Skocz do zawartości
Forum

Marcowe Mamusie 2020


Rekomendowane odpowiedzi

magalena3
pena a ty gdzie wsiaknelas?

Przepraszam jakoś tak brzydko napisałam. Chcialam zapytać gdzie się podziewasz? Bo nie piszesz do nas już chyba 2 dzień albo mnie się tak tęskni i nie widziałam cię dawno :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim. Ja wczoraj odsypialam po nocce do 16tej. Ale od wczoraj źle się czuję, cały czas mnie mdli albo się czuję głodna, przepełniona na zmianę a do tego senna.. Kłucie w pochwie przeszło, rzeczywiście może z przesilenia dziękuję za odpowiedź.❤️ Dzisiaj znowu tym razem dniówka a jutro znowu nocka.. Potem dwie nocki w weekend, dniówka w środę i idę po L4.. I tak ledwo wytrzymuje te 12h w robocie i współpracownicy mi zwracają uwagę że rozkojarzona i zapominalska jestem a i tak próbuje ukryć złe samopoczucie, bo muszę jeszcze przedłużyć umowę zanim pójdę na zwolnienie..
Dziewczyny trzymajcie za mnie kciuki żebym wytrzymała do 8ego..!
Miłego dnia ❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3kgylkw7sl.png

Odnośnik do komentarza

Tak ja pytałam o witaminki i kwas foliowy ;) to chyba faktycznie zostane przy kwasie a o witaminy spytam ma następnej wizycie. Tak z ciekawości co ile chodzicie teraz do ginekologa? Mi powiedział że mam przyjść ja dwa tygodnie.
Bardzo się cieszę że u Was wszystko okey i żeby jeszcze tak zostało do marca :D.
Wrocław strasznie pochmurny dziś.. jak u Was?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!
Dawno mnie nie było ale w końcu wrocilam z urlopowania. Oplona i wypoczęta..
Dużo do nadrobienia miałam w czytaniu! Sporo nas już tu jest i swietnie!!:-)
Ja planuje jeszcze troche popracować i pracodawcy nic nie mówiłam mysle ze powiem jakoś pod koniec sierpnia... zwłaszcza ze od sierpnia przeszłam na cały etat to pewnie beda wściekli ze zaraz im ucieknę na l4...
Co do wizyt ja staram sie dostać po prowrocie z wakacji do fajnego lekarza u którego chce prowadzić ciąże ale takie kolejki ! Postaram sie dzis wcisnąć bo 10 tydzień a ja nie mam jeszcze karty ciazy założonej.. musze to załatwić! Koniecznie dzis. Chyba tam pójdę i powiem ze nie wyjde jak mnie nie przyjmą ;)
Miłego dnia Mamuśki; :-)

Odnośnik do komentarza

~KajaM
Zastanawiałam się nad L4 i stwierdziłam że będę pracować ile dam radę. Może do grudnia się uda?? Powiedzialyscie już w pracy?

ja byłam w 8 tygodniu, następna wizyta będzie w 13 tygodniu.
a na L4 ide od połowy września. W poniedziałek powiem o ciąży, tydzień później idę na urlop :D

Odnośnik do komentarza

AniaMania25
Cześć dziewczyny!
Dawno mnie nie było ale w końcu wrocilam z urlopowania. Oplona i wypoczęta..
Dużo do nadrobienia miałam w czytaniu! Sporo nas już tu jest i swietnie!!:-)
Ja planuje jeszcze troche popracować i pracodawcy nic nie mówiłam mysle ze powiem jakoś pod koniec sierpnia... zwłaszcza ze od sierpnia przeszłam na cały etat to pewnie beda wściekli ze zaraz im ucieknę na l4...
Co do wizyt ja staram sie dostać po prowrocie z wakacji do fajnego lekarza u którego chce prowadzić ciąże ale takie kolejki ! Postaram sie dzis wcisnąć bo 10 tydzień a ja nie mam jeszcze karty ciazy założonej.. musze to załatwić! Koniecznie dzis. Chyba tam pójdę i powiem ze nie wyjde jak mnie nie przyjmą ;)
Miłego dnia Mamuśki; :-)

To szybko załatwiaj, bo jeżeli będziesz chciała becikowe to musisz być pod opieką gina najpóźniej do 10 tygodnia ciąży.

Odnośnik do komentarza

Co do korelacji witaminy- nudności to wiem. Z tym że ja jedynie kwas foliowy przyjmuję. Jem mało co, bo jak?! Wyniki krwi mam super (jak przeważnie). Strasznie mnie to męczy. A dzieci przyzwyczajone, że mama zawsze z nimi na wysokich obrotach. A tu taki flak... Chcą dziś jechać do zoo, a ja od samego myślenia o drodze mam odruch wymiotny :(
Ale za to wczoraj obie mnie obsiadły, kazały podnieść bluzkę i rozmawiały z Bąbelkiem ❤ ale miałam wzrusz! Moje kochane istotki!

Dziewczyny pamiętajcie, że w nas rosną małe człowieki. Ich życie jest ważne i cenne! I lepiej wyjść na naiwną/ panikare/ nadgorliwą czy inna nawiedzoną niż doprowadzić do problemów! Najwyżej zmarnuje się kilka godzin na sor. To niewielka cena za życie dziecka.

Cieszę się, że kolejne z nas wracają z dobrymi wiadomościami i że coraz więcej dołącza. Witajcie wszystkie :)

I któraś mama pytała o częstotliwość wizyt: ja mam wstępnie ustalone co 3 tygodnie. Przy założeniu że wszystko jest ok i tylko do kontroli. Ale mój gin mnie zna, kolejną ciążę prowadzi i wie że 120km do niej jeżdżę ;)

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Hej.
Ja zamierzam powiedzieć mojej szefowej w czwartek lub piątek. Jutro ostatni dzień urlopu. Nie wiem kiedy na zwolnienie , zależy jak się będę czuła. Mam bardzo aktywną pracę. Nie da się usiąść i odpocząć. Cały czas na nogach.
AniaMania - Jak to wam nie grozi becikowe? A to nie należy się każdej ciężarnej w PL? Wiem że trzeba szybko zgłosić ciążę a tak poza tym są inne warunki do spełnienia??

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

Chyba powiem dzisiaj :D szefowa spoko zresztą mówiła mi że nie będzie problemu z ciążą czy zajde teraz za rok czy za dwa to w sumie bez różnicy.
Ja w sobotę będę mieć 8tydzien a powiedział że mam przyjść za 10 dni, może jakiś przewrażliwiony. W sumie lepiej w ta strone niż jakby w ogóle się nie przejmował.
Oj to zdecydowanie jak 10 tydzień to do lekarza. Becikowe czeka :)

Odnośnik do komentarza

Moja praca też aktywna jestem bez przerwy na nogach. Na posiaduchy to mam w sumie tylko przerwę obiadowa. Ale za to praca luźna jak będę chciała będę mogła zmienić ilość godzin więc chyba najpierw jak będę zmęczona to sobie zmniejsze ilość ;)
Myślałam że becikowe dla wszystkich się nalezy

Odnośnik do komentarza

No wiedziałam, ze coś tam jest..Nie wiem czy się to zmieniło, ale jak rodziłam córkę w 2015 r. to do końca października jak się zgłosiło to brali dochody od listopada do października 2013 r. jakoś to tak dziwnie było, ale to może się zmieniło. Bo u nas jeszcze miasto daje 1000 zł zapomogi na urodzenie dziecka i może to tam były takie dziwne zasady :D już nie wiem :D

Odnośnik do komentarza

U mnie tak samo jak u ewelinki. Gmina dopłaca ale też już nie pamiętam jakie tam są wymogi. Wiem że do mnie dzwonili jak cora miała rok kończyć że nie odebrałam. A już odebrałam i okazało się że nie mają żadnych papierów na ten temat. Ale nie brałam drugi raz :D później by się dopatrzyli i by trzeba było oddać :D

Co do mdłości i witam to racja. Ja przetestowałam chyba z5 rodzajów i TYLKO Femibion mi podchodzi.
Mdłości jak mają być to i tak będą. Ale wtedy jak brałam witaminy bez różnicy o jakiej porze i czy z jedzeniem czy bez zaraz miałan. Mdłości.

Byłam z córką u tego lekarza i niby wsio ok przebadala i dała skierowanie do laryngolog bo w tym uchu za którym ma tego guzka nie widzi jakiego refleksu. Nie znam się. Ale ona podejrzewa że to jakiś katar albo coś takiego niwdoleczone i tak wyszło. Ale warto to sprawdzić. Mam jej dawać przeciwzapalny nurofen przez 3 dni i nasivin do noska no i czyścić nosek bo coś tam trochę harczalo jak kazała jej oddychać noskiem... Mam nadzieję że pomoże ale muszę jeszcze tego laryngolog załatwić bo w tej przychodni dopiero na wrzesień i to nie wiadomo dokładnie ktorego

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

magalena jestem jestem ! Obecnie mam wakacje i mało czasu na pisanie . Czytałam wczoraj ale jak doszłam do ostatniej strony żeby powitać nowe mamusie i napisać co u mnie to zasnęłam.
Moja córka uwielbia morze i piasek. Nie chce z plaży wychodzić. Ale tak się zmeczyla że spi teraz a my z mezem z nia więc jest trochę czasu na nadrobienie zaległości.
Brzuch mam jak w 5 miesiącu! A apetyt jakbym z jakiś wczasow odchudzających wróciła.
Prawie jak wrócimy do domu to będzie za kilka dni wizyta :-)
Zgagi juz nie mam ale myślę ze to przez to że cały czas coś jem. Brzuch boli caly czas ale to chyba normalne.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

pena dobry tekst z tymi wczasami odchudzającymi :D.

Mnie wczoraj i dzisiaj mdłości nie męczą po słodkim więc jest dobrze. Nadrobilam i zjadłam już co słodkie mi się chciało.

Ale ogorkowa już mam więc zaraz będę wcinac jakby ktoś chciał to zapraszam bo ja jak gotuję to pół rodziny wykarmie :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...