Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość reniaK

Oczyszczacz powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Murielsta

Sama aktualnie wynajmuję mieszkanie w dość zanieczyszczonej okolicy, tak wieć kupiam sobie oczyszczacz powietrza ( zdecydowałam się na firmę Clatronic). Jak na razie spełnia moje wymagania. Mieszkanie nie jest duże, tak wiec dobre sobie radzi z oczyszczeniem takiej powierzchni ( nie wiem jednak jak to byłoby w przypadku większych domów). Można nim latwo sterować. Ma również funkcję nawilżania jak i monitorowania czystości pomieszczenia.
Buduję teraz dom i chcę zamontować w nim system rekuperacji. Jest to jeszcze bardziej zaawansowany tryb, można tam montować filtry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Torteia

Najważniejszą funkcja jest usuwanie smogu. Najbardziej znane drobinki pyłu to te oznaczone PM 2.5 i PM 10. Oczyszczacze z filtrami HEPA są w stanie skutecznie się ich pozbyć. Stacje pomiarowe w miastach oraz te prywatne są w stanie je wykryć. Inne filtry, które powinny się znaleźć w dobrym oczyszczaczu to:
Filtry węglowe - usuwają nieprzyjemne zapachy. Pozbywają się tych z dymu papierosowego, pochodzącego od zwierząt czy też smażenia.
Filtry siatkowe - eliminują wstępne zabrudzenia takie jak kurz, śmieci albo włosy. I dzięki temu chronią pozostałe filtry....
Sugeruję z góry kupić sobie jakiś profesjonalny oczyszczacz, bardzo dobre mają firmy Ideal oraz blaupunkt https://najlepszefiltry.pl/oczyszczacze-powietrza - są do przejrzenia sobie tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość celinkaa11

Ja w zeszłym miesiącu zamawiałam oczyszczacz powietrza online [reklama usunięta]. Mają naprawdę bardzo dobrą jakość oczyszczaczy powietrza. Moja córka jest alergikiem od urodzenia i lekarza nam polecił zakup, oczyszczacza powietrza teraz widać i czuć różnicę. Córka mniej się męczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie ze względu na alergię oczyszczacz jest niezbędny. Po za tym przy maluchu to na prawdę bardzo pożyteczna rzecz. Ja mam Airdog X5 i sprawdza się super, a za tą cenę to na prawde świetnej jakości sprzęt. Co jest fajnego nie musisz w nim wymieniać filtrów, wystarczy tylko umyć kasetkę filtrującą chociażby w zmywarce:) możesz sobie spradzić więcej na ich stronie http://airdog.pl/dlaczego-airdog.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marylka28

Oczyszczacz powietrza teraz jest niezbędny szczególnie w dużym mieście, sama taki zakupiłam dokładnie Pure A9, cicho pracuje, ładnie wygląda, moje samopoczucie znacznie się poprawiło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Malwinka52

U mnie oczyszczacz to podstawa, mieszkanie w dużym mieście to tragedia pod względem powietrza. Kupiłam Pure A9, sprawdza się fajnie, czuć różnić w powietrzu, zatoki mniej dokuczają, nie kaszle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kuka

To prawda stan zdrowia od razu się poprawia, też mam ten oczyszczacz Pure A9 i wydane na niego pieniądze to najlepsza inwestycja w zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

myśmy kupili oczyszczacz powietrza stadler form i w szoku byłam że po 15 minutach od włączenia już robota była zrobiona tj powietrze było oczyszczone i lepsze w oddychaniu co było po prostu czuć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lanala

mój oczyszczacz Coway chodzi przez całą dobę, w ogóle go nie wyłączam tak jak to jest zalecane bo to przecież mijałoby się z celem. właśnie chodzi o to, by oczyszczacz cały czas monitorował stan powietrza i ten mój to robi, włącza zasysanie powietrza jak tylko wskaźniki wykryją zanieczyszczenie, kilka-kilkanaście minut i z powrotem wchodzi w stan czuwania. generalnie w ogóle tego nie pilnuję, on sobie sam to wszystko ogarnia, pełna automatyka. jeśli chodzi ogłośnosć to ja go ledwie słyszę, jest bardzo cichutki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lanala, sprawdź zalecenia w instrukcji, bo oczyszczacz nie powinien być włączony całą dobę.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lanala

Dziubala, wręcz przeciwnie właśnie dostosowany jest do tego by pracować 365dni w roku, to jest jego specyfika. Nie należy go wyłączać, powinien pracować w trybie czuwania. Po to ma czujniki, które badają powietrze i automatycznie dostosowują intensywność czyszczenia.  Wyłączanie jest bez sensu bo gdy się uruchomi to musi nadrobić całą pracę jaką zrobiły na spokojnie cały czas pracując

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Praktycznie codzienne męczył mnie alergiczny kaszel, sam oczyszczacz niestety niewiele pomógł. Za to Roomba i7+ która zrzuca kurz bezpośrednio do pojemnika zamiast wydostawać się z powrotem do mieszkania, znacznie poprawiła jakość powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zyzia

Oczyszczacz to dobra inwestycja w zdrowie, mi bardzo pomaga w walce z migreną, mam model Pure A9 cichutko pracuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość paśka

Nie no proszę was żaden odkurzacz nie oczyści pomieszczenia tak jak robi to oczyszczacz. I wszystkie odkurzacze dzięki filtrom zachowują to co wyciągną w sobie. Jeśli chodzi o oczyszczacz też zastanawiam się nad tym Electroluxem. Można go kupić normalnie w sklepie czy trzeba zamówić od producenta? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nicollste

Niekoniecznie to co jest najdroższe jest najlepsze... 

Przede wszystkim patrz na żywotność filtrów i ich ceny bo to bardzo ważne przy zakupie oczyszczacza. Potem przecież te filtry trzeba wymieniać tak wiec jeśli są drogie to moze to znacznie podnieść koszt samego urządzenia....  Czasem lepiej zapłacić za sprzęt trochę więcej ale zaoszczędzić na eksploatacji i zużyciu prądu  No i dobrze jest dopasować moc urządzenia do pomieszczenia bo oczyszczacze mogą obsługiwać róznej wielkości pomieszczenia.

My mamy w domu oczyszczacz od Teesy:

https://www.teesa.pl/pl/c/Oczyszczacze-powietrza-i-klimatory/104

Model Pure Life, jak na razie sprawdza się bardzo dobrze. Poza tym ma niedrogie filtry. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adane

Kupiłam jakiś czas temu oczyszczacz powietrza, ale powiem szczerze, że i tak najlepiej sprawdza się ozonowanie. Ważne, żeby było przeprowadzone przez profesjonalną firmę, u nas zajmują się tym [reklama usunięta] z Warszawy. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jika

Mieszkając w dużym mieście oczyszczacz to podstawa, mnie często bolała głowa, ale od kiedy mam swój Pure A9 jest o niebo lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...