Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Och dziewczyny gdyby dzieciaki chciały się rodzic t a k jak to wyznaczają, to by było super,a w rzeczywistości ciąża jest donoszona 3 tyg przed terminem, a urodzić można nawet 2 tyg po więc to jest dopiero rozpiętość. Teraz się stresujemy, a końcówka to dopiero będzie nerwowa.
U nas też dzisiaj upał, rano trochę poprasowalam. Potem z dziećmi na dworze i koło południa znów mi się zrobiło słabo, więc lezalam z nogami do góry ;)

Odnośnik do komentarza

Chciałam się z Wami podzielić moim dzisiejszym ogromnym szczęściem - a mianowicie... odzyskaniem nosa!!! ;)
Ja wiem, że dla większości to zjawisko niedoskwierające, ale ja przez ostatnie tygodnie mogłam tylko myśleć i oddychać po Otrivinie i nic innego nie działało.
No i dziś wpadłam na szalony pomysł przyłożenia końcówki irygatora do czyszczenia zatok, do węża odkurzacza. Ranysiu dziewczyny, wreszcie czuję od kilku godzin, że żyję XD
No mówię Wam - radość nie do opisania!
Co do tych różnic z terminami - kochane przecież tak jak pisze Juulla rozpiętość dat kiedy dziecko jest gotowe do wyjścia jest tak duża, że te 2 dni różnicy, na które narzekacie to żadna różnica.
Przypomniała mi się anegdotka rodzinna, jak moja mama dostała ze mną skurczy porodowych i pojechała do szpitala, a mój tata dostał telefon od sąsiadki, że dziecko w drodze.
Jego odpowiedź była rewelacyjna "a co też Pani gada za głupoty, przecież żona ma termin dopiero za 4 dni!"
Także tego ;p

http://fajnamama.pl/suwaczki/1tsf053.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja też jutro wizytuje i to rano , trzymajcie proszę kciuki żeby tym razem okazał się syn . Tak bardzo na to liczę eh Mąż tylko mówi żebym pamiętała zapytać czy już mozemy współżyć , temu to tylko jedno w głowie . Póki co zachowuje się o niebo lepiej oby jak najdłużej . Byłam dziś w galerii w Kielcach powiem wam że po 2 sklepach miałam dość , córka starsza się obkupiła , nie kłamiąc wydała łącznie 450 zł , zaszalała :) ja tylko parę rzeczy Adzie kupiłam i zjadłam zupkę z soczewicą po niej cukier zawsze niski u mnie .
Lola1322 o której wizytujesz? Daj znać po co u maluszka i czy lekarz zdradził płeć :)

ug37df9hhjep6v50.png

Odnośnik do komentarza

Madlen85 super że u Ciebie już lepiej z katarem :) nie ma to jak pooddychać normalnie. Ja to nienawidzę jak mam katar szczególnie że zawsze przy tym mi łzawią oczy. Ostatnio mnie dopadła opryszczka na ustach , tydzień się z nią męczyłam , żałuję że was nie zapytałam o radę , w aptece nic mi nie chciały Panie sprzedać przez ciążę , dopiero w Rossmanie Pani poleciła maść i pisze na niej że dla kobiet w ciąży i karmiących , tylko że strasznie długo trwało to leczenie , a najlepsze że opryszczka dopada mnie tylko w ciąży

ug37df9hhjep6v50.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wizytowe trzymam kciuki za dobre wieści :)

Jeśli chodzi o termin to nie ma znaczenia 2 dni w tą czy 2 w tamtą. Tak jak piszecie rozpiętość czasowa donoszonej i przenoszonej to dobry miesiąc. Chodziło mi bardziej o to że niby wyznaczanie terminu jest z góry narzucone (pomijam usg) a tu się okazuje że co lekarz to inna metoda. Weź tu bądź potem mądry jak w szpitalu pytają o termin.
W pierwszej ciąży 3 razy leżałam i zawsze wpisywali termin i u mnie problemu nie było bo miałam termin om i usg taki sam. Za jednym razem ze mną przyjmowali na patologie inną dziewczynę taką młodziutką i miała o 10 dni rozbieżność om i usg. Położna która nas przyjmowała miała chyba zły dzień bo na całym oddziale było słychać jak krzyczy że gówniara nawet nie wie kiedy rodzi ciekawe czy wie kiedy się bzykała no i ma się zdecydować.

https://www.suwaczek.pl/cache/d154c1d44f.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny powodzenia na dzisiejszych wizytach:)
Ja poprzednio urodzilam 3 tygodnie wczesniej ale przed moich problemach z szyjką i tak sie cieszyłam że Maluch aż tak długo wytrzymał. Teraz termin na 11 stycznia. Tak myślę byle do nowego roku. Jeśli się powtórzy to Kruszynka będzie z nami jeszcze w tym roku.

[url=https://www.suwaczek.pl/]https://www.suwaczek.pl/cache/13ba8e47d8.png[/url

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny powodzenia na wizytach. Dajcie znać.

Ja jutro jadę na wizytę.

Karola91 zastanawiam się co takie babsko jak tamta położna skłania do pracy w takim zawodzie... wogole zastanawiam się jak człowiek może być takim chamidłem wykonując swoje obowiązki w pracy. Skandaliczne to jest.
Ja dziś jakiś przypływ energii. Sprzatam jak nakręcona :) Zabieram się za chwile za segregację ubrań córki bo tak szybko rośnie że trzeba na jesień garderobę uzupełnić. Swoją też muszę bo za chwile w nic się nie zamieszczę ;)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja już po wizycie od godziny i nie mogę się pogodzić z tym że będzie 3 córa , może i jestem głupia bo najważniejsze że zdrowa ale tak marzyłam o synku . Dlaczego nie jest mi to dane , jak na złość widzę codziennie same mamy ze starszą córką i maleńkim synkiem bądź na odwrót . Powiem wam że w życiu nie byłam tak zawiedziona , modlitwy nie pomogły , o mało się nie poryczałam , tak bym chciała żeby się mylił i jednak w styczniu wyskoczył chłopak eh marzenia ściętej głowy. Łożysko tylko z jednej strony poszło do góry , nadal zero noszenia i sexu. Za miesiąc połówkowe i lekarz ma nadzieję że łożysko już pójdzie całe do góry i będę mogła normalnie funkcjonować. Jedna wiadomość lepsza i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu powiedział że cukry mam ok , żebym trzymała dietę ale żadnych cukrów nie muszę mierzyć i żadnego diabetologa także w szoku jestem hehe , za 2 miesiące mam powtórzyć krzywą cukrową , zamierzam nadal jeść tak jak przez ten ostatni tydzień . Od ostatniej wizyty spadłam znowu kilogram , także zamiast tyć to ja chudnę ale lekarz mówi że dobrze . W sumie mam nadwagę także może i lepiej.
Lola1322 a jak u Ciebie po wizycie?

ug37df9hhjep6v50.png

Odnośnik do komentarza

Justi2019 ciesz się ze Dzidziuś jest zdrowy. Wiadomo jak się już ma dwójkę dzieci to się już marzy o tym żeby to był chlopak lub dziewczynka ale najwazniejsze jest to żeby Dziecko było zdrowe. Uwierz mi ze jak 2 lata z mężem staralismy sie o Dziecko to były dopiero nerwy, płacze dlaczego tak jest. Odkad dowiedzieliśmy się ,ze sie udało jedyne co sie dla nas liczylo to to żeby Dzidziuś był zdrowy. Także głowa do góry. Kolejna Księżniczka Wam wyrośnie.

[url=https://www.suwaczek.pl/]https://www.suwaczek.pl/cache/13ba8e47d8.png[/url

Odnośnik do komentarza

Justi2019 po twoim poście jakoś mi lżej, ja marzyłam o córce i jak dowiedziałam się, że będzie chłopak to płakać mi się chciało, cały czas myślałam o sobie ze jestem głupia zamiast cieszyć się, że dziecko zdrowe to zła byłam, że syn się trafił. Gdyby to szło się zamienić heh... ;) fajnie że z tym cukrem wyszło ok, a łożysko na pewno jeszcze się podniesie

Odnośnik do komentarza

Ja chyba zapadam w jakiś sen zimowe-ciążowy, choc jeszcze lato... Dopiero wstałam i to z taaaaakim głodem.
Justi 2019 tak jak pisze Justa31 kolejna księżniczka Wam wyrośnie, najwazniejsze że wszystko dobrze i rosnie zdrowo.
Ja za tydzień mam wizytę, mam nadzieję że wtedu poznam płeć, nie mogę się doczekać, ciekawe jaka okaże sie moja intuicja sie myli, czy nie,... choć najważniejsze aby uzyskać potwierdzenie że jest zdrowe. Nie czuję jeszcze zadnych ruchów, albo nie mogę ich rozpoznać, pocieszam się że (jak czytałam) w pierwszej ciąży późno ruchy sa zauważane. Szkoda ze nie ma wypozyczalni usg... Wtedy bym sobie podgladała dzidzie ;p
Co do terminów, ja jestem talim przykładem, termin z OM to 13.01, pierwsze usg wskazuje na 17.01., kolejne usg na 21.01., a usg prenatalne na 15.01., wiec to tydzień rozpiętości, a położne z takim podejściem do kobiet poniżej krytyki, zastanawia mnie czemu wybrała taki a nie inny zawód?
Milego dnia i czekamy na dalszw wieści

https://www.suwaczek.pl/cache/63102c40de.png

Odnośnik do komentarza

Ja już po wizycie :( dalej nie wiem kto mieszka u mnie bo nie sprawdzała co u dziecka. Sprawdziła skond te nitki krwi. Szyjka nie jest skrucona ani nie rozwarstwia się. Mam nadzerke :/ łożysko jest nisko. Jak na razie koniec sexu.. Dziś sprawdzała czy znajdzie serce złapała przez chwilę i uciekł a potem znalazła i pięknie biło aż kopnol w to..
Justi2019 będę tak samo czuć jak będzie druga Cora

https://www.suwaczek.pl/cache/b0ca69ebb5.png

https://www.suwaczek.pl/cache/b0efba3079.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:) super, że dzieciaczki zdrowe to najważniejsze:) ja jutro wieczorem mam wizytę i też jestem ciekawe kto mieszka w moim brzuszku mam nadzieję, że będzie już widać choć mam córkę to jest mi obojętne co teraz będzie byle zdrowe :) mąż czuje że będzie dziewczynka, a ja że chłopak zobaczymy kto ma rację... ostatnio czuje więcej siły przeszły mdłości zaczęliśmy 18 tydzien.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja po drzemce z moją małą i jak się obudziłam to myślałam że mi się śniła ta 3 córa a to niestety rzeczywistość. Nie wiem kiedy się z tym pogodzę , cieszę się że jest zdrowa ale jednak rozczarowanie jest. Dziś przyjaciółka napisała że jej się udało i będzie parka , bratowa też zadowolona bo pierw syn teraz za miesiąc córka tylko ja mam takiego pecha , ja nie wiem co z tymi facetami , teść spłodził dwóch synów a synowie same córki ( starszy brat męża dwie a teraz mój mąż też drugą ) . Teść tak liczył na wnuka eh. No cóż już się nie użalam tutaj bo pewnie macie mnie dość :)
Lola1322 życzę Ci żeby Tobie się udało :) U mnie też zero sexu od miesiąca i teraz jeszcze przez miesiąc także mąż zawiedziony ale jak trzeba to trzeba , nadrobimy później a teraz tylko znów lody algida wchodzą w grę :p
Sówka 30 daj znać jutro czy u Ciebie będzie synek czy dziewczynka :)

ug37df9hhjep6v50.png

Odnośnik do komentarza

Justi2019 doskonale rozumiem twój ból :/ to samo przeżyłam jak się dowiedziałam, że będzie druga córka. Na szczęście szybko mi przeszło. Teraz też bardzo liczę na chłopaka i na usg genetycznym lekarka dała nadzieję, którą wciąż żyję :) ale jak się okaże, że to kolejna baba to chyba tym razem zniosę to lepiej. Stracona ciąża w styczniu to też była dziewczynka więc z rachunku prawdopodobieństwa mógłby być chlopak, bo inaczej mój mąż dalej będzie jedynym samcem w stadzie - 4 kobity, dwie suki i dwie kotki :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zi13vfxmvmbabcsa.png

Odnośnik do komentarza

Anella super focia :)
Evaeva życzę w takim razie żeby u Ciebie był synek :)
Mam jeszcze cień nadziei że na połówkowych moze jednak okaże się że synek , u kilku dziewczyn na forum wizaz lekarze się pomylili z płcią właśnie na połówkowych okazało się że jest odwrotnie , tylko zastanawiam się jak z chłopca może stać się dziewczynka to jest dopiero kosmos

ug37df9hhjep6v50.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...