Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no poducha jest super do spania, ale na plecach to nie wiem jak z nią spać, niewygodnie mi. Najgorzej jest teraz przy tych gorącach w nocy - jak sie przytulę do tej poduchy to zaczynam się lepić od potu... Najchetniej brałabym prysznic w środku nocy.

Własnie ja np. nie mam tej przypadłości z czestym sikaniem. Ale zadyszki się pojawiają i to tak same z siebie. Stoję w kuchni i łapie mnie zadyszka, to samo pod prysznicem.

Dziewczyny, czy w ciąży można korzystać z jacuzzi? Czy woda tam jest za gorąca? Bo że termy odpadają to wiem. Marzę cały dzień o basenie. Bardzo chciałabym już być na tych Węgrzech i taplać się w jeziorze...

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Milu, hm... w sumie jak teraz tak patrze to faktycznie masz rację. Może chodziło o takie baseny "naturalne"? W Stanach w zeszłym roku bylismy na pustyni w takim basenie (hot bath) i tam woda miała na bidę 40 stopni, bo mąż aż purpurowiał i musiał wychodzić. Parzyła wręcz.
To poczytam jeszcze, bo może faktycznie taki basen byłby fajną sprawą? Dużo tego na Węgrach.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Amanalka, i dobrze, przynajmniej jesteś spokojna :)
O jacuzzi słyszałam tylko w tamtej ciąży, żeby nie wchodzić, bo to siedlisko zarazkow i łatwo o infekcje intymną. Nic więcej w temacie nie pomogę.

Co do spania to ja na lewym boku . Czasem jak już mnie totalnie wszystko boli to na prawym . Ale rzadko. Na wznak nie ma szans.

Na wizycie dowiedziałam się, że mam ogromne dziecko. Jest prawie 3 tygodnie większy niż powinien... waży 2050gram! Obłęd, a gdzie do września?! Doktor jak zobaczyła moj brzuch jak wchodziłam to aż się za głowę złapała . No to szykuje mi się ze 4kg dziecka. Po za tym miałam prenatalne i wygląda na to , że wszystko jest dobrze. Gin stwierdziła , że maluch ma zgrabny nos i piękne usteczka♡

I ja się cieszę z pogody:D Młody ma w końcu co robić i pranie schnie i w ogóle fajnie heheh ;)))

Kupiłam dzisiaj taki komplet koszula nocna i szlafrok. Koszula się przyda do domu na następne lato ;) szlafrok cieniutki, z krótkim rękawem. Za zestaw 23,90 :D pozbywali się, bo w zeszłym tygodniu było na promocji za 35 ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Lulamae

Czesc dziewczyny! Dawno nie pisalam, ale staram sie podczytywac od czasu do czasu. Jacuzzi nie jest wskazane z powodu wyzszej temperatury i duzej liczby bakterii. Nie mozna przegrzewac brzucha, bo to tez powoduje przekrwienie. Co do basenow termalnych to po pierwsze sa cieple, a po drugie maja duzo substancji mineralnych- nie sa zalecane dla sercowcow, kobiet w ciazy, etc. Kazdy basen jest inny i na pewno jest jakas instrukcja przy wejsciu dla kogo nie jest wskazany.

Odnośnik do komentarza

Amanalka podobnie te gorące źródła przy gejzerach na Islandii, tam bym się w ciąży nie odważyła wejść, skoro w normalnym stanie ciężko wytrzymać w niektórych z nich.. :) ale takie zwykłe termy to raczej nie dajmy się zwariować :)
Ja mam codziennie „gorące źródła” pod prysznicem, no nie umiem się umyć inaczej jak w gorrrrrrącej wodzie :)

Z jednej strony polecają pływanie w ciąży, z drugiej ostrzegają przed basenami i jeziorami jako siedliskiem często niebezpiecznych bakterii - mam koleżankę położną i im już na studiach bardzo kładli nacisk na to, jakie cuda „czają się” w kąpieliskach na ciężarne. Chyba, żeby żyć i funkcjonować normalnie musimy po prostu zachować umiar i zdrowy rozsądek - i tyle :)

Ja bym się węgierskich term raczej nie bała. Z tego co pamiętam nie były one jakieś strasznie gorące, raczej takie jak w Polsce.

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Eleonora dzięki za odpowiedź moja nie mówi w i f i dlatego pytam ale siostra która jest po logopedii będzie nas kontrolować jakby co :) oczywiście r też nie ale na to jeszcze ma czas

Silvara fajny zestaw :) i duży chłopczyk:)

Ogólnie to nawet nie mam czasu napisać jakoś tak dzień za dniem i zazwyczaj jestem wykończona i ledwo robię to co do mnie należy A jak jestem lepsza to albo ktoś nas odwiedza albo coś dodatkowego wychodzi.
Chciałabym już uspac dzieci ale jakieś takie nieskore dziś do snu.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj miała dość zajęty dzień, najpierw z mamą do ortopedy, popołudniu na 5-te urodzinki kolegi mojego urwisa z placu zabaw i jeszcze po powrocie zostaliśmy na podwórku. Generalnie cały dzień na nogach i z przyjemnością już bym zaległa, niestety mój syn chodzi spać po 22, także marne szanse na odpoczynek

Odnośnik do komentarza

Silvara duzy chlopczyk i ladny komplecik.
Kapiel w goracej wodzie nie jest wskazana podczas ciazy. Chociaz ostatnio czytałam ze zależy to od składu wody i przebiegu ciazy. Niemniej jednak lepiej skonsultować to ze swoim ginciem.
Na usg ide 17 lipca. Ciekawa jestem ile wazy moj babelek.
Noc mialam okropna, praktycznie nie przespana, nie moglam sie ulozyc i czesto chodzialm do toalety. Rano wstalam z twardym brzuchem.
Coreczka przed chwila padla.
Jutro ide na badania. We wtorek wizyta.
Spokojnej nocki dziewczyny.

Odnośnik do komentarza

Gabi ja też mam wizytę 17go :) mój kochany lekarz chce mnie widywać częściej, bo: chce częściej obserwować czy mała rośnie i czy wszystko jest ok
oraz: chce zarobić więcej pieniędzy, które grzecznie przynoszę mu w zębach szczęśliwa, że kontroluje i sprawdza czy wszystko jest ok.. ;)

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny

Jesteśmy już w domu . Mogę śmiało powiedzieć wszędzie fajnie ale w domu najlepiej :) Colin wieczorem przytulił się do mnie przed spaniem złapał mocno kołdrę poduszkę i oznajmij ze wkoncu jesteśmy w domu z uśmiechem który pokazał szczęście :)

Co do kąpieli w gorącej wodzie nie zaleca się . Na dodatek na Wielkanoc w górach tez byłam w jacussi i przywiozłam jakiegoś syfa

Milu Moja w 28 tyg miała tylko 1100 g . Ale lekarka nie mówiła ze mała . Poprostu dziewczynka drobniejsza i tyle .

Ja mam już wizyty teraz co dwa tygodnie i za każdym razem pół godzinne KTG plus usg .
Wizytę mam we wtorek czekam jak na szpilkach ile Giulia urosła :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Silvara, ale masz duże dzieciątko!
Mam trzecie prenetalne we wtorek, powagomierzymy się po całości. Kurczę, jak to szybko leci. W zasadzie jeszcze chwila i zaczynam nowe życie.
Co do spania, pół życia spałam na trupa, zawsze na plecach. Teraz przymuszam się do spania na boku i powoli udaje mi się nad tym zapanować. Połozna podpowiedziała mi, że można delikatnie podeprzeć prawa strona ciała i spać pod lekkim kątem. Odciazaoy kręgosłup, dobre przepływy i względna wygoda. Od dwóch nocy się tak układam i śpi się nieźle.
Noc byla chłodna, w sypialni 18 stopni, zaliczyłam 9 h snu z jednym sikaniem. Moc mnie roznosi.
Miłego dnia Mamuśki!

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkkrjjgrkbzunbt.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewuszki:) Cisza jak makiem zasiał;)))
U mnie dziś dzień robotny w zasadzie to dopiero na dupie usiadłam, jutro pewnie będą zakwasy;))) wysprzątana cała norka. Pozostało mi wyprać tylko wykładzinę i zabieram się za ciuchy dla bąbeliny:))) zarezerwowałam półkę w szafie i zakupiłam małą 3 szyfladową komodę więc troszkę miejsca mam na ciuchy dla kluchy:)))
Także może do sierpnia się wyrobię?;) tak żeby już potem na spokojne oczekiwać. I może w tym tygodniu w końcu zamówię aptekę???;)))
Jeeeeny usiadłam i już nie mam siły wstać:)))

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj też się dzisiaj napracowałam, niestety nie w domu, a u rodziców na działce. Potem jeszcze z młodym na placu zabaw i też ledwo się ruszam. A do tego mój rozbujnik zasnął w samochodzie jak wracaliśmy do domu i spał ok 2 godz., więc teraz będzie urzedował do nocy. Nie chcę na razie siadać, bo potem będzie ciężko wstać. Jutro znowu jesteśmy zaproszeni na urodziny kolejnego kolegi z podwórka, także kolejny dzień pełen atrakcji i zajęć.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że w poniedziałek coś uda mi się w domu ogarnąć. Na razie tylko poprałam pościel do łóżeczka, rożek, trochę pieluch tetrowych, flanelowych i kilka ubranek. Podniosłam też łóżeczko na górny poziom dla niemowlaka. Zakupy apteczne też mnie jeszcze czekają oraz kolejne prania, prasowania i generalne porządki, obym się ze wszystkim wyrobiłam do sierpnia i potem miała spokojną głowę.

Odnośnik do komentarza

A ja nie robię nic :)
Nie mam siły, cały dzień poniewieram się między kanapą a krzesłem ogrodowym :p
Na jacussi (czy jak to tam się pisze) chyba bym się nie zdecydowała. Ciężko mi się nawet przełamać do ogrodowego basenu. Ale ja z tych bojaźliwych. Moja gin na basen zaleca probiotyk provag.
Silvara, będziesz miała "fajnego, od chowanego bobasa" po porodzie :)
U mnie ten tydzień badania, 17 wizyta z usg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...