Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martita5433

Ale macie fajnie z tymi kończącymi remontami :) u mnie 3 weekend malowanie. A ja siedzę /leżę i patrzę i myślę ile do końca bądź co mogę zjeść żeby cukier był w normie.
Nie spodziewałam się, że ciaża może być tak trudna.
Chyba pierwsza jest zawsze najtrudniejsza :) a jeszcze teraz kiedy z aktywnej osoby muszę się oszczędzać to trochę jest gorzej psychicznie niż myślałam :)

Odnośnik do komentarza

A my myślimy o większym mieszkanku ( narazie 40 m mieszkamy we 3 ) tylko trzeba najpierw sprzedać to w ktorym mieszkamy i kredyt dobrać tylko chyba poczekamy do porodu bo teraz to byłaby masakra wszystko zmieniać.
W przyszłym tygodniu krzywa cukrowa ciekawe czy kolejna ciąża będzie z cukrzycą... ja tak uwielbiam słodycze choć staram się hamować ...
podjęliśmy decyzję i dzięki dziewczyny za Wasze opinie moja poszła do przedszkola w domu to by się zanudzila, a dzisiaj z takim uśmiechem poszła A i ja sobie odpocznę:)

Odnośnik do komentarza

Klau- chłopczyk był wiadomo od 13 tygodnia ... pokazał wszystko w ogóle lubi pokazywać ;). Ja chciałam dziewczynkę ale co tam z tego tez się cieszę mamy już imię ... dziewczyny jest spór- które wam się bardziej podoba Czesio /Czesław czy Tadzio/Tadeusz? Czesio po dziadku a Tadeusza zawsze chciałam ale robi się ich dużo. Pomożecie zdecydować ? Bo podobają mi się tak samo. Co do tycia ( ja rok temu poroniłam wiec ze smutku przytyłam 10 kg) i śmieje się teraz ze moja waga stoi choć brzuch rośnie i jem normalnie. Przytyłam 0,5 kg. Wiec się cieszę i marzy mi się ze jak urodzę to nagle będę jeszcze szczuplejsza ( wiem wiem głupie co ?) poza tym jestem gruba jak beczka twarz mi się zaokrągliła cycki troszkę tez( a mam małe wiec świętuje ). Poza tym to siedzę na zwolnieniu i się strasznie nudzę ... choć całe życie byłam aktywna i nie wiem co ze sobą zrobić ;).

a9c06389af.png 

Mama Tadeusza 29.01.2020 |Aniołek październik 2018 9tc

Odnośnik do komentarza

My planujemy remont na przyszly rok. Musimy wykończyć ostatni pokój i koniecznie malowanie bo córcia kocha kredki i nasze ściany :)

Jeśli chodzi o nadmiar czasu to miałam podobnie w pierwszej ciąży. Polecam książki o ciąży i opiece nad noworodkiem i niemowlęciem. Po porodzie nie ma już czasu. Ja przeczytałam tez całe stosy zwykłych książek. Oczywiscie tv :) Wróciłam też do robienia na drutach. Zróbcie porządne listy wyprawkowe, co potrzebujecie i zacznijcie się rozglądać w sklepach internetowych. Pomyślcie też o rzeczach dla siebie na poród i połóg.

https://www.suwaczek.pl/cache/d154c1d44f.png

Odnośnik do komentarza
Gość Martita5433

Jej Justa31 jaki śliczny... Też już bym chciała, ale nie. Najwcześniej po 26 tygodniu zacznę się rozglądać za czymkolwiek. Niestety zbyt duże zagrożenie niedonoszenia mam i nie chcę póki co nic kupować. Ale jak leżymy z Antkiem to z tygodnia na tydzień nasze szanse powoli rosna :)

Odnośnik do komentarza

Martita5433 też mieliśmy czekać ale samo wpadło w oko a jak lekarz potwierdził na 100 % procent Córcie to nawet mąż zgodził sie na zakup wózka.;)
Jeśli chodzi o leżenie to wiem co to znaczy. W poprzedniej ciąży 4 miesiące musiałam leżeć ale sie udało i donosilam synka do 37 tygodnia. Lekarz wtedy tylko mówił jeszzce chwilę i będę mogła wstać. Jak wstałam to za dwa tygodnie urodziłam:). W którym tygodniu teraz jesteś?

[url=https://www.suwaczek.pl/]https://www.suwaczek.pl/cache/13ba8e47d8.png[/url

Odnośnik do komentarza
Gość Martita5433

Ech dopiero albo juz 21 tydzień :) po domu sie poruszam, bo nakaz leżenia nie jest jeszcze bezwzgledny :) ale gdzieś dalej to samochód i tyle. Cóż jest to bardzo obciążające, ale jakoś się staram ruszać tylko tyle co trzeba. W 2 ciąży pewnie byłoby to łatwiejsze, bo teraz to takie nowe, ale jak trzeba to trzeba :P

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie z Anella druga ciąża to masakra z małym dzieckiem przy sobie:D ciągle słyszę "Mama patrz!" I dopóki nie pojde zobaczyc to bedzie wolał do oporu. Ja wózek mam bebetto Holland szary w kropki i jest na tyle uniwersalny ze na spokojnie moze byc do chlopca i do dziewczynki:) fotelik mam chyba tez taki ni to szary ni to czarny także spoko.

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

Hej, ale się rozpisałyscie, witam nowe mamy. U mnie 5 kg na plusie startowała z wagą 55 teraz jest 60.
Nas czeka malowanie ścian, muszę jakieś meble dokupić, coś poprzestawiac, bo przy trójce to trzeba jakoś zorganizować, mieszkam w domu, ale razem z treściami, mam jedno piętro i niestety za mało pokoi, aby każdy miał swój.planuje teraz od września jak dzieci w szkole/przedszkolu zacząć działać
Martita jak musisz leżeć to ciesz się że nie masz dzieci bo przy nich nie ma szans na odpoczynek ;)
Justa31 super wóz, będzie się wozić księżniczka
Cerrie myślami cały czas jestem z Tobą, dobrze że jesteś pod kontrolą i w sumie najważniejsze że jeden dzidziuś nie przeszkadza drugiemu i może się spokojnie rozwijać. Życzę dużo sił

Odnośnik do komentarza
Gość Martita5433

Obecnie zapowiedziałam, ze Antek będzie jedynakiem :) tryb życia w ogóle nie mój. Ja chyba odpoczywałam jak szłam spac, ewentualnie coś ogladalam. A tak ciągle w ruchu coś robilam, gdzieś wiecznie biegałam :)
Taki plus z przymrużeniem oka to, że miałam nadwagę przed i jak dalej będzie tak szło to po ciąży jest sznsa, że będę trochę mniej miała niż przed tych kilogramów :)

Odnośnik do komentarza

Ja tam na dużo wolnego czasu nie narzekam, jestem na zwolnieniu od początku ale nie pamietam by w jakimś momencie mi sie nudzilo....
Mam czas by i odpocząć, poczytac i poszukać interesujacyxh rzeczy w internetach. Co prawda i remont i ciąża sie zbiegly sie w czasie, wiec z tą wielką ilością czasu bym nie przesadzala...
Dzis byłam w sklepie oglądać wózki, ale nie qiem czy jest sens wydawać tyle pieniedzy, czy nie lepiej teraz kupić jakis używany, a za rok zainwestować w porządną spacerówkę?
Poza tym za grosze kupilam ciuszki już na przyszle lato hahi

monthly_2019_09/styczniowe-mamy-2020_77901.jpg

https://www.suwaczek.pl/cache/63102c40de.png

Odnośnik do komentarza

Juulla bardzo dziękuję.
Justa31 wizyta dopiero w piątek.
Póki co próbuję się jakoś przygotować na różne scenariusze ale szczerze mówiąc jest mi bardzo ciężko...

Kasia_maj jak siostra się czuje? Miałaś już jakąś konsultację odnośnie tych torbieli na nerkach?

Dobrze że u Was wszystko ok. Też trzymam za Was Wszystkie kciuki.

Odnośnik do komentarza

Aluap ja po prostu znalazłam wózek który mi odpowiadał w sklepie i zaczęłam się rozglądać za używką. Zobacz na forach co się w danym modelu może psuć i na to zwracaj uwagę. Poza tym taki ogólny stan. Patrzyłam czy jest czysty (bez przebarwień i trwałych plam), jak bardzo porysowana jest rama, bo to nieuniknione i w jakim stanie sa koła.

https://www.suwaczek.pl/cache/d154c1d44f.png

Odnośnik do komentarza

Cerrie myślałam że to dzisiaj. Cały czas trzymam kciuki za Ciebie i Twoje Maluszki.
My też teraz kupowalismy używany wózek po jednym dziecku.
Aluap wczesniej troche poczytałam różne fora odnośnie wózka. Opinie są różne. Pojechaliśmy zobaczyliśmy jak wyglada i jest nasz. Przy zakupie drugiego wózka sprawdzałam też czy mo to czego mi brakowało w pierwszym. Stwierdzilismy że jak mamy dawać podobne pieniadze za nowy ale nie do końca taki jak chcemy to lepiej poszukac czegos używanego w stanie takim jak nam odpowiada.

[url=https://www.suwaczek.pl/]https://www.suwaczek.pl/cache/13ba8e47d8.png[/url

Odnośnik do komentarza

Justa31 piękny wóz !!!!
Jak jesteśmy przy temacie wózków to mam malutkie pytanie - jak byście miały kupić wymarzony wózek to jaki ? Moi teściowie nie narzekają na brak kasy i wózek nam fundują - a ja zupełnie nie wiem jaki. Coś patrzyłam ale tak szczerze to nie mam pojęcia. Będziecie się teraz ze mnie śmiały ale ja się wstydzę chodzić po sklepach z wózkami. Myśle ze to się wzięło z tego ze brałam ślub mając 21 lat i chyba bardzo młodo wyglądałam i nikt nie był w tych pięknych salonach profesjonalny i traktowali mnie jak gówniarę co przyszła się zabawić i robili oczy ze szukam sukienki. W związku z tym kupiłam suknie na bazarku przy Różyckiego ( kiedyś znany bazar ) bo tylko tam potraktowali mnie odpowiednio. Kupiłam 1 która zobaczyłam. I jakoś tak mam ze się czuje przy wyborze „ większych rzeczy typu samochód, meble, wózek „ jak klient drugiej kategorii. Wiem ze to będzie z tym wózkiem tak ze jak już wejdę to coś kupię ... wiec wypadało by wiedzieć po co się idzie

a9c06389af.png 

Mama Tadeusza 29.01.2020 |Aniołek październik 2018 9tc

Odnośnik do komentarza

Skasowało mi to co napisałam pech jakiś
Dziewczyny ale naskrobałyście dzisiaj :)
Gratuluję wszystkim skończonych remontów :)
Kasia brzoza mi bardziej podoba się Tadzio :))
Justa31 super bryka dla córci :)
Carrie trzymam cały czas kciuki za Ciebie i Twoje skarby
U mnie właśnie pada deszcz , powiem wam że uwielbiam to pukanie o szybę tak mnie to wycisza i usypia :) Karrera85 jak ja będę rodzić to Ty już będziesz miała prawie 2 miesięcznego bobasa , szok :) z drugiej strony jak wyjdzie w terminie to fajny prezent na Mikołaja będziesz miała :)

ug37df9hhjep6v50.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...