Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Nela to tak książkowo masz :) super ślicznie fantastycznie ::))
Dziś od rana mam taki dziwnie dobry humor.
Paula to dzieciaki są w podobnym wieku córka 10 lat i syn 6 lat. Ja mam 30 lat. A u mnie córka chciała poprzednio brata, ja mówię czemu ? A bo Filipowi by zabawki zabieral A ona by miała spokój:) Cwana bestia

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmhazpcy7j.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0aquttwoi3.png
13.09.18-9tc * 01.12.18-6tc *

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie nowe mamy :) Cerrie podwójne gratulacje :)
U mnie następna wizyta 29 maja to będzie już 8+0 i będziemy książeczkę ciąży zakładać. Też nadal mnie podbrzusze pobolewa i jestem okropnie zmęczona. O 9 juz mi się oczy zamykają, ale narazie wciąż bez wymiotów czasem mnie zemdli, ale to delikatnie, oby jak najdłużej.

https://www.suwaczek.pl/cache/d154c1d44f.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dziś jestem w mega depresji:( cały czas krwawienia już 5dzien. Co prawda nie ma skrzepów od wczoraj tylko krew i już wieczorem ucieszyłam się że może się wreszcie skończy ale po porannej wizycie w toalecie raczej tak jest tak samo:( Lekarz który mi wczoraj powiedział że niektóre ciążę krwawią do końca wcale mnie nie pocieszył:( Codziennie umieram ze strachu idąc do toalety bo nie wiem co tam zastanę... Boję się że stracę to dziecko:(

21.01.2008 - córka
10.10.2012 - synuś
19.05.2019 - Aniołek:( (8 tc)

f2w3s65gtu09goaw.png

Odnośnik do komentarza

Paula.c moge sie tylko domyslac ze odchodzic od zmysłów... musisz duzo leżeć. Wiele krwawien jest niewyjaśnionych na poczatku ciąży.. moja kolezanka krwawila tez żywa krwią ona dostala luteine i miała brac w stanach gdy lecialo wiecej nawet 3x2. Ja na zmniejszenie miesiaczki tez mialam luteine zapisana. Moze gdzies byl jakis krwiak i nie widza tego na usg? To ze zarodek jest blisko to nic nie oznacza, wybral sobie takie miejsce i tyle najprawdopodobniej będziesz musiala sie oszczedzac. Życzę Ci z całego serca zeby wszystko sie uspokoilo i zebys moga sie cieszyc ciąża.

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

bejbusPytalam lekarza. Powiedzial że te leki (Duphaston i luteinę) można porównać do siebie ze względu na zbliżony charakter działania, różni je sposób podania i cena. Mówił że duphaston podaje się w momencie ciąży zagrożonej na podtrzymanie jej i dlatego ja go mam brać.

Leżę plackiem i czytam wszystko co znajdę i zwiedziłam już chyba tysiąc różnych forów i podnosi mnie na duchu że bardzo dużo kobiet, które krwawiły urodziły zdrowe dzieci. Nawet po intensywnych krwotokach dziecko potrafiło się utrzymać.
Daj Boże. Przecież ja kocham to dziecko. Wiecie pewnie co czuje bo każda z nas kocha swoją fasolkę i nawet jak jest dobrze to się martwimy czy jest wszystko dobrze.

dziękuję wam za wszelkie słowa pociechy

21.01.2008 - córka
10.10.2012 - synuś
19.05.2019 - Aniołek:( (8 tc)

f2w3s65gtu09goaw.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny my zaczynamy 8 tc. Termin w okolicy sylwestra. Beta 74175, czyli już zwalnia przyrost. Czekam na wyniki polimorfizmu pai 1 oraz jeszcze sprawdzam do tsh jod z krwi.
Niestety zajmie to z 2 tyg. Ale większość mutacji zrobiłam po stracie i na razie ani śladu.
Przyjmuję pregnę plus, euthyrox ( zmniejszam teraz), koenzym q10, luteinę 100 2 x dobę i duphaston 3 x dobę. 9 maja było już pięknie bijące serduszko.
Czy któraś z Was jest w podobnym wieku ciąży?

Odnośnik do komentarza

Paula c.
Czy ja wiem czy dużo, biorę jeszcze acard zapobiegawczo i oczywiscie wit. D. Acard jest profilaktycznie na rozrzedzenie krwi, w ciazy staje sie lepka i ogolnie takie sa najnowsze zalecenia by kobiety w ciazy przyjmiowaly leki z grupy AXA wieczorem. Tylko przy krwawieniu sie odstawia na jakis czas.
Duphaston jest syntetycznym progesteronem, ale lepiej żebyś brala tez luteine. Ile wynosi Twój progesteron, ze lekarz zapatrzyl sie tylko w duphaston? Bo szczerze mowiac to aż mnie ciarki przeszly, ze nie dostalas jeszcze luteiny.
I ktos tu moim zdaniem slusznie pytal czy na usg stwierdzono krwiak, pekniete naczynka, torbiele, nadżerki.
Euthyrox biore male dawki na regulacje tsh. Po poronieniu mialam tsh 3.46.
Pregna, koenzym to suplementy dla kobiet w ciazy, nie sa obowiazkowe, ale kwas foliowy wiadomo jest, wiec biore go w polaczeniu z innymi w razie czego w metylowanej formie, chociaz nie wykazalo u mnie mutacji mthfr.
Mozna powiedziec, ze biore by nic sie nie działo, jestem po stracie w zeszlym roku.

Odnośnik do komentarza

Paula myślami jestem z Toba i wierze ze wszystko bedzie w porzadku? Kiedy masz sie zglosic do lekarza?

Nurkowanie u mnie o tydzien w om mlidsza ciaza termin 4 lub 6 stycznia. Mam nadzieje ze donosze aby rodzic w styczniu. Swoja dwojke rodzilam oboje dokladnie w 37+5 mam nadzieje ze wytrwam do 2 stycznia.

Mnie nadal nie dobrze... niby nie wymiotuje zjesc tez.moge ale takie dziwne mam uczucie w srodku nie umiem.tego opisac.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx3e3k2b7bgeta.png
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h5v4kvtu1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpf6fogdwx.png

Odnośnik do komentarza

nurkowanie tak czytam ostatnio tych wpisów na forach od groma i widzę że co lekarz to inne mądrości głosi i inne praktyki ma. Ja na początku jak byłam jeszcze przed krwawieniem na pierwszej wizycie to mi powiedział że tylko kwas foliowy i ewentualnie Rutinoscorbin. W pierwszej i drugiej ciąży kazał femibion a teraz powiedział że absolutnie nie, że teraz podaje się jak najmniej chemi i tabletek ciężarnym.
Teraz biorę tylko kwas foliowy, duphaston i Rutinoscorbin.

Ten lekarz, u którego byłam na pierwszej wizycie nie za bardzo przejął się moim krwawieniem jak zadzwoniłam i musiałam szukać innego i iść prywatnie. Dopiero ten mi dał Duphaston.

Teraz jestem umówiona na wtorek z najlepszym lekarzem w mieście. Strasznie ciężko się do niego dostać ale już przez telefon potwierdził mi że mam brać tylko to co teraz i nic więcej i leżeć. Sama nie wiem. Różne te zdania mają, co lekarz to inaczej powie.

Jeden w szpitalu na SOR już mi powiedział że nie ma pęcherzyka w niedzielę a we wtorek na prywatnej wizycie inny że jest na 9mm.

Wierzę że ten co we wtorek będę u niego jest tak cudowny jak o nim mówią i pomoże

21.01.2008 - córka
10.10.2012 - synuś
19.05.2019 - Aniołek:( (8 tc)

f2w3s65gtu09goaw.png

Odnośnik do komentarza

Ja dziś jakoś nie mogę zebrać się w sobie. Humor wisielczy od rana. Na jedzenie nie mam ochoty choc czuję głód. Wszystko blee. Niektóre zapachy mi przeszkadzają np płyn do prania.... No nie mogę tego znieść. Mnie lekarz od razu wysłał na L4 i chyba z tym też sobie średnio radzę.

Paula.c. trzymam mocno kciuki żeby ustało krwawienie i wszystko było ok

Odnośnik do komentarza

Paula.c po prostu wspomnij o luteinie, mi dwoch lekarzy to zaleca. Chodze prywatnie. Moja nawet po poronieniu przepisala duphaston jakby zaskoczylo, ale po zrobieniu bety mialam od razu przybiec po luteine i to dopochwowa. To jest naturalny progesteron nie chemia - nie jest sztuczny, pomaga utrzymac ciaze i obniza odpowiedz immunologiczna w stosunku do zarodka, dzieki czemu nasz organizm nie traktuje go jak cialo obce. Dobrze ze idziesz do innego, zbadaj ten progesteron koniecznie przeciez jak jest go malo to sa plamienia. Moze wtedy sie obudzi. A juz krwawienie, ze jeszcze nie doszli skad jest to ja nie wiem.

Nella polecam rano na czczo kiwi 1 razy takie lekko kwasne, ale wzdecia to pewnie buzuje progesteron.

Carrie ja mam to na widok miesa. Raz prawie w sklepie na widok lodowek z miesem sie pohaftowalam.

Odnośnik do komentarza

Każdy lekarz ma swoje praktyki. Ufam swojemu lekarzowi i on po dwóch poronieniach nawet mi nie wspomniał o lekach podtrzymujacych. Ostatnio powiedział że mam wyluzować, wyciszyć się i napewno się uda. W sumie zajść się udało ,A co dalej zobaczymy. A kiedyś byłam całkiem przypadkiem u Pani doktor do której normalnie nie pójdę ( z racji tego że mam swojego zaufanego ) i ona powiedziała że mam od razu brać leki już po pierwszym poronieniu. Z kolei ten mój jak się zaczęły plamienia to owszem zapisał luteine, ale normalnie nie wspomniał żeby na zapas brać. Mam do niego zaufanie ponieważ bardzo dobre wibracje od niego biją, jest madry i przede wszystkim wyrozumiały. Tyle lat i ja nigdy tak z chęcią nie szłam do ginekologa jak do niego. Porody ustawia tak żeby je przyjąć, naprawdę lekarz z powołania. Jest z nim kontakt cały czas. Nawet wieczorem odbierze telefon od pacjentki. W tych czasach jest trudno o tak oddanego lekarza .

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmhazpcy7j.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0aquttwoi3.png
13.09.18-9tc * 01.12.18-6tc *

Odnośnik do komentarza

xxWikixx to właśnie taki doktor jak ten mój nowy. Poleciła mi go moja szefowa z pracy. Już słyszałam o nim że jest świetny w swoim fachu. Dzwoniłam i nie odbierał. Napisałam SMS nakreślając sytuację i po kilku minutach zadzwonił, chociaż mnie nie zna i od razu wszystko wypytał, kazał zwiększyć duphaston do 3 na dobę i przyjść we wtorek. Słychać było że naprawdę się interesuje a nie że liczy na kasę żeby prywatnie przyjść. Od razu zrobił na mnie i mężu dobre wrażenie. Odpowiada nawet na SMS-y i bardzo doceniam że mimo że nie jestem jeszcze jego pacjentką to się interesuje

Nella99 też męczą mnie wzdęcia ale to może być po Duphastonie bo na ulotce nawet piszą że może tak być. Ale tak czy siak w ciąży to normalna rzecz.

Carrie tez jestem na L4. Leżę plackiem od niedzieli. Mąż wszystko ogarnia, gotuje, odbiera dzieci ze szkoły...

21.01.2008 - córka
10.10.2012 - synuś
19.05.2019 - Aniołek:( (8 tc)

f2w3s65gtu09goaw.png

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem czy mój lekarz jest najlepszy w Gdańsku. Nie wiem czy miły i dostępny = profesjonalny. Jest to jedna z ważnych cech pewnie, ale po stracie są dla mnie ważniejsze sprawy. Fajnie jak jest miły i odbiera tel, ale sprawdziłabym wiedze. 2 takie gabinety już opuściłam. Było tez tak, ze wspomnialam o poronieniu i powiedzial ze sie zdarza. Ja wiem ze to jest tez los, ale gdy wyjelam plik kilkudziesieciu badan ( wyszlo ze nie mam problemow wiekszych) i zobaczyl ze nie zartuje to zupelnie inaczej na mnie spojrzal i zapisal to co sie nalezalo bez klepania po plecach.

Odnośnik do komentarza

Nurkowanie, dzięki spróbuję akurat kiwi w domu jest! Ja żadnych leków nie przyjmuje tylko folik. Nie wiem czy to dobrze czy źle ale z tego powodu planuje umówić się jak najszybciej na wizytę pierwsza.

Dziewczyny odbiegne trochę od tematu ale nurtuje mnie ta kwestia. Czy na tym etapie ciąży co jestesmy możemy tańczyć? Szykuje mi się impreza weekend i zastanawiam się czy mogę śmiało się bawić czy jednak powinnam odpuścić...? ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...