Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny dziś znów polazłam na zakupy:-))) kupilam ozdobne pieluszki skarpetki i czapeczke w smyku....oj wyprzedaże są żal nie wziąść....szukam spodni ciazowych i powiem wam że albo ceny są z kosmosu albo rozmiary jak na wieszaki....

Odnośnik do komentarza

zdziwiłam się Twoim brzuchem, ale potem doczytałam, że to bliźniaki, więc teortycznie masz prawo mieć większy ponoć;

u mnie też ciągnięcia, zakłucia, w nocy jak przewracam się z boku na bok to już mam problem i się budzę, bo czuję, że nie jest tak jak zawsze;

ja z uwagi na wcześniejsze poronienie w 16 tc biorę kwas foliowy 5mg na receptę i do tego tylko zestaw witamin, w sumie to nie zauważyłam, że żadna z was o tym nie pisze, więc się zdziwiłam, że tylko mój lekarz mi to zalecił;

co do upławów to faktycznie jakieś większe ostatnio, czuję je w toalecie, więc nie wiem czy to jakieś zakażenie czy już tak mają;

a powiedźcie mi jeszcze czy któraś z was korzystała ze znieczulenia w ciąży? mam zamiar się wybrać do dentysty i mam świadomość, że bez znieczulenia się nie obejdzie i zastanawiam się czy te dla kobiet w ciąży są faktycznie bezpieczne? pielęgniarka mówiła, że nie przechodzą niby przez łożysko i tym się różnią od zwykłego. macie jakieś doświadczenia w tej płaszczyźnie ?

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8dth0lszdq.png

Odnośnik do komentarza

Mała, też mam ze spodniami problem, bo mam 186 i nie jestem szprychą, więc muszę mieć długie i nie wąskie. Znalazłam ciążowe w HM, w rozsądnych cenach, bo za 60 zł, leginsów też mają sporo, dużo wyprzedaży teraz. Nawet dresowe ciążowe kupiłam za 20 zł, więc można fajnie trafić. Żal byłoby mi dać teraz 180 zł za ciążówki jeansowe, których potem nie założę, bo latem bedzie mi w nich za ciepło.
Ja nie ukrywam, że dwie pary kupiłam z OLX, używki, ale w idealnym stanie, bo też krótko noszone. No i kasa o wiele bardziej akceptowalna :)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8dth0lszdq.png

Odnośnik do komentarza

Besos30 - wow niezły brzuch:) ale skoro bliźniaki to nie ma się co dziwić!
Anita - pytałam mojego lekarza o znieczulenie bo u dentysty nie daję się dotknąć bez znieczulenia miejscowego. Powiedział, że znieczulenie w dziąsło jest bezpieczne i nie szkodzi dziecku. Dziecko nawet "nie wie", że mama dostała znieczulenie, natomiast zdecydowanie może czuć dyskomfort jak Ty czujesz ból. Mówił, że jak kobieta ma obawy czy to na pewno bezpieczne to najlepszym czasem na wizytę u dentysty jest II trymestr, więc ja się wybieram niedługo.

Odnośnik do komentarza

Ja też jem to co wcześniej w tych samych ilościach. Staram się generalnie jeść zdrowo, ale czasem pozwolę sobie na chipsy czy frytki. Ostatnio jechaliśmy daleko samochodem bez obiadu to zjadłam kanapkę w macu, choć potem miałam wyrzuty sumienia. Ale ostatecznie jesteśmy tylko ludźmi:) Najgorsze, że nigdy nie piłam coli (poza może drinkami czasem przed ciążą), a teraz jak widzę jak mąż czasem pije to aż mi ślinka cieknie zwłaszcza jak mam jakieś wzdęcie. Parę łyczków wzięłam, glukozę mam niską, ale to takie świństwo...
Zaczęłam tylko wybierać pewne przekąski nienabiałowe, które mają wapń bardziej racjonalnie.

Odnośnik do komentarza

Ja jem owoce warzywa nie mogę wedlin i mięsa ale serki danio wchlaniam z buleczka:-) ja biore kwas foliowy wzbogacony witd3 jodid i hormony na tarczyce. Co do znieczulenia to nie wiem....ja panicznie boję się dentysty i w ciąży na pewno nie pójdę bo zejde tam na zawał wolę iść po.....co do spodni ciazowych to u mnie wsklepach po 150zl. Szkoda mi tyle dac....nawet byłam na ciuchach i nic nie było.....jutro jadę do galerii to może coś znajdę.

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłam spodnie w HM 2 pary i na przecenach 2 oversizowe sukienki, mam też jakieś bawełniane sukienki. Później chyba jakieś spodenki będę musiała dokupić, ale zobacze, może da rade przechodzić w tym co mam - wszystko zależy jaki będzie czerwiec i wielkości brzucha.

Co do zakażeń to już jedno przeszłam podczas tej ciąży. Nie wiem skąd się to cholerstwo bierze , bo nawet przesadnie dbam o higienę, staram się nie korzystać z toalet poza domem.

Odnośnik do komentarza

Oj mnie tez juz korci żeby cos kupic ale czekam na prenatalne i jak wszystko bedzie dobrze to odrazu po jade na male zakupki :D Co do witamin to biore od pól roku Folik no i oprócz tego zestaw tarczycowy czyli euthyrox witamine d3 i jodid 200 oprócz tego magnez z witamina b6. Juz sie wczoraj cieszylam ze jest ciut lepiej z nudnosciami ale jak mnie dzisiaj przerzyg..... to moja radość sie skończyła znowu zdycham. Brzusio ja juz widze mąż też ale tak po za tym wygladam jak bym sie ciut bardziej najadla w pierwszej ciąży dopiero w 6 miechu mi brzuch wyszedł a teraz dopiero 12 tydzien sie kończy i juz cos widac. Ciekawa jestem czy doktorek zdradzi mi pleć we wtorek....bardzo chce dziewczynke ale ostatecznie bede sie cieszyla ze zdrowego dzidziulka...

https://www.suwaczek.pl/cache/53f270dbc2.png

Odnośnik do komentarza

malaMamaAnia czasami takie przesadne dbanie tez jest po trochu powodem... Czasami te wszystkie płyny do higieny intymnej to samo zło. Zupełnie z tego zrezygnowałam tak samo jak z wkładek higienicznych i majtek które nie są bawełniane.

Co do picia coli to swego czasu do obiadu piłam po trochu bo po tym mi się odbijało i mogłam żyć ;) Myślę że nie ma co przesadzać ciąża to jednak nie choroba :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny stało się to czego najbardziej się bałam, syn z przedszkola przyniósł ospe. Najgorsze, że ja nigdy jeszcze jej nie przechodziła i nie zaszczepiłam się w porę :(
Mąż podrzucił młodego do moich rodziców, tam będzie miał kwarantanne 10 dni :( Jestem załamana, bo tyle dni bez dziecka ,a i strach wielki czy mnie już nie zaraził.
Czytałam, że może się nawet choroba uaktywnić do dwóch tygodni.

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpfcemzzvz.png
https://www.suwaczki.com/tickers/1usai09k65aasa5f.png

Odnośnik do komentarza

Jak się nie zarazilas do tej pory, a na pewno nie raz w życiu miałaś kontakt to pewnie teraz też nie.
Moja koleżanka miała osobę w 5-tym miesiącu z wysoką gorączka i wzięli ja do szpitala. Synkowi nic nie było.
Będę trzymać kciuki. A z synkiem bardzo przykro, że tyle dni nie będziecie razem, ale to tylko dla waszego zdrowia :(

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
Teraz na wyprzedażach fajne sukienki są takie trapezowe w sam raz na rosnący brzusio :) u mnie już 14 tydzień brzuszek jest odstający, a co do wagi to schudłam 2 kg i jak narazie nic się nie zmienia więc kupuje po prostu luźniejsze ubrania :) czasami się śmieje, że jeszcze mieszczę się w rozmiar xs szerszych ubrań.
Powoli już chce zacząć kupować wyprawkę jestem zdania, że na ostatnia chwile to później jest zbyt dużo kupowania

Odnośnik do komentarza

Dziadkowie jak to oni będą Twojego syna rozpieszczac zobaczysz dobrze mu będzie jeszcze nie będzie chcial wracać...wazne żebyś skonsultowala z lekarzem. Co do wyprawki to na ostatnią chwilę nie będę kupować powoli gromadze wyprawke. Juz zgrzeszylam i co nie co pokupowalam.

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja po wizycie. Ryzyko chorób niskie, jest 6cm dziecko ze wszystkimi narzadami w normie. Łożysko tak ułożone że istnieje ryzyko krwawien i wtedy szpital, wiec poprosiłam o zwolnienie jeszcze do końca stycznia, chociaż już chciałam wracać do pracy, ale jeszcze się polenie. No i w środę idę jeszcze raz na usg, istnieje podejrzenie fali zwrotnej w serduszku, ale dziecko było tak ułożone, że mógł to być równie dobrze błąd badania. Ginekolog kazała się tym nie przejmować, mówiła, że co drugi człowiek może to mieć tylko jak my się rodzilismy to nikt tego nie badał i nikt nie zwracał na to uwagi. Może być też tak, że teraz wada jest a za miesiąc już jej nie będzie.

https://www.suwaczki.com/tickers/9ewnikgnn7zxnm5p.png

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkkha0024euahxb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...