Skocz do zawartości
Forum

Mamusie luty 2019


Gość Tubulinka

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ja też mam takie bóle. Mało tego, czasem wydaje mi się jakby mały był "zrosniety" z powłokami brzusznymi i czasem mnie tak ciągnie, kluje jak się rusza jakby miał mi coś wyrwać w brzuchu. Nie wiem czy dobrze to określiłam.
Co do chodzenia do pracy to u mnie ciężko stwierdzić... Mam pracę w domu i nie spędzam na niej tyle czasu co na typowym etacie ale są obowiązki, które do samego porodu mnie nie opuszczą.

https://www.suwaczek.pl/cache/120ff8403c.png

Odnośnik do komentarza

Myślałam że tylko ja jestem na zwolnieniu. Ja nie pracuje od 4 miesiąca. Praca w korpo, czasem nawet po kilkanascie godzin dziennie, sporo stresu.
W ogóle to sie ostatnio mega wkurzylam na swojego gina. Zadalam jej pytanie o szyjke macicy, i dodalam że przeczytałam na ten temat w necie a ona patrzy na mnie jak na idiotke i mówi że jak chce prowadzić swoją ciążę przez internet to proszę bardzo, ze niepotrzebnie się do niej zglaszalam. I na dodatek ze jak mam czas czytać głupoty w internecie to może wrócę do pracy?! No kurde, to moja pierwsza ciąża, pytań mam masę, mam do tego prawo tym bardziej że to wizyty prywatne i nie tanie.
Myslicie że teraz powinnam zmienić lekarza prowadzącego czy uznać że miała gorszy dzień?

Odnośnik do komentarza

Natka, powiem Ci, że jestem zaskoczona tym co Twoja Pani ginekolog powiedziała... A sprawdza Ci w ogóle długość szyjki? Mój ginekolog jak ostatnio mu powiedziałam o moich dolegliwościach i pytaniach, które mnie nurtują, to mnie jeszcze pochwalił i powiedział, że bardzo dobrze robię pytając, bo dla niego, to dodatkowy sygnał, żeby sprawdzić. Chociaż i tak co wizytę bada mnie szczegółowo.

Odnośnik do komentarza

Bada mi szyjke ale nigdy nic nie mówi. W ogóle mało mówi. Zrobi usg, zbada szyjke i jakoś to wszystko szybko się dzieje. Czasem mam wrażenie że mnie po prostu nie lubi :) wredna małpa.

Co do testu glukozy nie robiłam jeszcze. Oczywiście moja ginekolog mi nawet o nim nie wspomniała. Chyba że przy kolejnej wizycie za 3 tygodnie. Ale to już bedzie 26 tc, to nie za późno?

Odnośnik do komentarza

Bąbowa to super, że wszystko dobrze:)
Ja na zwolnieniu jestem od połowy czerwca, w dniu kiedy zrobiłam test poszłam na zwolnienie, ale to ze wzgledu na szkodliwe warunki pracy- jestem instrumentariuszką.
Natka moja pani doktor to się ze mnie śmieje, bo ja na końcu wizyty zadaje serię glupich pytań i moj mąż zawsze żartuje, że się naczytam tych głupot z internetu:)
Jeśli chodzi o szyjkę to bada mnie najpierw na samolocie a potem dopochwowo usg i potem normalne usg.
Natalia to są wlaśnie te skurcze przepowiadające i one mogą występować. Ale jak Cie coś niepokoi to zapytaj lekarza.
Dziewczyny wogóle to od następnego poniedzialku znowu będą ciuszki w Lidlu i dla nas ciążowe też. Te dla dzieci fajniejsze, niż te co ja ostatnio kupiłam :)
Test na glukozę bedę robić w poniedzialek bleee:)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny które planują rodzic naturalnie kogo bierzecie do porodu? U mnie w szpitalu można mieć tylko jedną osobę jako towarzyszącą i mam zagwostke. Przy dwóch poprzednich nie miałam.
W ogóle to we wcześniejszych ciążach obcy był mi temat duszności czy tego, że nie wolno leżeć na plecach a teraz masakra. Mało się położę na płasko czy usiądę i czuję się jakbym miała się udusić.

https://www.suwaczek.pl/cache/120ff8403c.png

Odnośnik do komentarza

Keira limit usg angielskiej sluzby zdrowia wyczerpany, ale jeszcze 3 razy na usg do polskiej kliniki bo lekarz bedzie sprawdzal czy Maly dobrze rosnie czy jednak za wolno.. wiec zobaczymy..

Ja przy pierwszym porodzie mialam 2 osoby Mame i M pozniej na cesarke mogla jedna osoba wiec poszedl M. teraz tez bedzie ze mna na cesarce M, a Mama ze swoim Facetem i z Babcia ze Starszakiem w domu :)
Bilety maja bukowac na 19.02 jesli porod 20.02 :)
Ustalenie cesarki na koniec stycznia w 36 tyg wiec zobaczymy

https://www.suwaczki.com/tickers/nzjddqk3loyiygr1.png

Odnośnik do komentarza

Ale naprodukowałyście postów. Ja właśnie wróciłam z tropików, chciałoby się napisać, że wygrałam kości i się opaliłam.... No ale, powiedzmy, że stare kości wymoczyłam :D
Ktoś tu pisała, że inne płcie powiedzieli gin a inna płeć na połówkowym. No zdarza się, że się lekarz pomyli. A w ogóle to dziwne, że w opisie połówkowego masz napisaną płeć dziecka, mimo, że nie pytałaś. Mnie na połówkowym pytali czy chce w ogóle wiedzieć, bo ponoć nie wszyscy chcą. Zapytaj następnym razem swojego gin o to i poproś, żeby tam jeszcze raz zajrzał i Ci pokazał na monitorze, bo już teraz to sama nie wiesz.
Szynka wyjątkowo śmiesznie wyszła ”słownikowi” :D
Co do chamskiej Pani gin, to poszłabym tam raz jeszcze, jeśli jej zachowanie by się nie zmieniło, to bym sobie wcześniej przygotowała to co mam jej do powiedzenia na ten temat, bo ona nie jest Alfa i omega, a skoro jest, to ma Cię o wszystkim informować, bo Ty za tą wiedzę płacisz nie małe pieniądze, a bez tego musisz doczytać w internecie, bo przynajmniej tam dowiesz się czegokolwiek w przeciwieństwie do zacisza jej gabinetu. Zacisze to dobre słowo w tej sytuacji... Skoro ona przez większość wizyty milczy, a na zadawane pytania odpowiada bezczelnie. I zrezygnowałbym z jej usług. Jak tak można traktować kogokolwiek, a już kogoś, dzięki komu ma co do gara wsadzić to już w ogóle. A jak by mi za skórę zaszła bardziej, to jeszcze bym na internecie wystawiła jej reklamę.

Odnośnik do komentarza

Asiosio ja też mam te dusznosci od wczoraj... ciągle jakby mi było mało powoetrza w plucach no ale trzeba jakoś to wytrzymać
Co do osoby do porodu to ja męża biorę. Ostatnim razem cieszyłam się ze jest koło mnie bo nie lubie jak się stresuje gdzieś i nie wie co mi jest a tak to był przy mnie i wszystko widział i nie musiałam się jeszcze tym przejmować. No i jakoś raźniej mi było ze ktoś kogo znam i jest mi bardzo bliski przy mnie jest.
Hahaha ta Szynka to HIT :D
A co do położnych tu w pl to kompletnie nie wiem jak to się odbywa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...