Skocz do zawartości
Forum

Czekające na 2 kreseczki - REAKTYWACJA


Rekomendowane odpowiedzi

No powiało chłodem jak za oknem...brrr, każdy z nas ma jakieś problemy, czasem dobrze się wygadać dziewczyny, głowa do góry KasiaF ma rację, słoneczko + dobra energia 🙂 aaa Bartuś jest cudny❤️gratulacje

U mnie już po owulacji, 16dc było duuużo kremowego, szyjka zamknięta więc myślę że 16dc było po wszystkim teraz czekamy na spokojnie 😉 wykres narazie ok, Anna dzięki🤞

A co  u was dziewczyny?który dzień cyklu?

IMG_20210428_224512.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Marzenaa

Hej ja chyba dostane zalamania bo w majówkę  poszalelismy z moim po % i pękła  nam prezerwatywa i dopiero to zauwazylismy po wszystkim boje sie ze zajde w ciaze to bylo 2 tygodnie  po poronieniu.  Przez tyle lat co uprawiamy sex nigdy nam sie to nie zdazylo a tu teraz taka sytuacja. Niewiem co robic boje sie jestem zalamana 😭😭  

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.

U mnie zaczął się kolejny cykl. Standardowo idealny. Z idealnymi wynikami badań. Oczywiście nic z tego standardowo nie wyszło. Już mi nawet przykro nie jest. Nie mam już ani pieniędzy ani chęci ani nastroju do jeżdżenia po lekarzach. Lata leca. Nic dobrego mnie nie spotyka. 

Marzenka nie myśl o tym nawet. Niech się dzieje wola nieba. Według mnie w razie co walcz o Heparyne. 

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaF

Marzena nie zalamuj się. Jeśli udałoby Wam się to widocznie tak miało być i zdaj się na los. 

Monia czasami takie odpuszczenie tematu może właśnie zaowocować i mam nadzieję, że u Ciebie tak będzie 💖

Odnośnik do komentarza

Marzena, nie martw się na zapas, na pewno nic złego z tego nie wyniknie, natura sama decyduje czy organizm jest gotowy czy nie, jeśli to za wcześniej to na pewno do zapłodnienia nie dojdzie, a jeśli jest już gotowy to będzie się z czego cieszyć. 
Monia, doskonale Cię rozumiem. U mnie tez kolejny cykl starań. Będę testować za tydzień ale nie czuję żeby się udało. Niestety.

Odnośnik do komentarza

Hej Kochane 🙂

widze ze ostatnio ciezkie nastroje na forum ;( u mnie tez nic nowego, zaczynam starania i zobaczymy co przyniesie los. Bardzo chce byc w ciazy ale najlepiej jakbym mogla przespac te 10 miesiecy bo juz sie martwie co bedzie jak zobacze pozytyny test.

Monia przetrzymaj te chwile zwatpienia i wrzuc na luz,  moze samo sie uda, bez badan bez kontroli. Przytulam mocno i wierze ze dobro przybedzie 🙂

Marzena bedzie co ma byc juz teraz czasu nie cofniesz, ale nie mysl ze cos zawalilas.

 

Odnośnik do komentarza
Gość Marzenaa

Bardzo sie boje ze zajde w ciaze a dzis  dostalam wynik z badan z  trombofili i mam MTHFR i PAI 1 wynik nieprawidlowy  kompletnie sie na tym nie znam powiedzcie  co to znaczy czy ja jakies leki bede musiala brac 

Odnośnik do komentarza
Gość Maszkaron
33 minuty temu, Gość Marzenaa napisał:

Bardzo sie boje ze zajde w ciaze a dzis  dostalam wynik z badan z  trombofili i mam MTHFR i PAI 1 wynik nieprawidlowy  kompletnie sie na tym nie znam powiedzcie  co to znaczy czy ja jakies leki bede musiala brac 

heterozygote czy homozygote ??? Marzena bez heparyny sie nie obejdzie bo swiadczy to o mozliwosci tworzenia sie zakrzepow, zwlaszcza po naszych i Twojej hostorich widac ze pewnie dlatego serduszko przestalo bic bo poszedl zakrzep i odcial dostep tlenu. szukaj lekarza ktory powie ze heparyna konieczna przy kolejnej ciazy.

Odnośnik do komentarza
Gość Marzena
Godzinę temu, Gość Maszkaron napisał:

heterozygote czy homozygote ??? Marzena bez heparyny sie nie obejdzie bo swiadczy to o mozliwosci tworzenia sie zakrzepow, zwlaszcza po naszych i Twojej hostorich widac ze pewnie dlatego serduszko przestalo bic bo poszedl zakrzep i odcial dostep tlenu. szukaj lekarza ktory powie ze heparyna konieczna przy kolejnej ciazy.

MTHFR homozygotyczny.

PAI 1 heterozygotyczny. 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Gość Marzena napisał:

MTHFR homozygotyczny.

PAI 1 heterozygotyczny. 

Metylowane witaminy koniecznie i acard

Co do heparyny to duża ilość lekarzy u których byłam na hetero pai nie daje.

Ja mam takie same. Ciąża moja była na heparynie acardzie i Wit met a i tak ja straciłam.

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaF
2 godziny temu, Gość Marzenaa napisał:

Bardzo sie boje ze zajde w ciaze a dzis  dostalam wynik z badan z  trombofili i mam MTHFR i PAI 1 wynik nieprawidlowy  kompletnie sie na tym nie znam powiedzcie  co to znaczy czy ja jakies leki bede musiala brac 

Marzena warto w takiej sytuacji zrobić jeszcze badanie homocysteiny, wit b12, wit D3 OH i poziom kwasu foliowego. Przy tych mutacjach ważne jest branie zmetylowanej postaci witamin, np kwasu foliowego. Sztuczny kwas foliowy może odkładać się w organizmie ponieważ zaburzone jest jego wchłanianie. Dodatkowo acard już przy staraniach, ja brałam cały czas, odstawiałam tylko na czas miesiączki. Z metyli brałam metafoline z aliness oraz wit b12 (ale najlepiej najpierw zbadać poziom). Bardzo dużo osób ma też niedobór wit D3. Warto to zbadać. Ja miałam niedobór i brałam duże dawki d3. Do tego na homocysteinę piłam zakwas z buraka. Ja mam różniez mthfr oraz pai1

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaF

I ogólnie nie przerażaj się bo bardzo dużo kobiet ma te mutacje. Moja siostra nie wiedząc o nich urodziła zdrowa corke na zwykłym kwasie foliowym bez dodatkowych wspomagaczy typu acard itd. Badania na mutacje zrobiła dopiero przy drugiej ciąży jak dowiedziała sie ze ja mam te mutacje (robiłam badania po poronieniu właśnie). Najważniejsze to teraz posprawdzać resztę badań i jak coś zmienić witaminy z typowo ciążowych na osobne zmetylowane. Na Facebooku jest grupa o mutacji MRHFR, warto dołączyć bo można poczytać o witaminach jakie brać, badaniach jakie można zrobić itd. Ogolnie mthfr powoduje, że zaburzone jest odprowadzanie toksyn z organizmu, a pai1 to właśnie problem z krzepliwością. Będzie dobrze, zobaczysz :)

Ja miałam cały żelazny zestaw: olej z wiesiołka, olej z czarnuszki, zakwas z buraka, siemie lniane, metafoline, b12 zmetylowane, wit D3, acard - to wszystko na czas starań. 

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudia B

Hej dziewczyny, czy miałyście kiedyś tak że podczas owulacji miałyście zawroty głowy i mdłości? Ja w środe rano nie poszłam do pracy bo miałam taki helikopter... czułam że się zaraz przewrócę a potem strasznie mnie kłuło w prawym jajniku wiec to na bank owulacja była.

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaF

A jeszcze jedno Marzena- ciążę ze starszym synkiem miałam na metylowanym kwasie foliowym i acard ie, a teraz z młodszym synkiem miałam też metyle, acard i heparyne do 12tc. Później lekarka stwierdziła, że już nie jest potrzebna, ogólnie od samego początku była sceptyczna ale dała mi "na życzenie" albo widząc moje błaganie w oczach 🤦‍♀️🤣 tak czy inaczej chce pokazać Ci ze da się donosić ciążę bez problemu przy tych mutacjach. Dobrze, że wiesz z czym się mierzysz 🙂 masz punkt zaczepienia! 

Odnośnik do komentarza
Gość Marzena
24 minuty temu, Gość KasiaF napisał:

A jeszcze jedno Marzena- ciążę ze starszym synkiem miałam na metylowanym kwasie foliowym i acard ie, a teraz z młodszym synkiem miałam też metyle, acard i heparyne do 12tc. Później lekarka stwierdziła, że już nie jest potrzebna, ogólnie od samego początku była sceptyczna ale dała mi "na życzenie" albo widząc moje błaganie w oczach 🤦‍♀️🤣 tak czy inaczej chce pokazać Ci ze da się donosić ciążę bez problemu przy tych mutacjach. Dobrze, że wiesz z czym się mierzysz 🙂 masz punkt zaczepienia! 

Ciezko mi to teraz ogarnac boje sie wszystkiego . Z badan plodu nic nie wyszło bo niezlapalam tego co powinnam 😔 

KasiaF dajesz mi wielka nadzieje  ale strasznie sie boje . W piatek mam wizyte  u gin zobaczymy co on mi powie na to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Gość Marzena
50 minut temu, Gość KasiaF napisał:

Marzena warto w takiej sytuacji zrobić jeszcze badanie homocysteiny, wit b12, wit D3 OH i poziom kwasu foliowego. Przy tych mutacjach ważne jest branie zmetylowanej postaci witamin, np kwasu foliowego. Sztuczny kwas foliowy może odkładać się w organizmie ponieważ zaburzone jest jego wchłanianie. Dodatkowo acard już przy staraniach, ja brałam cały czas, odstawiałam tylko na czas miesiączki. Z metyli brałam metafoline z aliness oraz wit b12 (ale najlepiej najpierw zbadać poziom). Bardzo dużo osób ma też niedobór wit D3. Warto to zbadać. Ja miałam niedobór i brałam duże dawki d3. Do tego na homocysteinę piłam zakwas z buraka. Ja mam różniez mthfr oraz pai1

A te badania homocysteiny, wit b12, wit D3 OH i poziom kwasu foliowego to wolno  robic w dowolnym dniu cyklu . Bo moze bym ich zrobila przed wizyta u gin 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość KasiaF napisał:

Marzena a jak badania płodu? 

 

Monia powiedz mi jeszcze jak Twoje leczenie? Szczepiliście się i co dalej? Nie mówili coś o droznosci skoro reszta badań jest ok? 

Mam skierowanie na drożność. Ciężko ogarnąć mi w czasach covida na nfz. Szpitale robią tylko operacje zagrażające życiu. Obecnie szukam prywatnie. Będę robić w maju też badanie czy ta ochrona zarodka wzrosła po szczepieniach. Terminy jednak są na nie długie.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Gość Marzena napisał:

A te badania homocysteiny, wit b12, wit D3 OH i poziom kwasu foliowego to wolno  robic w dowolnym dniu cyklu . Bo moze bym ich zrobila przed wizyta u gin 

Można robić w dowolnym dniu cyklu.

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaF
7 minut temu, Gość Monia napisał:

Mam skierowanie na drożność. Ciężko ogarnąć mi w czasach covida na nfz. Szpitale robią tylko operacje zagrażające życiu. Obecnie szukam prywatnie. Będę robić w maju też badanie czy ta ochrona zarodka wzrosła po szczepieniach. Terminy jednak są na nie długie.

Monia ja zaszłam po badaniu droznosci i dużo kobiet tak ma. Niby drożne ale dodatkowo podczas badania to wszystko się udrażnia jakoś "lepiej" przez ten przepływający czynnik. Pierwsze dwie ciążę zaszłam bez tego badania, a później po porodzie ze starszym synkiem długo walczyliśmy o następna ciążę i nie zaskakiwało. A po badaniu drożności zaszłam w tym samym cyklu. Co prawda straciłam tą ciążę, ale później zachodziłam tak jakby co 3 miesiące w ciążę (ta po drożności i kolejna po 3 miesiącach poronilam, a młodszego mam z trzeciej ciąży od droznosci). Więc ja ogólnie polecam to badanie bo wiem że mi pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaF
44 minuty temu, Gość Marzena napisał:

A te badania homocysteiny, wit b12, wit D3 OH i poziom kwasu foliowego to wolno  robic w dowolnym dniu cyklu . Bo moze bym ich zrobila przed wizyta u gin 

Tak jak napisała Monia, można robić w każdym momencie cyklu. Będzie dobrze 🙂

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość KasiaF napisał:

Monia ja zaszłam po badaniu droznosci i dużo kobiet tak ma. Niby drożne ale dodatkowo podczas badania to wszystko się udrażnia jakoś "lepiej" przez ten przepływający czynnik. Pierwsze dwie ciążę zaszłam bez tego badania, a później po porodzie ze starszym synkiem długo walczyliśmy o następna ciążę i nie zaskakiwało. A po badaniu drożności zaszłam w tym samym cyklu. Co prawda straciłam tą ciążę, ale później zachodziłam tak jakby co 3 miesiące w ciążę (ta po drożności i kolejna po 3 miesiącach poronilam, a młodszego mam z trzeciej ciąży od droznosci). Więc ja ogólnie polecam to badanie bo wiem że mi pomogło. 

Czytałam też właśnie że warto zrobić. No muszę się zapisać gdzieś prywatnie. I w czerwcu bym zrobiła. Dzięki Kasia

Odnośnik do komentarza

Marzena ja również mam te mutacje MTHFR i PAI 1 obie w heterozygocie. Tak jak wyżej dziewczyny pisały przede wszystkim metylowane witaminy 🙂 nawet sama jakiś czas temu pisałam tu na temat kwasu foliowego w zmetylowanej postaci i wtedy KasiaF doradziła mi co do wyboru 🙂 ja również biorę acard, ale to z polecenia gin. Pójdziesz na wizytę i wszystkiego się dowiesz, a póki co postaraj się nie martwić na zapas 🤗

06.2016 synek ❤️

05.2019 córcia Aniołek

Odnośnik do komentarza
Gość Marzena
W dniu 7/5/2021 o 5:19 PM, Gość KasiaF napisał:

Marzena warto w takiej sytuacji zrobić jeszcze badanie homocysteiny, wit b12, wit D3 OH i poziom kwasu foliowego. Przy tych mutacjach ważne jest branie zmetylowanej postaci witamin, np kwasu foliowego. Sztuczny kwas foliowy może odkładać się w organizmie ponieważ zaburzone jest jego wchłanianie. Dodatkowo acard już przy staraniach, ja brałam cały czas, odstawiałam tylko na czas miesiączki. Z metyli brałam metafoline z aliness oraz wit b12 (ale najlepiej najpierw zbadać poziom). Bardzo dużo osób ma też niedobór wit D3. Warto to zbadać. Ja miałam niedobór i brałam duże dawki d3. Do tego na homocysteinę piłam zakwas z buraka. Ja mam różniez mthfr oraz pai1

Zrobilam te badania wyniki takie

 WitB12 428.   ( normy 187-883)

Wit D 38. 

Homocysteina 5,48     (4,44-13,56

Kwas foliowy 13,1.    (3,1-20,5)

Co wy na to ?  Bo ja jestem zielona z tego a jutro dopiero wizyta. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...