Skocz do zawartości
Forum

Mamy Aniołków i nie tylko z nadzieją na szczęście - poczekalnia :)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość panterka

Przepraszma że poruszyłam taki temat bo pewnie wspomniena wracją ale się długo nad tym zastanawiałam co się moło stać w tak poźnej ciązy Przykro normalne że taki rzeczy sie zdarzają i akórat nam No ale tak miało być widocznie

Odnośnik do komentarza

panterka
Przepraszma że poruszyłam taki temat bo pewnie wspomniena wracją ale się długo nad tym zastanawiałam co się moło stać w tak poźnej ciązy Przykro normalne że taki rzeczy sie zdarzają i akórat nam No ale tak miało być widocznie

Nie szkodzi , jest wsio oki :36_2_25:... nie wiem czemu,ale takie jest nasze życie...oby nigdy się już więcej w naszym życiu to się nie zdzrzyło....

Odnośnik do komentarza

patreena
25,79 ng/ml przed obciazeniem
po obciazeniu juz 672.04 ng/ml zalamka!!!!

NORMY

PRL
3-15 ng/ml
wynik idealny

15-20 ng/ml
wynik dobry
(leczenie tylko w wąsko wybranych przypadkach)

20-25 ng/ml
łagodna hiperprolaktynemia
to chyba u Ciebie
> 25 ng/ml
hiperprolaktynemia

Hiperprolaktynemia jest czasem związana z niedoczynnością tarczycy. Przed leczeniem warto tą przyczynę wykluczyć. ( Badania TSH, FT4)

środki antykoncepcyjne podnoszą poziom prolaktyny - wiem , że brałaś....

Hiperprolaktynemia ma charakter czynnościowy lub organiczny (gruczolak). Teoretycznie do odróżnienia tych przypadków może służyć test z metoklopramidem. W teście tym bada się poziom prolaktyny, potem podaje się doustnie 100 mg metoklopramidu i ponownie ocenia stężenie prolaktyny. W warunkach prawidłowych po 60 minutach obserwuje się mniej niż pięciokrotne zwiększenie stężenia prolaktyny. Znaczenie tego testu w praktyce jest jednak niewielkie (nie ma dowodów na jego wartość kliniczną). W przypadku podejrzenia o obecność gruczolaka badaniem rozstrzygającym jest tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny.

Należy jednak podkreślić, że stwierdzenie gruczolaka najczęściej nie wiąże się ze zmianą sposobu leczenia, bowiem bardzo rzadko interweniuje się chirurgicznie. W związku z tym, że rezonans i tomografia są kosztownymi badaniami to można z nich zrezygnować jeśli

poziom prolaktyny jest niższy niż 50 ng/ml (niektórzy za wartość graniczną przyjmują 100 ng/ml) oraz nie ma podejrzanych objawów (niewyjaśnione bóle głowy, zaburzenia widzenia) i stężenie prolaktyny normalizuje się do prawidłowych i względnie stałych wartości po zastosowaniu leczenia farmakologicznego.

Stężenie prolaktyny podnosi się podczas stresu, w czasie urazu, po posiłku oraz w ciąży. W celu uzyskania jak najbardziej rzetelnych wyników prolaktynę należy oznaczać na czczo lub przynajmniej 3 godziny po posiłku i po kilkuminutowym odpoczynku.

Co do badania z obciążeniem, to rzeczywiście masz wynik wysoki. Ja bym poszła do endokrynologa. U mnie wysoką prolaktynę zbijałam Bromergonem, bardzo skutecznie, po msc brania wynik spadł prawie do dolnej granicy normy. Za wysoka może być przyczyną poronienia.

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5j44jso896uff.png

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fhqvklkr90kfu.png

Odnośnik do komentarza

amirian
Cześć Olivia! No to dobrze, ze dostałaś L4, a w pracy się nie pluli? Bo z tego co pamiętam ostatnio mieli pretensje, że ich zostawiłaś :lup:

No ja pracuje w dwóch miejscach, w jednym nie robili mi problemu zbytniego i tam na pewno sie dogadam.

Co do drugiego miejsca, nie będe sie przejmować szefową. Mam jej na tyle dość i tej całej atmosfery.... Dośc już nie spałam po nocach przez ten stres. Na szczęście grupa, którą tam prowadze dobiega ku końcowi w przyszłym tygodniu, wiec młodziezy tym nie zaszkodze, mam zamiar przyjść i sie pożegnać.

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5j44jso896uff.png

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fhqvklkr90kfu.png

Odnośnik do komentarza

karolineczka84
moni27
Italy

No ja tak czulam ze tu jakies duchy po cichaczu po tym watku lataja....
Najwazniejsze ze humorek troszke lepszy....z dnia na dien bedzie lepiej....
U mnie za to humorek do bani bo tesciowie wkurzaja i Misiu tez....
no ale co tam....kij im w plecy....starym ludziom sie podobno wybacza....nawet jesli zamordowali ci Albercika (moje drzewko bonsai)....:hahaha::hahaha::hahaha:

Heh teściowie..
Mój teściu nie żyje nietety, za to na teściową patrzeć nie mogę... Na szczęście jak narazie jesteśmy daleko... Ale wyobraź sobie, jak mój mąż chciał jej dać kilka naszych kwiatów, żeby się nie zmarnowały jak wyjeżdzał do IE to powiedziała, że to za dużo pracy (czytaj 2 razy w tygodniu podlać) i nie wzięła...
A pozatym to obrabia tyłek swoim własnym dzieciom, gada na nich różne rzeczy, które nie są zgodne z prawdą , a co najgorsze to małż dowiaduje się o tym od sąsiadów...
To co ona o mnie gada????
Jak poprzednio byłam w PL to usłyszałam przykre słowa o moim mężu i się tak wkurzyłam, że nie miałam ochoty jej widzieć i oczywiście nie wytrzymałam i powiedziałam mężowi o tym... ale się wkurzył, nie dzwoni wogóle do niej, a ja nie musiałam do niej jeździć...

współczuję Ci serdecznie .. szkoda ze nie macie w niej oparcia ..ale najważniejsze że Was nie poróżnia między sobą teściowa:Psoty:

Karola, nie ma możliwości, bo jestemy w Ie, ale wcześniej różnie bywało...

panterka
Witam BAbulce :))))

ale dzisiaj miałam ciężki dzięń w pracy normlalnie prawie wyszłąm z siebie :36_2_43::36_2_43::36_2_43::36_2_43::36_2_43::36_2_43: Okropieństwo Oczywiście jak wróciąłm dodomku musiałm się wygadać i teraz mi lepiej Tak bym zmieniła sobei prace ale nie mogę ale bardzo się nad tym już zastanawiam Bo mam jej dośc normalnie Tak potrafią człowieka wkurzyć że aż podziw dla niech że tak szybko to robią szkoda gadać .........

amirian
Dzięki dziewczyny, mam nadzieję, ze wyniki będą lepsze, wiecie jak bardzo mi na tym zależy. I moze niedługo będziemy mogli w końcu się starać.
Panterko na też trzymam kciuki za twoje wyniki! :36_1_67:
Stysia ile miałas teraz wesel? pewnie wykończona, co?

Sprzedałam autko, ale cholera dziwni ludzie, w 4 przyjechali po nie! Oglądali z każdej strony, do wszystkiego się czepiali, potem zaczęli sie targować ale my twardo trzymaliśmy swoją cenę, dorzuciliśmy im na odczepne radio no i kupili. Ehhh i z głowy :smile_jump:

Trzymam kciuki za wyniki. Jak bedą ok rozpoczynacie staranka?
Dobrze, ze sprzedaliście autko, problem z głowy...

panterka
och przepraszam zagapiłąm sie na naszej klasie ehheheh

wiesz dlaczego wasza Gabrysia odeszła do NIeba Powiedzieli wam coś badania coś wykazały ?

bo my robiliśmy badania i nasz Gabryś nie miał żadnej choroby tylko to się stało z przyczym naturalnych i tak się własnie zastanawiałam nad wami i moniczką też

Panterko u nas sekcja nic nie wykazała - Kubuś był zdrowy. Ale nie wiadomo dlaczego przestal się rozwijac - mogła to byc wina pępowiny , albo łożyska nie wiem. czekam na wyniki badań... Może się coś wyjaśni. a 6 sierpnia mamy jescze badania genetyczne...

Witam się ponownie... Miałam ciężki dzień z Pawłem i jego kuzynem, niby było ok, ale ja jestem wykończona. I jeszcze na koniec miałam spięcie z szefową... Aż mi się nie chce gadac...

http://lagm.lilypie.com/MiF3p1.png http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=52006
(*)(*)(*) 25. 12.2008 40 tc

Odnośnik do komentarza

panterka
Moniczko nie denerwuj się Odpocznij sobie zrelaksuj się nei myśl o tym Ściskam mocno :)))

Strasznie dugo czekacie na wyniki kurcze

Wiesz co jak byłam teraz w maju w PL robiłam badania na toxoplazmoze, morfologie i jakieś inne, częśc mialam odrazu a na niektóre musiałam czekac prawie miesiac. mama ma mi odebrac wyniki więc czekam...

http://lagm.lilypie.com/MiF3p1.png http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=52006
(*)(*)(*) 25. 12.2008 40 tc

Odnośnik do komentarza

martitaolivia
heloł

Patreena - dawaj te wyniki, może cos pomogę

Karola cieszę się, ze nastrój wraca i oby tak dalej

Amirian Rany opdocznij po tych weselichach! Trzymam kciuki za wyniki! Aaa, samochodzik sama bym kupiła, ale kasy brak... Ale może za duzo wydaję i dlatego ciągle mnie nie stać na kupno samochodu :frown:

Asiorek i Stysia- moge z Wamii "ponanowaC"? nananananananannananana :na:

Stokrotka co tam porabiasz w domowym zaciszu?

Panterka trzaymam kciuki za ewentualne testowanie w piatek!I oby cyto sobie poszła!

Witam nowe koleżanki - Magdę i JG79- my sie jeszcze nie znamy

Wanilia i Kakunia jak tam nastroje ciążowe?

Moni- buziory

Jak o kims zapomniałam, to sle buziora!!!

Ja dzis po wizycie u gina. Dostałam zwolnienie do lipca! jutro ide podokanczac sprawy w pracy, a w poniedziałek pożegnac się z podopiecznymi. Zwijam manatki od niedobrej szefowej :lol: Ale i tak panikuje, byle do USG. Trzeba będzie do 8 :frown:go tygodnia poczekać...:frown:

Dziś mnie mdlosci dopadły, zjedzenie sniadania nie pomogło, a w autobusach to prawie paw już!!!:36_2_16:

tak o mnie zapomnialas.....:36_1_4:

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza
Gość wanilijka

i ja witam Kochane :)

Słoneczko ładnie nas dziś obudziło aż chce się żyć..... tylko wolałabym na plażę a nie do pracki:36_1_4:

wczoraj miałam zalatany dzień i nie mogłam skrobnąć ale dziś już zaplanowałam luzik więc wieczorkiem zajrzę :36_1_1:

Martitko moje objawy niezmienne hihi, a nastroje zaś zmienne :lup: ale raczej dobreeeee :36_1_22:

buziaczki Aniołkowe Mamusie, miłego dzionka Wam :mylove:

Odnośnik do komentarza

Witam Koleżanki!
Padam ze zmęczenia - aż 4 godziny na zakupach i to samochodem. Jak na mnie to Rekord!

Plus z tego WIELKI, bo się odstresowałam...
Kupiłam sobie kreację na zbliżający się ślub kuzyna i inne takie - do domu!

Człowiek - jak ma urlop, to przynajmniej wie, że żyje!

Polowanie na owulkę trwa - dziś 16 dzień.

Ściskam WAS Kochane!

Odnośnik do komentarza

JG79
Witam Koleżanki!
Padam ze zmęczenia - aż 4 godziny na zakupach i to samochodem. Jak na mnie to Rekord!

Plus z tego WIELKI, bo się odstresowałam...
Kupiłam sobie kreację na zbliżający się ślub kuzyna i inne takie - do domu!

Człowiek - jak ma urlop, to przynajmniej wie, że żyje!

Polowanie na owulkę trwa - dziś 16 dzień.

Ściskam WAS Kochane!
A pewnie Aśka,należy Ci się ...ja też uwielbiam zakupy...a zresztą kto ich nie lubi?Chyba tylko faceci...Miłego popołudnia:36_2_53:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...