Skocz do zawartości
Forum

Październikowe 2019


Gość Olaaa34

Rekomendowane odpowiedzi

Madzia, też wyszłam z takiego założenia, najwyżej wyjdę na nadwrażliwą ;) to moja pierwsza ciąża i naprawdę dziwne były te bóle brzucha, inne niz wcześniej, ale teraz już wiem, że to była wina łożyska.
Teraz na szczęście już ok. Mała mi właśnie trzęsie brzuszkiem, to pewnie po obiedzie ;)
Co do pościeli - są chyba takie tradycyjne, jak dla dorosłych, w sensie jasne gdzie kupuje się do nich poszewki? Trochę bym się bała zabrudzeń, że nie dopiorę takiej z wzorkiem, zawsze łatwiej wymienić pościel niż całą kołderkę.

Mi kuzynka ma na początek pożyczyć laktator. Jak się sprawdzi i będę mieć pokarm to też kupię, ale wcześniej nie. Ogólnie jeśli będę karmić to laktator na pewno będę miała, tak żebym nie stała się więźniem i czasem mogła gdzieś wyjść sama na dłużej niż jakieś 2 godziny ;)

Odnośnik do komentarza

Basia no mój po zbudzeniu okrutnie marudzić jakiś czas ale wolę po zbudzeniu niż kółka godzin przed snem. Ogólnie to może raz na 2 tygodnie się zdarzy że padnie w dzień.
Natalia nie mam problemów z praniem czegokolwiek nawet jak ubrudzone owocami marchewka pomidorem itp. Mydelkiem galasowym zapieram i wszystko schodzi, a poscielki to w ogóle mam czyste hocw łóżeczku nie je, a jak był malutki to mógł ubrudzi jedynie mlekiem choć mój mimo ogromnego refluksu nie ulewal akurat.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

natalia w lidlu teraz są komplety kolderka z podusia i posciele dla dzieci :)
Madziak ale z drugiej str dużo sobie na spokojnie zrobię jak ma dzemke w dzien, obiad ugotuje i dla starszego mam też trochę czasu. Wieczorem on szybko zasypia z 10 min z nim poleze on sobie pogada pospiewa i poprzytula i zasypia :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki! Boziu ostatnio nie mam na nic czasu! Ale mam zaleglosci tutaj! Widze ze pojawily sie nowe dziewuszki witam Was wszystkie i sciskam mocno :) zamowilam ostatnio mnostwo ciuszkow na promocji w 5 10 15 :) mama tez cos tam kupila juz od siebie :) Synus straszne fikolki kreci i w pracy i w domu :) no i zaczynam byc hipciem :D mam nadzieje ze u Was wszystko zgodnie z planami :)

monthly_2019_06/pazdziernikowe-2019_75611.jpg

Odnośnik do komentarza

Madzia, badanie ogólne moczu masz zupełnie w normie. Raczej nie ma sensu robić posiewu.
Wczoraj i dzisiaj skrecalam z narzeczonym meble z Ikei. Och, jak ja ich nie lubię;). Ale właśnie skończyliśmy, jutro ogarnę kartony i cały bałagan to wrzucę zdjęcie. Oczywiście to nic szczególnego, ale już z tekstyliami wygląda całkiem nieźle:).
Brzuch mnie bardzo boli, chyba od tego wysiłku.
Miłego wieczorku:)

Odnośnik do komentarza

Asia, ale fajny brzuszek :)
Ja wczoraj też zrobiłam zamówienie w 5 10 15, było -70%, dziś już widzę, że jest -50%. Zamówiłam dwa kombinezony, cieńszy 62 i grubszy 68. Może starczy do końca lutego. Jedne wizualnie nie do końca mi się podobają (całe różowe :P) ale za obydwa zapłaciłam niewiele ponad 100 zł, więc niech już jest. Był jeden ładny, szary, uniwersalny, ale już rozmiarów nie było. Zresztą zaraz Wam pokażę. Te typowo dziewczęce to moje.

Basia, dzięki za info :) sprawdziłam te kołderki w necie i one mają wymiary 100x135, to nie są już wymiary do większego łóżeczka? Patrzyłam w necie na pościele i widzę, że są różne rozmiary :/ a jakie Wy będziecie mieć dziewczyny?

monthly_2019_06/pazdziernikowe-2019_75612.jpg

monthly_2019_06/pazdziernikowe-2019_75613.jpg

monthly_2019_06/pazdziernikowe-2019_75614.jpg

Odnośnik do komentarza

Emilka dzięki za informację, to pewnie muszę florę uzupełnić i stąd ten dyskomfort bo nawet sluz znikł całkowicie :/
Odpoczywaj, weź nospe i jutro będzie z górki :)
Natalia na mam taki jak ten szary tylko biały, i jest super bo można do fotelika dziecko w tym zapakować robiąc ze śpiworka nóżki. Ale w rozmiarze 62 bo to po pfilioku który urodził się pod koniec zimy. Więc będę musiała coś dokupić ale to na spokojnie. Chcę też taki spiworko kocyk do fotelika kupić który się zakłada pod pasy i jak się wlozy dziecko to się nim owija, gdy w aucie się zagrzeje to można łatwo odkryć żeby się nie grzalo.
No są te mniejsze kolderki i kocyki i one wystarczają na takiego malucha ale jak dziecko się kręci to lepiej większy bo wtedy jak się obroci to nie spadnie z niego tak szybko, no albo spiworki, my do tej pory używamy i filipek jest przykryty, śpi w swoim pokoju wiec nie mam możliwości co chwilę go nakrywac ;)
Asienka super brzuszek :)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki za podpowiedzi, obejrzę sobie te śpiworki w wolnej chwili. Może faktycznie to będzie najlepsze rozwiązanie na początek. A czy rozmiary muszą być różne, tak jak z ubraniami, czy można kupić rzadziej ale większy? Ja to taki laik jestem i się obawiam że albo czegoś nie będę mieć na czas albo że kupię coś niepotrzebnie. Już teraz nie do końca jestem zadowolona ze te kombinezony to z różem ale to by musiał być "pech" żebym w podobnym czasie za ileś lat urodziła chłopca ;)

Asia, pokaż te cuda jak już będziesz je mieć :D ja nie zamawiałam wiele (wzięłam jeszcze czapkę na zimę) bo akurat przed wypłatą byliśmy :) ale może jeszcze będzie taka promocja. Ogólnie ubrania na pierwsze miesiące już mam, zamówiłam jakiś czas temu na slodkisen.pl ale to głównie ogólne rzeczy, omijałam te nastawione na płeć. Przyszaleję później przy większych rozmiarach, jak Mała ponosi się dłużej :)

Odnośnik do komentarza

Natalia taki spiworek do do wozka to kupujesz jeden na całą zimę, wrzucam zdjęcie pierwszego lepszego z netu, wpisz sobie spiworek do gondoli to Ci się pokażą różne ;) my mieliśmy spiworek do spacerówki, z wełna owcza w środku, ubieralam młodemu tylko kurtkę i czape i w cienkich spodenkach i skarpetkach do wozka i jak wracaliśmy ze spaceru to był gorący, prostsze też w zakładaniu bo kombinezon musisz pozakladac na kończyny a tu wsadzasz dziecko, zapinasz zamek i gotowe.
Dajcie znać jak znów promocja będzie, ja też chętnie pozamawiam :) jakby któraś wiedziała o promocji w hm to też dajcie znać :D

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Basiu i wszystkie dziewczyny :D

Ja wczoraj byłam u neurologa i musze wykonać parę badań, wtedy będziemy myśleć nad odstawieniem leków padaczkowych :) I najważniejsze co chciałam się dowiedzieć to, że mogę karmić biorąc ten lek, który mam teraz, także kamień z serca :)

Dzisiaj za godzinke mam diabetologa jeszcze, a korzystając z czasu wpadłam do takiego sklepu i kupiłam pieluchy tetrowe :D taki 3 pak za 12 zł i jedną duża tez za 12 :D

Pozdrawiam z moim małym brzuszkiem :p

monthly_2019_06/pazdziernikowe-2019_75623.jpg

monthly_2019_06/pazdziernikowe-2019_75624.jpg

monthly_2019_06/pazdziernikowe-2019_75625.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmd2nhzef3.png

Odnośnik do komentarza

kaska no to dobre wieści z rana :) fajne te pieluszki. Mi tetrowe się bardzo przydawaly mialam takie wieksze to kladlam sobie na ręcznik kąpielowy i na to maluszka jak wyciaglam z kąpieli. Tetra fajnie wchłania wode więc maluszek zaraz był suchy i delikatniejsza jest niz reczniczek. A male tetrowe do karmienia i położyć pod buzke do odbicia :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, witam wszystkie w piątek :)
Kasia, śliczny brzuszek :) też mam kilka pieluszek tetrowych i flanelowych, kupiłam ostatnio w Biedronce jak były :D ale faktycznie jeszcze coś większego się przyda. Mam czas ;)

Madzia, super ten śpiworek do wózka :) spodobał mi się tylko tak się zastanawiam czy jest sens kupować w moim przypadku jak już zamówiłam dwa kombinezony, w zasadzie tylko wiosną bym go używała, bo później w lato też odpada. Ale nad tym do łóżka się zastanowię. Podpytam jeszcze znajome mamy co miały. Mam wrażenie, że Wy tu bardzo na czasie jesteście, bo z wieloma rzeczami spotykam się tu po raz pierwszy :)

Odnośnik do komentarza

Natalia u mnie to już 3 ciąża więc z własnego doświadczenia mowie co mi się przydawalo i co ja używałam :)
Do lozeczka wolalam śpiworek, malenstwu cieplo a nie ma obaw, że sie gdzieś zsunie w dół lozeczka i pod tą kaderke a jak większe to juz sobie poradzi i sie odkryje albo będzie wiercic czy płakać jak mu będzie źle.

Odnośnik do komentarza

Hej hej :) o matko albo dziś młody zostanie uduszony pielucha albo ja w kaftanie wyląduje :D wykluwa mu się druga piątka co jest dziwne bo śpi ładnie i je ładnie a jedynie zschowuje się jak największa maruda świata, jak pytam czy go boli w buzi to mówi że nie, poza tym wszystkie jest buuu albo ojojojo, niech już pęknie to działo bo od jakichś trzech miesięcy mam wrażenie że te piątki są na wierzchu tylko przykryte dziaslami.
Natalia o to popatrzę w 5 10 15 choć w ogóle nie wiem co mam kupić, przez te firmowe rzeczy, kontrolę z urzędów itp w ogóle nie mam głowy do wymyślania :/ w sumie to na 56 tylko pajace i jakieś body z krótkim, na 62 dodatkowo body z długim i polśpiochy na dzień. Sporo muszę kupić jakichs takich konkretów jak nosidlo lozeczko szafa bujaczek. No jak masz kombinezony to spiworek może niepotrzebny. Ja mam kombinezon z Misia 62 i na pewno kupię jeszcze 68 lub 74 bo jak będę brać malucha w nosidelku to na pewno nie w ocieplany kombinezonie bo się ugotuje. Tak samo to auta coś cienszego. Więc kupię spiworek do fotelika do drugi do gondoli i będzie ok :)
Ja mam całą górę pieluszek tetrowych tych większych kolorowych po Filipku. On się okropnie slinil i ciągle dokupowalam, potdm jak się zorientowałam że to od refluksu to przestał się ślinić a mi została Góra pieluszek, teraz przynosi je do wymiany pieluchy jako podkład, mówi na nie kocyk :D
Kasia śliczny brzuszek, mój to się zaczyna zaraz pod cyckami hihi :p
O a właśnie jak tu pisze do was to pan maruda mi zasnął na kolanach, oby po drzemce był lepszy.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Basia ja to samo, z filipkiem kupiłam trochę niepotrzebnych rzeczy, a trochę złych. Miałam górę ubranek a nosił tylko pajace body i spodenki, przyoszczedzilam na nosidelku bo miałam coś jak Tula tylko wiązane. Nazywa się mei tai, okazało się że dużo go nosiłam nawet po domu bo inaczej płakał, a te wiązania były wkurzajace, teraz chce kupić tule, zapinam sobie na klamry i gotowe. Nakupilam za dużo gryzakow i innych pierdolek z których wyrósł nim zdążył się pobawić. No i parę innych tego typu dziwnych wynalazków :p

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...