Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia86gda

Daria to super widzieć kogoś z tym samym terminem :) ja miałam dzisiaj endokrynologa. EmilaW jakie miałas dawkowanie tego nebbudu? Tak ci szybko przeszlk ze jak nic nie pomoze to tez zrobie inhalacje. Zjadłam 3 grześki tyci i myślałam, ze pluca wypluje. Widocznie gardło jest mocno podrażnione i słodkie powoduje kaszel. Tabletki emskie do ssania troche wyciszyly sytuacje.
Apropo ruchów dziecka. W drugiej ciąży chyba szybciej są odczuwalne?

Odnośnik do komentarza

Olenkaas obecnie mam 34 lata, a jak będę rodzić to będę miała ukończone 35 lat stąd ta propozycja. Każda kobieta po 35 r.ż ma prawo do bezpłatnych badań inwazyjnych ale przy niskim ryzyku też uważam, że to zbyteczne. Dziewczyny jestem tak zła na siebie i własną głupotę... Byłam dzisiaj w centrum i skusiłam się na fryki i hamburgera. Pomyślałam sobie, że jak w przyszłym tygodniu zrobię krzywą cukrową i wyjdzie, że trzeba stosować dietę to już do końca ciąży nie będzie szans na takie jedzenie. Prawdę mówiąc rzadko jadam fastfood, a w ciąży to chyba pierwszy raz i na pewno ostatni. Zostałam pokarana za swoje łakomstwo i tak wymiotywałam, że szok. Zresztą już po zjedzeniu tego nie czułam się zbyt dobrze bo miałam wrażenie, że mi to zalega na żołądku.

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny,
Ja tez na l4 od listopada niestety ze wskazan. Myslalam,ze popracuje caly 1 trymestr, ale sie nie udalo. Teraz juz raczej nie wroce do pracy.

W pierwszej ciazy chodzilam na wyklady do szpitala dwa razy w tygodniu i zawsze bylo badanie detektorem, fajne uczucie i bardzo uspokajajace. W pierwszej ciazy tez czulam ruchy w 17tc wiec myslalam,ze teraz bedzie szybciej ale jeszcze nic :)

https://www.suwaczki.com/tickers/l22np07w9wvpzqve.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/atdcp07ww3v22e12.png

Odnośnik do komentarza

Lenka01 chciałabym tak Haha.
Mi jedyne co „wchodzi” w ciąży to pizza, frytki i hamburgery. Serio. Jak po warzywach wymiotuje tak pizzę potrafię zjeść cała ! Mąż się śmieje ze jak tak dalej pójdzie to albo urodzę kawałek pizzy albo frytkę xD

Odnośnik do komentarza

Olenkaas podpowiem Tobie, że zazwyczaj gdyby wyniki były bardzo złe to dostałabyś telefon, żeby wcześniej przyjść po ich odbiór. W tym momencie chodzi też o czas aby kobieta miała możliwość zdecydować co dalej. Ja np. miałam pobieraną krew 20.12 a wizytę dopiero dzisiaj więc jakby było coś nie tak to wizyta byłaby przyspieszona. Nie wiem czy każdy szpital ma takie praktyki ale może to trochę Ciebie uspokoi. A jeszcze odnośnie ruchów to aż się zdziwiłam, że tak wcześnie je czułyście i z ciekawości spojrzałam w poprzednią kartę ciąży i faktycznie ja też pierwsze ruchy czułam w 17 tygodniu i 4 dniu :)

Odnośnik do komentarza

Lenka, po Twoim wpisie o wieku spodziewałam się czegoś mocno po 40 ;)
Jasiek pierwsze dziecko rodziłam mając 36 lat, robiłam amniopunkcje bo po genetycznych miałam wysokie ryzyko, dziecko zdrowe, teraz mam 38 lat, prawie 39 jak będę rodzic, ryzyko wyszło mi niskie i nawet nikt nie wspomniał o amniopunkcji i prawde mówiąc nie wiem po co miałabym teraz to robić

Odnośnik do komentarza

To są badania o bardzo wysokiej wiarygodności i tak teraz sobie myślę, że badanie które tez wykaże wysokie ryzyko to chyba wtedy już coś widać na USG że jest nie tak? W pierwszej ciąży nie musiałam robić żadnych dodatkowych badań bo na USG wszystko było widać co jest nie tak... W każdym razie mocno trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze :)

Dziewczyny które biorą luteinę to macie też uczucie że macie ciągle mokro? ;) I tak jakby po jakimś czasie reszta tej tabletki wylatywała. Brałam co prawda 3 lata temu ale już nie pamiętam jak to było... Coś mi się przypomina że chyba tak może być nie?

Odnośnik do komentarza

Jola wiesz ja tam czuje się młodo :) ale są pewne zasady, reguły, badania albo zależności które kwalifikują mnie do grupy ryzyka. Olenkaas myślę, że to jest bardzo indywidualna decyzja odnośnie amniopunkcji. Gdyby wyszło mi wysokie ryzyko to w pierwszej kolejności zdecydowałabym się na test np. nifty. Gdyby on wyszedł bez zarzutu to na amniopunkcje bym się nie decydowała bo niestety genetyk uprzedził mnie o możliwości poronienia. Ale wiesz tak naprawdę łatwo się mówi jak się nie stoi przed takim wyborem i są to decyzje czysto teoretyczne. Choć prawdę mówiąc my jeszcze przed wynikami rozmawialiśmy z mężem i uzgodniliśmy, że wrazie czego (w przypadku wysokiego ryzyka) najpierw decydujemy się na test nifty.

Odnośnik do komentarza

Ja od poczatką ciąży biorę luteinę dopochowow 2 razy w ciągu dnia. Masakra na początku dostałam nie długo zawału przez te uczucie ciągłego mokra. Później te wypływające resztki tabletki i strach co tam wypłynęło. Ale najgorsze sytuacje , że już 2 raz musiałam podrażnić sobie szyjkę macicy aplikując tabletkę , bo wypływały resztki tabletki zabarwione na brązowo od krwi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...