięknie wyleczone. No i po tym dokarmianiu w końcu przybrała i to dużo bo aż 400g w tydzień i waży 3800g. Byliśmy na kontroli i teraz musimy przystopować z tym dokarmianiem, ale nadal dokarmiac i dawać espumisan na te Gazy bo nadal ma takie bóle brzucha przez to. Nie wiem tylko jak jej ograniczyć to mm bo ona je dostawała po zjedzeniu piersi, a ja nadal pomimo częstego jej przystawiania mam mało pokarmu. Jak jest mleko to ona pięknie je z cycka a jak już cycki miękkie i nie leci to szarpie, wygina się, łapie i puszcza cycka aż w końcu płacze. I jak mam jej wtedy nie dać mm jak widzę że ona głodna? 😞 Nie mam już pomysłu jak rozkręcić tą laktacje. 

Misku jak tam z laktacja? Moja też się kręciła prężyła itp. Niestety bywają skoki rozwojowe dzieci i wtedy potrzebują więcej jedzonka a łączy się to czasem z kruzysem laktacyjnym. 

Mogę Ci polecić sposób że po każdym karmieniu jak mała już będzie spokojna ściągnij laktatorem jeszcze z tego cycka co jadła. Tylko chodzi o to że jak nawet nie leci to żeby pompować. Mi to nawet zajmowało 15 minut zanim znowu zaczęło coś tam lecieć. A no i nie wiem cy zjada ci jednego cyca czy dwa? Bo moja zjadała jeden a teraz zjada dwa naraz. I ja robię tak że jak zje oba to na następne karmienie przystawiam najpierw ta pierś przy której kończyła poprzednie. To mi najlepiej podtrzymuje laktacje. Możesz sobie kupić femaltiker mi np pomagał w produkcji mleka. Wypatrz kiedy masz najmniej w ciągu dnia i tak że 2h przed tą pora 

Oczko super że się oczyszcA i mniej ropieje. Oby już całkiem przeszło. 

Co do gazów to napewno stosuj ten espumisan i probiotyki. Warto też zmieniać probiotyki by się brzuszek nie przyzwyczaił. A no i jeszcze sprawdź czy to mleko co jej dajesz nie jest z laktoza. Bo może też ma nietolerancje. No i w twoim mleku też jest laktoza. Mojej to nie wadzi ale jak już jej dałam mm kiedyś to widziałam i słyszałam że miała z nim problem. Wtedy podać możesz delicol bo to zmienia laktoza na laktaze. A najlepiej skonsultować to z lekarze. 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Iguana i jak możesz to poleć mi jakieś produkty zastępcze bez laktozy. Miałam ostatnio serek Mascarpone bez laktozy w lidlu ale od jakiegoś czasu znowu nie ma. 😕

Wiem że sery żółte twarde mogę jeść typu gouda i małej nic nie jest. Ja jestem bardzo nabiał owa. Mogę nie jest wędliny i mięsa. Ale sery mleko jajka i warzywa musze. 

Zdrówka i wrzuć fotkę tej waszej perełki. A raczej perełek. 

Moja od wczoraj kręci turlalki. Umiała już dawno przekreca się na brzuch a teraz przekreca się z brzucha na plecy więc się turla. No i pełza do przodu.... 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Screenshot_20200725_080212_com.android.gallery3d.thumb.jpg.e63a5ae495fbdd0396084cf688499dfc.jpgNadia ma 5msc

Screenshot_20200726_041438_com.android.gallery3d.thumb.jpg.ef295de0fdb0c0c4247beb14e09ce534.jpga oto powód dlaczego od miesiąca nie używamy gondoli. 😂🥰

Miłej niedzieli życzę 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pena89 tak mi przykro 😪 trzymaj się kochana! 

Magdalena ale masz ślicznotkę 😍 i te oczka 🥰 fikołki niezłe robi 😁

U mnie laktacja trochę lepiej, ale nadal kilka razy dziennie dokarmiam mm. Karmię z dwóch piersi i czasem to jej wystarcza a czasem domaga się jeszcze. Próbowałam tak jak piszesz ściągać po karmieniu, ale nie zawsze mam na to czas ☹️ mała to mega maruda, ciągle tylko na rękach, nic nie polezy sama, a jak już śpi to wiadomo albo starsza coś chce, albo szybko ogarniam dom i obiad. Femaltiker pije właśnie drugie opakowanie i widzę już małą poprawę, szybciej jakby cycki się napełniają, po 2-3h są pełne, ale jak ściągam to max 50ml z obu. Wiem ze mała więcej wyciąga więc dostaje cycka kiedy tylko chce. 

Espumisan dajemy, kupki się uregulowały, ale problem z gazami jeszcze jest. Muszę sprawdzić jak z tą laktozą.

Pojawił się u nas inny problem. Mała strasznie dławi się, krztusi i nie może tchu złapać. I to nie przy jedzeniu, chociaż czasem też, ale np w trakcie snu. Miałam jedna sytuacje kiedy tak się zakrztusiła po obudzeniu z drzemki, że myślałam że się udusi, bo bardzo długo nie mogła powietrza złapać i klepanie, układanie głowa w dol nic nie dawało. Miałam wrażenie że to trwa wieki. Na, szczęście w końcu zaczęła oddychać. To wyglądało jakby się śliną zakrztusiła. Czytałam, że w tym okresie dzieci produkują więcej śliny i niektóre nie radzą sobie z jej przelykaniem. Po jakimś czasie to mija. Mała śpi na poduszce klin a i tak czasem się tak zdarza, na, szczęście nie na tak długo jak wtedy. 

Co do produktów, to u mnie w sklepie jest duży dział z nabialem bez laktozy, więc jem i jogurty, twarożki, twaróg, śmietanę. Ser żółty i masło mój lekarz mówił że mogę każdy bo to tak naprawdę nie ma laktozy. 

A to moja mała gwiazdeczka 😍🥰

Screenshot_2020-08-02-12-44-18-465_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2020-08-02-12-45-04-666_com.miui.gallery.jpg

hchy3a3f0ij9779s.png

2010 córcia

06.2019 6 tydz.

07.2019 5 tydz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2/8/2020 o 1:17 PM, Iguana13 napisał:

Pojawił się u nas inny problem. Mała strasznie dławi się, krztusi i nie może tchu złapać.

Musiało to być straszne. Pamiętam jak dziś jak mi się starsza dusiła. Była już większą bo chodziła a za dużo bułki do buzi wepchnela. I te oczy błagające o pomoc. Straszne przeżycie. 

Spróbuj może swoje podnieść jeszcze łóżeczko. Pod nóżki podlozja jakąś książke. Póki się jeszcze nie wierci. No i proponowałabym zrobić usg przełyku czy czego tam się robi bo może ma refluks i podczas snu jej się cofa. A wtedy to leki. 

Ślicznotka o twoja. Jak ma włosków dużo na czubku. 🥰

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Iguana13 gratuluję, śliczna córeczka 💕😍

@pena89 bardzo mi przykro z powodu straty, wiem co czujesz. Trzymaj się masz dla kogo 😘

U mnie Alicja rośnie już pół roku nam pykło 😲 kiedy to zleciało 😱 kolki się skończyły to zaczęły zęby męczyć i rozszerzanie diety nam nie idzie bo po wszystkim zaparcia 🤦 z pozytywnych rzeczy to zaczęła mówić mama 😍

Trochę mnie nie było bo ogarnąć wszystko nie mam kiedy 😔 doby mi brakuje 

part000001_2.jpg

• Lubię to 1

Michaś 25.02.2018r. ❤️
Aniołek 29.11.2018 6/10tc

https://www.suwaczek.pl/cache/b267dc89b2.png<</li>a>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Princessa

hej wszystkim!

Co tam u Was słychać  ???

Dawno się nie udzielałam ... 

Moj Piotrus skończył już 3 latka!

A ja w koncu we wtorek 1wrzesnia ide do reumatologa!!!

No i piotrus do przedszkola  :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej! Ja dostałam pracę na pol etatu od września więc mogę wyjść do ludzi. Rodzice pilnują mi dzieci w tym czasie. W przyszłym roku pójdą już do żłobka i przedszkola razem to będzie lżej. Narazie plany o 3 dziecku się przesuneli. Chce trochę popracować i zająć się swoim zdrowiem. Synek podejmuje pierwsze próby raczkowania i mamy wesoło w domu 🙂 Corka zrobiła się powsinoga i często jest u babci albo cioci więc mam więcej czasu dla mlodego. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...