Skocz do zawartości
Forum

Akcje w Mazowieckim


Rekomendowane odpowiedzi

„Nazywam się Ania Shirley. Ale proszę, niech mnie pani nazywa – Kornelia. (…) Anna to takie nieromantyczne imię…”

„Ania z Zielonego Wzgórza” to przejmująca historia rudej, piegowatej
i gadatliwej sieroty – Ani Shirley, która błąka się po domach dziecka i kolejnych rodzinach zastępczych, aby w końcu odnaleźć kochających opiekunów – Marylę i Mateusza. Niesforna, romantyczna i obdarzona fantazją dziewczynka nieustannie popada w tarapaty i wciąż obiecuje sobie, że już nigdy więcej nie powtórzy swoich błędów.
To ciepła opowieść o sile miłości, przyjaźni i nadziei.

Lucy Maud Montgomery (1874 – 1942) – powieściopisarka kanadyjska znana głównie jako autorka książek dla młodzieży, zwłaszcza „Ani z Zielonego Wzgórza”. Pracę nad powieścią rozpoczęła wiosną 1904 roku, którą ukończyła w październiku 1905 roku. Na przełomie lat 1906 – 1907 po wielu problemach związanych z wydaniem powieści, rękopis ponownie trafił do kilku wydawnictw. Na rynku pojawiła się w czerwcu 1908 roku i ku wielkiemu zaskoczeniu autorki stała się bestsellerem.
W 1895 roku Lucy Maud Montgomery ukończyła studia pedagogiczne w Prince Wales College w Charlottetown. Po studiach pracowała jako nauczycielka
w Bideford i w Lower Bedeque na Wyspie Księcia Edwarda. W latach 1895 – 1896 studiowała literaturę w Dalhouse University w Halifax.
Następnie wróciła do Cavendish, aby opiekować się babcią.

To w tym okresie powstała pierwsza seria o Ani. Główną inspiracją do napisania powieści były jej własne, dziewczęce doświadczenia.

„Ania z Zielonego Wzgórza” w reżyserii Karola Stępkowskiego od grudnia zagości na scenie warszawskiego Teatru BAJKA.

PREMIERA W GRUDNIU 2010

Teatr BAJKA

Bilety do nabycia w kasie Teatru Bajka ul. Marszałkowska 138 tel. 22 826 69 66,
Kasach Eventim Al. Jerozolimskie 25 tel. 22 621 94 54 oraz w wybranych salonach sieci Empik,
przez Internet eBilet.pl - bilety na imprezy, koncerty i spektakle teatralne w całej Polsce Bilety na koncerty oraz wydarzenia sportowe, kulturalne i inne ~ Kup bilety w Eventim Polska Ticket Online | Bilety - koncerty, festiwale, teatr, klasyka, sport |
rezerwacja biletów e-mail: [EMAIL="kasa@teatrbajka.pl"]kasa@teatrbajka.pl

Odnośnik do komentarza

Małgosia
Witam nową mamusię i gorąco zapraszam ;)
ponoć w Koperniku jest cudownie, wspaniale ale do końca roku ponoć koszmar, aby wejśc.... poczekamy, aż przejdą pierwsze tłumy:snowball:
no i życzę powodzenia w szukaniu pracy!!!

Ronia, w tym roku były II tury urodzinowe, zatem w domu nie robiłam urodzinowego obiadu tylko na słodko, można było się przesłodzić wręcz a dzisiaj dzieciaki ganiały na zorganizowanych urodzinach

a byłaś już na tym dużym placu zabaw??
tak byłyśmy z parentingową sierpnióweczką i z dzieciaczkami
super ale masakra taki tłok :)

Odnośnik do komentarza

ja dziś nie pozbierałam sie bo po pierwsze młoda znów lapie sie za uszy, jutro laryngilog z rana nas czeka, obym sie myliła ale chlupie jej io krzyczy przez sen...
po drugie mam próbne zajęcia jako psycholog do przedszkola i muszę sie przygotowac...

pozdrawiamy
ja na codzien pije wiadra kawy bo mała budzi sie w nocy normalnie 2 razy teraz jak coś jej dolego to krzyczy co godzine...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-48617.png

http://www.suwaczki.com/tickers/git7dcimeiq86kj3.png

Odnośnik do komentarza

Zapraszamy na świąteczny koncert „Magicznej Muzyki” Disneya - 15 grudnia w Sali Kongresowej!

http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/baner-4.jpg

W programie koncertu usłyszymy premierowe wykonanie suity z filmu „Tarzan”, a także piosenkę z najnowszej komedii Disneya "Zaplątani", którą zaśpiewają Katarzyna Popowska i Łukasz Zagrobelny. Wykonywaną na żywo muzykę ilustrować będzie projekcja fragmentów filmów Disneya na wielkoformatowym ekranie.

Koncerty Disneya to największe i jedyne tego rodzaju muzyczne wydarzenie adresowane do rodzin i dzieci. Zapraszamy na znakomitą zabawę, wspólne oglądanie filmów i kontakt ze wspaniałą muzyką!

Więcej informacji można znaleźć na stronie: Magiczne Koncerty Disneya

Odnośnik do komentarza

Małgosia
Karolajna84
Dzięki :) No więc i ja poczekam z wycieczką do Kopernika. Na mniejsze tłumy i lepszą pogodę. Pewnie w wakacje już luźniej będzie. Oby tylko czynne było ;) No i młody podrośnie trochę.

A do frekwencji, to nie mogę obiecać, że codziennie zajrzę, ale się postaram być na bieżąco.

A wybieracie się na targi przedszkolaka w Warszawie? :)

no mamy tam patronat, więc zapewne będziemy, albo ktoś od nas ;)
ja tego dnia mam trochę prywatnych imprez- szczególne w sobotę

Ronia byłaś na tym mega placu zabaw?
tak Małgosiu byliśmy
fajnie tylko te tłumy ;/

Odnośnik do komentarza

mamabąbla
ja dziś nie pozbierałam sie bo po pierwsze młoda znów lapie sie za uszy, jutro laryngilog z rana nas czeka, obym sie myliła ale chlupie jej io krzyczy przez sen...
po drugie mam próbne zajęcia jako psycholog do przedszkola i muszę sie przygotowac...

pozdrawiamy
ja na codzien pije wiadra kawy bo mała budzi sie w nocy normalnie 2 razy teraz jak coś jej dolego to krzyczy co godzine...
i jak młoda ? co z uszami ?

My praktycznie non stop mamy z nimi przeboje wystarczy lekki katar i dziękuje

Odnośnik do komentarza

Małgosia
mamabąbla jak uszka i młoda???

wlasnie moje dzieci się cieszą, bo spadł pierwszy śnieg...a ja jak byłam mała, to zastanawiałam się, dlaczego dorośli się tak nie cieszą :snowball:
dzisiaj już wiem

przede mną niezły weekend....nie ma mowy o odpoczynku, ale za to spotkam się z przyjaciółmi i rodzinką, bo mam 2 imprezy urodzinowe w weekend :yuppi:
aktywnie i miło w gronie najbliższych super! Oby imprezy się udały :D

Odnośnik do komentarza

“Po co jest dyrygent” 28.XI.2010 godz. 10.30
W najbliższą niedzielę odwiedzi kino Luna zespół “Bel Consort”. Koncert poprowadzi dyrygent Bela , która nie tylko tylko opowie, ale i zademonstruje na czym polega praca dyrygenta.

Każdy będzie mógł wysłuchać koncertu , poznać głosy od najwyższego do najniższego. A co najważniejsze, najodważniejsi zostaną dyrygentem i zaśpiewają razem z nami w dużym zespole

Zapraszamy serdecznie

Grzegorz – kontratenor + Wanda – Alt + Sara – sopran + Paweł – Tenor + Sebastian – Bas + Bela – Dyrygent = Bel Consort

www.belconsort.pl

http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/medium/Koncerty_w_kapciach_Kino_Luna.jpg

Odnośnik do komentarza

ronia
Małgosia
mamabąbla jak uszka i młoda???

wlasnie moje dzieci się cieszą, bo spadł pierwszy śnieg...a ja jak byłam mała, to zastanawiałam się, dlaczego dorośli się tak nie cieszą :snowball:
dzisiaj już wiem

przede mną niezły weekend....nie ma mowy o odpoczynku, ale za to spotkam się z przyjaciółmi i rodzinką, bo mam 2 imprezy urodzinowe w weekend :yuppi:
aktywnie i miło w gronie najbliższych super! Oby imprezy się udały :D

Ronia będzie to jeden z najbardziej aktywnych moich weekendów ostatnio ;)
wszystko co do godziny :glass:

Odnośnik do komentarza

Witam i ja

Małgosiu
ja też ledwo na oczy patrzę.... nie wiem czy poranek mroźny ale na to wygląda... Damian poszedł do szkoły już też zimowo ubrany. Dzisiaj zabieram jego kolegę i koleżankę razem z nim tak więc dzieci będzie pełna chata....
jutro mamy zamiar jechać na zawody judo

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Anya jak zawody?
my po 2 latach trenowania Kubusia judo i zawodach prawie w każdy weekend przerzuciliśmy sie na piłke, ale bardzo lubiłam judo! i polecam każdemu, niestety treningi pokrywały się z piłką i coś trzeba było wybrać, ale ang i sport to u nas nr jeden w zajęciach dodatkowych na szczęście chłopakom tez to sprawia przyjemność ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.
Nie pisałam parę dni, bo mam lenia giganta. Czytałam Was i tak się nie rozpisałyście zbytnio więc nie miała sporo zaległości - to dobrze:D

Moja Niunia na razie śnieg ogląda przez okno i się cieszy(nadal ma katar więc wole poczekać) Chociaż dziadek jej dzisiaj przyniósł trochę w misce i bałwana lepiłyśmy;]

Byliśmy się zameldować(trochę z tym było problemów, ale udało się).

Odnośnik do komentarza

My dziś po kontroli znów- jest lepiej jedno ucho czyste , drugie prawie...
wiec jesteśmy na dobrej drodze...
choc mamy dalej areszt domowy by nic nie złapac...
to smutne bo teraz jest tyle fajnych imprez świątecznych...

na śniegu byłyśmy, Młoda wpierw płakała bo nowe buty i nowa sytuacja, a pod koniec szalała i nie chciała wracac do domu...(:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-48617.png

http://www.suwaczki.com/tickers/git7dcimeiq86kj3.png

Odnośnik do komentarza

Hej!
mamabąbla cieszę się, że z uszkami już lepiej przynajmniej z jednym. 3mam kciuki za dalszą poprawę!

Małgosia, taka prawdziwa herbatka by się przydała:)

My dzisiaj wyszłyśmy na sanki. Juz nie moglysmy wytrzymac w domu. Paulinka się strasznie cieszyła i do domu wracac nie chciała:) Jutro tez idziemy , a co:)

Strasznie mnie boli kregoslup, juz nie wiem jak mam usiasc zeby bylo dobrze;( Na dodatek pachwiny i te skurcze brrr

Milych snow :*

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...