Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2019


tilana

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś udało się zgaic. Lekarz nie robił żadnych problemów i powiedział, że jest jakaś specjalna jednostka chorobowa, która definiuje strach przed porodem. Powiedział, że dla jego pacjentek cc robi na życzenie. Zdaje sobie sprawę z mozliwych komplikacji po cc ale mam kilka przypadków w rodzinie komplikacji które wydarzyły się przy porodzie naturalnym.
Więc zdaję się, że udało się załatwić.

Odnośnik do komentarza
Gość Mamuśka94

No-spe razem z magezem przyjmuje 3 razy dziennie na zlecenie lekarza więc doraźnie z pewnością można. Apap też brałam miesiąc temu i to 3 tabsy na okropny ból zęba. Wszystko póki co jest ok i mam nadzieję że tak pozostanie.

Porodu samego chyba aż tak się nie boję co tego jak sobie dam radę po porodzie :D jedną z moich obaw jest bezdech dziecięcy i zastanawiam się nad zakupem monitora oddechu. Co o tym myślicie?

Łozysko niskoschodzace to tzw przodujace. Na naszym etapie jeszcze może się znacznie podnieść. Ja mam teraz zdiagnozowane bo miałam plamienia. Okazało sie że jest 4 mm nad ujściem a powinno być około 5 cm. Dlatego póki co dużo leżę :)

Odnośnik do komentarza

22 Kwietna termin porodu :)
Spodziewam sie coreczki a czuc jak by to mial byc chlopak :P

przygotowane po woli mamusie macie rzeczy dla maluszkow ?
Ja jeszcze nic ale juz w styczniu zaczniemy przygotowywac wszystko ktos z rodziny mowil nie ma co sie spieszyc bo nie ma takiej potrzeby przyjemosci to 4 miesiace przed rozwazaniem i chyba to prawda bo bedac w 19 tyg juz sie niecierpliwie by zakupic te male ubranka :)

Odnośnik do komentarza

Magdalena31
Mi dziś lekarz podczas wizyty powiedział żeby jak najmniej głaskać, dotykać brzuch podobno powoduje to obkurczanie macicy? Czy słyszeliście o tym?
Bo powiem szczerze, że ciężko mi się powstrzymywać przed dotykaniem..

To zabobon. Tu wyjaśnia to mamaginekolog: https://mamaginekolog.pl/8-zbednych-porad-o-ciazy-i-macierzynstwie/

Gdzieś na początku ciąży docierało do mnie, że na końcu jest poród i trochę się go bałam. Potem moja przyjaciółka poroniła w 8 tygodniu, moja ciąża była młodsza o jakieś dwa tygodnie, bałam się, że mnie też to spotka. Potem odebrałam wyniki badań prenatalnych i bałam się urodzenia dziecka z zespołem downa jak niczego w życiu się nie bałam. Potem czekałam na test sanco, potem na amniopunkcję. Dziś miałam amniopunkcję, za trzecim razem się udało, boli potwornie, a mnie paraliżuje ten 1% poronień po amniopunkcji.

Chciałabym wrócić do czasu, kiedy bałam się tylko porodu.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3pc0zyicicwkh.png

Odnośnik do komentarza

Spójrz na to inaczej. Gdyby faktycznie dotykanie brzucha było tak niebezpieczne, to istniałby ustawowy zakaz dotykania brzucha ciężarnych, podczas gdy my mamy raczej problem z naruszaniem naszej nietykalności w imię pomacania dzidziusia. Ponadto, najpewniej ucinano by prewencyjnie rączki wszystkim ciężarnym, w imię ochrony życia poczętego.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3pc0zyicicwkh.png

Odnośnik do komentarza

Na tyle dużo lekarzy i położnych mówi by jednak nagminnie nie głaskać ,że może lepiej nie.Nawet w tym artykule wspomina mamaginekolog,że jednak skurcze to powoduje.

iuljastaraj się nie gnębić negatywnymi myślami.Badanie już za Wami i myśl,że będzie dobrze.Napij się ulubionej herbaty i może połóż się wcześniej spać,bo psychicznie pewnie jesteś też wyczerpana tym:(. 3maj się

Kina1997ja już kupiłam sporo ubranek 56 dla Córeczki,dużo rzeczy mam też bezpośrednio przejętych od Synka-ma teraz 10,5mca.
U mnie 21tc.

Odnośnik do komentarza

Ja też słyszałam w poprzednich i obecnej ciąży, żeby nie głaskać brzucha, właśnie tak jak MiliG pisze, szczególnie po 30tc. I powiem, że sama wyczuwałam twardnienie/napinanie mięśni macicy pod dłonią, kiedy zapominałam się i glaskalam.

EwelinaEwelina w 1 ciąży to może być nawet 20tc. Ma wyraźne pierwsze ruchy ma też wpływ położenie łożyska oraz postura ciała (tłuszczyk na brzuszku) :-)

Kinga1997 ja mam sporo ubranek po synku i córce, więc będę mało kupować. Od stycznia zaczynam wszystko kompletować. Torbę do szpitala planuje spakować koniec lutego.
Dobrze jest nie czekać na ostatnią chwilę z praniem i prasowaniem ubranek bo pod koniec ciąży to nie ma się już tyle siły żeby siedzieć przy desce do prasowania. Rodząc syna w październiku, w sierpniu miałam poprane wszystko i szybko schło bo było jeszcze cieplutko. Potem ubranka przykrylam prześcieradłem w szafie, chroniąc przed kurzem itp.

Co do leków w ciąży to w pierwszej ciąży od 5 mca miałam zdiagnozowaną kamicę żółciową- paracetamol i nospę brałam często. Czasami nawet w kroplówce. Dziś synek zdrowiutki.

Odnośnik do komentarza

KUPIŁAM WÓZEK :p udało się znegocjować na 850. Cieszę się bo zaoszczędziłam 750zł :) obejrzany, posprawdzany i teraz juz schowany. Jak przechowujecie spacerówkę żeby się nie kurzyła?
Co do łożyska niskoschodzącego - tylko 20% takich diagnoz kończy się cc, a 99% takich ciąż kończy się dobrze. To pamiętam ze statystyk jak czytałam kiedy i mi to groziło. Obecnie mam 2,5cm nad, także lekarz powiedział że minimum jest 2cm czyli mogę być spokojna. 80% tych łożysk jednak idzie do góry więc trzeba po prostu więcej leżeć i wypoczywać. Jesli jednak nie pójdzie do góry- mogą zdarzac się plamienia jak i krwotoki. poczytaj o tym sobie więcej artykułów - mnie to uświadomiło i uspokoiło zarazem. Ostatecznie okazało się że tylko niepotrzebnie panikowałam na początku :)
Co do wyprawki- ja mam już całkiem sporo rzeczy, ale nic poza wózkiem nie kupiłam sama ;p ciuszki systematycznie dostaje, mam już laktator, wkładki laktacyjne, kokon, becik, butelke i 2 smoczki, chusteczke sensoryczną, niedrapki, kilka książeczek, maskotkę i pewnie coś się jeszcze znajdzie :) Ale zakupy takie wyprawkowe, które już sama będę robić planuję na styczeń :)
Ja też biorę magnez na zalecenie lekarza i właśnie powiedział o nospie ale jakoś tej nospy nie biorę.

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kz7wbkj3s.png

Odnośnik do komentarza

Mysle ze omdlenie nie jest niebezpieczne bo nawet w książkach piszą ze to częsty objaw. Chodzi tylko o to jaka ma ono przyczynę może spadła ci hemoglobina np bo mi
Strasznie leci od poczatku ciazy teraz mam na granicy i widze ze czuje sie gorzej za tydz mam to zapytam o dodatkowe żelazo. A piszesz ze robiłaś badania to zwróć na to uwage

Odnośnik do komentarza

Ja początkowo założyłam, że będzie cc. Jednak po rozmowach ze znajomymi i z koleżanką anestezjolog boję się cc bardziej niż naturalnego porodu. Zafiksowałam się na ten temat tak bardzo, że w końcu odpuściło i obecnie myślę, że co ma być to będzie. Nie chcę na cc naciskać. Tu mogą byc powikłania i tu.

Wyprawkę dla bobasa powoli kompletuję, jedyne źródło podarków to siostra, która ma trochę rzeczy po swoim 10miesięcznym synku. Ubranka muszę kupić sobie sama praktycznie wszystkie. W piątek jak pewnie wiecie black friday, wybieram się trochę pobuszować po sklepach z rana. U mnie w rodzinie też głosy, że macie czas jeszcze na zakupy itp. No mamy. Tylko nie wiem jak się będę czuła w 3 trymestrze, a teraz czuję się nieźle, więc jest dobry moment, żeby co nie co pozałatwiać. Wczoraj kupiliśmy wózek, jednak stanęło na bebetto tito, do tego zestaw fotelików z be safe. Największy wydatek z głowy.
Nospę zalecała mi lekarka rodzinna, lekarz ginekolog na sorze, mój lekarz ginekolog prowadzący i druga lekarka rodzinna. Nie ma problemu, żeby przy bólu brzucha nospę brać doraźnie. Ja nie nadużywam, ale jak boli to biorę.

iulja - kiedy wyniki? Miałam masę nerwów z pappa i sanco, więc rozumiem ten paraliżujący strach. Niedługo będziesz miała to z głowy, jeszcze trochę wytrzymaj. Ja też jestem przekonana, że będzie dobrze.

Mamuśka94 - moja koleżanka wiele razy w ciąży zemdlała, z czego raz rąbnęła o wannę twarzą tak, ze wyglądała co najmniej jak ofiara przemocy domowej. Innym razem brzuchem o podłogę. Dzieciaczek zdrowy, wszystko się dobrze skończyło.

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vhqvkcfq62vkb.png

nasza forumowa tabelka :) - https://tinyurl.com/ybt75p59

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...