Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2019


tilana

Rekomendowane odpowiedzi

magdalena31tak ma być prz stężeń,powietrze i absolutnie nic co może zabierać powietrze .

W stanach określają ta "zasada pustego łóżeczka".
A u nas moda na te wszystkie bibeloty ---wiele z nich uroczych jest ,ale już na 1rzut oka niestety widać ,że dla Maleństwa nie wnoszą nic
Zabierają tylko cyrkulację powietrza,gromadzą roztocza .

Ja póki co nie planuje dodatków do kącika Córeczką,bo czeka nas przeprowadzka chyba ok lutego:d
Nieźle co?!ja z wielkim brzuchem i pakowanie po czym rozpakowywanie rzeczy.bedzie jazda niezła.
A dla Synka pokoik chce zrobić w stylu montessorii.Nie fanatycznie,ale tak by było praktycznie.

Odnośnik do komentarza

Hej kobitki,o ile na ubranka mam natchnienie na kupowanie tak na wozek i inne rzeczy to dla mnie czarna magia ale pewnie skorzystam z Waszych rad co do wózka tylko w swoim czasie... :)
Ja też już powoli myślę nad świątecznymi prezentami. Na razie zamówiłam prezenty u Mikołaja dla męża ( lubimy sobie dawać prezenty na różne okazje a w jego przypadku oprocz Mikołajek i Wigilii jeszcze dochodzą urodziny 02.01 więc mniej więcej wszystko w jednym czasie )
Apropo przeprowadzki to szwagierka będzie mieć podobnie bo mniej więcej wykończy dom na wiosnę i będzie dzidziuś ( nie wiem czy Wam pisalam ale teraz ma co do dnia termin jak ja , mamy taki sam dzień ostatniej miesiączki ) :)
Ok chyba muszę zacząć robić mielone bo mąż wkrótce wraca z pracy :)

Odnośnik do komentarza

Mi te warkocze też skradły serce ale po pierwsze nie są praktyczne a po drugie w cholere drogie :O
Ja z wózkiem nowym też bym poczekała do stycznia ale trafiła się okazja z tym używanym więc nie chce jej stracić :) jeśli wózek będzie zadbany to biorę.
Muszę zajrzeć w taim razie do artykułu u mamyginekolog sporo tak piszecie odnośnie łóżeczka- też czytałam coś o pościeli że niby nie, no ale jakoś mnie to średnio przekonuje ;p
No przeprowadzka z brzuchem brzmi jak istne szaleństwo ale to może fajnie że cos zajmie głowę w tym ostatnim czasie i nie będzie miejsca na stresy związane z porodem itd :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kz7wbkj3s.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czy jak gotujecie coś np bigos to oddajecie alkohol? Ja dziś gotowałam bigos i dodałam 1/2 szklanki wina czerwonego No ale bigos gotował sie potem jeszcze 2 godziny wiec alkohol wyparował. A maz sie ze mna sprzeczna ze mogłam sobie to wino darować. Nie chce popadać w paranoje ale jak on tak wystrzelił to zaczęłam gdybać nad tematem.

Odnośnik do komentarza

Ej ja też robiłam bigos w sobotę, ale bez winka :-)

Pościele w Lidlu są bardzo ładne ale mają niestandardowe wymiary 100x135 bodajże, a ja dużo wcześniej kupiłam kolderke i poduszkę w standardowych rozmiarach 90x120

Wszelkie gadżety (pluszaki, kocyki, ochraniacze, itp.) w łóżeczku noworodka /niemowlaka są zupełnie niepotrzebne. I nazywam je łapaczami kurzu :-}

Ja mam po dwójce dzieci Camarello Carera. Jestem bardzo zadowolona. Wybierając wózek oprócz bezpieczeństwa, ceny, pozytywnych opinii - sugerowałam się również rozmiarem i wagą. Po badaniach USG wiadomo było że urodzę duże dziecko i długie, dlatego gondola jest w tym modelu bardzo duża długa ale i ładny kształt ma. No i chciałam wysoki wózek bo sama jestem wysoka a nie chciałam garbić się na spacerach. Przed zakupem byłam w innym sklepie stacjonarnym obejrzeć i wypróbować. Nie wiem jak w dużych miastach, ale ja np. wybralam taki model i kolory wózka że musiałam czekać na niego 4-5 tygodni. Więc dobrze jest rozeznać się w tym temacie wcześniej.

Gdy urodziłan córkę w maju od razu dokupilam parasolkę do wózka, żeby chronić przed słońcem. Super dodatek.

Z pieluszek używałam w domu zwykle białe tetrowe (moje dzieci ulewaly do 5-6 miesiąca więc potrzebowałam ich sporo) na wyjścia miałam kolorowe flanelowe.

Prześcieradła mam na gumce właśnie z jersey. Bardzo wygodne. Zdarzyło mi się założyć zwykle prześcieradło bez gumki to taki niemowlak 6-miesięczny potrafił mi prześcieradło spod materaca wysunąć.
Używam również ochraniacz na materac przed zalaniem. Na gumce. Miałam wcześnie folie do tego ale przesuwaly się pod przescieradlem.

Materac mam gryka-pianka-kokos (zakupiony jeszcze przed aferą z tymi robakami). Nie mam żadnych problemów. W każdą ładna pogodę wietrzyłam na dworze tak jak pościel. a dziecko było np. we wózku na spacerku. I przed zakupem sprawdzilam jakie ma opinie sprzedający.

Odnośnik do komentarza

Ja dziś mam tak głowę obolała ze szok. Kładłam sie wczoraj z mega migrena i dziś od rana tez czuje tylko bol głowy:(staram sie zazwyczaj przespać migrenę już mi sie taki bol w ciazy ze 2 razy ale dziś mam tyle do roboty ze chyba skończy sie na paraceamolu:(zdarzył przed ciaza tez bol głowy ale nie aż tak:(

Odnośnik do komentarza

Wybieram się dziś na wizytę do swojego lekarza i proszę o pomoc bo nie wiem jak mam zagaic rozmowę z lekarzem. Powiem szczerze, że chcialabym mieć wykonane cc. W moim szpitalu nie ma możliwości znieczulenia a ja strasznie boję sie bólu. Wiem jakie sa plusy i minusy cc. Ale co mam mu powiedzieć? Drogi doktorze chce miec dziecko a nie chce rodzić.. Ile kosztuje cc?. Nie wiem czy taka rozmowę można prowadzić swobodnie czy nie jest to próba jakieś formy łapówki.. No nie wiem

Odnośnik do komentarza

Witaj Cobra :) powodzenia w takim razie, trzymam kciukasy

Współczuję Wam strasznie tych migren, jakbym pewnie tego nie przetrwała tak jak Wy sobie z tym radzicie

Mnie dziś już od nocy pobolewalo w okolicy prawego jajnika, takie fest klucie ale myślę spoko, nie jest to jeszcze jakoś straszne. Tuż przed południem jak mnie chwycił ból całego brzuszka to mnie trochę zgięło w pół. Czułam jakby skurcz w okolicy podbrzusza i tak jakby pod biustem aż sięgało czy też promieniowalo, nie wiem. Od razu położyłam się i po 15 minutach przeszło. Mąż już chciał mnie do lekarza wiezc, a ja twardo na spokojnie że nie trzeba, że przejdzie i jestem z siebie dumna hihi a powiedzcie mi co powiecie na taką właśnie awaryjna sytuację i zastosowanie nospy?

Co do rzeczy wyprawkowych to jeszcze nie mam na to głowy aby wybierać i zastanawiać się co wybrać. Z tego co wiem to parę akcesoriów po siostrzenicy męża jest. Jakiś wózek, chyba fotelik ale nie mam pojęcia co to za modele. Kupię na pewno nowy materac ale to jeszcze czas jest. Póki co to wstępnie mam ubranka na początek skompletowane. Kupiłam trochę nowych ciuszków, trochę używanych. Teraz będę myśleć raczej nad kosmetykami i drobnymi akcesoriami.

Odnośnik do komentarza

Marlenk4 mi mój lekarz i na sorze kazano brać nospe do 3 razy dziennie ale nigdy tak nie brałam czasami jedynie doraźnie jak miałam jakiś bol podbrzusza. Od dłuższego czasu natomiast biorę regularnie magnez No mój lekarz mówi ze prawie każda kobieta w ciazy ma niedobór i powiem ci ze to pomaga na skurcze i uzupełnia niedobory. Może włącz sobie suplementację albo ja zwieksz

Odnośnik do komentarza

Wracam właśnie z polowkowych. Ogólnie wszystko w porządku, dzidzia spała w czasie badania, ułożona twarzą do mojego kręgosłupa, lekarz nie był w stanie określić dokładnie płci, jąderek niby nie widział ale nie dał nam pewności. Jedyne co mnie zaniepokoilo to opis na usg, łożysko nisko schodzące. Co to oznacza? Mam się martwić czy spokojnie czekać do wizyty u swojego gin? Za dwa tyg idziemy.

https://www.suwaczki.com/tickers/zi13jqivl2cbe6kj.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqbx4doex.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dxomvcqg5939n8wl.png
http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1zqlnck25.png

Odnośnik do komentarza

Magdalena31
Wybieram się dziś na wizytę do swojego lekarza i proszę o pomoc bo nie wiem jak mam zagaic rozmowę z lekarzem. Powiem szczerze, że chcialabym mieć wykonane cc. W moim szpitalu nie ma możliwości znieczulenia a ja strasznie boję sie bólu. Wiem jakie sa plusy i minusy cc. Ale co mam mu powiedzieć? Drogi doktorze chce miec dziecko a nie chce rodzić.. Ile kosztuje cc?. Nie wiem czy taka rozmowę można prowadzić swobodnie czy nie jest to próba jakieś formy łapówki.. No nie wiem

Ciężko ci będzie dostać skierowanie na cc, jeśli nie masz do tego wskazań medycznych, ale cc na życzenie jak najbardziej jest możliwe, jeżeli za to zapłacisz i nie jest to żadna łapówka. Po prostu nfz nie refunduje cc na życzenie, nie ma za to przeszkód, byś je zrobiła komercyjnie. Dużo lekarzy, szczególnie w prywatnych gabinetach, oferuje taki zabieg, współpracują z konkretnym szpitalem, gdzie w umówionym dniu ten zabieg ci wykonają, ewentualnie, nawet niektóre szpitale oferują odpłatnie taką usługę. Co do kosztów to się orientuję dla Krakowa i jest to 2000-3000 zł.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3pc0zyicicwkh.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynywspółczuję Wam migren.trzymajcie się dzielnie.nie mam takich przypadłości ,więc nie wiem nawet jak w ciąży się ratować w takim bólu.Badzcie dzielne

Cobra trzymam kciuki za 2kreski!!!

Magdalena31to zależy jakiego masz Lekarza i jak odniesie się do Twoich obaw.
Jest też takie wskazanie z przyczyn psychologicznych--gdy Ciężarna panicznie boi się porodu,bólu,komplikacji itd.Wiele zależy od Lekarza prowadzącego.
Ja miałam CC.
Byłam na sali z młodą dziewczyną,która które miała cc z takiego wskazania psychologicznego.Wszyscy wiedzieli,że to "naciągany"powód ,ale CC miała i było ok:)

Odnośnik do komentarza

Magdalena31 ja mialam koszmary i rozne akcje przed 2 porodem. Pierwszy zle znioslam aczkolwiek zaraz po smigalam jak sarenka. Przy drugim bylam tak przerazona ze urodzilam dziecko 4150g prawie tego nie zauważając. Pojechalam do szpitala juz majac 8 cm do 10 poszlo blyskawicznie :) Nie zdazylam dostac zawału hehe. Mam nadzieje ze przy 3 tez bedzie ekspres :)
Gdyby mnie psycholog zbadal dostala bym 10/10 by miec cc. Ale wiem ze cc to tez powazna operacja, moje dwie kolezanki miały powiklania jednej usuneli macice w wieku 26 lat...
Nie lepiej zalatwic znieczulenie w kręgosłup?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...