Skocz do zawartości
Forum

Clostilbegyt? Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny!
Też chciałam być tu z wami obecna, gdyż jestem ciekawa clostilbegyt? Mam 36 lat i dwoch już odchowanych synów. Wiele lat po drugim dziecku brałam tabletki hormonalne, nie myślałam, że jeszcze zapragnę maleństwa. Jednak w tym roku odezwał się mój zegar biologiczny, skonsultowałam to z moim lekarzem i postanowiłam, że nie odpuszczę. Lekarz oczywiście kazał się starać. I tak działamy od marca, ale bez skutku, po odstawienie antykoncepcji, moje miesiączki są bardzo skąpe 2-3 dni, do tego plamienie 4-5 dni przed okresem, po pół roku staran badanie nasienia( jest ok) dostałam duphaston, ovarin i clostilbegyl , zaczynam od następnego cyklu. Mam nadzieję, że i mi się jeszcze uda z tym clostilbelgyn. Będę pisać jak to u mnie działa. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Was!

Odnośnik do komentarza

Ewa, przecież ja miałam to samo, tyle lat czekaliśmy, wszędzie ciąże dookoła tylko nie u nas. Piszę o tym, że się udało w 6 cyklu bo widziałam, że część z Was odpuszcza już po 2, 3. To nie jest dużo, zwłaszcza jeśli coś było nie tak. Leczenie nie sprawia, że o ciążę jest łatwiej, po prostu my leczące się mamy wrócić do punktu zero czyli do tego, żeby po prostu organizm funkcjonował normalnie.
Jeszcze co do tego, że cudze ciąże drażnią: z tego właśnie powodu ja nie wchodziłam na tego typu fora, wolałam się trzymać od takich miejsc z daleka, bo też byłoby mi ciężko.

Ktoś pytał o termin owulacji po clo. Zależy kiedy się przyjmuje. U mnie tabletki były od 3 do 7 dnia i owulacja była około 14 dnia ale wszystko zależy, jak bierzecie leki. Jeśli od 5 dnia albo jeszcze dalej to wiadomo, że owulacja będzie później a i cykl pewnie będzie dłuższy (u mnie były po 28 dni +/- 1 dzień).

Dziewczyny ja Was doskonale rozumiem, to nakręcanie też. Może właśnie glowa miała u mnie duże znaczenie, no bo jak inaczej wyjaśnić ciążę po jednym razie na 4-5 dni przed owulacją, w cyklu w którym przestałam brać leki. Wcześniej częściej, bliżej owulacji i nic. Do tej pory tego nie rozumiem. Tak naprawdę gdyby nie to, że jednak leki przez pewien czas brałam, to i testu bym nie zrobiła, bo moje wcześniej cykle to zwykle około 35 dni a nie da nawet ponad 40.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Jestem tu nowa, chodź czytam ten wątek od jakiegoś czasu :D Stwierdziłam, że i ja się w końcu ujawnię :)
Ja swoją "przygodę" z CLO zaczęłam w tym cyklu, do tej pory niestety nie miałam owulacji. Jak się okazało CLO zadziałało na mnie, pęcherzyki rosły i nawet same pękły, niestety myślałam że cykl stracony i nie było praktycznie starań. Jutro zapewne przyjdzie @. A kolejnego cyklu bierzemy się ostro do pracy :) :P Mam cichą nadzieję że zrobię partnerowi prezent na koniec roku :)
Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Czytam Wasze wpisy i każda z nas bierze ten lek od 3dc-7dc po 1 lub 2 tabletki. Ja mam brac po 1 , ale może sama zwiększe odrazu do 2, nie chcę znów się rozczarować ( biorąc po 1 tab) odwlekać to w czasie, znów nerwy i stres, że nie wychodzi. Co myślicie, nie powinno mi to zaszkodzić a może warto odrazu zadziałać mocnej, by efekty były szybciej...

Odnośnik do komentarza

Ula, nie zwiększaj sama. Ja na początku brałam po jednej, na kolejnych monitorowaniach były po 2-3 pęcherzyki więc potem lekarz kazał mi zejść do połówki tabletki. W cyklu w którym zaszłam też miałam monitorowanie i wtedy też były 2 pęcherzyki z tym że jeden mniejszy. Nie ma co brać tego typu leków "na pałę", to za poważna sprawa.
Tak to jest niestety często, najpierw się człowiek zabezpiecza a nawet świadomy nie jest, że coś jest nie tak. Dopóki się starania (nie lubię tego słowa) nie rozpoczną to nawet nie wiadomo, że z poczęciem mogą być problemy. Przestałam się dziwić, że na studiach nie wpadliśmy. Teraz wiem czemu. Z pustego i Salomon nie naleje jak to mówią. Ja rok temu marzyłam o takim prezencie (w zasadzie to już od ilus lat). Nie było go, pojawił się trochę później a teraz jest już z nami :)

Odnośnik do komentarza

Ja także odradzam zwiększać dawkę samodzielnie. Mi po jednej tabletce za pierwszym razem urosły trzy pęcherzyki i dwa pekly. Teraz urosły trzy i wszystkie trzy pekly.
Lepiej zobaczyć efekty po jednej tabletce niż się przestymulowac i później to odkręcac :)
Będzie dobrze nie martw się na zapas. W drugim cyklu myślałam że nic z tego nie będzie i lekarz już mówił o zmianie leków a tutaj się taka ładna owulacja pokazała.

Odnośnik do komentarza

Osobiście za okres przyjmuje nawet początkowe plamienie, później przeważnie jest rozkręca.. odnośnie zwiększania dawki to jest to absolutnie zabronione bez konsultacji lekarza.. ja zaczęłam brac od pół tabletki i ostatni dzien miałam jedna, a kolejne dwa cykle tylko po pół.. to mój trzeci cykl z cło.. w niedziele testuje, ale szczerze czuje się jak na okres, klasyczny bol brzucha.. niedługo kończę 32 lata i mam dola z tego powodu, moja siostra i cioteczne rodzeństwo już dawno maja dzieci, koleżanki w pracy .. i tak w kółko.. ale jak to się mówi, nadzieja umiera ostatnia..

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Ja dzisiaj jestem w 20 dniu cyklu. Dziwne jest to, że nie bolą mnie piersi. Od roku mam straszne bole piersi już 2 tyg przed okresem... A tutaj 8 dni zostało i nie bolą... Już sobie wkrecam, że może tym razem okresu nie dostanę... Jak to jest na początku ciąży? Bolą piersi czy raczej nie? Chodzi mi o ten moment zapłodnienia bo tydzień temu miałam owulacje.

Odnośnik do komentarza

Słuchaj Clo!
Ja biorę duphaston od 16dc- 25dc , dostałam go bo plamiłam ok4-5 dni przed miesiączką 2dni, a okres zazwyczaj miałam co 26-28 dni (2-3 dni) z przerwą od plamienia to nie wliczałam tego do okresu, zależy od tego za ile powinnaś mieć okres i czy to plamienie będziesz miała w ciągłości ( bez przerwy), jeżeli tak to myślę że na 3 dzień będziesz już mieć normalne krwawienie to wliczalabym te dni i zaczęłabym brać clostylbelgyt...

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj byłam na monitoringu (12dc) i mam wg pani doktor piękne endometrium (12mm) i pęcherzyk 21,3mm który wg lekarki pękł godzinę przed badaniem (bo był już delikatnie mniej wyraźny jego zarys). Także w tym cyklu jestem bez zastrzyku z Ovitrelle, bo w końcu miałam swoją owulacje!!! :)

Także teraz przez 3 dni działamy z mężem i od soboty Duphaston przez 10dni i testuje

Ale jestem pełna nadziei :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jak u was było? Jestem po pierwszym cyklu z Clo. Robiłam dwa razy testy i za każdym razem nie ma ciąży. Okres spóźnia mi się już czwarty dzień. Też miałyście okres później po tych tabletkach? Pytam bo ja w 80 procentach to mam jak z zegarkiem w ręku.
Po za tym czy to normalne że ja nie dostaje żadnych zastrzyków na pęknięcie? Byłam na USG w 12 dniu i lekarz potwierdził że ładny duży pęcherzyk jest. Ale nic nie wspominał o jakimś zastrzyku.
Jak same w domu monitoruje cię dni płodne? Używacie może jakieś testy apteczne czy tylko obserwacja ten i śluzu?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...