Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w jednej ciąży przytylam 15 kg a w drugiej 8 :) Natalia ja mam anemie i zobaczę co jutro lekarz na to. Widzę że jutro parę z nas ma wizytę. Ciekawe czy bedzie serduszko od dziś 7 tydz mi się zaczął. A ja mdłości mam największe od południa do wieczora. Dziewczyny te co duphaston bierzcie - nadal go macie brać?

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sq9n73t471hfnn.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,
Ale nas tu duzo. Chwile nie wchodze i mam do nadrobienia 10stron!

Zycze wszystkim powodzenia na najblizszych wizytach! Dajcie znac!:)

U mnie juz 10tc,mdlosci srednie, gorzej sie czuje wieczorem. Niestety od czwartku mam chorego synka i znow wiecej nosze i dzwigam :/ mam nadzieje, ze nie bedzie gorzej z tym krwiakiem. Wizyte mam 13.12 wiec jeszcze troche!

https://www.suwaczki.com/tickers/l22np07w9wvpzqve.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/atdcp07ww3v22e12.png

Odnośnik do komentarza

Faktycznie coraz więcej nas. Przez weekend nie wchodziłam i jakie zaległości:) Mam pytanie w innym temacie trochę. Jakie stosujecie balsamy przeciwko rozstępom? Kupiłam sobie Elancyl, bo na wizaz miał dobre opinie, ale szukam czegoś naprawdę skutecznego, bo mam obawy, że jak piersi będą mi rosnąć w takim tempie jak do tej pory to za chwilę wyjdą rozstępy. Przed ciążą nosiłam rozmiar C, a teraz już mam DD obcisły. Resztę ciała też lepiej już przygotować na rozciąganie. Będę wdzięczna za opinie mam, które w poprzednich ciążach uniknęły rozstępów dzięki temu.

Odnośnik do komentarza

Asia123 daj znać koniecznie czy to bliźniaki.
Szczęściara jesteś w takim razie z tym brakiem rozstępów. U mnie nawet w okresie dojrzewania wyszły rozstępy jak biodra i piersi urosły szybko w ciągu kilku miesięcy:( Sport na pewno też pomoże, ale z tym czekam na 12tc. Przed ciążą byłam bardzo aktywna fizycznie, codziennie fitness, rower, joga albo basen, a teraz czuję się jak zasiedziały klops.

Odnośnik do komentarza

Ja w poprzednie ciąży nic nie stosowałam. Rozstępów nie mam. Myślę że to najbardziej kwestia genetyki. Ale teraz zamierzam stosować olej kokosowy.

Ja tez się czuje jak zasiedzialy klops ;) czekam aż pójdę na zwolnienie to wtedy chce pochodzić na spacery z kijkami, na siłownię.

Ja dziś w domu bo corka jakaś niewyraźna się obudziła. A do pediatry juz się nie dostałysmy wiec dopiero jutro pójdziemy. Jutro też w końcu usg nie mogę się doczekać co ujrze :)

Odnośnik do komentarza

No sporo nas na forum :-)) fajnie możemy podzielić się doświadczeniami. Dziewczyny dajcie znać jak po wizytach. Ja siedzę i gotuję obiad już bo mąż ma 2 zmianę. Powoli muszę coś ogarniac na święta....a u Was jak już ogarnięte?:-) miłego dnia

Odnośnik do komentarza

Mała77 już powoli kompletuje prezenty dla rodziny. Teście do nas przyjeżdżają i umówiłam się z teściową, że posprzątam i ozdobię chatę i zrobię zakupy, a ona wszystko ugotuje i upiecze:) więc super, bo nienawidzę gotować. Cieszę się, bo pierwszy raz od kilku lat nie spędzimy świąt w samochodzie tylko wszyscy nas odwiedzają w różne dni, a zawsze było dużo jeżdżenia, bo rodzina rozsiana po całej Polsce praktycznie.
Dobrze, że święta nadchodzą, bo skupię się na przygotowaniach i nie będę myśleć o tym, że kolejna wizyta u lekarza dopiero 13.12. I tak codziennie budzę się z odliczaniem, dziś 9 tc i 3 dzień, jeszcze 4 dni i pełen 10 tc.
I tak do przodu:)
Macie dużo realistycznych snów? U mnie zatrzęsienie, co noc po kilka i albo horror, że ktoś chce mi zrobić krzywdę i uciekam albo walczę, albo jakiś erotyczny. Wszystko tak realne, że budzę się i potrzebuję chwili by ogarnąć rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza

Bajka ja w pierwszej ciąży stosowałam z rossmana babydream mama emulsja do ciała. Ogólnie żadnych rozstępów nie miałam. A odnośnie snów to ja mam też bardzo realistyczne i kilka razy zdarzyło mi się, że to o czym śniłam sprawdziło się w codziennym życiu.
Dziewczyny trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty :)

Odnośnik do komentarza

Ja też mam takie żywe sny ... albo gdzieś podróżuje albo ktoś mnie odwiedza ... co do świat to może od jutra zabiorę się za porządki ... my na wigilię jedziemy do moich rodziców potem w święta do teściów także gotować piec nie muszę wiele...ja też odliczam każdy dzień dziś 8 tydz. 5 dz. Już chciałabym żeby ten 1 trymestr minął...

Odnośnik do komentarza

A czekacie z informowaniem rodziny i przyjaciół o ciąży do końca 1 trymestru czy już powiedziałyście? U nas wciąż wiedzą tylko rodzice. Reszcie chcemy powiedzieć dopiero w styczniu po badaniach prenatalnych, ale myślę że znajomi już coś podejrzewają, bo zrobiłam się mniej rozrywkowa niż kiedyś:) Mam nadzieję, że podczas świąt rodzicom nic się nie wymsknie przy babciach, bo nie chcę ich jeszcze stresować. Moja babcia to by nie spała dopóki nie miałaby pewności, że dziecko zdrowe.

Odnośnik do komentarza

Co do snów to lepiej żeby w realu się nie sprawdziły, bo śni mi się, że syn z przedszkola przynosi ospe, ja jwłaśnie tej choroby najbardziej się obawiam :(
Z roztepami nie miałam w pierwszej ciąży problemów, używałam zwykłych balsamów do ciała. Myślę, że to zależy od rozciągłości skóry więc jeśli ma się tendencje do rozstępów to pewnie się nie uniknie tego problemu :(
W święta wyprawiamy z mężem nasze urodziny więc cała rodzina zgromadzi się u nas, a ja nie mam ani siły ani ochoty nic robić :D Zrobiłam tylko listę menu i to byłby cały mój dotychczasowy wkład :D
Czekamy na nowe wieści dziewczyny po Waszych wizytach u lekarzy :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpfcemzzvz.png
https://www.suwaczki.com/tickers/1usai09k65aasa5f.png

Odnośnik do komentarza

My powiedzieliśmy najbliższej rodzinie, czyli teściom plus wie moja siostra i najlepsza przyjaciółka. Moim rodzicom zmierzamy powiedzieć w przyszły tydzień bo mamy imprezkę rodzinna. Może to i wczesnie ale gdyby coś było nie tak to i tak by się dowiedzieli wiec nie ma sensu czekać. Zakładam ze wszystko będzie dobrze a dzidzia zdrowa. Innej opcji nie biore pod uwagę :)

Odnośnik do komentarza

U nas wiedzą już obie rodziny z mojej i męża strony oczywiście te najbliższe tylko.dalszych ciotek i kuzynów nie informujemy dowiedzą się z czasem. No i wiedzą nasi przyjaciele z którymi mieliśmy jechać na wczasy w przyszłym roku i z oczywistych powodów oni jadą sami:-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...