Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2019


tilana

Rekomendowane odpowiedzi

Super pomysł z ta tabelka tylko coś z tel nie mogę uzupełnić☺później spróbuje z kompa.

Mnie od niczego nie odrzuca. Może awokado ale to już długo przed ciąża miałam. Codziennie jem śledzie i kwaśne ogórki. Bez tego ani rusz :D

asia1986 ja pierwszą ciążę tez poronilam i juz w 6 tyg miałam cukrzycę i nadciśnienie. Teraz 13 tydz ale dzielnie się trzymamy. Może dieta przed ciąża plus metformina zrobiły swoje :)

Odnośnik do komentarza

M.onika dzieki za sugestie :) imię dodalam teraz i rodzeństwo, w okolicach marca, kwietnia jeszcze oprócz tych parametrów co pisałaś można dodać faktyczną datę porodu
Mamuska94 Ja ją zrobiłam na komórce i uzupełniłam więc teoretycznie powinno działać ale na kompie pewnie łatwiej. Tak myślę że to że brałaś wcześniej i w ciąży do 7 tygodnia + dieta mogło pomoc :) ja nie mam fazy na śledzie ale zawsze dają je jako przykład zachcianek ciążowych :D + do nich coś nie pasującego :-)
Marlenk4 a znalazłaś jakiś napój co tolerujesz? W sumie herbata nie jest jakaś bardzo zdrowa żeby musieć pić :)

Odnośnik do komentarza

Asia zazwyczaj piję wodę lub wodę z sokiem ale nie dużo bo za słodko :( czasem sok ale wydają mi się za słodkie. Od czasu do czasu, raz w tygodniu piję kawę, herbatę, cappuccino i gorącą czekoladę (czekolada też nie za często bo zauważyłam, że po mleku boli mnie brzuch). Fajnie jest się napić czegoś ciepłego,a mi raczej nic nie podchodzi tak na codzień.

Odnośnik do komentarza

Iwo87ka dopisane, zerknij czy jest OK, to my prawie rówieśniczki:-), ale ja zastanawiałam się czy w nawiasie nie napisać 33 bo w styczniu niestety tyle mi stuknie :) Wybierasz się na warsztaty? Bo ja się zastanawiam czy iść jak mi już na 3 e-maile z prośbą o zmianę bloku nie odpisali... a niestety nie podali żadnego telefonu.
Jak ktoś chce się dopisać a ma problem to oczywiście dopiszę też :-)

Odnośnik do komentarza

Póki co z tabelki wynika ze to ja pójdę na pierwszy ogień jeśli chodzi o poród:)No i chyba wojna sie zbliża bo przeważają chłopcy:) dziewczyny czujecie już jakieś motylki w brzuchu? a pytanie do mamusiek pamiętacie kiedy poczuliście przy pierwszej ciąży? Już tak bardzo bym chciała to poczuć! Mój gin twierdzi ze u pierworodnej koło 20 dopiero coś czuć

Odnośnik do komentarza

Iwo87ka proszę :) ogólnie wydaje mi się, że się rodzi więcej chłopaków, jak mój brat chrzcil swojego Piotrusia ( w styczniu kończy roczek ) to był jednym z 10 chłopaków i były tylko 2 dziewczynki. U mnie ( i szwagierki ) na razie wygląda jednak na dziewczynke :)
Mi jednak odpisali z warsztatów więc pewnie pójdę, tematyka może faktycznie podobna ale może się lepiej wiedza utrwali :) my w listopadzie pewnie będziemy myśleć o zapisie do szkoły rodzenia czyli może też na grudzień/styczen
Też nie liczę na ruchy wczesniej niz 20 tydzień. Podobno jak łożysko jest na przedniej ścianie to czuć później, ja akurat na prenatalnych miałam wysoko/z tyłu, ale pewnie z racji pierwszej ciąży ( na tym etapie ) będzie to właśnie raczej później.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny spanikowałam i poszłam dziś na dodatkową wizytę do innego lekarza. Tak sie wczoraj wkurzylam ze mi strasznie ciśnienie skoczyło, za bardzo sie chyba przejmuje innymi ludźmi i tylko przez to stresuje swoje dziecko a potem mam wyrzuty sumienia. Najważniejsze ze z dzieckiem wszystko Ok, ten lekarz również mówił o chłopcu, pomierzyl mu brzuszek, główkę i kość udowa wszystko rozwija sie Ok. TakZe sie uspokoiłam, zawsze śmiałam sie z matek panikar a już tak cyrkuje:)

Odnośnik do komentarza

Iwo87ka ciężko uniknąć takich sytuacji. Ja sama kilka razy zostałam wprowadzona z rownowagi. Szczególnie jak miałam wahania nastrojów łatwo było mnie wprowadzić w stan wkurzenia. Kilkakrotnie skończyło mi ciśnienie. Górne nawet 160. Ale lekarz mi powiedział że jednorazowe skoki nie mają wpływu. Najgorzej jak to jest non stop lub notorycznie się powtarza. :)

Odnośnik do komentarza

MiliG witamy - będziesz kwietniowa mamą? Napisz coś o sobie :) zapraszam też do tabelki mam z kwietnia
Iwo87ka to ciśnienie tak Cię zaniepokoiło że poszłaś do innego czy były inne przyczyny? Ja mam teraz strasznie długa przerwę między wizytami (5 tygodni) ale staram się być spokojna choć nie lubię tej niepewności i mam nadzieję że następna wcześniej mi wyznaczy tzn. raczej na pewno bo za 3-4 tyg od niej wypada mi najlepszy termin na połówkowe :)
U mnie na szczęście mąż się oknami zajmuje i chwali sobie Karcher kupiony w tym roku :-)
Kolejne dopiski z chłopakami :D
M.onika / cebulka to szybko u Was sie maluchy uaktywniają :-) ja pewnie pierwszych sygnałów nie poznam że to już to :)...

Odnośnik do komentarza

Asia1986 takgłównie ciśnienie i ta sytuacja, wiesz w tamtego roku straciłam ciąże w 7 tyg i mialam wtedy tez sytuacje stresowa i choć wiem ze to pewnie nie przez to tylko to była wada płodu to i tak to siedzi w głowie i mysle ze to właśnie w myśleniu jest problem. W tej ciazy od poczatku tez był stres i to jeszcze większy bo tak mnie nastraszyli ta pozamaciczna i potem pustym jajem a miało być dobrze i jest dobrze i niech tak zostanie do końca. Lekarza oczywiście nie zmieniam bo mam wspaniały uspokajacz i super czlowiek a dziś byłam u innego tez spoko ale tylko dlatego ze potrzebowałam termin na już

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...